Wstęp: 8/10 zł – bilety do nabycia w Księgarni Galerii Labirynt od wtorku do niedzieli w godz. 12-19 (ul. ks. J. Popiełuszki 5)
dramat biograficzny / Francja / 2014 / 95'
Seanse: 03, 04.02, godz. 19.00
Akcja rozpoczyna się w 1915 roku. Rzeźbiarka Camille Claudel trafia do ośrodka dla obłąkanych. Spędza tam 30 lat, definitywnie zrywając ze sztuką. Opuszczona przez najbliższych, dręczona obsesjami, miota się między paranoją a apatią. Scenariusz filmu został oparty na listach Camille i jej brata - Paula oraz na notatkach medycznych.
Listy od nieznajomego, reż. Yariv Mozer
dramat / Izrael / 2014 / 82'
Seans: 05.02, godz. 19.00
Tel Awiw, rok 1989. Boaz, student lingwistyki, dostaje listy miłosne od nieznajomego mężczyzny. Nie mówiąc nic swojej partnerce, próbuje na własną rękę ustalić, kto jest ich autorem. Zaniepokojona dziewczyna, stara się zrozumieć, dlaczego Boaz zamyka się w sobie. Wkrótce znajduje listy, odkrywa też mroczną tajemnicę chłopaka. Film jest ekranizacją opowiadania "Ogród umarłych drzew” Yossi Avni-Levy'ego.
Sen o Warszawie, reż. Krzysztof Magowski
dokument / Polska / 2014 / 104'
Seanse: 10, 11.02, godz. 19.00
Pierwszy pełnometrażowy film biograficzny o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Nieznane dotąd materiały archiwalne, wykorzystane w filmie, rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim członkowie rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni, a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery.
Nowojorska ulica w obiektywie, reż. Cheryl Dunn
dokument / USA / 2013 / 83'
Seanse: 17, 24.02, godz. 19.00
Rozmowy z ikonami ulicznej fotografii: Brucem Davidsonem, Elliotem Erwittem, Rebeccą Lepkoff, Jillią Freedman, Jeffem Mermelsteinem i Marthą Cooper. Wszyscy oni z niespotykaną wytrwałością i cierpliwością portretują miasto oraz toczące się w nim życie, zadając kłam twierdzeniu o śmierci tej formy ekspresji artystycznej. Cheryl Dunn pyta gwiazdy nowojorskiej ulicznej fotografii o ich pasje, inspiracje i metody pracy.
Pokaz specjalny: "Konstrukcja w Procesie", reż. Józef Robakowski
dokument / Polska / 1981/82 / 55'
Seans: 18.02, godz. 19.00 / WSTĘP WOLNY
"Konstrukcja w procesie” była międzynarodowym wydarzeniem, manifestacją sztuki najnowszej, w którym udział wzięło ponad 50 artystów awangardowych z całego świata (m.in.: Sol LeWitt, Carl Andre, Ed Ruscha, Dennis Oppenheim). Pierwsza edycja odbyła się w 1981 roku w Łodzi z inicjatywy Ryszarda Waśko. Przez kilka dni, niemal bez przerwy, na ulicach, w przestrzeniach pofabrycznych Łodzi odbywały się działania artystyczne, które zostały uwiecznione na filmie Robakowskiego.
Zjazd absolwentów, reż. Anna Odell
dramat / Szwecja / 2013 / 82'
Seans: 19.02, godz. 19.00
Anna Odell, szwedzka artystka znana z kontrowersyjnych akcji, aranżuje sytuację, która - choć kompletnie fikcyjna - odwołuje się do prawdziwych wydarzeń. Odell powraca na ekranie do czasów szkolnych prześladowań. W kolejną rocznicę matury, postanawia skonfrontować się z oprawcami, lecz nie zostaje zaproszona na klasowe spotkanie. Film jest rekonstrukcją zjazdu absolwentów z jej udziałem.
Cuda, reż. Alice Rohrwacher
dramat / Włochy, Szwajcaria, Niemcy / 2015 / 111'
Seanse: 25, 26.02, godz. 19.00
Główna bohaterka mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji. To właśnie tam przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed "upadkiem świata”. Film otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes. Oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez.