Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

5 maja 2019 r.
21:30

ZNP zachęca do protestu włoskiego. Czy lubelscy nauczyciele zrezygnują z klasówek i wycieczek?

81 89 A A
Po zawieszeniu ogólnopolskiego strajku ZNP proponuje prowadzenie protestu włoskiego. Większość lubelskich nauczycieli uważa jednak, że to chybiony pomysł
Po zawieszeniu ogólnopolskiego strajku ZNP proponuje prowadzenie protestu włoskiego. Większość lubelskich nauczycieli uważa jednak, że to chybiony pomysł (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie więcej niż 18 godzin pracy przy tablicy tygodniowo – tak wyglądać ma rekomendowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego protest włoski. Oznacza on m.in. brak klasówek, ale i szkolnych wycieczek. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście uczniów z województwa lubelskiego czeka luz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec ubiegłego roku nauczyciele w całej Polsce zaczęli głośno domagać się podwyżek. W grudniu wielu z nich zapadło z tego powodu na „belferską grypę”. Żeby pokazać, że są zdesperowani w walce o dodatkowe pieniądze, masowo przechodzili na zwolnienia lekarskie. Na początku kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk oświaty. Tylko w Lublinie 8 kwietnia do akcji włączyło się 110 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto. W kolejnych dniach ich liczba spadła, ale w bardzo niewielkim stopniu. Ze strajkowania wycofała się jedynie część przedszkoli, w których przedszkolanki uznały, że wystarczy zasygnalizować solidarność z protestującymi kolegami, ale ważniejsze jest zapewnienie dzieciom pełnej opieki. Ostatecznie strajk został zawieszony w sobotę 27 kwietnia. Nauczyciele podwyżek nie dostali, ale w poniedziałek wrócili pod tablice.

– Rekomendujemy protest włoski: pracujemy tylko tyle, ile zobowiązują nas do tego przepisy prawa oświatowego i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu naszej pracy i co zapewnia nam pracodawca. Zawieszamy strajk, ale nie protest! Trwa spór zbiorowy! – zaapelował tuż przed rozpoczęciem lekcji Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W województwie lubelskim propozycja nie spotkała się jednak z pozytywną reakcją pedagogów.

– Musimy walczyć o podwyżki, ale pomysł jest chybiony – uważa nauczycielka z V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. – Praktycznie każdego dnia przygotowuję w domu dla jakiejś klasy sprawdziany i kartkówki, albo je sprawdzam. Uczniowie na pewno byliby przeszczęśliwi, gdybym zrezygnowała z takiego sposobu oceniania, ale jest to zwyczajnie niemożliwe. Żeby móc wystawić ocenę końcową, muszę mieć przynajmniej trzy oceny cząstkowe. Nie ma możliwości wystawienia ich bez pisemnych sprawdzianów. Lekcji by zabrakło, żeby przepytać całą klasę.

– Brak sprawdzianów i pisemnych prac domowych byłby czymś, co na pewno zachwyciłoby uczniów, ale sprawiłoby że już w ogóle przestaną się uczyć. Na to pozwolić nie można zwłaszcza, że zbliża się koniec roku, a my musimy wręcz zwiększyć tempo pracy żeby nadrobić zaległości z tych kilku strajkowych dni. W naszej szkole do nadrobienia mamy sześć dni nauki – mówi nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 45 w Lublinie.

Wielu nauczycieli, których pytaliśmy o opinie na temat strajku włoskiego przyznaje, że nie zamierza wziąć w nim udziału ze względu na planowane w maju i czerwcu szkolne wycieczki.

– Zrezygnować można z wyjścia do kina, ale nie z kilkudniowej wycieczki zaplanowanej pół roku wcześniej – uważa wychowawca ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. – Oprócz ogromnego rozczarowania dzieci oznaczałoby to, że przepadną pieniądze zapłacone już przez rodziców. A wycieczki szkolne nie są tanią rzeczą. Walcząc o pieniądze dla siebie nie możemy bezsensownie obcinać domowych budżetów innych osób.

– Strajk włoski to rezygnacja z zajęć dodatkowych, a to odbije się też na naszej kieszeni. Nasze dochody będą pomniejszone o dni strajku. Żeby to wyrównać nam wszystkim zależy przecież na jak największej ilości takich zajęć. Pomysł jest chybiony – uważa anglista z Lublina.

Zobacz także: Manifestacja nauczycieli w Lublinie [23.04.2019]

Quiz: Oto najczęstsze błędy językowe i ortograficzne. Czy też je popełniasz?

