Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

15 stycznia 2021 r.
17:25

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"

69 5 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zamiast zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19, od rana mają problem. Część seniorów nie może dodzwonić się do przychodni, ani na bezpłatną infolinię. Próbowali zapisać się na miejscu, ale też bez skutku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Teoretycznie można się zarejestrować między innymi dzwoniąc do wybranego przez siebie punktu szczepień albo na bezpłatną infolinię 989 uruchomioną w związku ze szczepieniami. W praktyce nie jest to jednak takie proste.

– Nie mogłem się dodzwonić do przychodni, więc przyszedłem osobiście. Chodzę teraz od okienka do okienka, nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem – skarży się pacjent, którego spotkaliśmy dzisiaj ok. godz. 11 w przychodni przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Takich problemów miało dzisiaj więcej seniorów, którzy chcieli zapisać się na szczepienia. – Dzwoniłam rano do przychodni KUL przy Racławickich. Zapytali mnie gdzie mieszkam i odesłali do przychodni na Langiewicza, twierdząc, że tam powinnam się zarejestrować. A przecież punkt wybiera się samemu – skarży się inna seniorka. – Na Langiewicza nie udało mi się jednak zarejestrować. Dostałam tylko numer infolinii, z którą mogę się kontaktować, ale tam też nie mogę się na razie dodzwonić – narzeka nasza rozmówczyni i dodaje, że postanowiła spróbować jeszcze w przychodni Puls-Med przy Weteranów. Tam też nie można się jednak rejestrować osobiście. – Wracałam do domu i zobaczyłam, że przed drzwiami stoi kilka osób. Chciałam sprawdzić czy jest możliwość zapisania się. Okazuje się, że rano można było wrzucić kartkę ze swoimi danymi do skrzynki podawczej, ale teraz można zapisywać się już tylko telefonicznie – relacjonuje seniorka.

(fot. Maciej Kaczanowski)

Jeszcze inny problem miał nasz Czytelnik, który próbował zapisać się w przychodni przy ul. Łabędziej w Lublinie. – Znalazłem placówkę na liście, dzwonię, a oni nic nie wiedzą o szczepieniach – napisał do nas pan Ryszard.

Próbowaliśmy wielokrotnie – przed południem i po południu – zadzwonić na bezpłatną infolinię 989, ale bez skutku. Za każdym razem ten sam komunikat: to połączenie nie może być zrealizowane.

– Piątek to pierwszy dzień zapisów, można się było spodziewać, że dodzwonienie się na centralną bezpłatną infolinię będzie utrudnione. To spowodowało również zablokowanie linii telefonicznej w naszym szpitalu – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka Szpitala Klinicznego nr 1, pod który podlega przychodnia przy Langiewicza. – Poza tym rejestracja jest dostępna również dla pacjentów, którzy dzwonią w innych sprawach. W związku z tym uruchamiamy numer dedykowany tylko dla pacjentów, którzy chcą się zapisać na szczepienia. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 będzie działał tel. 81 524 78 56. Jest to jednak numer tymczasowy, do czasu uruchomienia dedykowanej infolinii, której numer pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej – informuje rzeczniczka.

Dlaczego przychodnia przy Racławickich odesłała pacjentkę do innego miejsca? – Nie znam konkretnie tej sprawy, ale od rana odebraliśmy około 500 telefonów. Dzwonią ludzie z całego miasta, nie jesteśmy w stanie wszystkich zapisać, a potem zaszczepić. Tam, gdzie jest taka możliwość, bo pacjent ma np. blisko do swojej przychodni staramy się go przekierować – tłumaczy Rafał Bzdyrak, kierownik Poradni Zdrowia KUL przy Al. Racławickich.

– Chciałabym uspokoić seniorów. Osoby powyżej 80. roku życia, które będą chciały się zaszczepić, będą miały taką możliwość. Uzupełnieniem punktów w przychodniach POZ, są punkty w szpitalach węzłowych i szpitalu tymczasowym. Przypominam, że nie ma rejonizacji, senior może wybrać punkt w którym chce się zaszczepić – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Zachęcam seniorów, żeby wybierali ten punkt szczepień, w którym można zaszczepić się jak najwcześniej. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Infolinia NFZ 989 cały czas pracuje, obsługiwana jest przez blisko 2 tysiące konsultantów. Działa całą dobę, 7 dni w tygodniu – dodaje rzeczniczka i zapowiada, że liczba konsultantów będzie dostosowana do liczby dzwoniących "tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas oczekiwania na połączenie". 

Jak twierdzi rzeczniczka, do NFZ dotarły sygnały od zadowolonych seniorów, którzy dzisiaj zarejestrowali się na szczepienie poprzez infolinię.

Quiz: Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 17:35
+19
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punktu szczepień w tej miejscowości. Burdel narodowy?
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punkt... rozwiń
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 20:19
+7
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych komunikacyjnie - jest większość. Dlatego nie rozumiem, jak można było wycofać się z tej lokalizacji.
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych ko... rozwiń
Avatar
Japolan / 15 stycznia 2021 r. o 23:11
+2
Okupant korumpuje vloggerów, by reklamowali "szczepionki": ***s://operation-angela.blogspot.com/2021/01/szczepionkowa-korupcja-w-polsce.html  . Czy także ten "artykuł" został zamówiony w ramach korupcyjnej afery szczepionkowej - w celu nagnania klienteli pod pozorem braku tych eksperymentalnych mikstur, które nazwano "szczepionkami"?
Avatar
patafilar / 21 stycznia 2021 r. o 11:40
0
Jeśli grypa atakuje to trzeba się wzmocnić samemu niż czekać na szczepienie. Polecam pić soki z marchewki, imbiru i czosnku. Wg. terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki taki sok skutecznie uchroni nas przez chorobami i infekcjami. Soki lepiej wyciskać samemu niż kupować w sklepie, bo są słabej jakości. Nie ma się co oglądać na lekarzy, szczepienia i służbę zdrowia, bo można wtedy rzeczywiście zachorować.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 stycznia 2021 r. o 17:47
-27
prlowcy JANDA, MILLER, MATERNA I TVN,OWCY WIEDZĄ JAK SIE UMÓWIĆ !!!!! WUM !!!! ZADZWOŃCIE DO WUM !!!!!!
Avatar
patafilar / 21 stycznia 2021 r. o 11:40
0
Jeśli grypa atakuje to trzeba się wzmocnić samemu niż czekać na szczepienie. Polecam pić soki z marchewki, imbiru i czosnku. Wg. terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki taki sok skutecznie uchroni nas przez chorobami i infekcjami. Soki lepiej wyciskać samemu niż kupować w sklepie, bo są słabej jakości. Nie ma się co oglądać na lekarzy, szczepienia i służbę zdrowia, bo można wtedy rzeczywiście zachorować.
Avatar
Japolan / 15 stycznia 2021 r. o 23:11
+2
Okupant korumpuje vloggerów, by reklamowali "szczepionki": ***s://operation-angela.blogspot.com/2021/01/szczepionkowa-korupcja-w-polsce.html  . Czy także ten "artykuł" został zamówiony w ramach korupcyjnej afery szczepionkowej - w celu nagnania klienteli pod pozorem braku tych eksperymentalnych mikstur, które nazwano "szczepionkami"?
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 20:19
+7
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych komunikacyjnie - jest większość. Dlatego nie rozumiem, jak można było wycofać się z tej lokalizacji.
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych ko... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 stycznia 2021 r. o 17:47
-27
prlowcy JANDA, MILLER, MATERNA I TVN,OWCY WIEDZĄ JAK SIE UMÓWIĆ !!!!! WUM !!!! ZADZWOŃCIE DO WUM !!!!!!
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 17:35
+19
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punktu szczepień w tej miejscowości. Burdel narodowy?
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punkt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Systemy ERP - sprawdzamy czym są i jak mogą ułatwić pracę w firmie

Systemy ERP - sprawdzamy czym są i jak mogą ułatwić pracę w firmie

Zarządzanie nowoczesną firmą wymaga kompleksowego podejścia. Dotyczy to również wykorzystywanych narzędzi informatycznych. Bardzo często to one decydują o sukcesie podmiotu i pozwalają na w pełni efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów informatycznych. Właśnie z tego wynika olbrzymia popularność systemów ERP, będących fundamentem funkcjonowania wielu firm działających w różnych branżach i zajmujących się różnymi aspektami biznesu. Lista ich zalet jest przy tym bardzo długa. Warto uzmysłowić sobie, jak mogą wspomóc funkcjonowanie firmy, i dokonać właściwego wyboru

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz. Była przewodnicząca Rady Miasta Lublin i była wojewoda łódzka zmarła wczoraj. Miała 67 lat.

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych
4 marca 2021, 19:00

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych

W najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 19, online odbędzie się kolejny wykład Akademii Kina CSK. Tym razem Tomasz Kolankiewicz opowie o bohaterkach i autorkach filmowych.

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Na drodze Jeziernia - Tomaszów Lubelski kierujący skodą wjechał w przystanek autobusowy.

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę
film

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę

Zwłoki Pauliny znaleziono w jej mieszkaniu nad ranem. Pogotowie wezwał chłopak 25-latki. Początkowo śledczy uznali, że przyczyną zgonu studentki było nadużycie alkoholu, ale nie potwierdziły tego wyniki sekcji. Od sześciu lat rodzice Pauliny próbują poznać przyczynę śmierci córki.

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Dla obu ekip ten mecz ma duże znaczenie

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

W sobotę mieszkaniec gminy Urszulin znalazł w sadzawce przedmiot wyglądem przypominający niewybuch.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Wątpliwości w tej sprawie ma przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Jeszcze nie wiadomo, czy samorząd dostanie na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Na rynku brakuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy wyraziliby chęć pracy w nowej hali widowiskowej. Puławski MOSiR jak dotąd bezskutecznie próbuje znaleźć kierownika obiektu.

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Hubert Znajomski zrobił pierwszy krok w kierunku przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej przed upływem kadencji. Burmistrz nie jest zaskoczony tym ruchem.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.