Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

12 lutego 2020 r.
15:22

Ceny mieszkań miały spadać, ale wciąż idą w górę

0 19 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Mieszkania jeszcze nigdy nie były tak drogie – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski. W największym stopniu podrożały lokale z drugiej ręki. W Lublinie wzrost cen sięgnął kilkunastu procent w skali roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Analitycy HRE Investments przyjrzeli się cenom mieszkań w największych polskich miastach. W każdym z nich zanotowano rekordowe wyniki. Średnio, mieszkania zdrożały o blisko 13 proc. w ciągu roku.

Wybieramy niższy standard?

- Wynik ten jest pewnym zaskoczeniem, bo dotychczas dostępne dane o wnioskowanych przez Polaków kredytach mieszkaniowych, zdawały się raczej sugerować, że powinniśmy mieć do czynienia z hamowaniem wzrostów cen, a nie ich przyspieszeniem – mówi Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.

Dane za 3 kwartał 2019 roku sugerowały wzrost cen mieszkań używanych o 11,6 proc., a pod koniec 2018 roku lokale z drugiej ręki drożały z dynamiką najwyżej 10 proc. Oczywiście należy przy tym zaznaczyć, że najświeższe informacje o prawie 13-proc. wzroście cen mieszkań w ciągu roku są dopiero informacją wstępną i będzie ona rewidowana za kwartał.

- Wraz z tym jak szybko rosną ceny mieszkań – Polacy częściej kupują lokale o coraz niższym standardzie. To dlatego obserwujemy w ostatnich miesiącach dane o coraz wolniej rosnącej przeciętnej kwocie kredytu, o którą ubiegają się Polacy. To dlatego też w dużych miastach jak ciepłe bułeczki sprzedają się mieszkania w PRL-owskich blokach – dodaje Bartosz Turek.

Kolejne rekordy

Najnowsza publikacja banku centralnego pokazuje, że w 2019 roku rekordy cenowe zostały wyznaczone już we wszystkich dużych miastach. Jako ostatnie do tego grona dołączyły Kielce. Nawet już tam za przeciętne „M” trzeba płacić więcej niż u szczytu ostatniej hossy (o symboliczne 5 promili). Jak ceny mieszkań zmieniały się w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Najszybciej w tym czasie drożały używane metry w Bydgoszczy, Wrocławiu i Zielonej Górze. Na drugim biegunie znajdziemy Opole, Rzeszów, Warszawę, Kraków czy Białystok. We wszystkich tych lokalizacjach roczny wzrost cen mieszkań używanych nie przekroczył 11 proc. - wynika z danych NBP. Inaczej było w Lublinie. W ciągu roku ceny mieszkań używanych wzrosły aż o 14 proc. Nowe mieszkania od deweloperów podrożały w tym czasie zaledwie o 3 proc. Przeciętna cena transakcyjna na rynku wtórnym wynosi 5747 zł za mkw. Nowe mieszkania sprzedają się w Lublinie średnio za 5977 zł za mkw.

Nie ma bańki

- To, że już we wszystkich dużych miastach Polski ceny mieszkań są nominalnie wyższe niż u szczytu ostatniej hossy nie znaczy wcale, że mamy do czynienia z bańką spekulacyjną na miarę tej sprzed 12 lat – ocenia Bartosz Turek i podaje trzy powody takiej sytuacji.

Po pierwsze wszystkie powyższe dane dotyczą cen w ujęciu nominalnym, a więc niekorygowanym o inflację. Ta natomiast spowodowała, że za zakupy, które w trzecim kwartale 2007 roku mogliśmy zrobić za 100 złotych, w 4 kwartale 2019 roku trzeba zapłacić około 128 złotych. Gdyby przełożyć to na ceny mieszkań w największych miastach, to okazałoby się, że te musiałyby wzrosnąć jeszcze o około 10-15 proc., aby realnie były na poziomie ze szczytu ostatniej hossy.

