Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

12 sierpnia 2021 r.
21:14

Obostrzenia coraz bliżej lubelskiego. "Nie wygląda to różowo"

99 18 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Maciej Kaczanowski)

Lubelskie może być jednym z pierwszych województw, do których wrócą obostrzenia. Rząd rozważa wprowadzanie restrykcji w regionach z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych. A mniejszy niż u nas odsetek jest tylko na Podkarpaciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W naszym przypadku nie wygląda to różowo – przyznaje Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Na blisko 2,1 mln mieszkańców naszego województwa tylko 756 tys. jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. – Jesteśmy na przedostatnim miejscu w kraju. Jest to związane m.in. z tym, że na terenie większości województw rolniczych, a my do takich należymy, są teraz żniwa i mieszkańcy skupiają się przede wszystkim na tym.

W całym województwie tylko dwie gminy mają ponad połowę w pełni zaszczepionych mieszkańców. W Puławach to 50,5 proc. ludności, w Lublinie 50,2 proc. Do tej granicy zbliża się też Dęblin (49,5 proc.), Stoczek Łukowski (49,2 proc.) oraz Stężyca (48,6 proc.).

Najmniej zaszczepionych jest w gminie Serniki: 22,7 proc. mieszkańców. Bardzo niskie wskaźniki mają też: Łuków (24,8 proc.), Wojcieszków i Tereszpol (po 25 proc.) oraz Międzyrzec Podlaski (26,1 proc.).

Niski odsetek zaszczepionych może się przyczynić do wprowadzenia w naszym województwie rozważanych przez resort zdrowia regionalnych obostrzeń w związku ze spodziewaną czwartą falą epidemii.

– Resort zdrowia bierze pod uwagę m.in. scenariusz, który zakłada, że w przypadku wzrostu zakażeń, obostrzenia będą dotyczyły regionów z niską liczbą osób zaszczepionych na koronawirusa – przyznaje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. – W obecnej sytuacji epidemicznej jest jednak jeszcze za wcześnie na podejmowanie takich decyzji.

Rząd liczy na to, że szczepienne statystyki poprawią kolejne nagrody finansowe dla samorządów mających dużą liczbę zaszczepionych.

– Ten z największym wyszczepieniem dostanie 1 mln zł, drugi w kolejności 500 tys. zł, a trzeci 250 tys. zł – wylicza wicewojewoda Gmitruczuk. Do woj. lubelskiego ma trafić blisko 40 mln zł. Szans na nagrody w tym konkursie nie mają miasta na prawach powiatu: Lublin, Biała Podlaska, Chełm i Zamość.

W każdym z powiatów zostaną nagrodzone trzy najlepsze gminy. Pod uwagę będą brane szczepienia wykonane między 1 sierpnia a 31 października. Pieniądze mają trafić do samorządów jeszcze w tym roku. – Mogą być one wykorzystane zgodnie z wolą samorządu – dodaje Gmitruczuk. – Gmina będzie musiała potem wykazać na co przeznaczyła te środki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mm_6009 / 12 sierpnia 2021 r. o 22:43
+29
To jest sprytna metoda przerzucenia winy za obostrzenia i lockdown z rządzących na zwykłych obywateli... Za pierwszy lockdown, który niósł ze sobą milionowe straty dla przedsiębiorców winę ponosi rząd, który próbuje bronić się rękami i nogami, kiedy przedsiębiorcy wygrywają sprawy w sądach. Teraz chcą aby przedsiębiorcy winnych za stan rzeczy obwiniali zwykłych obywateli, a sami będą umywali rączki: "to nie nasza wina, że "musimy" wprowadzić obostrzenia, to ludzie się nie szczepią."
Avatar
tadek68 / 12 sierpnia 2021 r. o 22:05
+23
Druga faza zamordyzmu w realizacji. Już nie ma konstytucji, demokracji tylko zamordyzm, bez zasad jak w slumsach. No i psychoza polityczna jak na talerzu, dowód na draństwo, że wcale o zakażenia jakieś tu nie chodzi tylko o wyszczepienia, bo nawet o zarazie psychole polityczni nie mówią bo prawda zwycięża, tylko o szczepieniu dla samego szczepienia i trzymają naród za pysk wciskając jakiś syf dopuszczony warunkowo przez UE w fazie testowania..co jest nie tyle podłe jeśli na siłę się testuje ale upadek cywilizacji przez wywołany przez garstkę opętanych władzą i nienapasionych.
Druga faza zamordyzmu w realizacji. Już nie ma konstytucji, demokracji tylko zamordyzm, bez zasad jak w slumsach. No i psychoza polityczna jak na talerzu, dowód na draństwo, że wcale o zakażenia jakieś tu nie chodzi tylko o wyszczepienia, bo nawet o zarazie psychole polityczni nie mówią bo prawda zwycięża, tylko o szczepieniu dla samego szczepienia i trzymają naród za pysk wciskając jakiś syf dopuszczony warunkowo przez UE w fazie testowania..co jest nie tyle podłe jeśli na siłę się testuje ale upadek cywilizacji przez wywołany przez garstkę... rozwiń
Avatar
lbn / 12 sierpnia 2021 r. o 23:00
+20
Jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, by wierzyć w kolejne fale, które zaplanowali sobie politycy a sankcjonują usłużni im konowały? Czy nie widzicie, że pandemia jest potrzebna tym gangsterom, by utrzymać się przy władzy? Czy długo jeszcze będziecie pozwalać by zaciskano Wam pasa podczas gdy sobie przyznają podwyżki i żyją jak pączki w maśle? Która fala Was obudzi?
Avatar
ZdenekC. / 12 sierpnia 2021 r. o 21:48
+19
Dajcie już spokój z tymi szczepieniami. Kto miał się zaszczepić już to zrobił. Reszta nie chce, i ma do tego prawo. Rząd nie jest od tego by utrudniać ludziom życie (w przypadku obostrzeń odczują je wszyscy, i szczepieni i nieszczepieni bo np. otwarta restauracja straci około 50 % klientów co nie są szczepieni.). Rząd i służba zdrowia powinna funkcjonować normalnie, respektując wolę KAŻDEGO obywatela. Dodatkowo zamiast wydawać publiczne pieniądze na promocję szczepień, należy zacząć od otwartej debaty prawdziwych naukowców, lekarzy i specjalistów wirusologów zwolenników i przeciwników tej konkretnie szczepionki. Dziś niestety banuje się w mediach wszelakich naukowców mających wątpliwości dotyczące szczepień przeciw covid, i dlatego nie mamy pełnego obrazu sytuacji.
Dajcie już spokój z tymi szczepieniami. Kto miał się zaszczepić już to zrobił. Reszta nie chce, i ma do tego prawo. Rząd nie jest od tego by utrudniać ludziom życie (w przypadku obostrzeń odczują je wszyscy, i szczepieni i nieszczepieni bo np. otwarta restauracja straci około 50 % klientów co nie są szczepieni.). Rząd i służba zdrowia powinna funkcjonować normalnie, respektując wolę KAŻDEGO obywatela. Dodatkowo zamiast wydawać publiczne pieniądze na promocję szczepień, należy zacząć od otwartej debaty prawdziwych naukowców, lekarzy i specj... rozwiń
Avatar
niezarejestrowany / 12 sierpnia 2021 r. o 22:47
+18
Dajcie już spokój z tym nakręcaniem strachu i robieniem propagandy procovidowej. Jesteście dziennikarzami czy covidowymi naganiaczami?
Avatar
DetectiveCarter / 13 sierpnia 2021 r. o 08:48
+12
Obostrzenia? Nie rozśmieszajcie. Wczoraj wyszło 223 pozytywne testy na 39 000 zleconych co daje 0,57%. Więc nie straszcie ludzi bo to jest kpina z inteligencji. A powiązanie obostrzeń ze szczepieniami to już jawne odkrycie kart - tylko idiota tego nie dostrzeże ...
Avatar
anka-anka / 12 sierpnia 2021 r. o 23:22
+10
Już zapewne władza wie, że to w woj.lubelskim będzie najwięcej zarażonych i chorych. To czy ciężko to już jest drugorzędne, bo przecież jak się uprą, to szpitale można zapełnić i zdrowymi
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2021 r. o 23:44
+9
PREMIER AUSTRALII. ,,Masz powikłania po szczepieniu? Ktoś umarł z twojej rodziny? To jego wina !! Nikt go nie zmuszał do szczepienia. Mógł sobie najpierw przeczytać ulotkę!”
Avatar
antypiss / 13 sierpnia 2021 r. o 01:33
+8
Dalej bawicie się w tego kofita? Macie zdrowie. Podziwiam.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2021 r. o 23:55
+6
Żona moravietzkiego została przyłapana na zakupach bez maseczki (popieram, jestem przeciwnikiem przymusu noszenia maseczek) Skoro Premier ma dostęp do wszelkich badań i opinii Rady Medycznej, to tylko dowodzi, że maseczki nic nie dają, przecież nie narażałaby swojego życia
Avatar
_XD_ / 13 sierpnia 2021 r. o 15:33
+3
W pomorskim 28,5% uczniów nie zdało matury. Elektorat Donka  - gratulacje.
 Ciekawe skąd te dane, skoro MEN podało że w Pomorskiem niezdanych matur jest 9% a wyniki matur poprawkowych będą dopiero 10 września?
Avatar
gascoine / 13 sierpnia 2021 r. o 12:09
+1
Żona moravietzkiego została przyłapana na zakupach bez maseczki (popieram, jestem przeciwnikiem przymusu noszenia maseczek) Skoro Premier ma dostęp do wszelkich badań i opinii Rady Medycznej, to tylko dowodzi, że maseczki nic nie dają, przecież nie narażałaby swojego życia
 brał pan już dzisiaj swoje leki?
Avatar
_XD_ / 13 sierpnia 2021 r. o 11:59
0
PREMIER AUSTRALII. ,,Masz powikłania po szczepieniu? Ktoś umarł z twojej rodziny? To jego wina !!  Nikt go nie zmuszał do szczepienia. Mógł sobie najpierw przeczytać ulotkę!”
 Może jeszcze prezydent? Tak samo jak w Wielkiej Brytanii? A tak w ogóle, Australia nie istnieje. Ty kłamco!
Avatar
DetectiveCarter / 13 sierpnia 2021 r. o 08:48
+12
Obostrzenia? Nie rozśmieszajcie. Wczoraj wyszło 223 pozytywne testy na 39 000 zleconych co daje 0,57%. Więc nie straszcie ludzi bo to jest kpina z inteligencji. A powiązanie obostrzeń ze szczepieniami to już jawne odkrycie kart - tylko idiota tego nie dostrzeże ...
Avatar
antypiss / 13 sierpnia 2021 r. o 01:33
+8
Dalej bawicie się w tego kofita? Macie zdrowie. Podziwiam.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2021 r. o 23:55
+6
Żona moravietzkiego została przyłapana na zakupach bez maseczki (popieram, jestem przeciwnikiem przymusu noszenia maseczek) Skoro Premier ma dostęp do wszelkich badań i opinii Rady Medycznej, to tylko dowodzi, że maseczki nic nie dają, przecież nie narażałaby swojego życia
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 sierpnia 2021 r. o 23:44
+9
PREMIER AUSTRALII. ,,Masz powikłania po szczepieniu? Ktoś umarł z twojej rodziny? To jego wina !! Nikt go nie zmuszał do szczepienia. Mógł sobie najpierw przeczytać ulotkę!”
Avatar
anka-anka / 12 sierpnia 2021 r. o 23:22
+10
Już zapewne władza wie, że to w woj.lubelskim będzie najwięcej zarażonych i chorych. To czy ciężko to już jest drugorzędne, bo przecież jak się uprą, to szpitale można zapełnić i zdrowymi
Avatar
Sir_Fred / 12 sierpnia 2021 r. o 23:11
-29
Przymusowe szczepienia rozwiązałyby problem! Dlaczego płaskoziemcy narażają wszystkich na ryzyko zakażeń? Nie ma co się patyczkować i PRZYMUS. Nadzwyczajne czasy wymagają ekstraordynaryjnych rozwiązań 
Avatar
lbn / 12 sierpnia 2021 r. o 23:00
+20
Jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, by wierzyć w kolejne fale, które zaplanowali sobie politycy a sankcjonują usłużni im konowały? Czy nie widzicie, że pandemia jest potrzebna tym gangsterom, by utrzymać się przy władzy? Czy długo jeszcze będziecie pozwalać by zaciskano Wam pasa podczas gdy sobie przyznają podwyżki i żyją jak pączki w maśle? Która fala Was obudzi?
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat
Pilne

