Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

21 września 2015 r.
8:22

Koniec całorocznych zwolnień z wf-u? MEN informuje nauczycieli, że stary system nadal działa

0 10 A A
W przypadku całkowitego zwolnienia ucznia z w-f, nie musi on przychodzić na zajęcia i przez okres zwolnienia nie jest oceniany<br />
W przypadku całkowitego zwolnienia ucznia z w-f, nie musi on przychodzić na zajęcia i przez okres zwolnienia nie jest oceniany

W tym roku szkolnym lekarze mieli już nie wypisywać uczniom całorocznych zwolnień z wychowania fizycznego. Stary system jednak nie umarł. Za sprawą MEN trzyma się mocno.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamiast całorocznych zwolnień lekarze mieli określać jedynie zakres ćwiczeń, których dzieciom wykonywać nie wolno. Ale ministerstwo edukacji poinformowało właśnie nauczycieli, że powinni oni honorować także „stare” zwolnienia.

– Jestem zaskoczona i zniesmaczona – przyznaje nauczycielka jednej z lubelskich szkół. – W oparciu o informacje, jakie przed rozpoczęciem roku szkolnego otrzymaliśmy od władz oświatowych, informowałam rodziców o nowym rodzaju zwolnień. Na wrześniowych zebraniach tłumaczyłam im, jak mają one wyglądać i dlaczego nowy system będzie lepszy. Teraz dowiedziałam się, że wprowadziłam ich w błąd i wyszłam na osobę źle poinformowaną.

Nauczycielka pokazuje nam pismo, jakie kilka dni temu Ministerstwo Edukacji Narodowej rozesłało do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Urzędnicy informują w nim o zmianach w przepisach oświatowych, które weszły w życie po 1 września.

– Przekazujemy w załączeniu ich uaktualnioną wersję, wyrażając nadzieję, że ułatwią one Państwu pracę – pisze do dyrektorów Joanna Burdzik, podsekretarz stanu w MEN.

Dyrektorzy szkół z pisma dowiadują się, że w tym roku szkolnym… dopuszczone są dwie możliwości zwalniana dzieci z zajęć wychowania fizycznego. Ucznia można zwolnić z wykonywania tylko określonych ćwiczeń, do czego podstawą jest opinia lekarza wskazująca, jakiego rodzaju zadań nie wolno mu wykonywać oraz przez jaki okres.

Istnieje jednak też „możliwość całkowitego zwolnienia ucznia z realizacji zajęć wychowania fizycznego (tak jak dotychczas). Zwolnienia dokonuje dyrektor szkoły na podstawie opinii lekarza o braku możliwości uczestniczenia ucznia w zajęciach wychowania fizycznego, przez okres wskazany w tej opinii. W tym przypadku uczeń nie uczęszcza na zajęcia wf-u i przez okres zwolnienia nie jest z nich oceniany”.

– To jakiś absurd – uważa nauczycielka. – Zamiast wprowadzić zmianę, która sprawiłaby, że dzieci rzeczywiście przestaną unikać lekcji wf z błahych powodów, wycofano się z tego pomysłu. W dodatku postawiono nauczycieli w nieprzyjemnej sytuacji.

Dlaczego tak postąpiono? Przedstawiciele MEN nie odpowiadają wprost na to pytanie. Chwalą natomiast wprowadzenie – obok starego rozwiązania – nowego systemu zwalniania z zajęć.

– Intencją tej zmiany jest umożliwienie uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego tym uczniom, którzy mają ograniczenia w wykonywaniu określonych ćwiczeń, ale których stan zdrowia pozwala na udział w zajęciach. Zależy nam na tym, by dzieci, niezależnie od swoich możliwości uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego i miały szansę na prawidłowy rozwój fizyczny – odpowiedziała Dziennikowi Wschodniemu, Justyna Sadlak, z biura prasowego MEN.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:28
0
men się z niczego nie wycofało bo w rozporządzeniu już od 10 czerwca jest napisane , że są 2 sposoby zwalniania , tyle , że nauczycielka , jak widać woli czytać strony internetowe jak m.in. ta które wypisywały bzdury na temat zwolnień , zamiast rozporządzenia , bo w rozporządzeniu nic nie zostało zmienione i od początku było napisane to o czym jest napisane teraz . ;-)
Avatar
guest / 21 września 2015 o 18:09
0

zasady zwalniania z w-f ukazały się wraz z nowym rozporządzeniem już w sierpniu i ta pani wykazała kompletną indolencję bo nic nie stało na przeszkodzie, żeby najpierw przeczytać a potem informować... okazuje się, że bez info ministra nie darady

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 16:18
0
Myślę, że "nauczycielka-" znamienny ten cudzysłów przeczytała rozporządzenie ministerstwa ze zrozumieniem. Nie chodzi o to czy nowe rozporządzenie było głupie czy nie, tylko o to ,że już we wrześniu dodano do niego stare. Czemu to miało służyć?A jak jakiś nauczyciel odważy się zabrać głos to od razu wylewa się na niego wiadro pomyj, odbiera się kartę nauczyciela ( ciekawe, czy społeczeństwo dokładnie wie co ona zawiera) i wylicza liczne krzywdy jakie wyrządzają ich dzieciom. Ja też nie kochalam nauczycieli jako dziecko, dopiero jak przepracowałam wiele lat w tym zawodzie, docenilam ich trud. Więcej empatii a mniej jadu.
Myślę, że "nauczycielka-" znamienny ten cudzysłów przeczytała rozporządzenie ministerstwa ze zrozumieniem. Nie chodzi o to czy nowe rozporządzenie było głupie czy nie, tylko o to ,że już we wrześniu dodano do niego stare. Czemu to miało służyć?A jak jakiś nauczyciel odważy się zabrać głos to od razu wylewa się na niego wiadro pomyj, odbiera się kartę nauczyciela ( ciekawe, czy społeczeństwo dokładnie wie co ona zawiera) i wylicza liczne krzywdy jakie wyrządzają ich dzieciom. Ja też nie kochalam nauczycieli jako dziecko, dopiero jak... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 12:26
0
Moje dziecko miało problemy kardiologiczne więc nie mogło wykonywać niektórych ćwiczeń i brać udziału w grach i zawodach, mimo to aby nie pozbawić możliwości ćwiczenia otrzymała zaświadczenie o zwolnieniu z ćwiczeń wysiłkowych, okazało się to wielkim problemem z samym określeniem które to ćwiczenia wysiłkowe i ocenianiem, bo gdy były biegi to albo miała biec ile da rade albo jedynka bo nie biegła, dla tego zmuszona byłam poprosić lekarza aby miała całkowite zwolnienie z wuefu. Jeśli nauczyciel ma sam decydować kogo z czego zwolnić to cieszę się że moje dziecko już nie chodzi do szkoły, bo po takiej jednaj decyzji nauczyciela i zapewnieniem mojego dziecka że da radę i że się dobrze w tym momencie czuje, bo chciała piątkę, moje dziecko mało nie umarło, nie winie nauczyciela lecz system edukacji, i pomysły odgórne. Wielu uczni jednak jest zwalnianych na żądanie rodziców, dlatego zwolnienia powinni wydawać specjaliści u których leczą się dziecko a nie lekarze rodzinni.
Moje dziecko miało problemy kardiologiczne więc nie mogło wykonywać niektórych ćwiczeń i brać udziału w grach i zawodach, mimo to aby nie pozbawić możliwości ćwiczenia otrzymała zaświadczenie o zwolnieniu z ćwiczeń wysiłkowych, okazało się to wielkim problemem z samym określeniem które to ćwiczenia wysiłkowe i ocenianiem, bo gdy były biegi to albo miała biec ile da rade albo jedynka bo nie biegła, dla tego zmuszona byłam poprosić lekarza aby miała całkowite zwolnienie z wuefu. Jeśli nauczyciel ma sam decydować kogo z czego zwolnić to cieszę ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:53
0
Zlikwidowac karte nauczyciela!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:32
0
Jak wszystko co rząd Jewy Kłopacz robi, powstaje na zasadzie - mówimy jedno, robimy drugie. Boże, za co ta plaga na Polskę spuszczona...
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:27
0
Przecież to jasne ! Kto będzie odpowiadał za dopuszczenie do ćwiczeń na lekcji w-f dziecka chorego na płuca, albo z innymi schorzeniami neurologicznymi, których nie widać a są. Może szanowna Pani zezwoli uczniowi choremu na padaczkę kopać piłkę - przecież nogi ma zdrowe. W każdej dziedzinie potrzebny jest rozsadek , a pycha chodzi przed upadkiem .
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:25
0
Prości ludzie w prostym kraju , uważający siebie za inteligencję !!!Zamiast wf-u powinny być utworzone SKS - y, jak było za socjalistów. Tak jak szanowny pan Pudzianowski nie będzie dobrym skoczkiem narciarskim, tak i szanowny pan Małysz nie będzie dobrym zawodnikiem Kick-boxingu !!! Rozwijajcie w ludziach ich talenty , a nie sprowadzajcie wszystkiego tylko do etatu i przepchania tego swojego marnego życia !!! Jest też grupa typowych asportowców w każdej dziedzinie !!! Tacy niech uczą się historii sportu i piszą z tego klasówki !!! To o wiele bardziej postępowe niż wszystkie wasze śmieszne reformy razem wzięte, które są warte funta kłaków !!!
Prości ludzie w prostym kraju , uważający siebie za inteligencję !!!Zamiast wf-u powinny być utworzone SKS - y, jak było za socjalistów. Tak jak szanowny pan Pudzianowski nie będzie dobrym skoczkiem narciarskim, tak i szanowny pan Małysz nie będzie dobrym zawodnikiem Kick-boxingu !!! Rozwijajcie w ludziach ich talenty , a nie sprowadzajcie wszystkiego tylko do etatu i przepchania tego swojego marnego życia !!! Jest też grupa typowych asportowców w każdej dziedzinie !!! Tacy niech uczą się historii sportu i piszą z tego klasówki !!! To o wie... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:01
0
Wf-y we współczesnym wydaniu do dziadostwo!. Śmiech na sali, jedni przynoszą zwolnienia inni lecą sobie jak trzeba. Nauczyciele od sportowych doznań w szkole to pomyłka - nic nie robią kompletnie to nie nauczyciele tylko instruktorzy. Nie mają nic wspólnego z pracą przy tablicy i tak winni być traktowani. POlska w wydaniu obecnym to szokująco-krocząca pomyłka.
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 08:40
0
Gdyby szanowna "nauczycielka" przeczytała nowe rozporządzenie ze zrozumieniem to by rodzicom tych bzdur nie opowiadała.
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:28
0
men się z niczego nie wycofało bo w rozporządzeniu już od 10 czerwca jest napisane , że są 2 sposoby zwalniania , tyle , że nauczycielka , jak widać woli czytać strony internetowe jak m.in. ta które wypisywały bzdury na temat zwolnień , zamiast rozporządzenia , bo w rozporządzeniu nic nie zostało zmienione i od początku było napisane to o czym jest napisane teraz . ;-)
Avatar
guest / 21 września 2015 o 18:09
0