Oto najczęstsze błędy językowe i ortograficzne. Czy też je popełniasz?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Oldi / 6 maja 2019 r. o 00:35
+20
Urzędy skarbowe zasypane donosami na nauczycieli udzielających korepetycji.
Avatar
Gość / 5 maja 2019 r. o 21:38
+20
Broniarza juz całkiem popientrolilo.
Avatar
nauczyciel / 5 maja 2019 r. o 22:48
+18
do Ewa. To po jedziesz? Po co organizujesz? Nie masz tego w Kn jako obowiązek - wiem, bo jestem nauczycielem od 24 lat. Po co matrudzic jak sama to sobie na łeb bierzesz? Nie rozumimem was ludzie.
Avatar
Ewa / 5 maja 2019 r. o 22:28
+17
Taka wycieczka to żadna przyjemność, mieć oczy dookoła głowy 24h na dobę, właśnie wkrótce się wybieram na taką z klasą i nie mogę skompletować chętnych do opieki, nikt nie chce nawet za darmo! Ciekawe dlaczego?
Avatar
Gość / 5 maja 2019 r. o 21:38
+17
Co tu wykombinować, żeby zachować twarz. Strzał w stopę koledzy związkowcy.
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 01:31
+13
Dają manipulować się politykom którzy tak naprawdę mają ich "gdzieś" zresztą jak wszystkich, taki to gatunek ludzi. Niechęć i pretensje spadną jednak na nauczycieli, Pan Przewodniczący ZNP jak i PO zrobią sobie kampanie wyborcze i o nich zapomną.
Avatar
ZNP=KGB / 5 maja 2019 r. o 23:43
+13
Nieroby
Avatar
Alina / 6 maja 2019 r. o 07:08
+12
Strajk włoski jest w szkołach od lat nic nie uczą
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 04:39
+12
ZNP marudzi, bo nie lubi okrągłych mebli, chce kanciastych i na wysoki połysk.
Avatar
Anty / 6 maja 2019 r. o 06:08
+11
Z klasówek pewnie zrezygnują, ale na pewno nie z wycieczek. Ostatni strajk - a w szczególności te śmieszne filmiki, które nagrywali - pokazuje tylko kto teraz "uczy" nasze dzieci. I oni mówią, że chcą szacunku, żenujące...
Avatar
uknownothingjonsnow / 8 maja 2019 r. o 16:03
+1
Polecam wszystkim specjalistom od oświaty poszerzyc horyzonty i tochę poczytać, porozmawiać z ludzmi, których tak strasznie zdajecie się nienawidzieć, bo to, że moja sąsiadka pracuje w banku a ja sie tam od czasu do czasu pojawiam to nie oznacza, że wiem lepiej jak wyglada jej praca i mam prawo ją gnoić i leczyc swoje kompleksy jej kosztem bo właśnie to robicie szanowni Państwo... ***s://***facebook.com/notes/beata-zwierzy%C5%84ska/houston-mamy-problem/2205636496363415/ ******warszawa.pl/za-oknem/obys-cudze-dzieci-uczyl-czy-slowko-o-nauczycielach/ ***s://noizz.pl/opinie/felieton-o-bezsensowej-pracy-po-polsku/lj87pjn
Polecam wszystkim specjalistom od oświaty poszerzyc horyzonty i tochę poczytać, porozmawiać z ludzmi, których tak strasznie zdajecie się nienawidzieć, bo to, że moja sąsiadka pracuje w banku a ja sie tam od czasu do czasu pojawiam to nie oznacza, że wiem lepiej jak wyglada jej praca i mam prawo ją gnoić i leczyc swoje kompleksy jej kosztem bo właśnie to robicie szanowni Państwo... ***s://***facebook.com/notes/beata-zwierzy%C5%84ska/houston-mamy-problem/2205636496363415/ ******warszawa.pl/za-oknem/obys-cudze-dzieci-uczyl-czy-slowko-o-nauc... rozwiń
Avatar
rodzic / 7 maja 2019 r. o 19:18
-2
Ja studiowałam geografię naukową z geodezja i nie były to studia nauczycielskie a uprawnienia pedagogiczne robiłam dodatkowo w tym samym czasie to znaczy, że jestem słabsza bo jestem nauczycielem ??? Co za brednie ludzie piszą aż się w głowie przewraca. Wspomnę, że uczę w szkole bo kocham pracę z młodzieżą a młodzież bardzo mnie ceni, co dają mi odczuć na każdym kroku. Nie czuję się w niczym słabsza a to, że chce godnie zarabiać to chyba nie zbrodnia. Zamiast się licytować kto ma gorzej to wszyscy się zastanówcie czy ok. 1520 zł czyli najniższa krajowa nie powinna wynosić ok. 3000 zł, bo ceny mamy już z zachodniej Europy a wypłaty daleko w tyle. Ale zamiast się jednoczyć i wspierać tych co walczą o coś to lepiej pluć jadem i zazdrościć, że komuś coś może nie pasować. Ludzie zastanówcie się nad sobą bo to jest przykre i żałosne jaki ciemnogród panuje w tym kraju.
