Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

15 stycznia 2021 r.
17:25

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"

69 5 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zamiast zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19, od rana mają problem. Część seniorów nie może dodzwonić się do przychodni, ani na bezpłatną infolinię. Próbowali zapisać się na miejscu, ale też bez skutku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Teoretycznie można się zarejestrować między innymi dzwoniąc do wybranego przez siebie punktu szczepień albo na bezpłatną infolinię 989 uruchomioną w związku ze szczepieniami. W praktyce nie jest to jednak takie proste.

– Nie mogłem się dodzwonić do przychodni, więc przyszedłem osobiście. Chodzę teraz od okienka do okienka, nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem – skarży się pacjent, którego spotkaliśmy dzisiaj ok. godz. 11 w przychodni przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Takich problemów miało dzisiaj więcej seniorów, którzy chcieli zapisać się na szczepienia. – Dzwoniłam rano do przychodni KUL przy Racławickich. Zapytali mnie gdzie mieszkam i odesłali do przychodni na Langiewicza, twierdząc, że tam powinnam się zarejestrować. A przecież punkt wybiera się samemu – skarży się inna seniorka. – Na Langiewicza nie udało mi się jednak zarejestrować. Dostałam tylko numer infolinii, z którą mogę się kontaktować, ale tam też nie mogę się na razie dodzwonić – narzeka nasza rozmówczyni i dodaje, że postanowiła spróbować jeszcze w przychodni Puls-Med przy Weteranów. Tam też nie można się jednak rejestrować osobiście. – Wracałam do domu i zobaczyłam, że przed drzwiami stoi kilka osób. Chciałam sprawdzić czy jest możliwość zapisania się. Okazuje się, że rano można było wrzucić kartkę ze swoimi danymi do skrzynki podawczej, ale teraz można zapisywać się już tylko telefonicznie – relacjonuje seniorka.

(fot. Maciej Kaczanowski)

Jeszcze inny problem miał nasz Czytelnik, który próbował zapisać się w przychodni przy ul. Łabędziej w Lublinie. – Znalazłem placówkę na liście, dzwonię, a oni nic nie wiedzą o szczepieniach – napisał do nas pan Ryszard.

Próbowaliśmy wielokrotnie – przed południem i po południu – zadzwonić na bezpłatną infolinię 989, ale bez skutku. Za każdym razem ten sam komunikat: to połączenie nie może być zrealizowane.

– Piątek to pierwszy dzień zapisów, można się było spodziewać, że dodzwonienie się na centralną bezpłatną infolinię będzie utrudnione. To spowodowało również zablokowanie linii telefonicznej w naszym szpitalu – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka Szpitala Klinicznego nr 1, pod który podlega przychodnia przy Langiewicza. – Poza tym rejestracja jest dostępna również dla pacjentów, którzy dzwonią w innych sprawach. W związku z tym uruchamiamy numer dedykowany tylko dla pacjentów, którzy chcą się zapisać na szczepienia. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 będzie działał tel. 81 524 78 56. Jest to jednak numer tymczasowy, do czasu uruchomienia dedykowanej infolinii, której numer pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej – informuje rzeczniczka.

Dlaczego przychodnia przy Racławickich odesłała pacjentkę do innego miejsca? – Nie znam konkretnie tej sprawy, ale od rana odebraliśmy około 500 telefonów. Dzwonią ludzie z całego miasta, nie jesteśmy w stanie wszystkich zapisać, a potem zaszczepić. Tam, gdzie jest taka możliwość, bo pacjent ma np. blisko do swojej przychodni staramy się go przekierować – tłumaczy Rafał Bzdyrak, kierownik Poradni Zdrowia KUL przy Al. Racławickich.

