Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

24 lipca 2017 r.
20:34

Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu już od soboty. "Janusz Gajos chciałby przyjechać"

0 9 A A
– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu.
– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu. (fot. Dorota Awiorko)

Kto jeszcze nie kupił biletów na najważniejsze wydarzenia festiwalu, powinien się pospieszyć. W sobotę w Kazimierzu Dolnym startuje 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Największa plenerowa impreza filmowa w kraju potrwa 8 dni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa Brzegi 2017 - program

Dwa Brzegi 2017 - spotkania

Za wałem wiślanym stają właśnie dwa ogromne klimatyzowane namioty (na 250 i 850 miejsc), a do Kazimierza jadą ciężarówki wypełnione sprzętem. – Musimy przywieźć wszystko, od krzeseł po mikrofony – mówi Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Dwóch Brzegów, która nie ukrywa, że marzy jej się nowoczesny multifunkcjonalny obiekt, który w wakacje gościłby filmowców i kinomanów, a przez pozostałą część roku „służył turystom i mieszkańcom”.

Takich planów na razie nie ma (budowę Centrum Turystyki, Sportu i Rekreacji w kamieniołomach w styczniu zablokowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), festiwal zostaje więc na terenie Zespołu Szkół przy ul. Nadwiślańskiej 9.

W ubiegłym roku przez seanse filmowe, koncerty i inne wydarzenia przewinęło się 35 tys. osób.

– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Torbicka. – Dzwonił nawet Janusz Gajos, który był kiedyś gościem festiwalu i tak spodobała mu się tutejsza niezwykła atmosfera, że chciałby przyjechać też w tym roku.

Dwa Brzegi to największy polski festiwal filmowy w plenerze. I jedyny, gdzie gwiazdy kina są na wyciągnięcie ręki. – A do sali kinowej widz nie musi iść przez wielkie centrum handlowe, jak ma to miejsce na innych polskich festiwalach – podkreśla Torbicka.

Po zeszłorocznych perturbacjach, gdy nagle z finansowania imprezy wycofała się PGE i Telewizja Polska, w tym roku organizatorzy wydarzenia mogli spać względnie spokojnie. W T-Mobile (główny sponsor festiwalu) zmienił się zarząd, więc umowę sponsorską trzeba było renegocjować, ale za to marszałek naszego województwa okazał się wyjątkowo hojny.

– W tym roku zwiększyliśmy dofinansowanie do 250 tys. zł – mówił Sławomir Sosnowski. I przekonuje, że to znakomicie wydane pieniądze z puli na promocję województwa.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się 29 lipca o godz. 16 polską premierą filmu „Ja, Godard” Michela Hazanaviciusa. Już wiadomo, że projekcja odbędzie się w namiocie wypełnionym do ostatniego z 850 miejsc – biletów na ten seans w systemie rezerwacyjnym już nie ma. Podobnie jak na film zamknięcia – uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa.

Bez problemu można jeszcze kupić bilety na inne seanse w kinach namiotowych (w cenie 14 i 17 zł), a projekcje na Małym Rynku (codziennie o godz. 21) są – jak co roku – bezpłatne. Zobaczymy tu m.in. „Sztukę kochania” M. Sadowskiej, „Jestem mordercą” M. Pieprzycy, „To tylko koniec świata” X. Dolana. Darmowe są również koncerty w klubie festiwalowym  i na kazimierskim Rynku (Maja Kleszcz, Same Suki, Tęgie Chłopy).

Festiwal potrwa do 6 sierpnia. Program wydarzenia na www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy

 W tym roku na Dwóch Brzegach

* „Lekcje kina” z Agnieszką Holland, Andrzejem Pągowskim, Robertem Zglińskim.

* Retrospektywa Michaela Heneke’go 10 filmów).

* Andrzej Seweryn – gość specjalny cyklu „I Bóg Stworzył aktora”.

* Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych.

* W cyklu „Muzyka – moja miłość”: „Chavela”, „Chasing Trane: Historia Johna Coltrane’a”, „La Jota”.

* W sekcji „Świat pod namiotem” jak co roku znakomite dokumenty. Wśród nich nominowany do Oscara „Nie jestem twoim Murzynem”. 

* Spotkania z pisarzami (m.in. Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski).

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Jest nowa osoba na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Górnik Łęczna

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

9 maja miasta, gminy i powiaty Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego podpisały deklarację współpracy kulturalnej. Jej efektem jest powstanie regionalnej sieci, której głównym celem działań jest rozwój i promocja kultury Lubelszczyzny.

Matematyka i muzyka
Wideo
film

Matematyka i muzyka

Jutro startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Kwiat Jabłoni, Szpaku, Lady Pank czy MSE Błąd Średniokwadratowy. O zespole z matematyczną nazwą rozmawiamy z Arkadiuszem Gałką, gitarzystą i... prodziekanem Wydziału Zarządzania PL Bartoszem Przysuchą, wokalistą z grupy.

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort
Zdjęcia
galeria

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort

Bożena Lisowska i Beata Krzewińska, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego przypadający na dzisiaj Dzień Europy postanowiły wykorzystać w kampanii. Na schodach przed lubelskim Zamkiem mówiły o wartościach, jakie Robert Schuman zawarł w deklaracji, która stała się początkiem tworzenia Unii Europejskiej. Poczęstowały też mieszkańców Lublina unijnym tortem.

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchamia pomoc dla młodych mieszkańców Lublina. To część programu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury
11 maja 2024, 21:00

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury

Marleyki to coroczne święto muzyki reggae na cześć Roberta Nesty Marleya (znanego jako Boba Marleya). W sobotę (11 maja) muzyczny hołd – dla jednej z największych legend kultury i muzyki reggae – złożą członkowie Love Sen-c Music Sound System.

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie, jakie w mediach społecznościowych opublikowała radna Katarzyna Janicka. Tuż przed inauguracyjną sesją nowej - IX kadencji Rady Miasta Chełm ogłosiła otóż, że nie przystąpi do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej – Małgorzata Sokół, przewodnicząca Rady Powiatu PO RP w Chełmie oraz Marek Sikora, przewodniczący Klubu KO w Radzie Miasta komentują decyzję byłej już radnej PO.

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim
NASZ PATRONAT

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim

Lubelski podróżnik tym razem wybrał się na miesięczną wyprawę, w czasie której odwiedził Amazonię i wyspy Morza Karaibskiego. Efektami tej wycieczki pochwali się w najbliższy piątek.

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opatentowali urządzenie, które ma posłużyć producentom i użytkownikom wind. Dzięki niemu, jazda ma być bezpieczna i komfortowa.

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Historia paralotniarstwa jako sportu jest stosunkowo młoda, ale paralotnia szybko zyskała na popularności wśród entuzjastów lotów na całym świecie. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z lataniem na paralotni.

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został Piotr Adamczuk.

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny
Nałęczów

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny

Trzeciego maja złapała się pierwsza, a szóstego maja druga. Sarny próbowały przejść pomiędzy stalowymi prętami nowego ogrodzenia Parku Zdrojowego. Dzikie zwierzęta zginęły. Problem zaskoczył urzędników. Samorządowcy szukają rozwiązania.

Zmarł Waldemar Kowalski

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na remontowanym odcinku.

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin
ZDJĘCIA
galeria

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin

W czwartek Lublin odwiedziła Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács. Dyplomatka po siedmiu latach kończy "swoją misję", stolica Lubelszczyzny była pierwszym miastem jakie odwiedziła na swojej pożegnalnej trasie. Ambasador złożyła wieniec przed pomnikiem Solidarności polsko-węgierskiej.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna