Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

15 września 2021 r.
18:33

Wojewoda spodziewa się obostrzeń w Lubelskiem. Jeden powiat najbardziej zagrożony

129 16 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Aż 144 nowe przypadki SARS-CoV-2 potwierdzono w środę w województwie lubelskim. To znowu najwięcej w kraju. Ośmiu zakażonych pacjentów zmarło. – Spodziewam się obostrzeń – przyznaje wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasz region miał też dzisiaj najwyższy w kraju wskaźnik zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców – 0,68. – Niewątpliwie najwyższe wskaźniki dotyczące zakażeń są w województwach, gdzie jest najmniej szczepień – podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski. – Dodaje, że w przypadku powiatów najwyższe wskaźniki mają powiat janowski – 2,2, łęczyński – 1,75 oraz miasto Lublin – 1,06.

Z kolei powiat krasnostawski miał dzisiaj wskaźnik na poziomie 0,79, ale biorąc pod uwagę ostatnie dwa tygodnie był on najwyższy w województwie. Jest to związane z jednym z największych ognisk SARS-CoV-2 w naszym regionie (w całym województwie jest obecnie 16 aktywnych ognisk, m.in. w szkołach, żłobkach, zakładach pracy).

Cały czas rośnie też liczba pacjentów z COVID-19, którzy trafiają do szpitali. – We wtorek rano było ich 89, w środę już 103, w tym 6 na intensywnej terapii. Najwięcej pacjentów jest w Lublinie – 33 w SPSK1 i 15 w szpitalu im. Jana Bożego. Po 14 jest w szpitalach w Białej Podlaskiej i Biłgoraju – wylicza wojewoda.

W środowym raporcie informowano o śmierci 21 pacjentów z COVID-19. Co trzecia ofiara śmiertelna (8 osób) to przypadek z województwa lubelskiego. Najwięcej z powiatu parczewskiego – 4 i krasnostawskiego – 3. – W obu powiatach nie były to zgony związane bezpośrednio z COVID-19, ale z chorobami współistniejącymi – informuje wojewoda.

Wojewoda podkreśla jednak, że zdecydowana większość pacjentów, którzy trafiają do szpitali, a także zmarłych to osoby niezaszczepione. – To ponad 80 proc. tych pacjentów – mówi Sprawka.

Jak zaznaczył dzisiaj Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, czwarta fala nabiera rozpędu, a zakażeń SARS-CoV-2 szybciej przybywa w trzech najsłabiej zaszczepionych województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim. Dodał, że w tych regionach widać też większą liczbę zgonów niż w pozostałych. Według danych resortu zdrowia, najmniej pełnych dawek szczepionki przyjęto w województwie podkarpackim - 36,7 proc., podlaskim - 40,36 proc., i lubelskim - 42,68 proc.

Czekają nas obostrzenia?

– Spodziewam się obostrzeń, chociaż decyzji centralnej w tej sprawie jeszcze nie ma – przyznał wojewoda. Wyjaśnił, że będą one wprowadzane z uwzględnieniem wskaźnika zakażeń – strefa czerwona (w miejscach z najwyższym wskaźnikiem), pomarańczowa i żółta. Jeżeli jednak jednocześnie wskaźnik szczepień będzie wyższy niż średnia krajowa to wtedy obostrzenia będą łagodniejsze (np. zamiast strefy czerwonej – pomarańczowa). – Myślę, że taka zasada zafunkcjonuje w układzie powiatowym. W przypadku naszego województwa najbliższy takiej sytuacji jest powiat krasnostawski – zaznaczył wojewoda.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie, zostało w środę zwołane posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, w którym wzięły udział m.in. służby mundurowe i sanitarne. Zostało też zorganizowane spotkanie z dyrektorami i podmiotami tworzącymi szpitale oraz szefem lubelskiego NFZ. Jak wyjaśnił wojewoda, chodzi o zahamowanie gwałtownego wzrostu zakażeń. Przedstawiciele służb, które uczestniczyły w środowym posiedzeniu, mają przypominać mieszkańcom o obowiązujących obostrzeniach (m.in. dystans, maseczki), a także o zasadach obowiązujących w miejscach pracy (pracownicy z objawami chorobowymi, które mogą wskazywać na zakażenie powinni zostać w domu). Jak wyjaśnił wojewoda, policja i sanepid mają też reagować, ale „nie w drastycznych formach”, jeśli obostrzenia będą łamane. Do tego dalsza, intensywna promocja szczepień i nacisk służb sanitarnych na dokładne dochodzenia epidemiologiczne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:49
+7
"Izrael przygotowuje się na 4 dawkę szczepionki!" - Urzędnik z ministerstwa ds. zdrowia  powiedział w niedzielę, że Irzael przygotowuje się do zapewnienia wystarczającej ilości szczepionek na wypadek, gdyby wymagana była czwarta seria szczepionek COV" - insiderpaper.com
Matołku. Nie chcesz, nie szczep się, ale przestań siać jakieś debilne mity na tematy naukowe, o których nie masz zielonego pojęcia.
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:49
+6
Wielka Brytania zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID następującym pacjentom od września 2021 r.: 1. Dorośli > 16 lat & immunosupresja; 2. Osoby mieszkające w domach opieki 3. Dorośli > 70 lat; 4. Dorośli > 16 lat _ klinicznie wyjątkowo wrażliwy; 5. Pracownicy pierwszej linii i opieki zdrowotnej... ps W Polsce dojdą jeszcze do listy członkowie KISZCZAKOWEGO SB i ich zwerbowani kapusie.
Ty jesteś tak głupi, że to ludzkie pojęcie przechodzi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2021 r. o 08:54
+4
Isarel: Czołowy dyrektor izera : „Na początku pandemii nawiązaliśmy współpracę z irzaelskim Ministerstwem Zdrowia, w którym stosowano wyłącznie szczepionkę izer, a następnie bardzo ją monitorowaliśmy”, powiedział Dormitzer, „więc mieliśmy coś w rodzaju laboratorium (!!!), w którym mogliśmy zobaczyć efekt. " -timesofisrael.com      Jaki efekt? 4 dawka w przygotowaniu....
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:16
+3
Wielka Brytania zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID następującym pacjentom od września 2021 r.: 1. Dorośli > 16 lat & immunosupresja; 2. Osoby mieszkające w domach opieki 3. Dorośli > 70 lat; 4. Dorośli > 16 lat _ klinicznie wyjątkowo wrażliwy; 5. Pracownicy pierwszej linii i opieki zdrowotnej... ps W Polsce dojdą jeszcze do listy członkowie KISZCZAKOWEGO SB i ich zwerbowani kapusie.
 No to masz tą odporność po przechorowaniu, czy nie? Pochwal się w końcu. 
Avatar
___K___ / 16 września 2021 r. o 09:16
+2
Niemcy. wirusolog profesor Kekulé: Zaszczepieni są jak niewykrywalne  bombowce rozsiewające COVID. Kekulé powiedział, że nawet połowa wszystkich zaszczepionych osób może być nadal zarażona wirusem. - zdf.de
Do ciebie i tak nic nie dociera, ty "wiesz" lepiej, ale ci napiszę. W tym właśnie jest cały myk związany ze szczepieniami, że kiedy mamy zaszczepioną dużą część populacji, to choroby przestają być groźne. Albo się na nie uodparniamy, albo przechodzimy je lekko. To cała idea szczepień. Tak w praktyce wyeliminowaliśmy szereg chorób. Dopiero w ostatnich latach, kiedy do głosu doszły grupki mundrołków, które dorwały się do Internetu, nagle powracają takie choroby, jak odra, o której w praktyce już zapomnieliśmy. Więcej takich debili, jak ty, a będziemy umierać na choroby, nad którymi udało się zapanować.
Do ciebie i tak nic nie dociera, ty "wiesz" lepiej, ale ci napiszę. W tym właśnie jest cały myk związany ze szczepieniami, że kiedy mamy zaszczepioną dużą część populacji, to choroby przestają być groźne. Albo się na nie uodparniamy, albo przechodzimy je lekko. To cała idea szczepień. Tak w praktyce wyeliminowaliśmy szereg chorób. Dopiero w ostatnich latach, kiedy do głosu doszły grupki mundrołków, które dorwały się do Internetu, nagle powracają takie choroby, jak odra, o której w praktyce już zapomnieliśmy. Więcej t... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2021 r. o 08:47
+1
Niemcy. wirusolog profesor Kekulé: Zaszczepieni są jak niewykrywalne  bombowce rozsiewające COVID. Kekulé powiedział, że nawet połowa wszystkich zaszczepionych osób może być nadal zarażona wirusem. - zdf.de
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 08:45
-1
Isarel: Czołowy dyrektor izera : „Na początku pandemii nawiązaliśmy współpracę z irzaelskim Ministerstwem Zdrowia, w którym stosowano wyłącznie szczepionkę izer, a następnie bardzo ją monitorowaliśmy”, powiedział Dormitzer, „więc mieliśmy coś w rodzaju laboratorium (!!!), w którym mogliśmy zobaczyć efekt. " -timesofisrael.com      Jaki efekt? 4 dawka w przygotowaniu....
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z leczeniem w przypadku zachorowania.
 3cia DAWKA tych samych eliksirów stosowana w IZRAELU od początku sierpnia jest potwierdzeniem.
 3cia DAWKA tych samych eliksirów stosowana w IZRAELU od początku sierpnia jest potwierdzeniem. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2021 r. o 09:11
-1
... dlaczego Szwecja nie otrzymuje pochwał, takich jak Izrael na początku tego roku za niedawny szczepieniowy „sukces” w walce z COVID ??? Może dlatego, że Szwecja nie nakazuje masek ani paszportów szczepionkowych, a media pod pręgieżem kapitałowym muszą promować niekończące się autorytarne żądania "Rad Ekspertów" nabijających kabzy żymskim koncernom?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:03
-2
"Izrael przygotowuje się na 4 dawkę szczepionki!" - Urzędnik z ministerstwa ds. zdrowia  powiedział w niedzielę, że Irzael przygotowuje się do zapewnienia wystarczającej ilości szczepionek na wypadek, gdyby wymagana była czwarta seria szczepionek COV" - insiderpaper.com
Avatar
___K___ / 16 września 2021 r. o 09:21
-3
Isarel: Czołowy dyrektor izera : „Na początku pandemii nawiązaliśmy współpracę z irzaelskim Ministerstwem Zdrowia, w którym stosowano wyłącznie szczepionkę izer, a następnie bardzo ją monitorowaliśmy”, powiedział Dormitzer, „więc mieliśmy coś w rodzaju laboratorium (!!!), w którym mogliśmy zobaczyć efekt. " -timesofisrael.com      Jaki efekt? 4 dawka w przygotowaniu....
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z leczeniem w przypadku zachorowania.
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z ... rozwiń
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:49
+7
"Izrael przygotowuje się na 4 dawkę szczepionki!" - Urzędnik z ministerstwa ds. zdrowia  powiedział w niedzielę, że Irzael przygotowuje się do zapewnienia wystarczającej ilości szczepionek na wypadek, gdyby wymagana była czwarta seria szczepionek COV" - insiderpaper.com
Matołku. Nie chcesz, nie szczep się, ale przestań siać jakieś debilne mity na tematy naukowe, o których nie masz zielonego pojęcia.
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:49
+6
Wielka Brytania zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID następującym pacjentom od września 2021 r.: 1. Dorośli > 16 lat & immunosupresja; 2. Osoby mieszkające w domach opieki 3. Dorośli > 70 lat; 4. Dorośli > 16 lat _ klinicznie wyjątkowo wrażliwy; 5. Pracownicy pierwszej linii i opieki zdrowotnej... ps W Polsce dojdą jeszcze do listy członkowie KISZCZAKOWEGO SB i ich zwerbowani kapusie.
Ty jesteś tak głupi, że to ludzkie pojęcie przechodzi.
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:16
+3
Wielka Brytania zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID następującym pacjentom od września 2021 r.: 1. Dorośli > 16 lat & immunosupresja; 2. Osoby mieszkające w domach opieki 3. Dorośli > 70 lat; 4. Dorośli > 16 lat _ klinicznie wyjątkowo wrażliwy; 5. Pracownicy pierwszej linii i opieki zdrowotnej... ps W Polsce dojdą jeszcze do listy członkowie KISZCZAKOWEGO SB i ich zwerbowani kapusie.
 No to masz tą odporność po przechorowaniu, czy nie? Pochwal się w końcu. 
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:08
-5
Wielka Brytania zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID następującym pacjentom od września 2021 r.: 1. Dorośli > 16 lat & immunosupresja; 2. Osoby mieszkające w domach opieki 3. Dorośli > 70 lat; 4. Dorośli > 16 lat _ klinicznie wyjątkowo wrażliwy; 5. Pracownicy pierwszej linii i opieki zdrowotnej... ps W Polsce dojdą jeszcze do listy członkowie KISZCZAKOWEGO SB i ich zwerbowani kapusie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:03