– Chciałabym uspokoić seniorów. Osoby powyżej 80. roku życia, które będą chciały się zaszczepić, będą miały taką możliwość. Uzupełnieniem punktów w przychodniach POZ, są punkty w szpitalach węzłowych i szpitalu tymczasowym. Przypominam, że nie ma rejonizacji, senior może wybrać punkt w którym chce się zaszczepić – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Zachęcam seniorów, żeby wybierali ten punkt szczepień, w którym można zaszczepić się jak najwcześniej. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Infolinia NFZ 989 cały czas pracuje, obsługiwana jest przez blisko 2 tysiące konsultantów. Działa całą dobę, 7 dni w tygodniu – dodaje rzeczniczka i zapowiada, że liczba konsultantów będzie dostosowana do liczby dzwoniących "tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas oczekiwania na połączenie". 

Jak twierdzi rzeczniczka, do NFZ dotarły sygnały od zadowolonych seniorów, którzy dzisiaj zarejestrowali się na szczepienie poprzez infolinię.

Quiz: Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 17:35
+19
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punktu szczepień w tej miejscowości. Burdel narodowy?
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punkt... rozwiń
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 20:19
+7
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych komunikacyjnie - jest większość. Dlatego nie rozumiem, jak można było wycofać się z tej lokalizacji.
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych ko... rozwiń
Avatar
Japolan / 15 stycznia 2021 r. o 23:11
+2
Okupant korumpuje vloggerów, by reklamowali "szczepionki": ***s://operation-angela.blogspot.com/2021/01/szczepionkowa-korupcja-w-polsce.html  . Czy także ten "artykuł" został zamówiony w ramach korupcyjnej afery szczepionkowej - w celu nagnania klienteli pod pozorem braku tych eksperymentalnych mikstur, które nazwano "szczepionkami"?
Avatar
patafilar / 21 stycznia 2021 r. o 11:40
0
Jeśli grypa atakuje to trzeba się wzmocnić samemu niż czekać na szczepienie. Polecam pić soki z marchewki, imbiru i czosnku. Wg. terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki taki sok skutecznie uchroni nas przez chorobami i infekcjami. Soki lepiej wyciskać samemu niż kupować w sklepie, bo są słabej jakości. Nie ma się co oglądać na lekarzy, szczepienia i służbę zdrowia, bo można wtedy rzeczywiście zachorować.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 stycznia 2021 r. o 17:47
-27
prlowcy JANDA, MILLER, MATERNA I TVN,OWCY WIEDZĄ JAK SIE UMÓWIĆ !!!!! WUM !!!! ZADZWOŃCIE DO WUM !!!!!!
Avatar
patafilar / 21 stycznia 2021 r. o 11:40
0
Jeśli grypa atakuje to trzeba się wzmocnić samemu niż czekać na szczepienie. Polecam pić soki z marchewki, imbiru i czosnku. Wg. terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki taki sok skutecznie uchroni nas przez chorobami i infekcjami. Soki lepiej wyciskać samemu niż kupować w sklepie, bo są słabej jakości. Nie ma się co oglądać na lekarzy, szczepienia i służbę zdrowia, bo można wtedy rzeczywiście zachorować.
Avatar
Japolan / 15 stycznia 2021 r. o 23:11
+2
Okupant korumpuje vloggerów, by reklamowali "szczepionki": ***s://operation-angela.blogspot.com/2021/01/szczepionkowa-korupcja-w-polsce.html  . Czy także ten "artykuł" został zamówiony w ramach korupcyjnej afery szczepionkowej - w celu nagnania klienteli pod pozorem braku tych eksperymentalnych mikstur, które nazwano "szczepionkami"?
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 20:19
+7
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych komunikacyjnie - jest większość. Dlatego nie rozumiem, jak można było wycofać się z tej lokalizacji.
Doprawdy nie rozumiem tych, którzy dają mi"antylajki". Pytam także w Waszym imieniu. Chodzi przecież o to abyśmy się wszyscy jak najszybciej zaszczepili i wrócili do normalnego życia. Pracuję na uczelni wyższej i już tęsknię za studentami, których nie mam od marca. I za normalnym życiem. Słyszę, że zlikwidowano ponad 1000 punków szczepień na terenie całej Polski. Mój ojciec mieszka w niewielkim miasteczku, które populacyjnie jest bardzo stare i takich osób jak on - niedołężnych, z niepełnosprawnościami czy po prostu wykluczonych ko... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 stycznia 2021 r. o 17:47
-27
prlowcy JANDA, MILLER, MATERNA I TVN,OWCY WIEDZĄ JAK SIE UMÓWIĆ !!!!! WUM !!!! ZADZWOŃCIE DO WUM !!!!!!
Avatar
Dziedzic_Pruski / 15 stycznia 2021 r. o 17:35
+19
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punktu szczepień w tej miejscowości. Burdel narodowy?
Pod innym artykułem nie można doczekać się odpowiedzi, zatem zadam je jeszcze raz tutaj: Czy byłby mi ktoś uprzejmy odpowiedzieć, o co chodzi ze znikającymi punktami szczepień? Już tłumaczę. Kilka dni temu, także za pośrednictwem DW, mój ojciec wszedł razem ze mną na stronę ***s://***gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien aby sprawdzić czy w miejscowości, w której mieszka będzie punkt szczepień. Owszem, były wykazane nawet dwa, w tym jeden zarejestrowany na lekarza rodzinnego mojego ojca. Dziś ta sama strona nie pokazuje już żadnego punkt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Systemy ERP - sprawdzamy czym są i jak mogą ułatwić pracę w firmie

Systemy ERP - sprawdzamy czym są i jak mogą ułatwić pracę w firmie

Zarządzanie nowoczesną firmą wymaga kompleksowego podejścia. Dotyczy to również wykorzystywanych narzędzi informatycznych. Bardzo często to one decydują o sukcesie podmiotu i pozwalają na w pełni efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów informatycznych. Właśnie z tego wynika olbrzymia popularność systemów ERP, będących fundamentem funkcjonowania wielu firm działających w różnych branżach i zajmujących się różnymi aspektami biznesu. Lista ich zalet jest przy tym bardzo długa. Warto uzmysłowić sobie, jak mogą wspomóc funkcjonowanie firmy, i dokonać właściwego wyboru

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz, była radna i wojewoda

Nie żyje Helena Pietraszkiewicz. Była przewodnicząca Rady Miasta Lublin i była wojewoda łódzka zmarła wczoraj. Miała 67 lat.

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych
4 marca 2021, 19:00

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych

W najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 19, online odbędzie się kolejny wykład Akademii Kina CSK. Tym razem Tomasz Kolankiewicz opowie o bohaterkach i autorkach filmowych.

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Na drodze Jeziernia - Tomaszów Lubelski kierujący skodą wjechał w przystanek autobusowy.

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę
film

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę

Zwłoki Pauliny znaleziono w jej mieszkaniu nad ranem. Pogotowie wezwał chłopak 25-latki. Początkowo śledczy uznali, że przyczyną zgonu studentki było nadużycie alkoholu, ale nie potwierdziły tego wyniki sekcji. Od sześciu lat rodzice Pauliny próbują poznać przyczynę śmierci córki.

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Dla obu ekip ten mecz ma duże znaczenie

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

W sobotę mieszkaniec gminy Urszulin znalazł w sadzawce przedmiot wyglądem przypominający niewybuch.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Wątpliwości w tej sprawie ma przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Jeszcze nie wiadomo, czy samorząd dostanie na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Na rynku brakuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy wyraziliby chęć pracy w nowej hali widowiskowej. Puławski MOSiR jak dotąd bezskutecznie próbuje znaleźć kierownika obiektu.

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Hubert Znajomski zrobił pierwszy krok w kierunku przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej przed upływem kadencji. Burmistrz nie jest zaskoczony tym ruchem.