Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

29 listopada 2021 r.
10:34

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Autor: Zdjęcie autora kyku
32 16 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dane pochodzą z rządowej strony.

Województwo

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

Cały kraj

13115

18

5

13

51167

dolnośląskie

1074

0

0

0

3528

kujawsko-pomorskie

762

3

1

2

2798

lubelskie

383

0

0

0

1784

lubuskie

395

2

1

1

1408

łódzkie

691

0

0

0

3216

małopolskie

1136

0

0

0

4127

mazowieckie

2749

5

1

4

9949

opolskie

517

0

0

0

1507

podkarpackie

418

4

0

4

2159

podlaskie

193

0

0

0

1026

pomorskie

869

3

1

2

3445

śląskie

1458

0

0

0

5452

świętokrzyskie

182

0

0

0

1158

warmińsko-mazurskie

328

0

0

0

1287

wielkopolskie

972

0

0

0

3709

zachodniopomorskie

851

1

1

0

3085

Do tej pory w Polsce odnotowano 3 520 961 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 83 055 chorych, a wyzdrowiało 3 022 771 pacjentów.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

Jak wygląda sytuacja w woj. lubelskim?

Powiat/miasto

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

bialski

7

0

0

0

74

biłgorajski

11

0

0

0

78

chełmski

12

0

0

0

61

hrubieszowski

15

0

0

0

50

janowski

4

0

0

0

9

krasnostawski

23

0

0

0

65

kraśnicki

2

0

0

0

73

lubartowski

9

0

0

0

70

lubelski

39

0

0

0

170

łęczyński

9

0

0

0

56

łukowski

14

0

0

0

68

opolski

6

0

0

0

37

parczewski

7

0

0

0

22

puławski

28

0

0

0

78

radzyński

15

0

0

0

66

rycki

7

0

0

0

48

świdnicki

22

0

0

0

86

tomaszowski

12

0

0

0

49

włodawski

8

0

0

0

24

zamojski

10

0

0

0

65

Biała Podlaska

15

0

0

0

55

Chełm

15

0

0

0

60

Lublin

85

0

0

0

359

Zamość

7

0

0

0

54

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:41
+9
Dlaczego w Japonii z łatwością kupuje się Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet... a w Polin są restrykcje i ograniczenia, a dr BODNAR został niemalże w polin zlinczowany?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:41
+8
ZAPRASZAM LUBELSKICH PROFESORES do komentowania: JAPONIA: 3x większa populacja niż PL.... ca 80% wyszczepienia, ZERO zgonów, ledwie ponad setka nowych zakażeń... 3ciej dawki nie wdrożono.... ich sąsiad Korea PD podobnie wysoko zaszczepieni, bije rekordy...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:40
+7
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień wśród seniorów….” - wynika z danych w USA
Avatar
Max... / 29 listopada 2021 r. o 11:21
+7
....a może już czas wprowadzić dwa "korytarze" przyjęć kanalizujących pacjentów zaszczepionych w jednym, a nie zaszczepionych w drugim? Niepewność, co do płynności funkcjonowania SOR-ów, spowodowana chronicznymi brakami personalnymi pomogłaby lepiej zarządzać materiałem ludzkim! Pamiętajmy, że istnieje wiele innych nękających naród chorób! Chociażby onkologia praktycznie przestała istnieć! Obecnie punkty przyjęć starają się zapewnić całodobowo 3-5 lekarzy (z rezydentami włącznie), a wprowadzając korytarz, można ograniczyć ich ilość do jednego na każdym z nich! W taki sposób uwalniamy 1 do 3 lekarzy mogących zająć się swoimi oddziałami!
....a może już czas wprowadzić dwa "korytarze" przyjęć kanalizujących pacjentów zaszczepionych w jednym, a nie zaszczepionych w drugim? Niepewność, co do płynności funkcjonowania SOR-ów, spowodowana chronicznymi brakami personalnymi pomogłaby lepiej zarządzać materiałem ludzkim! Pamiętajmy, że istnieje wiele innych nękających naród chorób! Chociażby onkologia praktycznie przestała istnieć! Obecnie punkty przyjęć starają się zapewnić całodobowo 3-5 lekarzy (z rezydentami włącznie), a wprowadzając korytarz, można ograniczyć ich iloś... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:47
+5
Ambasador szczepień, słynny polski skoczek narciarski odkrył, ze zostali wydymani  ...  śpijcie dalej :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:40
+4
Szczepienie nie wyszlo tak jak chcieli. Za szybko Lud Prosty zdycha. Padają jak muchy Sportowcy. nie daje się tego ukryć więc musi pójść coś co ma dowieść że szczepionki nie działają, przecież nie mogą się przyznać że zatruli parę miliardów ludzi!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:37
+4
Indie - wyznaczeni do masowego szczepienia. Wynik: ogromne skoki zakażeń i dramat w całym kraju, Zmiana taktyki z żymskiej szprycy na taniutką iwermektynę i ..... gwałtowny spadek liczby przypadków. Tajwan podobnie. Dlaczego Israel upiera się przy szprycach, które pogarszaja sytuacje ? Co tam Afrycje z covidem ilu zaszczepionych ile zgonów/zakażeń?
Avatar
syn / 29 listopada 2021 r. o 17:16
+1
Tęczowy każdego dnia po ogłoszeniu wyników przez cały dzień pisze te bzdurne komentarze.Schemat goni schemat, kopiuj-wklej, kopiuj-wklej...
Avatar
Fantom / 29 listopada 2021 r. o 13:01
+1
Jak zwykle w weekend i święta pokonaliśmy wirusa i jest w odwrocie... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahhahahhahaha taka pandemia pozytywnych testów na które poszło już ponad 10 miliardów pln... Obecnie wykonuje się 2x więcej testów niż rok temu... ten cyrk będzie trwał aż skończy się kasa... to jedyny możliwy sposób bo do covidiotów żaden fakt nie dociera, strach i brak tlenu od maseczki odebrał im rozum...
Avatar
___K___ / 29 listopada 2021 r. o 13:38
-2
Szczepienie nie wyszlo tak jak chcieli. Za szybko Lud Prosty zdycha. Padają jak muchy Sportowcy. nie daje się tego ukryć więc musi pójść coś co ma dowieść że szczepionki  nie działają, przecież nie mogą się przyznać że zatruli parę miliardów ludzi!
Myślisz, że jak tobie lekarz źle dobrał leki, to cała medycyna jest zła?
Avatar
syn / 29 listopada 2021 r. o 17:16
+1
Tęczowy każdego dnia po ogłoszeniu wyników przez cały dzień pisze te bzdurne komentarze.Schemat goni schemat, kopiuj-wklej, kopiuj-wklej...
Avatar
Japolan / 29 listopada 2021 r. o 15:07
-3
Znów to sprzedajne "komu, komu - bo idę do domu?).
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 14:02
-3
srome_K_ - pewno nie możesz się już doczekać drugiej tury "boosterka"?
Avatar
___K___ / 29 listopada 2021 r. o 13:38
-2
Szczepienie nie wyszlo tak jak chcieli. Za szybko Lud Prosty zdycha. Padają jak muchy Sportowcy. nie daje się tego ukryć więc musi pójść coś co ma dowieść że szczepionki  nie działają, przecież nie mogą się przyznać że zatruli parę miliardów ludzi!
Myślisz, że jak tobie lekarz źle dobrał leki, to cała medycyna jest zła?
Avatar
Fantom / 29 listopada 2021 r. o 13:01
+1
Jak zwykle w weekend i święta pokonaliśmy wirusa i jest w odwrocie... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahhahahhahaha taka pandemia pozytywnych testów na które poszło już ponad 10 miliardów pln... Obecnie wykonuje się 2x więcej testów niż rok temu... ten cyrk będzie trwał aż skończy się kasa... to jedyny możliwy sposób bo do covidiotów żaden fakt nie dociera, strach i brak tlenu od maseczki odebrał im rozum...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 12:32
-2
„…Na profilu klubu na pejsbooku 28 listopada 2021 roku pojawiła się informacja o śmierci byłego już członka kadry narodowej... miał 23 lata….”
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:47
+5
Ambasador szczepień, słynny polski skoczek narciarski odkrył, ze zostali wydymani  ...  śpijcie dalej :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:41
+8
ZAPRASZAM LUBELSKICH PROFESORES do komentowania: JAPONIA: 3x większa populacja niż PL.... ca 80% wyszczepienia, ZERO zgonów, ledwie ponad setka nowych zakażeń... 3ciej dawki nie wdrożono.... ich sąsiad Korea PD podobnie wysoko zaszczepieni, bije rekordy...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:41
+9
Dlaczego w Japonii z łatwością kupuje się Ivermectin, Hydroxychloroquin i Azithermyocin przez Internet... a w Polin są restrykcje i ograniczenia, a dr BODNAR został niemalże w polin zlinczowany?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 listopada 2021 r. o 11:40
+7
„…Tylko w ciągu ostatnich 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normy. Pomimo 98,7% wskaźnika szczepień wśród seniorów….” - wynika z danych w USA
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!