Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

11 kwietnia 2008 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Le parcour w średniowieczu

Już za tydzień premiera PC-towej wersji gry Assassins Creed

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rzecz dzieje się w czasie czasach trzeciej wyprawy krzyżowej, dowodzonej przez angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce. Gracz w wciela się w niejakiego Altaira należącego do klanu zabójców. Klan zabójców - jak wszystkie tego typu organizacje - nie zwraca specjalnie uwagi na sytuację geopolityczną i bierze zlecenia od obu stron: chrześcijan i mahometan. Te zlecenia polegają zazwyczaj na "zniknięciu” konkretnej osoby. Tu część graczy powie pewnie, że to taki średniowieczny Hitman. W sumie tak.

Ucieczki najlpesze

A nawet tym bardziej, bo i sama rozgrywka nieco serię gier o łysym zabójcy przypomina. Nie jest to zarzut, bo co innego można było wymyśleć?
Altair przyjmuje zlecenie. Potem - starając się nie zwracać na siebie uwagi - zbliża się do celu. Ciach, ciach i uciekamy. Jak najszybciej, jak najdalej. I właśnie ucieczki są najlepsze w całej grze. Już na początku Altair świetnie radzi sobie z elementami akrobatycznymi. Wspinaczka, skoki, bieganie po dachach. To momentami wygląda jak Le parcour, jest niesamowicie widowiskowe i daje mnóstwo frajdy. A też wcześniej nie trzeba ślęczeć godzinami nad instrukcją, a potem wciąż ćwiczyć, który klawisz do czego służy.

Inteligentny tłum

Skakanie, wspinanie - tego typu rzeczy robimy za pomocą jednego klawisza. Walka, choć nieco bardziej skomplikowana, tez nie przysparza kłopotu (w sensie opanowania sterowania, bo przeciwnicy są już dość wymagający). Tu najważniejsze znaczenie ma unik, odpowiednia chwila i kontra. Tu zresztą często mamy też wybór - przemykamy się cichaczem, czy też sięgamy po miecz i rąbiemy wszystko, co przejściu nam przeszkadza. A przeszkadza nam sporo: wojsko i tłum. Zresztą reakcje tłumu są świetnie zrobione. Jeżeli skoczymy z dachu na środek bazar, nie zostanie to niezauważone. Ludzie się rozpierzchną, ktoś zacznie panikować, etc. Jak w rzeczywistości.

Jak tu ładnie

Ale to wszystko nie robiłoby takiego wrażenia, gdyby nie sposób, w jaki my to wszystko oglądamy na ekranie. Widoki (zwłaszcza z dachów) są oszałamiające, Podczas walk i ucieczek, kamera często prowadzona jest w filmowy sposób. ma co pokazać, bo grafika jest niemal doskonała.

Ci, którzy grali w "Crysisa” na najwyższych detalach może będą psioczyć. Tylko ilu ludzi stać na komputer, który "Crysisa” pociągnie na najwyższych detalach? No właśnie. Wymagania sprzętowe Assassins Creed też niektórych mogą przyprawić o zawrót głowy. Ale efekt jest naprawdę doskonały.

Gwiazdy do wyboru

Cenega Poland, polski wydawca gry, pomyślał też o polskiej wersji językowej. Ale zacznijmy od angielskiej, bo w tej zainstaluje nam się gra. I bardzo dobrze, bo nie ma to jak oryginał. Masz ochotę, instalujesz polską nakładkę. To chyba najlepsze rozwiązanie. A polskie dialogi zrobiono z niezwykłym rozmachem: Borys Szyc, Daniel Olbrychski i Krzysztof Kowalewski. Te nazwiska mówią same za siebie.

A to nie koniec PC-towych nowości:
- 4 nowe sposoby przeprowadzania śledztwa
- nowe wyzwania (wyścig po dachach, eskorta informatora, eliminacja łuczników i niszczenie stoisk kupców). To misje dodatkowe, które wydłużają czas gry nawet do 40 godzin. Jak na dzisiejsze standardy, to bardzo długa gra.

Wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2,6 GHz, 1024 MB RAM, karta graficzna 256 MB, 8 GB HDD, DVD ROM
Polska premiera: 18 kwietnia

Pozostałe informacje

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium