Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

24 lipca 2020 r.
7:55

Lublin: Licealiści chodzili do szkoły widmo. Prowadziła kursy dla młodzieży i znowu rekrutuje

1 0 A A

Alternatywne Liceum. Nowość! Rekrutacja już trwa – bilbordy z takimi m.in. napisami rozwiesiło w Lublinie Centrum Edukacji Montessori. Licealiści uczęszczali do tej placówki już w tamtym roku szkolnym, ale wtedy liceum… nie działało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że rozpoczyna się nabór do Alternatywnego Liceum i Technikum przy Centrum Edukacji Montessori lubelskie media informowały w lipcu ubiegłego roku.

– W Alternatywnym Liceum umożliwiamy realizację dowolnie wybranych rozszerzeń i dajemy możliwość kształcenia się we wskazanych przez ucznia kierunkach – mówiła nam wtedy Iwona Łukasiewicz, twórczyni Centrum Edukacji Montessori w Lublinie. - W Alternatywnym Technikum zdobywać będzie można zawód technika obsługi turystycznej, technika architektury krajobrazu i asystenta kierownika produkcji telewizyjnej i filmowej. Priorytetem są nowe technologie, informatyka, komunikacja w sieci, znajomość współczesnych programów i systemów komputerowych, w tym artystycznych (grafika komputerowa, obróbka dźwięku, tworzenie filmów), programowanie i znajomość działania sztucznej inteligencji. 

Od września naukę w szkole rozpoczął m.in. Piotr, absolwent podstawówki kształcącej metodą Marii Montessori z Warszawy.

Zapisała, nie sprawdziła

- Przeprowadziliśmy się wtedy do Lublina i wybraliśmy szkołę, która realizować miała program, z którego byliśmy bardzo zadowoleni – opowiada mama Piotra.

Kobieta przyznaje, że przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły nie sprawdziła, czy działa ona legalnie. Nie przypuszczała, że oficjalnie może być prowadzona rekrutacja do instytucji, która nie może funkcjonować. – Dopiero w październiku podczas rozmowy z właścicielką i dyrektorem szkoły dowiedziałam się, że placówka nie ma pozwolenia na prowadzenie działalności oświatowej w zakresie liceum. Usłyszałam, że stało się tak, bo „urzędnik się na nich uwziął”.

Subwencji też brak

- 3 września 2019 r. wpłynęło zgłoszenie o wpis Niepublicznego Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Miasto Lublin. 11 września miasto wezwało wnioskodawcę do uzupełnienia dokumentacji wymaganej przepisami ustawy Prawo oświatowe. Dokumentacja nie została dostarczona w wyznaczonym terminie, w związku z czym, 7 listopada wydana została decyzja o odmowie wpisu szkoły do ewidencji – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. - Po 7 listopada 2019 roku do dnia dzisiejszego, urząd nie otrzymał ponownego wniosku o wpis Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego do prowadzonej przez miasto ewidencji szkół. W związku z tym, że szkoła nie była wpisana do ewidencji, czyli według prawa nie istniała. Miasto nie przekazywało subwencji oświatowej.

Jak relacjonuje nasza rozmówczyni szkoła funkcjonowała.

Formalnie i praktycznie

Padła jednak propozycja, aby uczniowie (mowa o ok. 7 osobach – red.) formalnie rozpoczęli tzw. nauczanie domowe w szkole im. Gostyńskiego i tam zaliczali egzaminy roczne. Ale codziennie przychodzili na lekcje w budynku Liceum Alternatywnego.

- Rzeczywiście, zgłosiła się do mnie grupa rodziców, która zapisała dzieci do nas na tzw. nauczanie domowe. Dowiedziałem się od nich, że ich szkoła nie otrzymała uprawnień do funkcjonowania – przyznaje Michał Bobrzyński, właściciel Prywatnego Katolickiego Liceum im. ks. K. Gostyńskiego.

Sprawy rekrutowania uczniów przed otrzymaniem pozwoleń komentować nie chce. Przyznaje jednak, że w maju większość uczniów egzaminy zaliczyła. Będą jednak „dwie, trzy poprawki”.

- Liceum Alternatywne okazało się szkołą, która do tej pory nie otrzymała pozwolenia na działalność oświatową, a pomimo to funkcjonowała wprowadzając zainteresowanych w błąd – uważa nasza rozmówczyni. – Otrzymywałam wezwania do zapłaty czesnego. Syn dostał też oceny śródroczne. Zastrzeżenia mam również do poziomu świadczonych usług. Ciągle słyszałam, że mają dobrych nauczycieli i syn nie potrzebuje np. korepetycji. W rzeczywistości okazało się, że egzaminy poszły mu bardzo źle. Część zdał tylko dlatego, że dobrze uczył się w podstawówce i pamiętał opanowany wtedy materiał – tłumaczy mama Piotra.

