Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

24 kwietnia 2019 r.
17:03

Matura 2019, a strajk nauczycieli. W których liceach w Lublinie odbyły się już klasyfikacje?

0 30 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Premier przedstawił w środę projekt ustawy, który umożliwi uczniom przystąpienie do matur mimo strajku nauczycieli. Tymczasem w większości lubelskich liceów egzaminy dojrzałości nie są zagrożone.

Aktualizacja artykułu: 24 kwietnia 2019 r. 17:26
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Strajk nauczycieli walczących o zmiany w szkolnictwie oraz podwyżki płac trwa od trzech tygodni. Z tego powodu w wielu szkołach nie odbyły się rady pedagogiczne, w których musi brać udział ponad połowa pedagogów. To z kolei sprawiło, że zagrożone stały się matury. W egzaminie dojrzałości mogą bowiem wziąć udział tylko absolwenci szkół średnich, czyli ci, którzy posiadają świadectwo ukończenia klasy trzeciej.

Sytuacja zmieniła się dopiero w środę, bo Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zdecydował, że mimo strajku uczniowie mają być klasyfikowani.

– W środę na godzinę 17 rady przeprowadzono w 25 z 30 miejskich szkół – informuje Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie.

O godz. 7.15, czyli przed rozpoczęciem strajku, klasyfikacje przeprowadzono w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Podwale. W południe w IV Liceum Ogólnokształcącym, po południu w I LO oraz Zespole Szkół Budownictwa i Geodezji. Rady zwołano także m.in. w IX LO, Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych, Zespole Szkół Samochodowych, ZSO nr 5 oraz w CKU nr 2.

Kolejne rady, m.in. w III Liceum Ogólnokształcącym, zaplanowano na czwartek. Nikt nie mógł jednak zapewnić, że wszyscy maturzyści dostaną zielone światło na pisanie matur.

– Państwo musi zagwarantować, że w każdej polskiej szkole średniej każdy maturzysta będzie mógł przystąpić do egzaminu w terminie – powiedział w środę podczas otwartego dla mediów spotkania Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki i zaproponował, „żeby zakończyć niepewność maturzystów i ich rodziców”, projekt nowelizacji prawa oświatowego.

Na jego podstawie w szkołach, w których rada pedagogiczna nie podejmie decyzji klasyfikacyjnej, prawo to otrzyma dyrektor szkoły.

– Gdyby i on nie chciał podjąć decyzji, zrobi to organ prowadzący, czyli samorząd terytorialny – tłumaczył premier. Dodał też, że strajkującym nauczycielom nie uda się zmienić terminów matur, bo i na takie próby rząd jest przygotowany.

Nowelizację przepisów jeszcze w czwartek ma uchwalić Sejm i Senat, a prezydent podpisać. Zgodnie z harmonogramem w oświacie, zakończenie roku szkolnego klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych odbyć się ma już w piątek.

>>>

Zobacz także: Manifestacja nauczycieli w Lublinie [23.04.2019]

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ola / 24 kwietnia 2019 o 17:57
+20
Jestem za wymianą strajkujących nauczycieli. Do zwolnienia wszystkich, zatrudnic nowych. Tylu mamy wyksztalconych absolwentów. Dajmyim szansę na pracę.
Avatar
Katarzyna / 24 kwietnia 2019 o 17:52
+18
Masz rację, nauczyciel powinien pracować 40 godz tygodniowo- jestem za. Nauczyciel to nie święta krowa a jak nie pasuje to trzeba zmienić pracę. 
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 17:39
+18
Ja jestem za tym żeby nauczyciele mieli 40h tydzień pracy, wyznaczyć im 30h lekcji i 10h na pracę własną którą mają wykonać w szkole
Avatar
qwerty / 24 kwietnia 2019 o 17:50
+17
Nauczyciele to byli w czasie wojny. Teraz w szkołach pracują miernoty (dla których to jedyna możliwość zarobienia na chleb) i dorobkiewicze (ustawieni na półtora a czasami więcej etatu pupilki szefa)!
Avatar
think tank / 24 kwietnia 2019 o 22:08
+13
Dlaczego Polska stoi tak nisko jeżeli chodzi o innowacyjność i rozwój? Dlatego, że poziom nauczania to dno i kilometr mułu.
Avatar
Marcel / 24 kwietnia 2019 o 21:58
+12
Dyrekcja powinna wykorzystać okazje i zwolnic po strajku część nauczycieli. Naprawdę nie będzie problemu z ich zastąpieniem, bo chętnych nie brakuje tylko obecnie trzeba znajomości żeby pracę w szkole dostać. Normalny człowiek, jeśli nie jest zadowolony z zarobków, to zmienia pracę a uczyciele idą strajkować, wymuszać podwyżki szantażem biorąc za zakładników uczniów. Wywalić na zbity pisk część z nich i to będzie początek uzdrawiania oświaty. Nauczyciele, to niedojdy życiowe, którzy nigdzie indziej pracy nie znajdą, bo tak są rozleniwieni, że nie potrafią pracować po 40-50h/tygodniowo.
Dyrekcja powinna wykorzystać okazje i zwolnic po strajku część nauczycieli. Naprawdę nie będzie problemu z ich zastąpieniem, bo chętnych nie brakuje tylko obecnie trzeba znajomości żeby pracę w szkole dostać. Normalny człowiek, jeśli nie jest zadowolony z zarobków, to zmienia pracę a uczyciele idą strajkować, wymuszać podwyżki szantażem biorąc za zakładników uczniów. Wywalić na zbity pisk część z nich i to będzie początek uzdrawiania oświaty. Nauczyciele, to niedojdy życiowe, którzy nigdzie indziej pracy nie znajdą, bo tak są rozleniwieni, ż... rozwiń
Avatar
Kasia / 24 kwietnia 2019 o 19:40
+10
Mój dziadek i babcia byli nauczycielami. Uczyli w czasie okupacji Nauka języka polskiego historii była karana przez okupanta śmiercią Otrzymałem patriotyczne wychowanie i za ich poświęcenie trud i poczucie spełnionego obowiązku zostałem nauczycielem. I tak jak oni tak ja trwam w tym poczuciu obowiązku i nie przystąpiłem do strajku. Jak się to skończy będę mógł śmiali chodzić z podniesiona głową i bez wyrzutów sumienia będę mógł patrzeć w oczy ludziom
 Gratuluję postawy. Żałuję, że moje dzieci nie mają takich nauczycieli. 
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 19:52
+8
Rząd powinien złożyć do sejmu projekt ustawy która regulowała obowiązki względem ucznia. Po pierwsze wprowadzić bon oświatowy Każdy uczeń miałby prawo wyboru szkoły od szkoły podstawowej do szkoły średniej. Bon byłby swojego rodzaju płatnością za edukację ci by spowodowało konkurencyjność wśród szkół. Po drugie nauczyciele powinni założyć działalność gospodarczą i podpisywać ze szkołami kontrakty
Avatar
Lamistrajk / 24 kwietnia 2019 o 19:34
+8
Mój dziadek i babcia byli nauczycielami. Uczyli w czasie okupacji Nauka języka polskiego historii była karana przez okupanta śmiercią Otrzymałem patriotyczne wychowanie i za ich poświęcenie trud i poczucie spełnionego obowiązku zostałem nauczycielem. I tak jak oni tak ja trwam w tym poczuciu obowiązku i nie przystąpiłem do strajku. Jak się to skończy będę mógł śmiali chodzić z podniesiona głową i bez wyrzutów sumienia będę mógł patrzeć w oczy ludziom
Avatar
Rodzic / 24 kwietnia 2019 o 18:33
+8
Też mam ochotę za darmoszkę jechać na wycieczkę ....Francja Anglia Włochy chętnie popilnuję dzieciaki.
Avatar
Pedagog / 25 kwietnia 2019 o 09:14
-1
To jeszcze nic, moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły jest w 3 klasie maturalnej i chciała poprawić ocenę z polskiego, bo brakuje jej do paska wychowawczyni w ogóle z nią nie chciała rozmawiać bo strajkuje i kazała jej wyjść ze szkoły! to jest skandal !!!! wstyd broniarze !!!!  :))))
 Ty płatny trolu i to z naszych podatków. Post przekazywany przez ciebie powielany jest na różnych portalach. Nie wstyd ci ze kłamiesz??? 300 kuzynek w Polsce zaplakanych wracajacych do domu? 
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 08:36
0
To jeszcze nic, moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły jest w 3 klasie maturalnej i chciała poprawić ocenę z polskiego, bo brakuje jej do paska wychowawczyni w ogóle z nią nie chciała rozmawiać bo strajkuje i kazała jej wyjść ze szkoły! to jest skandal !!!! wstyd broniarze !!!! :))))
Avatar
Nierob / 25 kwietnia 2019 o 06:24
+5
Dopiero 49 miejsce zajmuje polskie szkolnictwo wg World Economic Forum !!!  Trzeba szybciej reformować szkołę, aby wyeliminować lewackich zadymiarzy i dywersantów Broniarza z szeregów kadry pedagogicznej. Poziom nauczania jest tragiczny, dzieci ciągną na korepetycjach, a więc nie trudno będzie zatrudnić nowych wykształconych ludzi których nie brakuje.Ten strajk obnażył katastrofalny wręcz poziom osobników zwanych nauczycielami.
 Odpowiem Ci. Jeszcze w latach 90 odsetek osób idących do szkół zawodowych czy przyzakładowych wynosił około 40 procent. Wiadomo nie każdy ma zdolności intelektualne, ale za to świetnie sprawdza się w czynnościach manualnych. Dzisiaj szkoły zawodowe czy nazwane branżowymi praktycznie nie mają naboru. Zakładając , że społeczeństwo nie zmienia rozkładu umiejętności i rozwoju intelektualnego członków dochodzimy do wniosku że dzisiaj prawie każde dziecko idzie do szkoły kończącej się maturą. A ponieważ 40 procent osób nie nadaje się do tego typu szkoły to mamy problemy o których piszesz. Krzywdę dzieciom robią sami rodzice wybierając szkole do której ich pociechy nie mają predyspozycji. Nie każdy musi być intekektualista... Wiesz już dlaczego jest tyle korepetycji. Niewydilbe dziecko w rozwoju intelektualnym aspiruje do roli naukowca. Niestety nie tedy droga 
 Odpowiem Ci. Jeszcze w latach 90 odsetek osób idących do szkół zawodowych czy przyzakładowych wynosił około 40 procent. Wiadomo nie każdy ma zdolności intelektualne, ale za to świetnie sprawdza się w czynnościach manualnych. Dzisiaj szkoły zawodowe czy nazwane branżowymi praktycznie nie mają naboru. Zakładając , że społeczeństwo nie zmienia rozkładu umiejętności i rozwoju intelektualnego członków dochodzimy do wniosku że dzisiaj prawie każde dziecko idzie do szkoły kończącej się maturą. A ponieważ 40 procent osób nie nadaje s... rozwiń
Avatar
z terrorystami się nie negocjuje / 24 kwietnia 2019 o 22:13
+6
Dopiero 49 miejsce zajmuje polskie szkolnictwo wg World Economic Forum !!!  Trzeba szybciej reformować szkołę, aby wyeliminować lewackich zadymiarzy i dywersantów Broniarza z szeregów kadry pedagogicznej. Poziom nauczania jest tragiczny, dzieci ciągną na korepetycjach,  a więc nie trudno będzie zatrudnić nowych wykształconych ludzi których nie brakuje.Ten strajk obnażył katastrofalny wręcz poziom osobników zwanych nauczycielami.
Avatar
think tank / 24 kwietnia 2019 o 22:08
+13
Dlaczego Polska stoi tak nisko jeżeli chodzi o innowacyjność i rozwój? Dlatego, że poziom nauczania to dno i kilometr mułu.
Avatar
klawiataura szwnkuje / 24 kwietnia 2019 o 22:06
+4
noblysta BOLĘSA dla France TV3: "Musimy uzgodnić 10 laickich przykazań. Laickich, a nie kościelnych (..) Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze"
Avatar
Marcel / 24 kwietnia 2019 o 21:58
+12
Dyrekcja powinna wykorzystać okazje i zwolnic po strajku część nauczycieli. Naprawdę nie będzie problemu z ich zastąpieniem, bo chętnych nie brakuje tylko obecnie trzeba znajomości żeby pracę w szkole dostać. Normalny człowiek, jeśli nie jest zadowolony z zarobków, to zmienia pracę a uczyciele idą strajkować, wymuszać podwyżki szantażem biorąc za zakładników uczniów. Wywalić na zbity pisk część z nich i to będzie początek uzdrawiania oświaty. Nauczyciele, to niedojdy życiowe, którzy nigdzie indziej pracy nie znajdą, bo tak są rozleniwieni, że nie potrafią pracować po 40-50h/tygodniowo.
Dyrekcja powinna wykorzystać okazje i zwolnic po strajku część nauczycieli. Naprawdę nie będzie problemu z ich zastąpieniem, bo chętnych nie brakuje tylko obecnie trzeba znajomości żeby pracę w szkole dostać. Normalny człowiek, jeśli nie jest zadowolony z zarobków, to zmienia pracę a uczyciele idą strajkować, wymuszać podwyżki szantażem biorąc za zakładników uczniów. Wywalić na zbity pisk część z nich i to będzie początek uzdrawiania oświaty. Nauczyciele, to niedojdy życiowe, którzy nigdzie indziej pracy nie znajdą, bo tak są rozleniwieni, ż... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 21:28
-1