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat

Motor Lublin bardzo długo toczył wyrównaną walkę z Betard Spartą Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Żółto-biało-niebieskim nie udało się jednak sprawić sensacji – w niedzielę przegrali 40:50 i cieszyli się z wicemistrzostwa kraju. Pierwszego od 30 lat

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu
zdjęcia
galeria

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu

Jeszcze starsza jest miejscowa jednostka strażaków – ochotników. Uroczystości rozpoczęła msza, a potem była np. wystawa zabytkowego sprzętu.

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord
zdjęcia
galeria

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord

199 osób wzięło udział w biegu w Kraśniku. Ponad 40 z nich to mieszkańcy tego miasta.

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Dwie przykre niespodzianki w niedzielnych meczach naszych drużyn. Avia dwa razy prowadziła na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, ale przegrała 2:3. Ani jednego „oczka” nie zdobyli też piłkarze Orląt Spomlek. Biało-zieloni przegrali u siebie z najgorszym zespołem grupy czwartej, Wisłą Sandomierz 2:4. A trzeba dodać, że rywale wcześniej mieli na koncie ledwie trzy punkty.

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci
zdjęcia
galeria

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci

Piękna pogoda sprzyjała spacerom na plac Zamkowy w Lublinie. Antyki jak zwykle przyciągnęły tłum kolekcjonerów.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

Górnik Łęczna pokonał Tarnovię Tarnów. Robertowi Makarewiczowi humor popsuła jednak diagnoza dotycząca Aleksandry Posiewki

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Po kilku miesiącach sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wreszcie dowiemy się, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski. Dzisiaj (godz. 19.15) odbędzie się decydujące starcie w finale play-off PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

To się nazywa ciekawe widowisko. Do przerwy Wisła przegrywała z Radunią Stężyca 0:2. I wydawało się, że w szóstym występie u siebie gospodarze zgarną szósty komplet punktów. Puławianie mieli jednak swoje plany i po przerwie wyrównała stan meczu. W końcówce mogli wygrać jedni, mogli i drudzy, ale skończyło się remisem.

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Na 30 listopada wyznaczony został w Urzędzie Miasta nowy termin rozpatrzenia wniosku dotyczącego kontrowersyjnej budowy biurowca w wąwozie między Czubami a linią kolejową wzdłuż lasu Stary Gaj.

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.