To jednak nie wszystko co zmieniło się przez ostatnie lata. W międzyczasie znacznie wzrosły też dochody Polaków. Te rozporządzalne w latach 2007-2018 podniosły się aż o 82 proc. (nominalnie), a realnie, czyli po uwzględnieniu inflacji, o 47 proc. - wynika z danych GUS. To znaczy, że pomimo wzrostu cen mieszkań, znacznie łatwiej jest nam dziś kupić własne „cztery kąty”.

- Do tego dochodzi fenomen rekordowo niskich stóp procentowych. To przez nie oprocentowanie przeciętnego kredytu hipotecznego udzielanego dziś przez banki wynosi około 4,4 proc., a nie 6-9 proc. jak w latach 2007-8 – wylicza Bartosz Turek.

Polacy nie tylko więc znacznie więcej zarabiają, ale też taniej mogą się dziś zadłużać. Gdyby tego było mało, to aktualne prognozy sugerują, że prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu kosztu kredytów jest bardzo małe.

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 15:53
+15
Jelonkom zawsze zajmuje trochę czasu, żeby zorientować się, że są dawcami na potrzeby dopompowania bańki. W Kozim Grodzie dzięki nieuchronnej demografii w perspektywie 10 lat zwolni się ok. 10-20 tysięcy mieszkań. Planami "pewnych" dochodów z wynajmu już za 2-3 lata będzie można sobie podetrzeć 4 litery, a ci, co wchodzą w to na kredyt, niech szykują jeszcze kasę na pampersy.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 17:28
+10
Na rynek wchodzi niż demograficzny, ludzie z wyżu lat 80 co mieli kupić już kupili. Na Ukrainie sytuacja się uspokoiła to napływu tłumów najemców też nie widać. Popyt spada to kto pokupuje mieszkanka po wymierających dziadkach?
Avatar
anna / 12 lutego 2020 o 16:23
+8
My uciekamy od złotówki w euro i dolary. Będzie bańka, oj będzie.
Avatar
&speed / 12 lutego 2020 o 19:01
+3
popyt zawsze ma decydujący wpływ na ceny......a że wartość usług ma również wpływ na ceny to normalka ...skończyły się czasy gdy fachowiec brał każdą fuchę jaka się nawinęła za psi pieniądz...
Avatar
ed / 12 lutego 2020 o 16:21
+3
Oj będzie lament i zgrzytanie zębów. Ludzie zapożyczają się na całe życie kupując dziuple, a nie mieszkania. A wszystko prowadzi do tego, że PIS zgotuję nam taką inflację i spadek wartości pieniądza jak to czynili co kilkanaście lat komuniści.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 20:12
+2
Ceny są "pompowane" przez "inwestorów"tzw. górali ze wzgórz golan :)
Avatar
Heej / 13 lutego 2020 o 17:07
+1
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym kraju jest taki stosunek zarobkow do ceny mieszkania ?Zreszta niewazne gdzie bo w  100licy wschodniej Polski po prostu bańka,jak ma peknac ?Ludzie nie kupujcie przewartosciowanych mieszkan teraz. W 2009 roku przestali ludzie to robic i w 2011 ceny spadły minimum 25 % do 35 %. Historia do powtórzenia niech kupujacy wlacza rozum bo sprzedajacy zyja w matrixie.
 Co za bełkot, sam kupowałem mieszkanie w 2010 za około 4 tyś/m, a teraz chodzą po 5,5/6 tyś za metr... tutaj w kółko udziela się chyba 2-3 tych samych nieudaczników, których nie stać na mieszkanie i nękają z nadzieją o jakiejś mitycznej tańce:))
 Co za bełkot, sam kupowałem mieszkanie w 2010 za około 4 tyś/m, a teraz chodzą po 5,5/6 tyś za metr... tutaj w kółko udziela się chyba 2-3 tych samych nieudaczników, których nie stać na mieszkanie i nękają z nadzieją o jakiejś mitycznej tańce:)) rozwiń
Avatar
lubelak / 12 lutego 2020 o 21:17
+1
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym kraju jest taki stosunek zarobkow do ceny mieszkania ?Zreszta niewazne gdzie bo w 100licy wschodniej Polski po prostu bańka,jak ma peknac ?Ludzie nie kupujcie przewartosciowanych mieszkan teraz. W 2009 roku przestali ludzie to robic i w 2011 ceny spadły minimum 25 % do 35 %. Historia do powtórzenia niech kupujacy wlacza rozum bo sprzedajacy zyja w matrixie.
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym... rozwiń
Avatar
Z. / 12 lutego 2020 o 19:13
+1
37 metrów, 2 pokoje, Kalinowszczyzna: - kupione w 2004 za 75 000 zł. - sprzedane w 2013 za 185 000 zł. - ten metraż w ogłoszeniach w 2020: 260 000 zł.
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 16:38
+1
Na rynku nieruchomości nie ma bańki cenowej - napisał NBP. Ceny ledwo co dojechały do poziomu z 2008r, a inflacja i wzrost zarobków w ciągu ostatnich 10 lat gdzie? Jedyne jelonki to ci, którzy zapowiadali drastyczne spadki cen 10 lat temu i nakazywali wszystkim czekać. Kto wziął wówczas kredyt, nie dość, że już dużą część spłacił, to ma dziś mieszkanie kupione minimum 2tys/m2 taniej niż obecna cena rynkowa. Oraz nie wywalił w błoto kasy za 10 lat wynajmu, czyli lekko licząc minimum 150tys! A jelonki? Dalej hejtują na forach jak na frustratów przystało. Nawet frankowicze są dziś w dużo lepszej sytuacji niż jelonki od "nie kupować bo bańka".
Na rynku nieruchomości nie ma bańki cenowej - napisał NBP. Ceny ledwo co dojechały do poziomu z 2008r, a inflacja i wzrost zarobków w ciągu ostatnich 10 lat gdzie? Jedyne jelonki to ci, którzy zapowiadali drastyczne spadki cen 10 lat temu i nakazywali wszystkim czekać. Kto wziął wówczas kredyt, nie dość, że już dużą część spłacił, to ma dziś mieszkanie kupione minimum 2tys/m2 taniej niż obecna cena rynkowa. Oraz nie wywalił w błoto kasy za 10 lat wynajmu, czyli lekko licząc minimum 150tys! A jelonki? Dalej hejtują na forach jak na frustra... rozwiń
Avatar
Heej / 13 lutego 2020 o 17:07
+1
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym kraju jest taki stosunek zarobkow do ceny mieszkania ?Zreszta niewazne gdzie bo w  100licy wschodniej Polski po prostu bańka,jak ma peknac ?Ludzie nie kupujcie przewartosciowanych mieszkan teraz. W 2009 roku przestali ludzie to robic i w 2011 ceny spadły minimum 25 % do 35 %. Historia do powtórzenia niech kupujacy wlacza rozum bo sprzedajacy zyja w matrixie.
 Co za bełkot, sam kupowałem mieszkanie w 2010 za około 4 tyś/m, a teraz chodzą po 5,5/6 tyś za metr... tutaj w kółko udziela się chyba 2-3 tych samych nieudaczników, których nie stać na mieszkanie i nękają z nadzieją o jakiejś mitycznej tańce:))
 Co za bełkot, sam kupowałem mieszkanie w 2010 za około 4 tyś/m, a teraz chodzą po 5,5/6 tyś za metr... tutaj w kółko udziela się chyba 2-3 tych samych nieudaczników, których nie stać na mieszkanie i nękają z nadzieją o jakiejś mitycznej tańce:)) rozwiń
Avatar
lubelak / 12 lutego 2020 o 21:17
+1
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym kraju jest taki stosunek zarobkow do ceny mieszkania ?Zreszta niewazne gdzie bo w 100licy wschodniej Polski po prostu bańka,jak ma peknac ?Ludzie nie kupujcie przewartosciowanych mieszkan teraz. W 2009 roku przestali ludzie to robic i w 2011 ceny spadły minimum 25 % do 35 %. Historia do powtórzenia niech kupujacy wlacza rozum bo sprzedajacy zyja w matrixie.
Bańka z 2008 roku skonczyla sie tym,ze developerzy zaczeli budowac klity by ludzi bylo stac na cokolwiek mieszkaniowego. Co teraz mamy ? Dokladnie to samo a wiec banka powoli zaczyna pekac w 2020 i w tym roku w koncu peknie. Jak w Lbn srednia placa netto 2500 zl a metr za 6-7 kola to 1 metr kwadratowy wynosi 3 pensje miesieczne netto to jest to klasyczna banka. By uzbierac 50 m w Lbn musze oddac 10 pensji rocznych nic nie jedzac,nic nie pijac nigdzie nie jezdzac,na nic innego nie wydajac nic po pracy czy to normalne ? A no nie ?Gdzie w innym... rozwiń
Avatar
lbn / 12 lutego 2020 o 20:17
0
Jak byle policjant zarabia 5000pln, nauczyciel z podstawówki 4500pln a lekarz 60000pln to 5000pln/m2 mieszkania to drogo?
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 20:12
+2
Ceny są "pompowane" przez "inwestorów"tzw. górali ze wzgórz golan :)
Avatar
Z. / 12 lutego 2020 o 19:13
+1
37 metrów, 2 pokoje, Kalinowszczyzna: - kupione w 2004 za 75 000 zł. - sprzedane w 2013 za 185 000 zł. - ten metraż w ogłoszeniach w 2020: 260 000 zł.
Avatar
olo / 12 lutego 2020 o 19:01
0
Na rynek wchodzi niż demograficzny, ludzie z wyżu lat 80 co mieli kupić już kupili. Na Ukrainie sytuacja się uspokoiła to napływu tłumów najemców też nie widać. Popyt spada to kto pokupuje mieszkanka po wymierających dziadkach?
Nikt nie pokupuje. Będą stać puste a za to młodzi ludzie będą kupować nowe mieszkania, bo nie chcą żyć w starych dzielnicach z wielkiej płyty z żulerką i brakiem miejsc parkingowych. O tym niżu demograficznym to już słyszymy kolejną dekadę, tylko rzeczywistość jest taka, że w tym rzekomym niżu znowu mamy hossę mieszkaniową i to jeszcze większą niż poprzednia. Tyle w temacie wróżenia z fusów.
Nikt nie pokupuje. Będą stać puste a za to młodzi ludzie będą kupować nowe mieszkania, bo nie chcą żyć w starych dzielnicach z wielkiej płyty z żulerką i brakiem miejsc parkingowych. O tym niżu demograficznym to już słyszymy kolejną dekadę, tylko rzeczywistość jest taka, że w tym rzekomym niżu znowu mamy hossę mieszkaniową i to jeszcze większą niż poprzednia. Tyle w temacie wróżenia z fusów. rozwiń
Avatar
&speed / 12 lutego 2020 o 19:01
+3
popyt zawsze ma decydujący wpływ na ceny......a że wartość usług ma również wpływ na ceny to normalka ...skończyły się czasy gdy fachowiec brał każdą fuchę jaka się nawinęła za psi pieniądz...
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 17:28
+10
Na rynek wchodzi niż demograficzny, ludzie z wyżu lat 80 co mieli kupić już kupili. Na Ukrainie sytuacja się uspokoiła to napływu tłumów najemców też nie widać. Popyt spada to kto pokupuje mieszkanka po wymierających dziadkach?
Avatar
44 / 12 lutego 2020 o 17:06
-6
Lud,ie traktuja dzis nieruchmosci jak inwestycję. Podobnie jak dolary, złoto czy akcje. I jak na każdym rynku dóbr inwestycyjnych może dochodzić do wahań i to całkiem sporych. Z drugiej strony jeżeli zapowiedzi PiS o placu minimalnej się zniszczą to dalsza inflacja jest nieunikniona i dotknie też nieruchomości
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 16:56
-3
A dlaczego "miały spadać"? Wszystko drożeje, grunt drożeje, materiały budowlane też, pensje Polaków średnio co raz wyższe, inflacja coraz większa, stopy procentowe najniższe w historii i wg. zapowiedzi Glapińskiego takie mają zostać na najbliższe lata, a tylko ceny mieszkań miałyby spadać? Deweloperzy budują dużo bo jest olbrzymi popyt, jakby popyt spadł, to będą po prostu budować mniej a cen nie obniżą.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 0 0

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 0

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 2 8

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 2 12

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 47 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 9

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 1 10

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.