 To wyjedż z tego ciemnogrodu.
 To wyjedż z tego ciemnogrodu. rozwiń
Avatar
mmmm / 7 maja 2019 r. o 19:11
-1
a po co opiekunowie, sam weź sobie rodzicu swoje pociechy i pokaz świat... przecież od tego jesteś, a nie już opiekunów szukasz. Za opiekunke się płaci... Trzeba było liczyć wczesniej za ile wychowasz dziecko z pomocą opiekunek, a nie teraz oddajesz pod skrzydła innych...
Avatar
Kaja / 6 maja 2019 r. o 23:19
+2
Ja studiowałam geografię naukową z geodezja i nie były to studia nauczycielskie a uprawnienia pedagogiczne robiłam dodatkowo w tym samym czasie to znaczy, że jestem słabsza bo jestem nauczycielem ??? Co za brednie ludzie piszą aż się w głowie przewraca. Wspomnę, że uczę w szkole bo kocham pracę z młodzieżą a młodzież bardzo mnie ceni, co dają mi odczuć na każdym kroku. Nie czuję się w niczym słabsza a to, że chce godnie zarabiać to chyba nie zbrodnia. Zamiast się licytować kto ma gorzej to wszyscy się zastanówcie czy ok. 1520 zł czyli najniższa krajowa nie powinna wynosić ok. 3000 zł, bo ceny mamy już z zachodniej Europy a wypłaty daleko w tyle. Ale zamiast się jednoczyć i wspierać tych co walczą o coś to lepiej pluć jadem i zazdrościć, że komuś coś może nie pasować. Ludzie zastanówcie się nad sobą bo to jest przykre i żałosne jaki ciemnogród panuje w tym kraju. 
Ja studiowałam geografię naukową z geodezja i nie były to studia nauczycielskie a uprawnienia pedagogiczne robiłam dodatkowo w tym samym czasie to znaczy, że jestem słabsza bo jestem nauczycielem ??? Co za brednie ludzie piszą aż się w głowie przewraca. Wspomnę, że uczę w szkole bo kocham pracę z młodzieżą a młodzież bardzo mnie ceni, co dają mi odczuć na każdym kroku. Nie czuję się w niczym słabsza a to, że chce godnie zarabiać to chyba nie zbrodnia. Zamiast się licytować kto ma gorzej to wszyscy się zastanówcie czy ok. 1520 zł czyli najniż... rozwiń
Avatar
Nina / 6 maja 2019 r. o 22:52
+2
A co do wycieczek to widzisz tylko to, że nauczyciele jeżdżą za darmo a to że dzięki wyjsciom do teatru czy muzeum twoje dziecko się rozwija to już nie. Najlepiej komputer  tablecik a dziecko nie wie, w którym kierunku jedzie się nad morze a w którym w góry no ale według takich rodziców po co mu to wiedzieć prawda? . Kulturę to ma w telewizji oglądając trudne sprawy, dlaczego ja i takie tam. 
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 22:21
+1
Precz z Broniarzem-Zadymiarzem!!! Polityki mu się zachcialo, ile wypłacił ze swoich na strajk nauczycieli, bo sam pensyjkę sowitą przytula co m-c. ZPN - ma taki majatek a funduszu strajkowego nie zabezpieczył, wszystko przechulał??? A zyski z hoteli tudzież inne inwestycje??? Zrobił nauczycieli w trabę, rodziców skłucił z nauczycielami, uczniom dodał stresów a teraz "strajk wloski". Broniarzu, strajk wloski to ty stosowaleś przez te wszystkie lata, o nauczycielach przypominasz sobie przed wyborami w ZPN!!! Jeszcze jedna kadencja by się przydała, i na zasłużoną emeryturkę można odejść. Nauczycieli to ty masz w dalekim poważaniu, ty jesteś ustawiony w życiu do statnich twoich dni!!!
