Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

20 czerwca 2021 r.
21:03

Matka z Lublina mówi dlaczego jedzie na protest przeciwko działaniom ministra Czarnka

169 42 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Rozmowa z mieszkanką Lublina, mamą trójki dzieci w wieku szkolnym, która jedzie w poniedziałek do Warszawy żeby wziąć udział w manifestacji „Czarnek idź precz!”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jedzie pani na manifestację, w której weźmie udział „z twarzą”. Dlaczego chce pani zachować anonimowość podczas tego wywiadu?

– Mam trójkę dzieci. Najstarsze uczy się w szkole ponadpodstawowej, a dwójka jest jeszcze w podstawówce. Nauczyciele to też ludzie. Nie chciałabym żeby któryś z nich patrzył na moje dzieci przez pryzmat moich opinii.

• Dlaczego manifestacja jest dla pani ważna?

– Także dlatego, że mam trójkę uczących się dzieci. Od lat obserwuję jak zmienia się szkoła i to co widzę coraz mniej mi się podoba. Chcę przeciwko temu zaprotestować. Szkoła musi opierać się na obiektywnej nauce. Nie zgadzam się żebyśmy skręcali w prawo, tak jak się to teraz dzieje.

• Przykłady.

– Coraz mniej podobają mi się lekcje historii, które nie mają z prawdziwą historią nic wspólnego. Na piedestale stawiani są np. żołnierze wyklęci, a nikt nie mówi, że nie wszyscy byli bohaterami. Historia nie jest czarno biała, ma wiele odcieni szarości. O tym, co było złego milczymy. Tak samo jak uczymy, że w trakcie II wojny światowej Polacy bronili Żydów zapominając, że takich wspaniałych gestów był promil w porównaniu np. ze szmalcownictwem. Irytuje mnie też coraz większy nacisk na religię. Plany, o których słyszymy są bardzo niepokojące.

• Co ma pani na myśli?

– Między innymi zmiany kanonu lektur. Więcej ma być m.in. pism Jana Pawła II. Szanuję osoby wierzące, które przyjmują, że to osoba święta, ale oni powinni szanować tych, którzy mają inne zdanie. Pochodzę z Lublina. Pamiętam jak papież odwiedzał nasze miasto. To było dla mnie bardzo wzruszające przeżycie. Z szacunku do niego byłam zresztą na jego pogrzebie. W tej chwili pojawia się jednak coraz więcej zarzutów np. dotyczących nie zapanowania nad pedofilią w kościele. Nie wiem więc po co tak sylwetkę papieża wywyższać. Zwłaszcza, że był on głową kościoła, a nie jakiś w sposób wybitnym pisarzem.

• Dla wielu osób to może być bardzo kontrowersyjne stanowisko.

– Oczywiście. Zgadzam się z tym. Ale ja nikomu swoich poglądów nie narzucam i chciałabym żeby szkoła moje dzieci uczyła, a nie narzucała im poglądy partii rządzącej czy ministra edukacji. Każda ideologizacja jest zła. Dlatego nie zgadzam się żeby to kuratorzy oświaty mieli większy wpływ na powoływanie i odwoływanie dyrektorów szkół. Chcę żeby w szkole każde dziecko czuło się jak u siebie bez względu na jego płeć, poglądy i orientację seksualną. Uważam, że obecny minister oświaty tego nie gwarantuje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sokol99 / 21 czerwca 2021 r. o 07:03
+39
"Promil osób ratujących Żydów"? Proszę sprawdzić w Instytucie Yad Vashem że ten promil był największy w świecie, ale przecież Pani wiele lepiej.
Avatar
Robik / 21 czerwca 2021 r. o 03:49
+20
Pani "mama" nie ma pojęcia o szkole, o realizowanym programie z historii i języka polskiego, a sugerowanie, że nauczyciele będą się mścić na dzieciach za "poglądy" mamy jest po prostu śmieszne. Powie mi pani " mama", po której stronie walczył jej dziadek w 45 roku?
 Trzeba jołopa, żeby zamiast rozpatrywania omawianej sprawy - dociekać życia dziadka rozmówcy, nie mając zielonego pojęcia o obu, rozmówcy czy dziadku. Dość to świniowate, a w ujęciu bardziej naukowym - "ad personam". Także zarzut, że "nie ma pojęcia" jest gołosłowny i ogólnikowy - to bardziej przypomina wyzwisko. Omawiana matka co nieco powiedziała, co jej się nie podoba. A ten tutaj "polemista" nie odniósł się do niczego określonego ze spraw treści nauczania. Wmawiał też, że poglądy rodziców nigdy nie rzutują na ocenę dzieci, co nie jest zawsze prawdą. Matka może mieć uzasadnione obawy o oceny jej dzieci, a gość z Forum nie ma o żadnego pojęcia o nauczycielach tych dzieci.
 Trzeba jołopa, żeby zamiast rozpatrywania omawianej sprawy - dociekać życia dziadka rozmówcy, nie mając zielonego pojęcia o obu, rozmówcy czy dziadku. Dość to świniowate, a w ujęciu bardziej naukowym - "ad personam". Także zarzut, że "nie ma pojęcia" jest gołosłowny i ogólnikowy - to bardziej przypomina wyzwisko. Omawiana matka co nieco powiedziała, co jej się nie podoba. A ten tutaj "polemista" nie odniósł się do niczego określonego ze spraw treści nauczania. Wmawiał też, że poglądy rodziców nig... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 czerwca 2021 r. o 09:57
+18
Tej paniusi przydałoby się dokształcanie z historii - widocznie nie wie, że to Polacy stanowią największą liczbę wśród odznaczonych najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. I jedynie w Polsce groziła kara śmierci za jakąkolwiek formę pomocy Żydom i to nie tylko osobie bezpośrednio pomagającej, ale także jego rodzinie. Można się domyślać. skąd ta paniusia czerpie swoją wiedzę historyczną...
To proste - w Polosce żyło bardzo wielu Żydów, a skoro tylko u nas groziła za pomaganie im śmierć, to nie dziwne, że najwięcej Polaków się zasłużyło. Co nie zmienia faktu, że i wtedy, i po dziś dzień, jest wsród nas - zwłaszcza po PiSowskiej stronie - masa ludzi nienawidzących Żydów.
Ocalały z niemieckiej kaźni Żyd: ... „wśród Żydów i Polaków byli ludzie dobrzy i źli ale gdyby nie nasi przyjaciele Polacy zza murów to większość z nas zmarłaby z głodu”.
Ocalały z niemieckiej kaźni Żyd: ... „wśród Żydów i Polaków byli ludzie dobrzy i źli ale gdyby nie nasi przyjaciele Polacy zza murów to większość z nas zmarłaby z głodu”. rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 20 czerwca 2021 r. o 22:27
+17
Czarnek to czarna postać naszego życia publicznego. Wyróżnia się tym, że propaguję ideologię pogardy i nienawiści do wszystkiego co inne niż on. Na domiar złego został ministrem oświaty i pragnie tą ideologią zarazić nasze dzieci i młodzież ! Jako rodzice nie możemy na to pozwolić !!!
Avatar
Barry / 20 czerwca 2021 r. o 23:29
+14
Tej paniusi przydałoby się dokształcanie z historii - widocznie nie wie, że to Polacy stanowią największą liczbę wśród odznaczonych najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. I jedynie w Polsce groziła kara śmierci za jakąkolwiek formę pomocy Żydom i to nie tylko osobie bezpośrednio pomagającej, ale także jego rodzinie. Można się domyślać. skąd ta paniusia czerpie swoją wiedzę historyczną...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 czerwca 2021 r. o 10:00
+12
Tej paniusi przydałoby się dokształcanie z historii - widocznie nie wie, że to Polacy stanowią największą liczbę wśród odznaczonych najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. I jedynie w Polsce groziła kara śmierci za jakąkolwiek formę pomocy Żydom i to nie tylko osobie bezpośrednio pomagającej, ale także jego rodzinie. Można się domyślać. skąd ta paniusia czerpie swoją wiedzę historyczną...
To proste - w Polosce żyło bardzo wielu Żydów, a skoro tylko u nas groziła za pomaganie im śmierć, to nie dziwne, że najwięcej Polaków się zasłużyło. Co nie zmienia faktu, że i wtedy, i po dziś dzień, jest wsród nas - zwłaszcza po PiSowskiej stronie - masa ludzi nienawidzących Żydów.
 lubelski żyd - Szama Grajer  - był jednym najbardziej znanych żydowskich kolaborantów okresu II wojny światowej....
 lubelski żyd - Szama Grajer  - był jednym najbardziej znanych żydowskich kolaborantów okresu II wojny światowej.... rozwiń
Avatar
Robik / 21 czerwca 2021 r. o 03:31
+12
Pani "matce" się nudzi to proszę bardzo ...
 Jednym się nudzi, więc jeżdżą czy chodzą na zbiorowe spędy modlitewne, inni dostrzegają niebezpieczeństwo urabiania dzieci w duchu "prowojtylnym" i "prorydzykowym" i chcą się temu sprzeciwić. Więc - "proszę bardzo..."
Avatar
mirass / 20 czerwca 2021 r. o 23:31
+11
Po Zalewskiej, wszystkim się wydawało, że nie może już być gorszego ministra oświaty. A Jaro na to - potrzymajcie mi kota
Avatar
_miki_ / 20 czerwca 2021 r. o 22:26
+11
ale 1000 kasuje
Avatar
Jasin / 21 czerwca 2021 r. o 13:40
+7
Zanim znowu jakiś namiętny krytykant walnie kciuka w dół - niech odpowie - sobie i nam wszystkim: co to jest "potrzewka"?
Avatar
_XD_ / 25 czerwca 2021 r. o 16:44
+4
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD
Co płaczesz teraz o franki zmusił cię ktoś brać? Bredzisław Komuchoradziecki zalecał jeszcze zmienić pracę i wyjechać w celach zarobkowych,najlepiej na szparagi do niemcowni
Oj chyba zabolało. Co? Domek nie chce się sam spłacać, a Adrian dalej nic nie załatwił w temacie frankowiczów? Ja, mój drogi, w przeciwieństwie do niektórych mam na tyle świadomości ekonomicznej, że potrafię wyczuć oszustwo. Jest takie powiedzenie: Chciwy dwa razy traci. Ale jak widać na geografii zjedz się równie dobrze jak na finansach. XD
Na geografii zjedz? Kolega wyżej uczy polskiego zgłoś się do niego. Z jakiej wioski pochodzisz ,co to za za***? Założę się że z Lublinem to ty masz tyle wspólnego ze do roboty tu przyjeżdżasz. Ja nie biorę kredytów bo nie są mi potrzebne ,poprzednia władza mnie nauczyła jak sobie radzić więc korzystam
 Jeśli już chcesz wytykać ludziom literówki, sam się najpierw naucz pisać. Nie wiedziałem, że na trollingu tak dobrze się wychodzi. XD
 Jeśli już chcesz wytykać ludziom literówki, sam się najpierw naucz pisać. Nie wiedziałem, że na trollingu tak dobrze się wychodzi. XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 25 czerwca 2021 r. o 06:51
-3
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD
Co płaczesz teraz o franki zmusił cię ktoś brać? Bredzisław Komuchoradziecki zalecał jeszcze zmienić pracę i wyjechać w celach zarobkowych,najlepiej na szparagi do niemcowni
Oj chyba zabolało. Co? Domek nie chce się sam spłacać, a Adrian dalej nic nie załatwił w temacie frankowiczów? Ja, mój drogi, w przeciwieństwie do niektórych mam na tyle świadomości ekonomicznej, że potrafię wyczuć oszustwo. Jest takie powiedzenie: Chciwy dwa razy traci. Ale jak widać na geografii zjedz się równie dobrze jak na finansach. XD
 Na geografii zjedz? Kolega wyżej uczy polskiego zgłoś się do niego. Z jakiej wioski pochodzisz ,co to za za***? Założę się że z Lublinem to ty masz tyle wspólnego ze do roboty tu przyjeżdżasz. Ja nie biorę kredytów bo nie są mi potrzebne ,poprzednia władza mnie nauczyła jak sobie radzić więc korzystam
 Na geografii zjedz? Kolega wyżej uczy polskiego zgłoś się do niego. Z jakiej wioski pochodzisz ,co to za za***? Założę się że z Lublinem to ty masz tyle wspólnego ze do roboty tu przyjeżdżasz. Ja nie biorę kredytów bo nie są mi potrzebne ,poprzednia władza mnie nauczyła jak sobie radzić więc korzystam rozwiń
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2021 r. o 20:58
+3
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
Może nie może zmienić pracy, a nawet jej podjąć, bo opiekuje się niepełnosprawnym człowiekiem? Widać od razu, że nie masz pojęcia o takiej opiece.
Widać że ty masz pojęcie
Owszem, mam.
Jakoś słabe te twoje pojęcie. Nie może podjąć pracy? To co robi w sejmie yntelygencie? Niepełnosprawnego ze sobą na terenie nosi? Czy zostawia go w sejmie na podlodze
Nie dość, że nie umiesz pisać po polsku, to jeszcze empatii ci brakuje, Nie mówiąc już o wiedzy, doświadczeniu i rozumie.
Nie dość, że nie umiesz pisać po polsku, to jeszcze empatii ci brakuje, Nie mówiąc już o wiedzy, doświadczeniu i rozumie. rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 czerwca 2021 r. o 20:15
+3
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD
Co płaczesz teraz o franki zmusił cię ktoś brać? Bredzisław Komuchoradziecki zalecał jeszcze zmienić pracę i wyjechać w celach zarobkowych,najlepiej na szparagi do niemcowni
 Oj chyba zabolało. Co? Domek nie chce się sam spłacać, a Adrian dalej nic nie załatwił w temacie frankowiczów? Ja, mój drogi, w przeciwieństwie do niektórych mam na tyle świadomości ekonomicznej, że potrafię wyczuć oszustwo. Jest takie powiedzenie: Chciwy dwa razy traci. Ale jak widać na geografii zjedz się równie dobrze jak na finansach. XD
 Oj chyba zabolało. Co? Domek nie chce się sam spłacać, a Adrian dalej nic nie załatwił w temacie frankowiczów? Ja, mój drogi, w przeciwieństwie do niektórych mam na tyle świadomości ekonomicznej, że potrafię wyczuć oszustwo. Jest takie powiedzenie: Chciwy dwa razy traci. Ale jak widać na geografii zjedz się równie dobrze jak na finansach. XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 24 czerwca 2021 r. o 07:58
-4
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD
 Co płaczesz teraz o franki zmusił cię ktoś brać? Bredzisław Komuchoradziecki zalecał jeszcze zmienić pracę i wyjechać w celach zarobkowych,najlepiej na szparagi do niemcowni
 Co płaczesz teraz o franki zmusił cię ktoś brać? Bredzisław Komuchoradziecki zalecał jeszcze zmienić pracę i wyjechać w celach zarobkowych,najlepiej na szparagi do niemcowni rozwiń
Avatar
Wielejebny / 24 czerwca 2021 r. o 07:47
-5
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
Może nie może zmienić pracy, a nawet jej podjąć, bo opiekuje się niepełnosprawnym człowiekiem? Widać od razu, że nie masz pojęcia o takiej opiece.
Widać że ty masz pojęcie
Owszem, mam.
 Jakoś słabe te twoje pojęcie. Nie może podjąć pracy? To co robi w sejmie yntelygencie? Niepełnosprawnego ze sobą na terenie nosi? Czy zostawia go w sejmie na podlodze
 Jakoś słabe te twoje pojęcie. Nie może podjąć pracy? To co robi w sejmie yntelygencie? Niepełnosprawnego ze sobą na terenie nosi? Czy zostawia go w sejmie na podlodze rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 czerwca 2021 r. o 13:06
+4
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
 No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD
 No, no. Najlepiej taki we frankach, jakie sprzedawał Morawiecki. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 23 czerwca 2021 r. o 13:04
+4
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
Może nie może zmienić pracy, a nawet jej podjąć, bo opiekuje się niepełnosprawnym człowiekiem? Widać od razu, że nie masz pojęcia o takiej opiece.
Widać że ty masz pojęcie
 Owszem, mam.
 Owszem, mam. rozwiń
Avatar
Wielejebny / 23 czerwca 2021 r. o 12:20
-5
Bidulka będzie zdzierać gardło na darmo. Jedna już taka była niepełnosprawnego syna trzymała na siłę w sejmie na podłodze,na buty dla niego nie miała,dziś robi karierę na jego tragedii. Ale przynajmniej na buty ma, no i dziecko może już spokojnie odpoczywać w domu a nie na podłodze jak zwierze
Niestety. Gdyby polski rząd dbał o żyjących niepełnosprawnych w równym stopniu jak udaje że dba o jeszcze nienarodzonych, ani ona, ani reszta rodziców dzieci niepełnosprawnych nie musieliby koczować na tej słynnej podłodze w sejmie. A jaki jest prawdziwy stosunek PiSd do osób niepełnosprawnych, pokazała administracja sejmu, odcinając im dostęp do wind i łazienek. Ale oczywiście możesz wieszać posty na kobiecie, która chcąc dalej walczyć o prawa osób niepełnosprawnych weszła w politykę. A co miała zrobić, skoro rząd zerwał negocjacje z postępującymi?
Może zmienić pracę i wziąć kredyt tak jak komoruski zalecał
Może nie może zmienić pracy, a nawet jej podjąć, bo opiekuje się niepełnosprawnym człowiekiem? Widać od razu, że nie masz pojęcia o takiej opiece.
 Widać że ty masz pojęcie
 Widać że ty masz pojęcie rozwiń
Avatar
___K___ / 23 czerwca 2021 r. o 11:51
+3
Wszyscy są znawcami " szkoły", a także zasad tworzenia prawa oświatowego. Zwracam więc uwagę, że nie ma nawet projektu nowego kanonu lektur. Dyskusja nieco przedwczesna. Chciałbym jeszcze nieśmiało dodać, ku uciesze antykatoli, że dzisiaj mamy: Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana, Kwiatki świętego  Franciszka  z Asyżu (fragmenty);Piotr Skarga, Kazania sejmowe (fragmenty). Muszę również donieść ( uprzejmie), że w roku szkolnym 2007/2008 w kanonie widnieje Jan Paweł II – "Pamięć i tożsamość". Toż to zgroza. Jak można młodego światłego Polaka skrzywiać takimi tekstami?
To, że od kilkunastu lat mamy takie lektury, to, że mamy w szkołach religię, to jest zwyczajnie chory układ! I wcale nie tłumaczy postępującego klerykalizmu. BTW - piszesz, że to "dyskusja nieco przedwczesna". Ciekawy jestem, co byś pisał, gdyby się okazało, że ktoś wpadł na pomysł wprowadzenia lektur promujących islam, buddyzm, albo homoseksualizm? Czy przypadkiem nie protestowałeś mocno przeciwko pomysłowi pogadanek o życiu seksualnym, jakie warto (!) prowadzić w szkołach? Zwłaszcza, gdy czynić to będą specjaliści.
To, że od kilkunastu lat mamy takie lektury, to, że mamy w szkołach religię, to jest zwyczajnie chory układ! I wcale nie tłumaczy postępującego klerykalizmu. BTW - piszesz, że to "dyskusja nieco przedwczesna". Ciekawy jestem, co byś pisał, gdyby się okazało, że ktoś wpadł na pomysł wprowadzenia lektur promujących islam, buddyzm, albo homoseksualizm? Czy przypadkiem nie protestowałeś mocno przeciwko pomysłowi pogadanek o życiu seksualnym, jakie warto (!) prowadzić w szkołach? Zwłaszcza, gdy czynić to będą specjaliści. rozwiń