-2
"Izrael przygotowuje się na 4 dawkę szczepionki!" - Urzędnik z ministerstwa ds. zdrowia  powiedział w niedzielę, że Irzael przygotowuje się do zapewnienia wystarczającej ilości szczepionek na wypadek, gdyby wymagana była czwarta seria szczepionek COV" - insiderpaper.com
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 08:45
-1
Isarel: Czołowy dyrektor izera : „Na początku pandemii nawiązaliśmy współpracę z irzaelskim Ministerstwem Zdrowia, w którym stosowano wyłącznie szczepionkę izer, a następnie bardzo ją monitorowaliśmy”, powiedział Dormitzer, „więc mieliśmy coś w rodzaju laboratorium (!!!), w którym mogliśmy zobaczyć efekt. " -timesofisrael.com      Jaki efekt? 4 dawka w przygotowaniu....
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z leczeniem w przypadku zachorowania.
 3cia DAWKA tych samych eliksirów stosowana w IZRAELU od początku sierpnia jest potwierdzeniem.
 3cia DAWKA tych samych eliksirów stosowana w IZRAELU od początku sierpnia jest potwierdzeniem. rozwiń
Avatar
_XD_ / 16 września 2021 r. o 10:52
-7
... dlaczego Szwecja nie otrzymuje pochwał, takich jak Izrael  na początku tego roku za  niedawny szczepieniowy  „sukces” w walce z COVID ??? Może dlatego, że  Szwecja nie nakazuje masek ani paszportów szczepionkowych, a media pod pręgieżem kapitałowym muszą promować niekończące się autorytarne żądania "Rad Ekspertów" nabijających kabzy żymskim koncernom?
 To już masz tą "naturalną odporność" drogą przechorowania? Odpowiesz w końcu, czy nie?
Avatar
___K___ / 16 września 2021 r. o 09:21
-3
Isarel: Czołowy dyrektor izera : „Na początku pandemii nawiązaliśmy współpracę z irzaelskim Ministerstwem Zdrowia, w którym stosowano wyłącznie szczepionkę izer, a następnie bardzo ją monitorowaliśmy”, powiedział Dormitzer, „więc mieliśmy coś w rodzaju laboratorium (!!!), w którym mogliśmy zobaczyć efekt. " -timesofisrael.com      Jaki efekt? 4 dawka w przygotowaniu....
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z leczeniem w przypadku zachorowania.
Czyli ignorujesz fakt, że "info" o kolejnych dawkach było fake newsem? Ze szczepionką na Covid będzie podobnie, jak ze szczepionkami na grypę - będziemy się szczepić co roku, bo wirus mutuje. I na pewno nie zniknie. Ale ja wolę dać sobie szansę, niż czekać na ciężkie przejście, a może i śmierć. Dlatego jestem zdania, że przymusu szczepienia być nie powinno. Natomiast każdy, kto szczepić się nie chce (a nie ma przeciwwskazań medycznych) powinien podpisać papier, że poniesie wszelkie koszty związane z ... rozwiń
Avatar
___K___ / 16 września 2021 r. o 09:16
+2
Niemcy. wirusolog profesor Kekulé: Zaszczepieni są jak niewykrywalne  bombowce rozsiewające COVID. Kekulé powiedział, że nawet połowa wszystkich zaszczepionych osób może być nadal zarażona wirusem. - zdf.de
Do ciebie i tak nic nie dociera, ty "wiesz" lepiej, ale ci napiszę. W tym właśnie jest cały myk związany ze szczepieniami, że kiedy mamy zaszczepioną dużą część populacji, to choroby przestają być groźne. Albo się na nie uodparniamy, albo przechodzimy je lekko. To cała idea szczepień. Tak w praktyce wyeliminowaliśmy szereg chorób. Dopiero w ostatnich latach, kiedy do głosu doszły grupki mundrołków, które dorwały się do Internetu, nagle powracają takie choroby, jak odra, o której w praktyce już zapomnieliśmy. Więcej takich debili, jak ty, a będziemy umierać na choroby, nad którymi udało się zapanować.
Do ciebie i tak nic nie dociera, ty "wiesz" lepiej, ale ci napiszę. W tym właśnie jest cały myk związany ze szczepieniami, że kiedy mamy zaszczepioną dużą część populacji, to choroby przestają być groźne. Albo się na nie uodparniamy, albo przechodzimy je lekko. To cała idea szczepień. Tak w praktyce wyeliminowaliśmy szereg chorób. Dopiero w ostatnich latach, kiedy do głosu doszły grupki mundrołków, które dorwały się do Internetu, nagle powracają takie choroby, jak odra, o której w praktyce już zapomnieliśmy. Więcej t... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2021 r. o 09:11
-1
... dlaczego Szwecja nie otrzymuje pochwał, takich jak Izrael na początku tego roku za niedawny szczepieniowy „sukces” w walce z COVID ??? Może dlatego, że Szwecja nie nakazuje masek ani paszportów szczepionkowych, a media pod pręgieżem kapitałowym muszą promować niekończące się autorytarne żądania "Rad Ekspertów" nabijających kabzy żymskim koncernom?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium