Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

12 lutego 2018 r.
19:08

O pensjach i wadze tornistrów. Co minister edukacji obiecała w Chełmie?

Autor: Zdjęcie autora bar
0 20 A A
Briefing prasowy po spotkaniu z samorządowcami. Od lewej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, minister Anna Zalewska, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty
Briefing prasowy po spotkaniu z samorządowcami. Od lewej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, minister Anna Zalewska, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty (fot. Jacek Barczyński)

W poniedziałek w Chełmie Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, spotkała się z samorządowcami z województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do Chełma, tak jak wcześniej do innych ośrodków w Polsce, przyjechałam by podziękować samorządowcom za pierwszy etap wdrażania reformy oświaty – powiedziała na briefingu prasowym Anna Zalewska, minister edukacji.

Szefowa resortu edukacji pochwaliła się też, że udało się wygospodarować 4 mld zł na sześciolatki uczące się w przedszkolach.

– Rozmawiamy także o tym, co przed nami – dodała Zalewska. – 6 kwietnia we Wrocławiu Kongres Szkolnictwa Branżowego. Mamy już przepisy, które pozwalają każdej spółce czy przedsiębiorstwu utworzyć własną szkołę. Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zachęciliśmy też wszystkie Spółki Skarbu Państwa, by zakładały klasy pod swoim patronatem, finansowały je, a nauczycielom fundowały szkolenia.

Minister zapewniała też, że w budżecie są pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Od 1 kwietnia wynagrodzenia wzrosną o 5 proc., a dwóch kolejnych latach o kolejne 5 proc.

Szefowa polskiej oświaty odniosła się też do uczniowskich tornistrów.

– Uczeń nie ma prawa mieć ciężkiego tornistra – stwierdziła Zalewska, która przekonywała, że szafki w szkołach ma już 98 proc. samorządów. – Jeśli nie, to szkoła ma obowiązek tak zorganizować zadania domowe, by uczeń nie musiał nosić ciężkiego tornistra.

