Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

19 października 2018 r.
18:02

Lublin: Szkoła zapraszała na jubileusz 100-lecia. Rodzice: Ale powstała 103 lata temu

Autor: Zdjęcie autora ask
1 29 A A
Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie
Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie (fot. Google Street View)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie świętuje jubileusz 100-lecia. Rodzice uczniów śmieją się, że to data bardzo naciągana. Mają też inne zastrzeżenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek uczniowie szkoły przy ul. Hiacyntowej nie mieli lekcji. Zamiast tego mogli – ale nie musieli - przyjść na uroczystą akademię z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia szkoły.

– Naprawdę jest to 103 rocznica powstania szkoły – denerwuje się jeden z rodziców. – Na stronie internetowej jest napisane, że najprawdopodobniej rozpoczęła ona działalność w 1915 roku. Razem z dzieckiem i innymi rodzicami rozumiemy, że 100 lat szkoły minęło w 2015 roku. Co mam teraz dziecku odpowiedzieć, że nie umie liczyć i czytać?! Obchody pod publiczkę? Co dziecko z tego zrozumie?

Dyrektor szkoły uważa jednak, że data została ustalona prawidłowo.

– Przyjęliśmy ją, bo początkowo nasza placówka funkcjonowała, jako jednoklasowa szkoła rosyjska, sześcioklasowa szkoła żydowska dla chłopców i szkoła żeńska – wylicza dyrektor Alina Broniowska. – Dopiero w roku szkolnym 1918/1919 stała się koedukacyjną polską szkołą sześcioklasową z prawdziwego zdarzenia. Dlatego też przyjęliśmy tę datę, która wpisuje się też w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Rodzice, którzy się z nami skontaktowali denerwują się też, że nie będzie zajęć. – Dla większości rodziców to normalny dzień pracy, a pani dyrektorka zafundowała dzieciom dzień wolny. Nie ma gier, zabaw czy konkursów. W akademii będzie brała udział tylko grupa dzieci. A co mają zrobić pozostałe? Nie ma miejsca w szkole tego dnia dla dzieci, za to jest miejsce dla gości! I goście zapewne zapamiętają ten dzień doskonale – denerwował się rodzic i dodał, że dziecka nie może zostawić w świetlicy, bo nie będzie działać szkolna stołówka.

Alina Broniowska problemu jednak nie widzi.

– Na akademię zaproszeni są wszyscy – podkreśla. – Działać będzie zarówno świetlica, jak i oddział przedszkolny. W regulaminie naszej szkoły jest zapis, mówiący o tym, że stołówka działa jeśli wyda minimum 50 obiadów. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych pojawia się kilkoro dzieci na 2-3 godziny. Zdarzało się też, że nie przychodził nikt.

