Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

31 lipca 2015 r.
15:30

Na co do kina w weekend? Premiery filmowe

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik

W ten weekend na ekrany lubelskich kin wchodzą aż cztery nowe filmy. Będzie można zobaczyć komedię Judda Apatowa, dwie odmienne gatunkowo produkcje młodzieżowe oraz horror od twórców „Paranormal Activity”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 „Wykolejona”

Nazywany królem komedii Judd Apatow powraca na duży ekran ze swoim najnowszym filmem. Twórca takich hitów, jak „Wpadka”, „40-letni prawiczek”, czy „Funny People”, tym razem przedstawia historię młodej kobiety, która posiada fantastyczną pracę marzeń i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. Prawdziwa katastrofa.

W rolę główną wciela się Amy Schumer, znana z filmu „Przyjaciel do końca świata”, gdzie wystąpiła u boku Steve’a Carella i Keiry Knightley. Dotychczas miała okazję występować w pomniejszych rolach. Apatow postanowił dać jej szansę, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Schumer zbiera za swój występ mnóstwo pochwał. Warto także podkreślić, że to ona jest autorką scenariusza do filmu. Obok niej na ekranie prezentuje się znany aktor komediowy Bill Hader.

„Wykolejona” zdobywa znakomite recenzje. Portal Rotten Tomatoes zbierający opinie krytyków z najbardziej prestiżowych gazet i stron internetowych obecnie wyświetla dla tego filmu 85 proc. pozytywnych recenzji spośród 141 zebranych. Już teraz można więc uznać dzieło Apatowa za nowy komediowy hit. Krytycy podkreślają, że film wyróżnia się na tle innych komedii romantycznych, oferując nie tylko dobrą zabawę, ale także ciekawe studium charakteru bohaterki.

 

Wykolejona – repertuar:

Cinema City Plaza:

godz. 12, 15.40, 18.20, 21

 

Cinema City Felicity:

godz. 11.20, 14, 16.40, 19.20, 22

 

Multikino:

godz. 13, 15.45, 18.30, 21.15

 

“Papierowe miasta”

„Papierowe miasta” to młodzieżowy romans utrzymany w duchu ekranizacji prozy Nicholasa Sparksa. Jest to opowieść o młodym chłopaku Quetninie, który wyrusza na poszukiwanie zaginionej dziewczyny, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni niż sądzimy.

Film jest ekranizacją powieści Johna Greena o tym samym tytule. Napisał on bestsellerową książkę „Gwiazd naszych wina”, którą rok temu przeniósł na ekran Josh Boone, odnosząc przy tym gigantyczny sukces. Nic zatem dziwnego, że literacka twórczość Greena szybko zainteresowała innych reżyserów. Tym razem za kamerą stanął nieznany dotychczas szerszej publiczności Jake Schreier. W rolę Quentina wcielił się Nat Wolff, który wystąpił również w „Gwiazd naszych wina”. Obok niego występuje Cara Delavingne.

Za granicą „Papierowe miasta” zostały przyjęte z umiarkowanym entuzjazmem. Recenzenci zwracają uwagę przede wszystkim na fakt, że jest to produkcja przeznaczona dla nastolatków. Podkreślają, że filmowi brakuje dobrego scenariusza.

 

„Papierowe miasta” – repertuar:

 

Cinema City Plaza:

Godz. 10.50, 15.30, 19.30, 21.50

 

Cinema City Felicity:

godz. 10.15, 12.30, 14.45, 17, 19.15, 21.30

 

Multikino:

godz. 12.30, 15, 17.30, 20, 22.30

 

„Szubienica”

Jedyny horror pośród premier tego tygodnia reprezentuje „Szubienica”. Dzieło reklamowane jako film twórców „Paranormal Activity”. Oba obrazy łączy na dobrą sprawę jedynie postać producenta Jasona Bluma. Za reżyserię „Szubienicy” odpowiadają absolutni debiutanci Chris Lofing i Travis Cluff.

„Szubienica” przedstawia historię uczniów, którzy po dwudziestu latach od tragicznego wypadku, do którego doszło w czasie szkolnego przedstawienia, postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę, by w dość niefortunny sposób uczcić rocznicę tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać.

Film został praktycznie zmiażdżony przez krytykę, która używa takich określeń, jak „okropny film”, czy „strata czasu”. Wykorzystująca wyeksploatowaną już do granic możliwości technikę found-footage produkcja prezentuje się mizernie i trudno oczekiwać, by podbiła serca lubelskich widzów.

 

Szubienica – repertuar:

 

Cinema City Plaza:

godz. 13.20, 17.30, 20.20, 22.20

 

Cinema City Felicity:

godz. 10.40, 15.10, 18.30, 20.30, 22.30

 

Multikino:

godz. 14.20, 16.30, 18.40, 20.45, 22.45

 

„Imperium Robotów. Bunt Człowieka”

„Imperium Robotów. Bunt Człowieka” to młodzieżowe kino sci-fi wpisujące się w bardzo popularny ostatnio schemat opowieści o młodym bohaterze, który żyje w niesprzyjającym świecie i okazuje się, że jest w stanie go uratować. W tej historii Ziemia została opanowana przez gigantyczne roboty z odległej galaktyki. Istoty wszczepiają ludziom implanty, dzięki którym mogą ich kontrolować. Tymczasem młody bohater Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami.

Mało odkrywczy, ale także niskobudżetowy film Jona Wrighta raczej nie powtórzy sukcesu „Igrzysk Śmierci”, „Więźnia labiryntu”, czy nawet „Gry Endera”. W USA produkcja praktycznie przeszła bez echa i nie pomogła jej nawet ciekawa obsada, ze znaną z serialu „Z Archiwum X” Gillian Anderson oraz nagrodzonym Oscarem Benem Kinsgleyem na czele. W Polsce film także nie zbiera ciepłych opinii. Karol Barzowski dla portalu Stopklatka twierdzi, że twórcy „… prezentują sztampę, sami wystawiając się na porównania z bogatszą konkurencją. Z tej potyczki po prostu nie mogli wyjść zwycięzko”.

 

„Imperium Robotów. Bunt Człowieka” – repertuar:

 

Cinema City Plaza:

Dubbing, godz. 11.40, 13.50, 16

Napisy, godz. 18

 

Cinema City Felicity:

Dubbing, godz. 11, 13, 15, 17

Napisy, godz. 19

Pozostałe informacje

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Bliskość granicy, malownicze krajobrazy i bogactwo historii sprawiają, że Lubelszczyzna jest idealnym kierunkiem na weekendową podróż samochodem dla gości z Ukrainy. To region, który zachwyca na każdym kroku – od renesansowych perełek architektury, przez tętniące życiem miasta, po spokojne oazy natury. Zapomnij o pośpiechu i odkryj z nami najciekawsze zakątki województwa lubelskiego.

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy
drogi

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy

Z Siedlec do Warszawy od kilku miesięcy można już dojechać autostradą A2. Kiedy z takiej możliwości skorzystają kierowcy z Białej Podlaskiej? Zarządca drogi próbuje mobilizować wykonawców, ale nowe aneksy dają wykonawcom więcej czasu.

Nawierzchnia ulicy Chemicznej pozostawia wiele do życzenia.
Lublin

Chemiczna do remontu? Chcą tego przedsiębiorcy

Każdy kierowca, który zmierzył się z przejechaniem ulicy Chemicznej wie, że jest to ciężkie przeżycie, szczególnie dla zawieszenia samochodu. Od lat jest to jedna z najbardziej zaniedbanych i wysłużonych nawierzchni w Lublinie. Pojawiła się szansa na zmiany.

Zespół Svahy w niedzielę wystąpi podczas myśliwskiej imprezy na zamku

Dni renesansu i baroku. Myśliwska niedziela w Janowcu

W najbliższą niedzielę, 28 września, na zamku w Janowcu świętować będą myśliwi i leśnicy. W programie "Fety u hetmana" m.in. wernisaż, pokazy łucznictwa konnego i koncerty.

Pierwsza wizyta u psychologa – jak się przygotować i czego się spodziewać?

Pierwsza wizyta u psychologa – jak się przygotować i czego się spodziewać?

Niektórzy potrafią tygodniami porównywać modele telefonów, a jednocześnie odkładają decyzję o umówieniu się do psychologa, choć może to przynieść im znacznie większą ulgę. Według badań aż 1 na 4 osoby w Polsce doświadczy w ciągu życia problemów wymagających wsparcia psychologicznego. Mimo to wiele osób wciąż obawia się pierwszej wizyty u specjalisty – głównie dlatego, że nie wie, czego się spodziewać. Pierwsza wizyta stanowi często początek prawdziwej ulgi, choć najtrudniejszy pozostaje pierwszy krok.

Cztery dworce z lubelskiego w nowym programie PKP
kolej

Cztery dworce z lubelskiego w nowym programie PKP

Kolejowa spółka ogłosiła nowy program „Dworce przyjazne pasażerom”. Na liście wśród 181 obiektów znalazły się również te z województwa lubelskiego.

Kalendarz
wrzesień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30