Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

6 października 2015 r.
10:57

Replika Letniej Akademii Filmowej w Chatce Żaka (program)

Autor: Zdjęcie autora reda
0 1 A A
6 października 2015 20:00
„W piwnicy”
„W piwnicy”

We wtorek 6 października w Chatce Żaka zaczyna się pierwszy w tym roku akademickim przegląd filmowy. Kino Studyjne, zgodnie ze zwyczajem, zaprasza na wakacyjne wspomnienia. Oczywiście z Letniej Akademii Filmowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Między 7 a 16 sierpnia w Zwierzyńcu trwała tegoroczna edycja Letniej Akademii Filmowej. Na uczestników czekało kilkaset projekcji, dyskusje, prelekcje, spotkania z twórcami, koncerty. Do dobrej tradycji należy, że organizatorzy zwierzynieckiej imprezy na początku roku akademickiego robią repliki Letnich Akademii Filmowych. Tak będzie i w tym roku. Od wtorku (6 października) w kinie przy ul. Radziszewskiego 16 będzie można zobaczyć cytaty z programu leśnej, wakacyjnej imprezy.

W programie repliki jest jedenaście tytułów. Pierwszy będzie austriacki film „W piwnicy” Ulricha Seidla. Reżyser, specjalista od zgłębiania niedostępnych zakamarków austriackiej duszy chyba nie mógł w końcu nie zajrzeć rodakom pod podłogę. Z zewnątrz wszystkie domy wyglądają tak samo: fasada zwyczajności, pozory zachowane. Ale co jest w piwnicach?

W środę warto się wybrać na wchodzący właśnie na nasze ekrany film „45”. Reż. Andrew Haigh opowiada historię dwojga ludzi, którzy przygotowują się do świętowania 45 rocznicy małżeństwa. Ale informacja o tragicznej historii pierwszej miłości mężczyzny burzy wszystko. Kreacje Charlotte Rampling i Toma Courtenay’a zostały docenione nagrodami za najlepszą rolę kobiecą i męską na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Filmy pokazywane w ramach repliki będą się pojawiać się na ekranie w Chatce Żaka sukcesywnie do 28 października. I jak zapowiadają organizatorzy – to dopiero pierwsza część spotkania z nieprzebranym bogactwem programu tegorocznej 16. edycji Letniej Akademii Filmowej.

Program

6.10, godz. 20.00 W PIWNICY reż. Ulrich Seidl, Austria 2014 (81 min)

Pokaż mi swoją piwnicę, a powiem ci kim jesteś, mówi tym razem Ulrich Seidl. Specjalista od zgłębiania niedostępnych zakamarków austriackiej duszy chyba nie mógł w końcu nie zajrzeć rodakom pod podłogę. Z zewnątrz wszystkie domy wyglądają tak samo: fasada zwyczajności, pozory zachowane. Czy gdzieś tam nie czai się jednak kolejny Josef Fritzl?

7.10, godz. 20

45 LAT reż. Andrew Haigh, Anglia 2015 (95 min) (Nagrody za najlepszą rolę męską i kobiecą na MFF w Berlinie‘2015)

Kate i Geoff za kilka dni mają zmiar hucznie świętować 45. rocznicę małżeństwa. Przed ceremonią przychodzi list, który burzy spokój długoletniego związku. Jego treść odsyła do tragicznej historii pierwszej miłości mężczyzny. Pomimo dystansu czasowego, przesyłka staje sie punktem zwrotnym w ich związku i stawia pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość.

8.10, godz. 19.30 W RYTMIE MARZEŃ reż. Andreas Dresen, Niemcy/Francja 2015 (117 min)

Lipsk, niedługo po obaleniu berlińskiego muru. Grupa szkolnych przyjaciół ma szansę zachłysnąć się niespodziewaną wolnością. Tylko, że marzenia niekoniecznie się spełniają. Sądzili, że teraz świat będzie należał do nich, a im samym uda sie wyfrunąć z NRD-owskich blokowisk do lepszego życia. Rzeczywistość brutalnie sprowadzi ich na ziemię.

12.10, godz. 20.00 OGNIE W POLU reż. Shinya Tsukamoto, Japonia 2014 (87 min)

Japońscy żołnierze mają utrzymać jedną z wysp na Pacyfiku. Z militarnego punktu widzenia, jest to już bez znaczenia, bo wojna ma się ku końcowi. Liczy się już tylko jedno, żeby przeżyć. Pozostawieni samym sobie żołnierze uciekają się do ekstremalnych środków w walce o przetrwanie.

13.10, godz. 19.30 DUREŃ reż. Jurij Bykow, Rosja 2014 (116 min)

(Nagroda za rolę męską oraz nagroda jury ekumenicznego na MFF w Locarno‘2014)

Zdegradowana i zdemoralizowana rosyjska prowincja, wyłaniająca się z oparów alkoholu, podobnie jak w głośnym „Lewiatanie“ Zwiagincewa. Blokowi z ośmiuset mieszkańcami grozi budowlana katastrofa. Jego remont został sfuszerowany, przeznaczone na niego pieniądze rozkradziono i nikomu nie zależy na wskazaniu winnych. Życie nie przeczuwających zagrożenia ludzi nikogo nie interesuje. Aż znajdzie się jeden uczciwy, który chce ostrzec potencjalne ofiary. Idealista czyli dureń…

14.10, godz. 19.30 ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW reż. Eric Lartigau, Francja/Belgia 2014 (106 min)

Szczęśliwa rodzina, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Oboje rodzice są głuchoniemi, podobnie jak ich syn. Nieupośledzona jest tylko ich kilkunastoletnia córka. W dodatku natura obdarzyła ją zdolnościami muzycznymi. Dziewczyna ma szansę na zrobienie kariery i trudny dylemat: czy powinna w tym celu zostawić swoich bliskich, dla których jest opiekunką i tłumaczką?

19.10, godz. 19.30 ZE MNĄ NIE ZGINIESZ reż. David Oelhoffen, Francja 2014 (101 min)

Po górach krążą uzbrojeni jeźdzcy, to zapowiedź algierskiej rewolty przeciwko francuskim kolonialistom. Do wiejskiej szkoły osadnicy przyprowadzają Araba oskarżonego o zabójstwo, chcą go zlinczować. Nauczyciel poznaje w nim dawnego ucznia. Chciałby ocalić go z opresji, a zarazem nie narazić siebie, ani szkoły…

24.10, godz. 20.00 NOC WALPURGI reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2015 (74 min)

(Nagrody za scenariusz i rolę kobiecą oraz nagrody dziennikarzy, jury młodzieżowego i publiczności na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film“ w Koszalinie‘2015)

Rok 1969. Szwajcarski dziennikarz przyjeżdża na wywiad z operową divą, Norą Sandler. Nora, podziwiana śpiewaczka z numerem z Auschwitz wytatuowanym na przedramieniu, namówi go do odegrania w jej garderobie scen z przeszłości: historii jej sadomasochistycznego związku z SS-manem, w który aria Glucka i lufa pistoletu pełniły rolę seksualnych rekwizytów.

25.10, godz. 20.00 PERŁOWY GUZIK reż. Patricio Guzman, Chile/Francja/Hiszpania 2015 (82 min)

(Srebrny Niedźwiedź za scenariusz oraz nagroda jury ekumenicznego na MFF w Berlinie‘2015; nagroda za najlepszy film dokumentalny na MFF w Jerozolimie‘2015)

Filmowy esej, w którym woda nabiera cech symbolicznych i niczym Solaris u Lema staje się żywym organizmem, rezerwuarem pamięci o dalekiej i bliższej przeszłości: o pierwotnych mieszkańcach Chile i tych wymordowanych za czasów junty Pinocheta. Morze jest tu niemym świadkiem wydarzeń, które nie zostały osądzone i rozliczone.

27.10, godz. 20.00 CZARODZIEJSKA GÓRA reż. Anca Damian, Rumunie/Francja/Polska 2015 (89 min)

To historia życia nieznanego szerzej polskiego opozycjonisty Adama J. Winklera, który w latach 60. wyemigrował do Francji. Po inwazji ZSRR na Afganistan uznał, że jest to najlepsze miejsce by czynnie podjąć walkę z symbolem komunistycznego despotyzmu. Przyłączył się w tym celu do mudżahedinów, porzucając bez żalu wygodne życie na Zachodzie.

28.10, godz. 20.00 1001 GRAMÓW reż. Bent Hamer, Norwegia/Niemcy 2014 (93 min)

Atrakcyjna pracownica norweskiego Urzędu Miar i Wag ma do wykonania jedno, ale za to odpowiedzialne zadanie – dbać by powierzony jej pieczy wzorcowy kilogram nie tracił, ani nie przybierał na wadze. Z tym problemem jakoś sobie radzi. Gorzej przychodzi jej znaleźć równowagę w życiu osobistym. Bo nawet w Sevres taki idealny wzorzec na życie nie istnieje.

(na podstawie mat. organizatora)

Pozostałe informacje

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiornika na deszczówkę przy gospodarstwie domowym może przynieść różne korzyści – zarówno te ekologiczne, jak i ekonomiczne. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy jednak zapoznać się z prawnymi aspektami, które dotyczą, m.in. bezpieczeństwa i opłat. Co więc warto wiedzieć?