zasady zwalniania z w-f ukazały się wraz z nowym rozporządzeniem już w sierpniu i ta pani wykazała kompletną indolencję bo nic nie stało na przeszkodzie, żeby najpierw przeczytać a potem informować... okazuje się, że bez info ministra nie darady

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 16:18
0
Myślę, że "nauczycielka-" znamienny ten cudzysłów przeczytała rozporządzenie ministerstwa ze zrozumieniem. Nie chodzi o to czy nowe rozporządzenie było głupie czy nie, tylko o to ,że już we wrześniu dodano do niego stare. Czemu to miało służyć?A jak jakiś nauczyciel odważy się zabrać głos to od razu wylewa się na niego wiadro pomyj, odbiera się kartę nauczyciela ( ciekawe, czy społeczeństwo dokładnie wie co ona zawiera) i wylicza liczne krzywdy jakie wyrządzają ich dzieciom. Ja też nie kochalam nauczycieli jako dziecko, dopiero jak przepracowałam wiele lat w tym zawodzie, docenilam ich trud. Więcej empatii a mniej jadu.
Myślę, że "nauczycielka-" znamienny ten cudzysłów przeczytała rozporządzenie ministerstwa ze zrozumieniem. Nie chodzi o to czy nowe rozporządzenie było głupie czy nie, tylko o to ,że już we wrześniu dodano do niego stare. Czemu to miało służyć?A jak jakiś nauczyciel odważy się zabrać głos to od razu wylewa się na niego wiadro pomyj, odbiera się kartę nauczyciela ( ciekawe, czy społeczeństwo dokładnie wie co ona zawiera) i wylicza liczne krzywdy jakie wyrządzają ich dzieciom. Ja też nie kochalam nauczycieli jako dziecko, dopiero jak... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 12:26
0
Moje dziecko miało problemy kardiologiczne więc nie mogło wykonywać niektórych ćwiczeń i brać udziału w grach i zawodach, mimo to aby nie pozbawić możliwości ćwiczenia otrzymała zaświadczenie o zwolnieniu z ćwiczeń wysiłkowych, okazało się to wielkim problemem z samym określeniem które to ćwiczenia wysiłkowe i ocenianiem, bo gdy były biegi to albo miała biec ile da rade albo jedynka bo nie biegła, dla tego zmuszona byłam poprosić lekarza aby miała całkowite zwolnienie z wuefu. Jeśli nauczyciel ma sam decydować kogo z czego zwolnić to cieszę się że moje dziecko już nie chodzi do szkoły, bo po takiej jednaj decyzji nauczyciela i zapewnieniem mojego dziecka że da radę i że się dobrze w tym momencie czuje, bo chciała piątkę, moje dziecko mało nie umarło, nie winie nauczyciela lecz system edukacji, i pomysły odgórne. Wielu uczni jednak jest zwalnianych na żądanie rodziców, dlatego zwolnienia powinni wydawać specjaliści u których leczą się dziecko a nie lekarze rodzinni.
Moje dziecko miało problemy kardiologiczne więc nie mogło wykonywać niektórych ćwiczeń i brać udziału w grach i zawodach, mimo to aby nie pozbawić możliwości ćwiczenia otrzymała zaświadczenie o zwolnieniu z ćwiczeń wysiłkowych, okazało się to wielkim problemem z samym określeniem które to ćwiczenia wysiłkowe i ocenianiem, bo gdy były biegi to albo miała biec ile da rade albo jedynka bo nie biegła, dla tego zmuszona byłam poprosić lekarza aby miała całkowite zwolnienie z wuefu. Jeśli nauczyciel ma sam decydować kogo z czego zwolnić to cieszę ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:53
0
Zlikwidowac karte nauczyciela!
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:32
0
Jak wszystko co rząd Jewy Kłopacz robi, powstaje na zasadzie - mówimy jedno, robimy drugie. Boże, za co ta plaga na Polskę spuszczona...
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:27
0
Przecież to jasne ! Kto będzie odpowiadał za dopuszczenie do ćwiczeń na lekcji w-f dziecka chorego na płuca, albo z innymi schorzeniami neurologicznymi, których nie widać a są. Może szanowna Pani zezwoli uczniowi choremu na padaczkę kopać piłkę - przecież nogi ma zdrowe. W każdej dziedzinie potrzebny jest rozsadek , a pycha chodzi przed upadkiem .
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:25
0
Prości ludzie w prostym kraju , uważający siebie za inteligencję !!!Zamiast wf-u powinny być utworzone SKS - y, jak było za socjalistów. Tak jak szanowny pan Pudzianowski nie będzie dobrym skoczkiem narciarskim, tak i szanowny pan Małysz nie będzie dobrym zawodnikiem Kick-boxingu !!! Rozwijajcie w ludziach ich talenty , a nie sprowadzajcie wszystkiego tylko do etatu i przepchania tego swojego marnego życia !!! Jest też grupa typowych asportowców w każdej dziedzinie !!! Tacy niech uczą się historii sportu i piszą z tego klasówki !!! To o wiele bardziej postępowe niż wszystkie wasze śmieszne reformy razem wzięte, które są warte funta kłaków !!!
Prości ludzie w prostym kraju , uważający siebie za inteligencję !!!Zamiast wf-u powinny być utworzone SKS - y, jak było za socjalistów. Tak jak szanowny pan Pudzianowski nie będzie dobrym skoczkiem narciarskim, tak i szanowny pan Małysz nie będzie dobrym zawodnikiem Kick-boxingu !!! Rozwijajcie w ludziach ich talenty , a nie sprowadzajcie wszystkiego tylko do etatu i przepchania tego swojego marnego życia !!! Jest też grupa typowych asportowców w każdej dziedzinie !!! Tacy niech uczą się historii sportu i piszą z tego klasówki !!! To o wie... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:01
0
Wf-y we współczesnym wydaniu do dziadostwo!. Śmiech na sali, jedni przynoszą zwolnienia inni lecą sobie jak trzeba. Nauczyciele od sportowych doznań w szkole to pomyłka - nic nie robią kompletnie to nie nauczyciele tylko instruktorzy. Nie mają nic wspólnego z pracą przy tablicy i tak winni być traktowani. POlska w wydaniu obecnym to szokująco-krocząca pomyłka.
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 08:40
0
Gdyby szanowna "nauczycielka" przeczytała nowe rozporządzenie ze zrozumieniem to by rodzicom tych bzdur nie opowiadała.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 35 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!