Po naszej rozmowie z Aliną Borowską na temat jubileuszu zaszły jednak zmiany. – Zakładka dotycząca historii szkoły zniknęła z jej strony internetowej, a rodzice otrzymali informację, że pani dyrektor zaprasza na obchody 103. rocznicy szkoły mimo, że na stronie głównej szkoły (w zakładkach aktualności i wiadomości) wciąż widnieje zapis o 100-leciu szkoły – informuje ojciec jednego z uczniów.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 18:28
+9
Szkoda, że gazeta cytuje opinię garstki krzykaczy, którym nigdy nic się nie podoba. Mniejszość nie może przekreślać, tego co chce większość. Data stulecia jak najbardziej trafna.
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 18:13
+9
Strasznie nerwowi ci rodzice.
Avatar
Piana / 19 października 2018 o 21:39
+8
W artykule jest jasno wyjaśnione, że wcześniej była to rosyjska szkoła a dopiero w 1918 powstała polska szkoła. Wniosek nasuwa się sam. Szkoła ma zarówno 100 jak i 103 lata. A bijący pianę rodzice- tłumaczcie dzieciom, że nie wszystko jest czarne lub białe, bywa kolorowe.
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 19:19
+8
Rodzice uspokojcie sie. Jestescie teraz madrzejsi od nauczycieli, dyrektorow, etc. Jestescie bardziej rozwydrzeni niz wasze dzieci. Zapomnial wół, jak cielęciem był.
Avatar
mc / 19 października 2018 o 19:23
+7
Naprawdę to dziś najbardziej ważne, czy szkoła, w której uczy się moje dziecko ma sto czy sto trzy lata? Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Policzyli sobie sto - niech hucznie obchodzą i tyle!
Avatar
Gość / 20 października 2018 o 20:58
+6
Byłem na Jubileuszu. Dzieci przygotowane i z recytacją i z tańcami i z piosenkami. Czoła chylę (jak zwykle z klasą i urokiem osobistym) Pani Iwonie ale też i nowemu Panu od angielskiego. Razem z dziećmi zrobili całość. Pani Dyrektor może chciala i dobrze ale nie wyszło.
Avatar
Ajwaj / 19 października 2018 o 22:25
+5
Ruskie szkoły rocznicę mają świętować...
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 19:39
+4
i racja, dzień wolny moje dzieci miały, były szczęśliwe i zadowolone, że mogły w domu z tatą posiedzieć podczas gdy paniska gościły się w szkole
Avatar
Wid / 20 października 2018 o 22:17
+2
Historii się nie zmienia, brak wystaw, otwartych sal, kronik.Prowadzacy ok!
Avatar
Absolwent / 20 października 2018 o 11:54
+2
Pani Dyrektora nie dba zupełnie o historię szkoły. Na 80 lecie powstało piękne muzeum szkoły..już zlikwidowane.Za jej " panowania" nigdy nie było święta szkoły.Wczoraj 103 lecie.Mam nadzieję, że historia szkoły wróci na stronę.Żenada!!!
Avatar
MYS / 23 października 2018 o 23:22
0
Hm ... czy to zbieg okoliczności, że w tym roku będzie organizowany konkurs na Dyrektora tej "czwórki" bo kończy się obecna kadencja ... ?  Ktoś planuje reelekcję? Na tablicach pamiątkowych ustwionych na korytarzach nie było nawet nazwisk byłych Dyrektorów ... Wstyd. Lata 1915 - 2006 zostały podsumowane i uwiecznione na .. czterech zdjęciach. Pozostałe tablice były poświęcone okresowi 2007 - 2017. Więc pytanie czy to był 103 Jubileusz Szkoły czy ostatnie 10 lat... Jestem rozczarowany. Wspaniała Szkoła, zaangażowani Nauczyciele. Tylko coś nie tak z zarządzaniem...
Hm ... czy to zbieg okoliczności, że w tym roku będzie organizowany konkurs na Dyrektora tej "czwórki" bo kończy się obecna kadencja ... ?  Ktoś planuje reelekcję? Na tablicach pamiątkowych ustwionych na korytarzach nie było nawet nazwisk byłych Dyrektorów ... Wstyd. Lata 1915 - 2006 zostały podsumowane i uwiecznione na .. czterech zdjęciach. Pozostałe tablice były poświęcone okresowi 2007 - 2017. Więc pytanie czy to był 103 Jubileusz Szkoły czy ostatnie 10 lat... Jestem rozczarowany. Wspaniała Szkoła, zaangażowani Nauczyciele. Tyl... rozwiń
Avatar
Wid / 20 października 2018 o 22:17
+2
Historii się nie zmienia, brak wystaw, otwartych sal, kronik.Prowadzacy ok!
Avatar
Gość / 20 października 2018 o 20:58
+6
Byłem na Jubileuszu. Dzieci przygotowane i z recytacją i z tańcami i z piosenkami. Czoła chylę (jak zwykle z klasą i urokiem osobistym) Pani Iwonie ale też i nowemu Panu od angielskiego. Razem z dziećmi zrobili całość. Pani Dyrektor może chciala i dobrze ale nie wyszło.
Avatar
Absolwent / 20 października 2018 o 11:54
+2
Pani Dyrektora nie dba zupełnie o historię szkoły. Na 80 lecie powstało piękne muzeum szkoły..już zlikwidowane.Za jej " panowania" nigdy nie było święta szkoły.Wczoraj 103 lecie.Mam nadzieję, że historia szkoły wróci na stronę.Żenada!!!
Avatar
Alannah_Sturgess / 20 października 2018 o 11:14
-1
Zarabiam od 8357 do 10642 dolarów tygodniowo i wiesz, że to najprostsza praca, o której słyszałem. Muszę po prostu natknąć się na niektóre strony internetowe i moja praca jest kompletna. Mogę pracować z dowolnego miejsca w dowolnym momencie, ciesząc się moimm życiem i uwielbiam to robić. Możesz też zrobić to samo, ... odwiedzając tę stronę .......... ➥➥ ➥ ➥➥ CashPay40.Com
Avatar
P.T. / 20 października 2018 o 09:48
+2
Jan Paweł II Nasz Ojciec Święty nauczał - prawda jest tym, co oświetla ludzki umysł. Dlatego już od najwcześniejszych lat ludzie zdobywają różnorodną wiedzę, aby umieć właściwie postrzegać rzeczywistość, umieć ją ocenić. Celem każdego człowieka powinno być życie w prawdzie. Takie ukierunkowanie wynika i istoty duszy, która pragnie prawdy.
Avatar
Gość / 20 października 2018 o 07:52
-1
Matko Boża chroń nas przed nieuczciwymi dyrektorami. Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona . . .
Avatar
Wyśmiewaczek / 19 października 2018 o 23:50
0
Użytkowniku niezarejestrowany ten link kieruje do Teatru NN Brama Grodzka w Lublinie. A tam ja wół napisane, że ta szkoła nr 4 w Lublinie istnieje od 1915 roku. Po kiego grzyba cudowanie przy dacie jej powstania? Hmmmmm Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Lublinie Kontynuuje tradycje Szkoły Powszechnej nr 4, ul. Lubartowska 68. Spis treści [ Zwiń ] Wędrówka szkoły Rok założenia Adres Kontakt Archiwalia Wędrówka szkoły ul. Lubartowska 68 -> ul. Hiacyntowa 69 Rok założenia 1915 – była to Szkoła Żeńska nr 4 im. Mickiewicza, ul. Lubartowska 24 Adres Dzielnica: przed wojną: Kalinowszczyzna obecnie: Bazylianów ul. Hiacyntowa 69 20-143 Lublin Kontakt tel. 747 10 43 Archiwalia Istnieje muzeum szkoły, przedwojenne dzienniki, arkusze ocen itp.
Użytkowniku niezarejestrowany ten link kieruje do Teatru NN Brama Grodzka w Lublinie. A tam ja wół napisane, że ta szkoła nr 4 w Lublinie istnieje od 1915 roku. Po kiego grzyba cudowanie przy dacie jej powstania? Hmmmmm Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Lublinie Kontynuuje tradycje Szkoły Powszechnej nr 4, ul. Lubartowska 68. Spis treści [ Zwiń ] Wędrówka szkoły Rok założenia Adres Kontakt Archiwalia Wędrówka szkoły ul. Lubartowska 68 -> u... rozwiń
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 23:41
+1
Znalazłem ciekawą rzecz o tej szkole. Serdecznie polecam !!!!! ***teatrnn.pl/leksykon/artykuly/szkola-podstawowa-nr-4-im-a-mickiewicza-w-lublinie/
Avatar
Kasia ZPG. / 19 października 2018 o 23:38
0
Historia rzecz święta. Po co przy niej manipulować. Speców od jej fałszowania powinno się surowo karać. A swoją drogą co komu wadzi świętowanie 58 czy 108 rocznicy. Jedni wolą rocznice okrągłe a inni kwadratowe. I dzięki Bogu, że tak jest bo świat byłby okropnie nudny.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 0 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 5 1

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 1 1

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 4

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 10 1

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie 0 0

Marka Lamborghini nierozerwalnie wiązana jest na całym świecie z super szybkimi samochodami, które szczycą się oryginalnym designem. Dla wielu model Lamborghini Gallardo jest ucieleśnieniem motoryzacyjnych marzeń. Przedstawiamy 5 faktów o marce Lamborghini i samym Gallardo.

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska 279 31

Zakończyło się dzisiejsze posiedzenie zarządu powiatu puławskiego, który dyskutował o konsekwencjach wobec dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Decyzja była jednomyślna - władze zdecydowały o odwołaniu Beaty Trzcińskiej-Staszczyk ze stanowiska.

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego
film

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego 0 2

Puchar Świata wraca do świątyni polskich skoków. W nadchodzący weekend, od 18 do 20 stycznia, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą 23 17

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej również monitoruje sprawę nękania i pobicia 15-letniej Izabeli.

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy?

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy? 7 4

Wszystko powinno się w końcu wyjaśnić. Na czwartek zaplanowano kolejną odsłonę Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w Wiśle Puławy. Jest szansa, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. znowu wesprze klub

Vestige w Pracowniach Kultury Tatary
24 stycznia 2019, 20:00

Vestige w Pracowniach Kultury Tatary 1 0

W czwartek, 24 stycznia o godz. 20 w na scenie Pracowni Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) wystąpi formacja Vestige.

Chcesz szybko sprzedać lub wynająć mieszkanie? Sprawdź, czym jest home staging

Chcesz szybko sprzedać lub wynająć mieszkanie? Sprawdź, czym jest home staging 0 0

Home staging to sztuka przygotowywania mieszkań do najmu lub sprzedaży, a home stager to specjalista, który się tym zajmuje. Takie usługi obejmują zwykle aranżację, dekorowanie i stylizację wnętrz, a także tworzenie przytulnej atmosfery. Sprawdź, na czym dokładnie polega home staging i jak samodzielnie przygotować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.