Imię ucznia zostało zmienione.

Pierwszy polonez już był

To, że szkoła działała potwierdzać mogą też informacje publikowane na jej Facebooku. W marcu znalazł się tam m.in. wpis o tym, że „Nasi Licealiści wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL”. W lutym: „Licealiści z wizytą na Wydziale Chemii UMCS. Praktyczne podejście do chemii sprzyja uczeniu się” oraz „Nasza pierwsza studniówka 2020. Tegoroczni Nasi Maturzyści rozpoczęli bal Polonezem. To piękna i jakże podniosła chwila”.

- Ale to nie koniec! Co gorsze szkoła znów rekrutuje na nowy rok szkolny nie mając ku temu stosownych uprawnień – denerwuje się matka ucznia. – Nikt z tym nic nie robi! Zgłosiłam sprawę do prokuratury, ale ta została umorzona. Odwołałam się od tej decyzji. Czekam na odpowiedź w tej sprawie. Tymczasem żadnych kroków nie podejmuje ani kuratorium ani urząd miasta.

- Urząd nie ma też prawa prowadzić postępowań wyjaśniających i kontroli placówek, które formalnie nie istnieją. Upoważnienie do kontroli przebiegu procesu dydaktycznego posiada kuratorium oświaty – słyszymy od Moniki Głazik z lubelskiego Ratusza.

- Przed założeniem szkoły i prowadzeniem rekrutacji niezbędne jest uzyskanie wpisu do ewidencji – podkreśla Jolanta Misiak, rzecznik prasowa Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Jeśli go nie ma, to nie może być szkoły, a co za tym idzie także nauczycieli i uczniów. Nadzór nad szkołami zaczynamy sprawować od razu po otrzymaniu powiadomienia o wpisaniu takiej placówki do ewidencji. W tym przypadku kontrole są niemożliwe, bo takiej szkoły po prostu nie ma.

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Montessori w Lublinie oraz w jej mediach społecznościowych bez problemu znajdziemy jednak informacje o rekrutacji. Nauka od września ma być prowadzona stacjonarnie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.30. Czesne w przyszłym roku szkolnym to 700 zł miesięcznie. Będzie też wyżywienie.

- Zapraszamy 8-klasistów do zapoznania się z naszą ofertą i składania dokumentów rekrutacyjnych. Mamy jeszcze 50 wolnych miejsc – czytamy.

Nie szkoła tylko kursy

- Centrum Edukacji Montessori prowadzi działalność edukacyjną od żłobka po dorosłość – mówi Iwona Łukasiewicz, twórczyni CEM. – Nasze założenia i kierunek rozwoju Centrum, w jakim zmierzamy, to edukacja dzieci oraz młodzieży przez wszystkie etapy ich rozwoju poczynając od wieku żłobkowego, przez okres dorastania, a kończąc na osobach dorosłych, czyli kadrze, która systematycznie uczestniczy w szkoleniach. W związku z obranym przez nas kierunkiem na kształcenie metodą Montessori już w roku 2019 podjęliśmy kroki, aby uzyskać zgodę Kuratorium i Wydziału Oświaty na uruchomienie liceum od września 2020 (tryb edukacji domowej).

Łukaszewicz tłumaczy, że w ubiegłym roku szkolnym pod nazwą Liceum Alternatywne prowadzono „edukację nieformalną”.

- Były to kursy dla młodzieży licealnej przypisanej do innej szkoły w trybie edukacji domowej - tłumaczy właścicielka CEM.

- Czy państwa oferta nie wprowadza w błąd? Nie ma tam informacji o kursach przygotowawczych, czy edukacji nieformalnej – pytam.

- Informujemy o tym rodziców zainteresowanych naszą ofertą już na pierwszym spotkaniu – podkreśla Łukasiewicz. – Mam wrażenie, że wszyscy rodzice, oprócz jednej pani, doskonale wiedzą, jak działamy. Oczywiście w przyszłości chcemy stworzyć stacjonarne liceum, ale to nie będzie na pewno w najbliższym roku szkolnym. Od września 2020 r. znów prowadzić chcemy kursy przygotowawcze i do tego rekrutujemy.

Iwona Łukaszewicz nie ukrywa, że zamierza skierować na drogę sądową sprawy przeciwko mamie ucznia, która z nami rozmawiała.

- Ta pani przesyła na nas różne kontrole, a jej działalność obniża zaufanie do naszej placówki. To ewidentne działanie na naszą szkodę – uważa.