W spotkaniu z samorządowcami minister Zalewskiej towarzyszyli Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu RP, Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 15:15
+1
Nie łapię tej lemingowej logiki. Może ktoś mądry mi to wytłumaczy? Jako wyborca PiSu z konieczności, bo miałem juź dość kłamstw i złodziejstwa PO oraz ich zielonych ludzków (tak szfałszować wybory, widać moc w PSLu?!). Co się im nie podoba w działalności PiSu? Obiecali zakończyć ten nieudany eksperyment zwany Gimnazjum? No i to uczynili. To dlaczego mam być na nich zły? Przyznali wysokie premie? A nie mogli? Prawo im tego zabroniło? Przynajmniej nikt nie nosi podarowanych drogich zegarków i nie wykłada na Koźmianie, gdzie za JEDEN wykład wypłacano już ponad 100.000zł?! Ciekawe za co? Ludzie z PiSu w rok zarobili dla nas ponad 20mld zł, nie okradano emerytów z 5 lat, benzynę nie wywindowano (za Tuska przy tej cenie baryłki litr kosztował o złotówkę więcej), sumiennie wypełniają obietnice wyborcze... to nie należała im się premia regulowana przepisami?! Owszem pamiętam butę i pychę, i żaden Polak im tego nie zapomni... Jak to Tusk mawiał? Będziecie mogli nas rozliczyć za cztery lata, a teraz to cmoknijcie nas i walimy podwyżki i ucinamy wam wszelkie dodatki (zasiłek pogrzebowy -2000zł, strajk rodziców dzieci niepełnosprawnych, podwyżka zasiłku dla bezrobotnych poprzez jej obniżkę i redukcję?!). A najbardziej zapadło mi w pamięci jak straszono benzyną, gdy wygra PiS... "będzie po 6 złotych!". A po wyborach co Tusk powiedział? A w zasadzie splunął w twarz swym mniej ogarniętym wyborcom? "A teraz paliwo może być po 7 złotych"???! I wy lemingi jeszcze macie czelność pisać o bucie i nieuczciwości? Internet nigdynie zapomina. Tak samo jak niedotrzymanie honorowego zakladu przez Neumanna. Gnojek nisko ceni swój honor, żal mu 10.000zł. Ale, czyPO i .N znają pojęcie honoru. Za posady brukselskie nawet własne matki, by sprzedali. Owszem PiS jeszcze nie wszystko zrealizował. Ale nie mówią tak jak Tusk... nic z obietnic wyborczych nie zrealizujemy, a tak naprawdę mam was w d... Gimnazja, to były wylęgarnie patologii i kosztowne zabawki dla swoich. Pamietam szkoły, gdzie w podstawowce stworzono gimnazjum. Po co? By było dwóch dyrektorów i zdublowana administracja?
Nie łapię tej lemingowej logiki. Może ktoś mądry mi to wytłumaczy? Jako wyborca PiSu z konieczności, bo miałem juź dość kłamstw i złodziejstwa PO oraz ich zielonych ludzków (tak szfałszować wybory, widać moc w PSLu?!). Co się im nie podoba w działalności PiSu? Obiecali zakończyć ten nieudany eksperyment zwany Gimnazjum? No i to uczynili. To dlaczego mam być na nich zły? Przyznali wysokie premie? A nie mogli? Prawo im tego zabroniło? Przynajmniej nikt nie nosi podarowanych drogich zegarków i nie wykłada na Koźmianie, gdzie za JEDEN wykład wyp... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 08:09
+1
pytam się ludzi z fotki co z podwyżkami dla obsługi też pracują w szkole
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 15:48
+1
Nikogo nie było na tym spotkaniu ? Z tym wypraszaniem mediów to prawda?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:17
+1
Dzięki mądrym ludziom w PIS rocznie z tytułu wyłudzeń VAT ucieka 50 MILIARDÓWł MNIEJ niż przed 2015 rokiem!!!! a Wy po-pslowskie komuchy na to zezwalaliście! Macie wyborców za durni?! My pamiętamy!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:07
+1
Fantastyczna kariera młodego Tomasza Siemoniaka. W wieku 29 lat został dyrektorem Programu 1 TVP! Mozna? OCZYWISCIE tylko za PO!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:55
+1
Pani minister dostała 75 100 nagrody za wprowadzenie "reformy" edukacji, która w tym roku skazała uczniów 7 klas na jakąś orkę, a za rok na ścisk w liceach z powodu podwójnego rocznika. Ale pani minister z uśmieszkiem opowiada że wszystko jest dopracowane, tylko jakoś nie chce zdradzić autorów podstawy programowej. Arogancja tej pisowskiej władzy przekracza kolejny szczyt! Nie mogę sobie darować, że daliśmy się tak oszukać, i wybrać takich arogantów! Nigdy więcej PiSu!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:15
+1
PO CO OBIECYWAĆ GRUSZKI NA WIERZBIE - TORNISTRY SĄ CIĘŻKIE I ICH WAGA NIE SPADA MIMO OBIECANEK KOLEJNYCH MINISTRÓW
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 22:59
+1
Mam pytanie, czy ktoś z samorządowców pojawił się na sali? Podobno w pewnej chwili wyproszono z otwartego spotkania przedstawicieli wszystkich mediów? Może ktoś potwierdzić?
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 22:57
+1
Te tzw. podwyżki to po prostu przesunięcie z konta dodatków mieszkaniowych, które zlikwidowano.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 21:40
+1
W styczniu zabrali nauczycielom, w kwietniu rzucą ochłap - bez komentarza
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 15:15
+1
Nie łapię tej lemingowej logiki. Może ktoś mądry mi to wytłumaczy? Jako wyborca PiSu z konieczności, bo miałem juź dość kłamstw i złodziejstwa PO oraz ich zielonych ludzków (tak szfałszować wybory, widać moc w PSLu?!). Co się im nie podoba w działalności PiSu? Obiecali zakończyć ten nieudany eksperyment zwany Gimnazjum? No i to uczynili. To dlaczego mam być na nich zły? Przyznali wysokie premie? A nie mogli? Prawo im tego zabroniło? Przynajmniej nikt nie nosi podarowanych drogich zegarków i nie wykłada na Koźmianie, gdzie za JEDEN wykład wypłacano już ponad 100.000zł?! Ciekawe za co? Ludzie z PiSu w rok zarobili dla nas ponad 20mld zł, nie okradano emerytów z 5 lat, benzynę nie wywindowano (za Tuska przy tej cenie baryłki litr kosztował o złotówkę więcej), sumiennie wypełniają obietnice wyborcze... to nie należała im się premia regulowana przepisami?! Owszem pamiętam butę i pychę, i żaden Polak im tego nie zapomni... Jak to Tusk mawiał? Będziecie mogli nas rozliczyć za cztery lata, a teraz to cmoknijcie nas i walimy podwyżki i ucinamy wam wszelkie dodatki (zasiłek pogrzebowy -2000zł, strajk rodziców dzieci niepełnosprawnych, podwyżka zasiłku dla bezrobotnych poprzez jej obniżkę i redukcję?!). A najbardziej zapadło mi w pamięci jak straszono benzyną, gdy wygra PiS... "będzie po 6 złotych!". A po wyborach co Tusk powiedział? A w zasadzie splunął w twarz swym mniej ogarniętym wyborcom? "A teraz paliwo może być po 7 złotych"???! I wy lemingi jeszcze macie czelność pisać o bucie i nieuczciwości? Internet nigdynie zapomina. Tak samo jak niedotrzymanie honorowego zakladu przez Neumanna. Gnojek nisko ceni swój honor, żal mu 10.000zł. Ale, czyPO i .N znają pojęcie honoru. Za posady brukselskie nawet własne matki, by sprzedali. Owszem PiS jeszcze nie wszystko zrealizował. Ale nie mówią tak jak Tusk... nic z obietnic wyborczych nie zrealizujemy, a tak naprawdę mam was w d... Gimnazja, to były wylęgarnie patologii i kosztowne zabawki dla swoich. Pamietam szkoły, gdzie w podstawowce stworzono gimnazjum. Po co? By było dwóch dyrektorów i zdublowana administracja?
Nie łapię tej lemingowej logiki. Może ktoś mądry mi to wytłumaczy? Jako wyborca PiSu z konieczności, bo miałem juź dość kłamstw i złodziejstwa PO oraz ich zielonych ludzków (tak szfałszować wybory, widać moc w PSLu?!). Co się im nie podoba w działalności PiSu? Obiecali zakończyć ten nieudany eksperyment zwany Gimnazjum? No i to uczynili. To dlaczego mam być na nich zły? Przyznali wysokie premie? A nie mogli? Prawo im tego zabroniło? Przynajmniej nikt nie nosi podarowanych drogich zegarków i nie wykłada na Koźmianie, gdzie za JEDEN wykład wyp... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 08:09
+1
pytam się ludzi z fotki co z podwyżkami dla obsługi też pracują w szkole
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 15:48
+1
Nikogo nie było na tym spotkaniu ? Z tym wypraszaniem mediów to prawda?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:17
+1
Dzięki mądrym ludziom w PIS rocznie z tytułu wyłudzeń VAT ucieka 50 MILIARDÓWł MNIEJ niż przed 2015 rokiem!!!! a Wy po-pslowskie komuchy na to zezwalaliście! Macie wyborców za durni?! My pamiętamy!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 11:07
+1
Fantastyczna kariera młodego Tomasza Siemoniaka. W wieku 29 lat został dyrektorem Programu 1 TVP! Mozna? OCZYWISCIE tylko za PO!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:55
+1
Pani minister dostała 75 100 nagrody za wprowadzenie "reformy" edukacji, która w tym roku skazała uczniów 7 klas na jakąś orkę, a za rok na ścisk w liceach z powodu podwójnego rocznika. Ale pani minister z uśmieszkiem opowiada że wszystko jest dopracowane, tylko jakoś nie chce zdradzić autorów podstawy programowej. Arogancja tej pisowskiej władzy przekracza kolejny szczyt! Nie mogę sobie darować, że daliśmy się tak oszukać, i wybrać takich arogantów! Nigdy więcej PiSu!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 08:15
+1
PO CO OBIECYWAĆ GRUSZKI NA WIERZBIE - TORNISTRY SĄ CIĘŻKIE I ICH WAGA NIE SPADA MIMO OBIECANEK KOLEJNYCH MINISTRÓW
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 22:59
+1
Mam pytanie, czy ktoś z samorządowców pojawił się na sali? Podobno w pewnej chwili wyproszono z otwartego spotkania przedstawicieli wszystkich mediów? Może ktoś potwierdzić?
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 22:57
+1
Te tzw. podwyżki to po prostu przesunięcie z konta dodatków mieszkaniowych, które zlikwidowano.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 21:40
+1
W styczniu zabrali nauczycielom, w kwietniu rzucą ochłap - bez komentarza
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 15 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 12 13

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 58 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 70 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 3

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.