Precz z Broniarzem-Zadymiarzem!!! Polityki mu się zachcialo, ile wypłacił ze swoich na strajk nauczycieli, bo sam pensyjkę sowitą przytula co m-c. ZPN - ma taki majatek a funduszu strajkowego nie zabezpieczył, wszystko przechulał??? A zyski z hoteli tudzież inne inwestycje??? Zrobił nauczycieli w trabę, rodziców skłucił z nauczycielami, uczniom dodał stresów a teraz "strajk wloski". Broniarzu, strajk wloski to ty stosowaleś przez te wszystkie lata, o nauczycielach przypominasz sobie przed wyborami w ZPN!!! Jeszcze jedna kadencja b... rozwiń
Avatar
Oo / 6 maja 2019 r. o 22:15
0
Jest jeszcze trochę czasu by sejm zajął się tą chora sytuacja w oświacie. Znieść kartę nauczyciela, podwyższyć pensum do 24 godzin wprowadzić umowy cywilno-prawne czyli kontrakty. Rozliczać nauczycieli z osiągnięć uczniów bo jest to wymierna ocena poziomu nauczania. Szkoły powinny podpisywać kontrakty z nauczycielami. Skończą się strajki narzekania i żądania wykraczające po za możliwości w chwili obecnej państwa. Zresztą od września dostają podwyżki.
 Skończyć z 500+, skończyć z darmowymi podręcznikami, skończyć z wyprawkami....jeśli chce się mieć dziecko trzeba je umieć utrzymać....co to za rozdawnictwo...nasi rodzice sobie radzili i wyszliśmy na ludzi Annie na roszczeniowych nierobów....pieniądze przeznaczone powinny być na służbę zdroqia, profilaktykę, stypendia dla ambitnych, pracowitych i zasłużonych....nie dla wszystkich...co za paskudny populizm !
 Skończyć z 500+, skończyć z darmowymi podręcznikami, skończyć z wyprawkami....jeśli chce się mieć dziecko trzeba je umieć utrzymać....co to za rozdawnictwo...nasi rodzice sobie radzili i wyszliśmy na ludzi Annie na roszczeniowych nierobów....pieniądze przeznaczone powinny być na służbę zdroqia, profilaktykę, stypendia dla ambitnych, pracowitych i zasłużonych....nie dla wszystkich...co za paskudny populizm ! rozwiń
Avatar
jj / 6 maja 2019 r. o 22:09
+2
Banda nierobów ,rzadajaca tylko kasiorki.
 Oooo a rodzice to sama banda " robow" prawdą? Żadnych bezrobotnych, na zasiłkach, z 500plus też nie korzystają i z wyprawek bo za dumni...tacy są silnie pracujący...nauczyciele to banda ktorej nie powinno powierzać się dzieci.....to zabrać się za nauczanie domowe albo do prywatnej szkoły...tam będzie full wypas.... Nie gadać że płacicie nauczycielom pensje.... Każdy płaci podatki, moje idą na czyjeś dzieci chociaż nie popieram 500+ ale nie mam nic do powiedzenia lub na zasiłki osób które mogłyby pracować albo wyprawki szkolne....nasi rodzice wiedzieli że jak mają dzieci to muszą sobie poradzić....nikt im wyprawek nie fundowal....to rozleniwienie społeczeństwa i demoralizujące rozdawnictwo. Pieniądze powinny być za coś, za dobrą naukę, za zaangażowanie w akcję, sport, osiągnięcia....to motywuje. Wedke nie rybę....
 Oooo a rodzice to sama banda " robow" prawdą? Żadnych bezrobotnych, na zasiłkach, z 500plus też nie korzystają i z wyprawek bo za dumni...tacy są silnie pracujący...nauczyciele to banda ktorej nie powinno powierzać się dzieci.....to zabrać się za nauczanie domowe albo do prywatnej szkoły...tam będzie full wypas.... Nie gadać że płacicie nauczycielom pensje.... Każdy płaci podatki, moje idą na czyjeś dzieci chociaż nie popieram 500+ ale nie mam nic do powiedzenia lub na zasiłki osób które mogłyby pracować albo wypraw... rozwiń
Avatar
Mon / 6 maja 2019 r. o 22:07
+2
Jak podwyższa pensum (godziny przy tablicy) to dzieciaki też będą siedzieć w szkole znacznie dłużej to tak na marginesie :) 
Avatar
M / 6 maja 2019 r. o 22:01
0
I znow biedni nauczyciele. Teraz wycieczkami ich zameczaja. Niedlugo wakacje, wytrzymacie!
 Ledwo ........
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.