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe stanowią niezależną platformę, która umożliwia udostępnienie poszerzenia Twojej wiedzy, posiadanie i udostępnienie, a także udostępnienie narzędzia umożliwiającego osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym środowisku biznesowym. Zapraszamy do lektury, która umożliwia zrozumienie, szkolenia biznesowe są dostarczane w ramach działania praktycznego. Otrzymujemy korzyści z emisji w szkoleniach, wyjście z formy zasilania, a także najlepsze praktyki, które działają w maksymalizacji wartości użytkowych.

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Wybór idealnego rowerka dla dziecka do podjęcia decyzji, który może mieć wpływ na rozwój motoryczny i z jazdy wstępnej. Rower nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także zapewnia równowagę i podstawowe bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy zakupie rowerka dziecięcego, aby zapewnić wygodę użytkownika, bezpieczeństwo i ilość gier.

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Różnicą 2854 głosów zamościanek i zamościan Rafał Zwolak pokonał w pierwszej turze wyborów w Zamościu urzędującego prezydenta Andrzeja Wnuka. Czy tę przewagę uda mu się utrzymać również w drugiej i wygrać?

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów biegowych na dystansie 10 km w najbliższą niedzielę w Lublinie kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Które ulice lepiej omijać?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Po serii udanych meczów z czołówką Motor zmierzy się z rywalem, który znajduje się poza strefą barażową. W niedzielę o godz. 15 piłkarze Mateusza Stolarskiego zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?
Wybory 2024

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?

W wielu miastach i gminach dawnego województwa zamojskiego wybory na burmistrzów i wójtów rozstrzygnęła już pierwsza tura. Ale nie wszędzie. Gdzie wyborcy pójdą do urn 21 kwietnia? I na kogo będą mogli oddać swój głos?

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem
Dzień Wschodzi
film

Kiedyś był rzecznikiem Czarnka, dziś Marek Wieczerzak chce zostać wójtem

Gorący pojedynek o fotel wójta Jastkowa. Marek Wieczerzak, kiedyś jeden z najbliższych współpracowników Przemysława Czarnka, gdy ten był wojewodą lubelskim, teraz chce rządzić podlubelską gminą.

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polski szpieg miał pomóc w zamachu na Zełenskiego

Polak zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Paweł K. miał zbierać informacje m.in. na temat zabezpieczenia lotniska Rzeszów-Jasionka.

Orlen Oil Motor Lublin kontra ebut.pl Stal Gorzów. Czas na domową inaugurację

Orlen Oil Motor Lublin kontra ebut.pl Stal Gorzów. Czas na domową inaugurację

Czas na domową inaugurację sezonu 2024 Orlen Oil Motoru. Lublinianie na dzień dobry przed własną publicznością zmierzą się z jednym z kandydatów do medali, a dodatkowo byłym klubem Bartosza Zmarzlika – ebut.pl Stalą Gorzów. Spotkanie zaplanowano na piątek (godz. 20.30). Transmisję będzie można obejrzeć na antenie Eleven Sports 1.

Wyborcza sensacja. Kamiński wystartuje do europarlamentu z lubelskiej listy?
galeria

Wyborcza sensacja. Kamiński wystartuje do europarlamentu z lubelskiej listy?

Mariusz Kamiński, były szef MSWiA w rządzie PiS może wystartować do europarlamentu z lubelskiej listy. Jego nazwisko rekomendował poseł Przemysław Czarnek.

Kontrole prędkości od rana w całej Polsce

Kontrole prędkości od rana w całej Polsce

W piątek (19 kwietnia) od rana w całym kraju rusza ogólnopolska akcja policyjna "Prędkość". Na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 19-21 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 19-21 kwietnia

Już w piątek kibice żużla po raz pierwszy w tym roku będą mieli okazję zobaczyć w akcji mistrzów Polski. Orlen Oil Motor zmierzy się z ebut.pl Stalą Gorzów (20.30). W sobotę lidera z Gdańska podejmą piłkarze Górnika Łęczna. A w niedzielę czeka nas kolejny odcinek "świętej wojny", czyli pojedynku MKS FunFloor Lublin z Zagłębiem Lubin.

Duże emocje w Radzyniu przed wyborczą niedzielą. Aktywista i artysta kontra polityk z PiS
wybory 2024

Duże emocje w Radzyniu przed wyborczą niedzielą. Aktywista i artysta kontra polityk z PiS

Z jednej strony społecznik i artysta, a z drugiej polityk silnie związany z PiS. W drugiej turze wyborów w Radzyniu Podlaskim Jakub Jakubowski zmierzy się z Jerzym Rębkiem, dotychczasowym burmistrzem. Wyniki z 7 kwietnia sugerują, że mieszkańcy chcą już zmiany.

Imprezy klubowe w Lublinie – 19-20 kwietnia
19 kwietnia 2024, 18:00

Imprezy klubowe w Lublinie – 19-20 kwietnia

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Nic nie stoi na przeszkodzie. Weekend tuż, tuż. W gotowości są już wszystkie lubelskie kluby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto nasze propozycje.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna