Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

8 września 2021 r.
18:50

Lubelskie. Zaszczepieni uczniowie chodzą do szkoły, niezaszczepieni mają zdalne lekcje

Autor: Zdjęcie autora ask
661 28 A A

W kolejnych szkołach województwa lubelskiego wykrywane są zakażenia koronawirusem, a kolejne klasy przechodzą na zdalne nauczanie. W niektórych przypadkach nie jest to jednak konieczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tego ile dokładnie szkół w woj. lubelskim pracuje zdalnie nie wiadomo. Kuratorium Oświaty, które w ubiegłym roku szkolnym codziennie publikowało listy placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo, na razie tego nie robi. Ostatni komunikat ma datę 25 czerwca. – Niedługo wrócimy do publikowania informacji – słyszymy jedynie w LKO.

Do 13 września zdalnie pracują jednak na pewno trzy klasy w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie oraz jedna grupa dzieci z Przedszkola nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Zespole Przedszkoli nr 2 w Świdniku. Teraz dochodzą do nich kolejne placówki.

– W miniony piątek w szkole był uczeń, u którego później wykryto zakażenie COVID-19. W związku z tym cała klasa 8d przeszła na nauczanie zdalne – informuje Ewa Barszcz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. – Będzie ono prowadzone na platformie edukacyjnej zgodnie z planem lekcji do 13 września.

Do 13 i do 16 września zdalnie uczyć będą się także odpowiednio uczniowie klasy II i III technikum działającego w ramach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

– W obu przypadkach decyzja o przejściu na zdalne nauczanie zapadła po tym, jak wykryto zakażania COVID-19 u uczniów tych klas – informuje Jerzy Buczko, dyrektor biłgorajskiego RCEZ.

Zaszczepieni uczniowie zostali w szkole, niezaszczepieni mają zdalne lekcje

Inaczej pracuje natomiast jedna klasa technikum działającego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tam także zakażony okazał się jeden z uczniów i konieczne było rozpoczęcia nauczania zdalnego. Biorą w nim jednak udział tylko uczniowie niezaszczepieni. Pozostali normalnie chodzą na lekcje do szkoły, a nauczyciele prowadzący zajęcia transmitują je w czasie rzeczywistym dla uczniów, którzy muszą pozostawać na kwarantannie. Takie na poły zdalne nauczanie nie obejmują jedynie w-f i zajęć technicznych. Będzie tak do 13 września.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka-anka / 8 września 2021 r. o 19:02
+25
A co będzie jak ci zaszczepieni zaczną chorować?
Avatar
anka-anka / 8 września 2021 r. o 20:36
+17
A co będzie jak ci zaszczepieni zaczną chorować?
W większości przypadkó, będą lżej przechodzić chorobę i nie będą leżeć pod respiratorami.
 A skąd ta pewność? Ci nie zaszczepieni jakoś przez 2 lata nie zdążyli zachorować, albo przechorowali lekko, to dlaczego teraz raptem mieliby być pod repiratorami? Poza tym to dopiero kuriozum, że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem i zarażaniem siebie i innych, a ma zmiejszyć ciężkość zachorowania. Chyba to odkryli po tym, jak zauważyli, że jednak ten cud nie jest tym, czym miał być.
 A skąd ta pewność? Ci nie zaszczepieni jakoś przez 2 lata nie zdążyli zachorować, albo przechorowali lekko, to dlaczego teraz raptem mieliby być pod repiratorami? Poza tym to dopiero kuriozum, że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem i zarażaniem siebie i innych, a ma zmiejszyć ciężkość zachorowania. Chyba to odkryli po tym, jak zauważyli, że jednak ten cud nie jest tym, czym miał być. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 11:07
+14
Szczepienia na Covid-19 to łamanie praw dzieci
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 08:48
+14
... tu już nie ma oststniej prostej? 2 DAWKI  NIE DAJĄ PEŁNEJ OCHRONY?   niedzielski ty KŁAMCO !!! Przestań ŁAMAĆ KONSTYTUCJĘ I SEGRGOWAĆ DZIECI  ZABRANIAJĄC IM DOSTĘPU DO NAUKI !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 11:14
+13
Szwecja był jednym z nielicznych krajów,które zdecydowały się na utrzymanie otwartych przedszkoli (dzieci 1-6) i szkół (dzieci 7-16). W Szwecji nie było wymogu noszenia masek.... To ile dzieci zmarło na COV w Szwecji ? Pomogę-----  Nie zmarło żadne!!! No child with Covid-19 died! - Badania zakończono 30 czerwca 2020
Avatar
Jasin / 8 września 2021 r. o 20:40
+13
A co będzie jak ci zaszczepieni zaczną chorować?
A co będzie, jak już widoczny obłęd będzie się pogłębiać?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 11:10
+11
Brytyjska rada do spraw szczepień NIE zaleca szprycowania dzieci do 15 roku życia
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 08:45
+8
PAN BÓG WAM TEGO NIE ZAPOMNI.... znamię bestii w kraju katolickim????
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 września 2021 r. o 23:29
+6
w badaniu Uniwersytetu Oksfordzkiego opublikowanym w The Lancet, stwierdzono, że wiremia osób zaszczepionych podwójną dawką jest 251 razy większa od pierwszych szczepów wirusa, pomimo deklaracji światowych przywódców, 
Avatar
AsiaS / 9 września 2021 r. o 13:51
+4
Zaszczepionych sie nie testuje, nie ma obowiązkowych testów w szpitalu. Większość z nich będzie trudno namierzyć, bo przebieg choroby będzie lekki a przy okazji będą mogli pozarażać innych. 
Avatar
_XD_ / 11 września 2021 r. o 08:59
+1
Ocho, widzę, że trafił się nam kowidian papugujący moje trollerskie metody dla celów swojej propagandy.  Co to za ksywa? "XD" ? Co ty ? Z przedszkola jeszcze nie wyszedłeś? Wysil się trochę. Zauważ, że nigdy nie będziesz trollem. Prawdziwy troll nigdy nie stanie po stronie potencjalnie silniejszego zawodnika bo się telewizji naoglądał. My nie stoimy po stronie władzy. Dobrze, że wydać to w ocenie komentarzy. W internecie jest tak jak w prawach fizyki.  Ludzie sami cię określą a ty jeszcze wierzysz w to że kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą.
 Nie możesz się przyczepić do niczego innego, to czepiasz się mojego nicka? Gratuluję merytoryki. Biorąc pod uwagę jak obecna władza podchodzi do szczepień, nie co o nich mówią, ale jak podchodzą indywidualnie, ilu z rządu się tak naprawdę zaszczepiło, to chyba raczej nie jestem za rządem. A moje podejście do kwestii szczepień nie jest oparte na tym, z co mówią w tv, a na wiedzy którą sam posiadam i opracowaniach naukowych. Ale na pewno nie ma podstawie filmików z YouTube. XD
 Nie możesz się przyczepić do niczego innego, to czepiasz się mojego nicka? Gratuluję merytoryki. Biorąc pod uwagę jak obecna władza podchodzi do szczepień, nie co o nich mówią, ale jak podchodzą indywidualnie, ilu z rządu się tak naprawdę zaszczepiło, to chyba raczej nie jestem za rządem. A moje podejście do kwestii szczepień nie jest oparte na tym, z co mówią w tv, a na wiedzy którą sam posiadam i opracowaniach naukowych. Ale na pewno nie ma podstawie filmików z YouTube. XD rozwiń
Avatar
Psychodeliczny / 10 września 2021 r. o 10:01
+3
A co będzie jak ci zaszczepieni zaczną chorować?
A co będzie, jak już widoczny obłęd będzie się pogłębiać?
 No właśnie. Każdy się boi powtórki z Hitlera albo Stalina. Wtedy też wielu ludzi myślało że propaganda nie kłamie.
Avatar
Psychodeliczny / 10 września 2021 r. o 09:49
0
Ocho, widzę, że trafił się nam kowidian papugujący moje trollerskie metody dla celów swojej propagandy. Co to za ksywa? "XD" ? Co ty ? Z przedszkola jeszcze nie wyszedłeś? Wysil się trochę. Zauważ, że nigdy nie będziesz trollem. Prawdziwy troll nigdy nie stanie po stronie potencjalnie silniejszego zawodnika bo się telewizji naoglądał. My nie stoimy po stronie władzy. Dobrze, że wydać to w ocenie komentarzy. W internecie jest tak jak w prawach fizyki. Ludzie sami cię określą a ty jeszcze wierzysz w to że kłamstwo powtarzane milion razy staje się prawdą.
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 15:37
+1
Zaszczepionych sie nie testuje, nie ma obowiązkowych testów w szpitalu. Większość z nich będzie trudno namierzyć, bo przebieg choroby będzie lekki a przy okazji będą mogli pozarażać innych.
 Skoro sam stwierdzasz, że po szczepieniu przebieg choroby jest lekki, to czemu nie chcesz się szczepić?
Avatar
AsiaS / 9 września 2021 r. o 13:51
+4
Zaszczepionych sie nie testuje, nie ma obowiązkowych testów w szpitalu. Większość z nich będzie trudno namierzyć, bo przebieg choroby będzie lekki a przy okazji będą mogli pozarażać innych. 
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:44
0
Szwecja był jednym z nielicznych krajów,które zdecydowały się na utrzymanie otwartych przedszkoli (dzieci 1-6) i szkół (dzieci 7-16). W Szwecji nie było wymogu noszenia masek.... To ile dzieci zmarło na COV w Szwecji ? Pomogę-----  Nie zmarło żadne!!! No child with Covid-19 died! - Badania zakończono 30 czerwca 2020
 Tak, tak. Dlatego teraz będą wprowadzać nauczanie zdalne.
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:33
-1
Brytyjska rada do spraw szczepień NIE zaleca szprycowania dzieci do 15 roku życia
 Tak, tak. Dlatego do tej pory w Wielkiej Brytanii zaszczepiono ponad 200 tys. dzieci w przedziale 12-15 lat. XD
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:28
-3
Szczepienia na Covid-19 to łamanie praw dzieci
 Szczepienia dla dzieci nie są przymusowe i odbywają się za zgodą ich opiekunów prawnych. Gdzie tu łamanie praw?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 11:14
+13
Szwecja był jednym z nielicznych krajów,które zdecydowały się na utrzymanie otwartych przedszkoli (dzieci 1-6) i szkół (dzieci 7-16). W Szwecji nie było wymogu noszenia masek.... To ile dzieci zmarło na COV w Szwecji ? Pomogę-----  Nie zmarło żadne!!! No child with Covid-19 died! - Badania zakończono 30 czerwca 2020
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 11:10
+11
Brytyjska rada do spraw szczepień NIE zaleca szprycowania dzieci do 15 roku życia
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielegalnie wycięli 16 hektarów lasu, chcą budować kurniki. Dobre wiadomości dla mieszkańców

Nielegalnie wycięli 16 hektarów lasu, chcą budować kurniki. Dobre wiadomości dla mieszkańców

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17
zdjęcia
galeria

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17

Auto zapaliło się na drodze ekspresowej w pobliżu węzła Skrudki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się już we wtorek z Fuchse Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.45.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.