Pracusiu mam nadzieję że po strajku żaden nauczyciel nie zorganizuje "darmowej" wycieczki i nie będzie pracował 24 godziny na dobę..... skoro twierdzisz że pracuje 18 tygodniowo . a jak Ci się tak podoba to idź do szkoły zapraszają i dają 1800zl na start powodzenia
Avatar
Xyx / 24 kwietnia 2019 o 21:19
-2
Spróbuj Misiu słodki przeprowadzić 6 godzin lekcyjnych dziennie. Po tygodniu stracisz głos, a po dwóch zwątpisz, o ile nie wcześniej :) A za 40 godzinnym tygodniem pracy jestem jak najbardziej :0 codziennie od 8 do 16 i wtych godzinach ma być wszystko, rady, zebrania, konsultacje, matury, wycieczki. A po 16 niechaj mnie wszyscy w cztery litery pocałują :-)
Na wycieczki (non stop zagraniczne) jedziesz gratis,  a skoro po pracy masz czas na korepetycje po 150/45 to znaczy że nie musisz kisić się w szkole !!! Wystarczy 18 godzin tygodniowo i z korków masz ponad ,10.000 ! I to jest argument nauczyciela dla potrzeby zniesienia karty nauczyciela.
 Ja się nie kiszę w szkole. Na wycieczki a zwłaszcza zagraniczne nie jeżdżę. Korepetycji po 18 godzin tygodniowo nie udzielam bo tyle z dziećmi pokroju twego syna nikt nie wytrzyma. Jak nauczyłem go wzoru na objętość walca to w drugim zadaniu geniusz nie potrafił obliczyć ile wody mieści się w beczce o kształcie walca. I tatuś miał żal, że wzoru dziecku nie podałem na objętość beczki a On zapłacił za korepetycje. 
 Ja się nie kiszę w szkole. Na wycieczki a zwłaszcza zagraniczne nie jeżdżę. Korepetycji po 18 godzin tygodniowo nie udzielam bo tyle z dziećmi pokroju twego syna nikt nie wytrzyma. Jak nauczyłem go wzoru na objętość walca to w drugim zadaniu geniusz nie potrafił obliczyć ile wody mieści się w beczce o kształcie walca. I tatuś miał żal, że wzoru dziecku nie podałem na objętość beczki a On zapłacił za korepetycje.  rozwiń
Avatar
Xxx / 24 kwietnia 2019 o 21:10
0
Spróbuj Misiu słodki przeprowadzić 6 godzin lekcyjnych dziennie. Po tygodniu stracisz głos, a po dwóch zwątpisz, o ile nie wcześniej :) A za 40 godzinnym tygodniem pracy jestem jak najbardziej :0 codziennie od 8 do 16 i wtych godzinach ma być wszystko, rady, zebrania, konsultacje, matury, wycieczki. A po 16 niechaj mnie wszyscy w cztery litery pocałują :-)
 Na wycieczki (non stop zagraniczne) jedziesz gratis,  a skoro po pracy masz czas na korepetycje po 150/45 to znaczy że nie musisz kisić się w szkole !!! Wystarczy 18 godzin tygodniowo i z korków masz ponad ,10.000 ! I to jest argument nauczyciela dla potrzeby zniesienia karty nauczyciela.
 Na wycieczki (non stop zagraniczne) jedziesz gratis,  a skoro po pracy masz czas na korepetycje po 150/45 to znaczy że nie musisz kisić się w szkole !!! Wystarczy 18 godzin tygodniowo i z korków masz ponad ,10.000 ! I to jest argument nauczyciela dla potrzeby zniesienia karty nauczyciela. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie 0 1

Radzyń Podlaski będzie starał się o środki na rewitalizację centrum miasta z pałacem Potockich. Jest szansa na 20 mln zł.

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Alarm24@dziennikwschodni.pl
galeria
film

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 164 7

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 5

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 10

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 7 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Lubelskie inwestuje w najmłodszych

Lubelskie inwestuje w najmłodszych 0 0

Nowoczesne sale, pomoce naukowe i program dostosowany do potrzeb najmłodszych to przyszłość lubelskich przedszkoli. Edukacja dzieci jest jednym z priorytetów władz województwa, dlatego inwestycje zakrojono na szeroką skalę. W ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszono dotychczas 3 konkursy, w których na realizację projektów przeznaczono ponad 100 milionów złotych. Blisko 2040 placówek a w nich przeszło 4,2 tys. dzieci zostało objętych wsparciem. W kwietniu podpisano 25 umów na dofinansowania, dzięki którym w kolejnych miejscowościach przedszkola zmienią się na lepsze.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 11 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 6 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 4

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do najemców. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do najemców. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 63 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz ten adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 19

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 16 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!