- Rodzice szukający szkoły niepublicznej dla swojego dziecka powinni sprawdzać, czy znajduje się ona w ewidencji prowadzonej przez daną gminę – dodaje Jolanta Misiak. – Jeśli szkoła jej nie uzyskała, to nie może funkcjonować. Nie jest szkołą w ścisłym znaczeniu tego słowa, podobnie jak szkoła nauki jazdy czy szkoła tańca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Już na otwarcie nowego sezonu piłkarze Roberta Różańskiego dostali zimny prysznic, czyli 0:4 u siebie z Opolaninem. W sobotę Orlęta spisały się dużo lepiej i pokonały Start Krasnystaw 3:1.

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 230 tysięcy testów zrobionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach jest nieważnych. Resort musiał odjąć je od ogólnej puli przeprowadzonych badań.

Zespół ds. Covid-19 przy PAN: negowanie istnienia pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

Zespół ds. Covid-19 przy PAN: negowanie istnienia pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło dotąd ponad 1700 osób, a na grypę w tym samym czasie 65 osób. Choćby ze względu na pamięć o zmarłych z powodu koronawirusa negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe - pisze zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Stan na 8 sierpnia

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Stan na 8 sierpnia

W woj. lubelskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest dziś 113 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto nowych 16 osób.

Więcej miejsc do tankowania w Lublinie. Gdzie?

Więcej miejsc do tankowania w Lublinie. Gdzie?

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Krężnickiej 1a. Urząd Miasta wydał wczoraj decyzję środowiskową, która umożliwia firmie TBV Inwestycje starania o pozwolenie na budowę takiego obiektu. Inna firma zamierza zbudować stację paliw przy ul. Jana Pawła II.

Opolanin – Bizon Jeleniec 2:1. Goście byli blisko remisu

Opolanin – Bizon Jeleniec 2:1. Goście byli blisko remisu

Drugie zwycięstwo beniaminka z Opola Lubelskiego. Tym razem drużyna Daniela Szewca pokonała Bizona Jeleniec 2:1. Spotkanie mogło się jednak ułożyć zupełnie inaczej.

Chomiki w centrum Lublina. Przyjechali po nie specjaliści z Poznania
film

Chomiki w centrum Lublina. Przyjechali po nie specjaliści z Poznania

Dwa chomiki europejskie mieszkały na podwórku kamienicy przy ulicy 3 Maja 18 w Lublinie, gdzie znajduje się m.in. nasza redakcja. Gryzonie wytropiła ekipa LPEC remontująca podziemną sieć. Ponieważ chomiki są objęte ścisłą ochroną, na pomoc wezwano fundację z Poznania. W nocy z piątku na sobotą złapano zwierzęta w zasadzkę przygotowaną z wykorzystaniem cebuli, marchewki i jabłka.

Wokalistka z Lubelszczyzny nagrała balladę

Wokalistka z Lubelszczyzny nagrała balladę

Agnieszka Wiechnik nagrała balladę „Jesteś”. Jak sama mówi to nie jest „typowy hit radiowy”.

Trwa walka o życie półrocznego Tymka. Potrzebne pieniądze na leczenie dziecka
PILNE

Trwa walka o życie półrocznego Tymka. Potrzebne pieniądze na leczenie dziecka

Tymoteusz Skrajnowski z Krasnegostawu urodził się z połową serca. Chłopiec obciążony wadą HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca) już dzień po narodzinach, 19 lutego br. był operowany przez lekarzy z niemieckiej kliniki w Munster. W lipcu wrócił na leczenie, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Ciężkie treningi przy okazji obozu w Siedlcach dały się piłkarzom Mirosława Hajdy we znaki. W sobotę żółto-biało-niebiescy mieli okazję sprawdzić się ze swoim nowym, ligowym rywalem – Pogonią. Niestety, rywale wygrali aż 4:1.

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Na internetowym portalu Facebook pojawił się fałszywy profil prezydenta Krzysztofa Żuka zachęcający do przelewania pieniędzy. Prezydent oświadcza, że to oszustwo

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Drugie zwycięstwo z rzędu drużyny z Puław. W sobotę Wisła ograła w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście bez większych problemów zgarną trzy punkty. Po zmianie stron rywale napędzili jednak drużynie Mariusza Pawlaka stracha.

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Bonów (powiat świdnicki), drugi w Wincentowie (powiat lubartowski).

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]
galeria

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]

Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Zatrzymany w związku z awanturą w jednym z lokali w Okunince mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom jak się nazywa. Pijany awanturnik trafił do komendy policji we Włodawie. Okazało się, że 26-latek z Radzynia Podlaskiego jest poszukiwany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.