Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

23 września 2020 r.
15:19

Koronawirus. Cztery nowe ogniska w m.in. kopalni Bogdanka i samym sanepidzie

Autor: Zdjęcie autora sko
25 0 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Służby sanitarne donoszą o nowych ogniskach Covid-19 w województwie lubelskim. Kolejni chorzy są wśród górników z Bogdanki i pracowników sanepidu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przedstawia najnowszy raport dotyczący sytuacji w regionie. Bardzo szybko rośnie liczba osób skierowanych na kwarantannę. W chwili obecnej jest ich aż 5935, a tylko w ostatniej dobie przybyły 783 osoby.

CoVid-800x100-5s.gif

- W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano 4 nowe ognisko Covid-19 – informuje sanepid i wylicza:

 • w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Woskrzenicach,
 • w Oddziale Chirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie,
 • w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej,
 • w kopalni Bogdanka.

Ogniska Covid-19

Powiat bialski

 • Ognisko w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Woskrzenicach – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych: 3 (2 nauczycieli i 1 osoba z kontaktu) - liczba osób poddanych kwarantannie: 129, w tym m.in. 33 dzieci oddziałów przedszkolnych i 5 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach; pozostałe osoby w trakcie ustalania; - liczba osób hospitalizowanych: 1 - liczba osób w izolacji domowej:2. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Powiat tomaszowski

 • Ognisko Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim –ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 68, w tym 36 osób z personelu i 32 uczniów - liczba osób poddanych kwarantannie: 271, w tym 36 z personelu z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz 53 wychowanków; ze względu na pracę zakażonego nauczyciela kwarantanną objęto dodatkowo uczniów z 3 innych szkół: 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szarowoli, 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przeorsku oraz 156 uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim - liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 80 - liczba osób przebadanych: 137 (personel plus wychowankowie SOSW) - liczba osób hospitalizowanych: 4 - liczba osób w izolacji domowej: 54 - kohortacja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym: 14 wychowanków w izolacji oraz 6 w kwarantannie, 1 osoba (wychowanek) w izolacji w Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

Miasto Lublin

 • W Oddziale Chirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie -ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9, w tym 1 pacjent, 8 osób personelu medycznego (1 lekarz, 7 pielęgniarek) - liczba osób poddanych kwarantannie: 28, pozostałe w trakcie ustalania; - badania realizowane przez szpital - liczba osób hospitalizowanych: 1 - liczba osób w izolacji domowej: 7. Trwa dochodzenie epidemiologiczne
 • Ognisko w Oddziale Zakaźnym SPSK 1 w Lublinie – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6, w tym 5 personel (4 pielęgniarki, 1 lekarz) 1 członek rodziny; - liczba osób poddanych kwarantannie: 19, pozostałe w trakcie ustalania - liczba osób przebadanych: 24 - liczba osób w izolacji domowej: 3 - liczba osób hospitalizowanych: 1
 • Ognisko po zorganizowaniu przyjęcia weselnego w Firleju – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 21 - liczba osób poddanych kwarantannie: 25 - liczba osób przebadanych: 28 - liczba osób w izolacji domowej: 21
 • Ognisko po przyjęciu zorganizowanym z okazji 18-tych urodzin – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 22 (6 aktywnych) - liczba osób poddanych kwarantannie: 87 - liczba osób w izolacji domowej: 6
 • Ognisko po przyjęciu urodzinowym – ognisko w fazie rozwojowej powiązane z PSSE Kraśnik - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11 - liczba osób poddanych kwarantannie: 10 - liczba osób przebadanych: 15 - liczba osób w izolacji domowej: 8 - liczba osób hospitalizowanych: 3.

Powiat kraśnicki

 • Ognisko dotyczące pracowników firmy hydraulicznej w Kraśniku - ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6 ( 3 pracowników i 3 osoby z kontaktu) - liczba osób poddanych kwarantannie: 15 - liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu – 7  - liczba osób w izolacji domowej: 5 - liczba osób hospitalizowanych: 1.
 • Ognisko w Centrum Dializ w Kraśniku – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11 - liczba osób poddanych kwarantannie: 60 - liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu – 103 - liczba osób przebadanych: 84 - liczba osób w izolacji domowej: 3 - liczba osób hospitalizowanych: 7 - liczba zgonów: 1.

Powiat łęczyński

 • Ognisko w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6 (pracownicy PSSE); - liczba osób poddanych kwarantannie: 13, trwa dochodzenie epidemiologiczne - liczba osób przebadanych: 10 - liczba osób hospitalizowanych: 1 - liczba osób w izolacji domowej: 5 Trwa dochodzenie epidemiologiczne
 • Ognisko w Kopalni Bogdanka – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 13 - liczba osób poddanych kwarantannie: 95 - liczba osób przebadanych: 82 - liczba osób w izolacji domowej: 10. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.
 • Ognisko związane z kontaktami rodzinnymi i zawodowymi – ognisko w fazie wygaszania - liczba osób w ognisku: 7 (2 aktywne zakażenia) - liczba osób poddanych kwarantannie: 3 - liczba osób przebadanych: 27 - liczba osób w izolacji domowej: 2.

Powiat opolski

 • Ognisko w Domu Seniora w Chodlu- ognisko w fazie stabilnej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 23 - liczba osób poddanych kwarantannie: 91 - liczba osób w nadzorze epidemiologicznym: 20 - liczba osób przebadanych: 40 - liczba osób w izolacji domowej: 14 - liczba osób hospitalizowanych : 9
 • Ognisko rodzinne – ognisko w fazie wygaszania - liczba osób w ognisku: 6 (5 osób pod nadzorem PSSE Opole Lubelskie, 1 osoba pod nadzorem PSSE Lublin). - liczba osób hospitalizowanych 3 - liczba osób w izolacji domowej: 3.

Powiat hrubieszowski

 • Ognisko w SPZOZ w Hrubieszowie w Oddziale Pulmonologii i Neurologii – ognisko w fazie wygaszania - liczba osób w ognisku: 29, w tym m.in. 9 pacjentów, 9 osób z personelu medycznego (6 aktywnych zakażeń) - liczba osób z kontaktu poddanych kwarantannie: 5 - liczba osób przebadanych: 323 - liczba osób hospitalizowanych: 3 - liczba osób w izolacji domowej: 3.

Powiat łukowski

 • Ognisko po organizacji przyjęcia weselnego – ognisko w fazie stabilnej - liczba osób w ognisku: 17 (8 aktywnych zakażeń) - liczba osób z kontaktu poddanych kwarantannie: 8 - liczba osób przebadanych: 52 - liczba osób hospitalizowanych: 8.

Powiat puławski

 • Ognisko w Domu Dziecka w Puławach – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 12 (6 pracowników, 2 osoby z kontaktu, 4 wychowanków) - liczba osób z kontaktu poddanych kwarantannie: 140 - liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 1 - liczba osób przebadanych: 36 - liczba osób zaplanowanych do badania: 3 - liczba osób w izolacji domowej: 12.

Miasto Zamość

 • Ognisko rodzinne powiązane ze środowiskiem pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zamościu – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5, w tym 4-osobowa rodzina i 1 osoba z kontaktu z pracy; - liczba osób objętych kwarantanną: 28; - liczba osób przebadanych: 5 - liczba osób zaplanowanych do badań: 23 - liczba osób przekazanych do szpitali: 1 - liczba osób w izolacji domowej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2020 r.

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Brońcie naszych łóżek! – zaapelował Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszło o przekazywanie na walkę z Covid-19 łóżek, które fundacja kupiła dla zupełnie innych pacjentów. Sprawa dotyczy m.in. jednego z lubelskich szpitali.

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Po 45 minutach wydawało się, że w półfinale okręgowego Pucharu Polski zagra Lewart. Ekipa z Lubartowa prowadziła na wyjeździe z Wisłą 1:0. Po zmianie stron gospodarze całkowicie zdominowali jednak rywali i ostatecznie wygrali 3:1

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Budowa podziemnych śmietników na Starym Mieście i przebudowa dojazdu do jednej z największych szkół w dzielnicy Czuby – to pomysły przedstawione w ramach tzw. kontraktów obywatelskich przez lubelskich działaczy ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Propozycje lokalnych inwestycji zgłosili mieszkańcy.

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Prowadził programy dla dzieci, był aktorem filmowym i dubbingowym. Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat.

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi
galeria

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi

Ponad 200 protestów w kraju zapowiadają na środę rolnicy sprzeciwiający się ustawie chroniącej zwierzęta. Blokady dróg będą też w województwie lubelskim.

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

Dodatkowe autobusy trafiły we wtorek na wybrane linie komunikacji miejskiej, bo na niektórych kursach wyczerpane były limity pasażerów mogących przebywać jednocześnie w pojeździe. ZTM ostrzega, że nie ma już zbyt wielu autobusów do dołożenia

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

– Zatwierdzone orzeczenie weszło w życie z dniem dzisiejszym – informuje rzecznik katolickiej uczelni.

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka
Zdjęcia
galeria

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka

– Pracujemy po 12 godzin w maskach i kombinezonach. To nie jest łatwe. Nikomu korona by z głowy nie spadła, gdyby założył maseczkę idąc do sklepu czy do pracy - mówi nam jeden z medyków z SPSK 4 w Lublinie.

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

O nowym ognisku koronawirusa w Urzędzie Miasta poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zakażenie potwierdzono u czterech pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania. Nie jest to pierwszy taki przypadek.

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Mimo zakazu działalności siłowni i klubów fitness, część z nich otworzyła drzwi dla klientów. W salach do ćwiczeń prowadzą przygotowania zawodników klubów sportowych do startów, ale zawsze można… zapisać się do klubu. Niewykluczone, że rząd złagodzi przepisy i jeszcze w tym tygodniu baseny i siłownie zaczną działać.

Drone Swarm: 32 000 dronów już czeka (wideo)
film

Drone Swarm: 32 000 dronów już czeka (wideo)

Rok 2118. Ziemia została niemal doszczętnie zniszczona przez ogromne roje dronów obcych. Ale ludziom udało się znaleźć sposób na przejęcie kontroli nad dronami. Dziś premiera gry Drone Swarm.

Kierowca nie zauważył ronda w Puławach

Kierowca nie zauważył ronda w Puławach

W nocy z soboty na niedzielę w Puławach doszło do niecodziennej kolizji. Kierowca z Garwolina jadąc ul. Lubelską nie zauważył, że zbliża się do ronda im. kard. Stefana Wyszyńskiego i wylądował na środku wysepki, pośród zieleni.

Roman Bijak z władz powiatu w Kraśniku zakażony koronawirusem

Roman Bijak z władz powiatu w Kraśniku zakażony koronawirusem

– Jest naprawdę ciężko – mówi nam Roman Bijak. To kolejny, lubelski samorządowiec, który musi się zmagać z chorobą.

A gdyby drzewa zniknęły? Naukowcy z UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu
wideo
film

A gdyby drzewa zniknęły? Naukowcy z UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

O drzewach znikających z miejskich rynków, „cudownych lipach” i wielkim sensie pozostawiania w parkach stert suchych gałęzi opowiadają naukowcy UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.