Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 stycznia 2019 r.
21:05

Atak na prezydenta Gdańska. Oświadczenie Jerzego Owsiaka

0 38 A A
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (fot. Ralf Lotys)

Na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikowano oświadczenie Jerzego Owsiaka po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Dostaliśmy informację, że doszło do tragicznej sytuacji na jednej ze scen naszego Finału. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz został raniony nożem. Napastnik został zatrzymany.

W tym kraju tak się zakręciliśmy od tych trzech lat, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia jak Finał WOŚP.

Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca, zwłaszcza w takim dniu! Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed chwilą pękł.

Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Nie dzielmy się. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie idźcie w stronę ludzi, którzy mają w sobie focha. Jest jedna Polska. Idźcie tam, gdzie są pozytywne emocje.

Nie dzielmy się, niech nas nikt nigdy nie podzieli!

Jesteśmy z Panem [P. Adamowiczem], niech się Pan trzyma!" - to wszystko powiedział Jurek Owsiak po wejściu na antenę TTV.

>>> Prezydent Gdańska zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas "Światełka do nieba"

>>> Materiał wideo z chwili, w której doszło do ataku opublikowała miejska strona Gdansk.pl na Facebooku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek. / 13 stycznia 2019 r. o 21:45
+22
Szkoda człowieka mam nadzieję że z tego wyjdzie.
Avatar
qqq / 13 stycznia 2019 r. o 21:35
+22
Ogarnijcie się. Jest jeszcze szansa aby ten kraj się rozwijał normalnie. Po co tyle hejtu?
Avatar
Anka / 13 stycznia 2019 r. o 23:22
+15
co to za wypowiedz? Pan Owsiak taka wypowiedzia po raz kolejny podzielil Polakow Co za paranoja? Ludzie opamietajcie sie. Facet jest w ciezkim stanie w szpitalu a Owsiak i cala reszta gada o dwoch stronach i o jakis trzech latach???? a co wczesniej nic sie nie dzialo? a Marek Rosiakß Panie Owsiak ten apel byl nie na miejscu, czasem lepiej zamilknac i odmowic w ciszy modlitwe to bardziej pomoze niz skaknie sobie do oczu.
Avatar
rm / 13 stycznia 2019 r. o 21:28
+15
I po co to upolitycznia?
 Upolitycznił sam napastnik krzycząc do mikrofonu, że Platforma go rzekomo torturowała. 
Avatar
Vsgs / 13 stycznia 2019 r. o 21:30
+14
To nie Abramowicz tylko Adamowicz. Qrwa kto ram pracuje? Nazwiska nie potrafią napisać poprawnie.
Avatar
Widz / 13 stycznia 2019 r. o 21:35
+12
Weźcie się głąby ogarnijcie z tymi hejtami!
Avatar
Waldi / 13 stycznia 2019 r. o 22:48
+10
Mam nadzieje że Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wyzdrowieje i nadal będzie się cieszył nie nagannym zdrowiem łączę się również myślami z rodziną Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w tym trudnym dla niej momencie będę się modlił o zdrowie i życie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. mam również nadzieje że sprawa tego strasznego ataku na Pana Prezydenta Gdańska zostanie dogłębnie wyjaśniona a sprawca surowo ukarany. co do Jurka Owsiaka szkoda że tak straszna rzecz wydarzyła się w dniu który powinien być dniem dobroci i wzajemnej ludzkiej życzliwości oraz pomocy mam również nadzieje że mimo tej tragedii w Gdańsku dzień 13 stycznia 2019 roku finał WOŚP zostanie jednak zapamiętany w większości jako szczęśliwy dzień. Jurek Owsiak miał również rację że do tak strasznej tragedii doszło przez nienawiść jako niestety często nam się objawia w życiu i która do niczego dobrego nie prowadzi już wielokrotnie mieliśmy tego przykład dziś kolejny.
Mam nadzieje że Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wyzdrowieje i nadal będzie się cieszył nie nagannym zdrowiem łączę się również myślami z rodziną Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w tym trudnym dla niej momencie będę się modlił o zdrowie i życie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. mam również nadzieje że sprawa tego strasznego ataku na Pana Prezydenta Gdańska zostanie dogłębnie wyjaśniona a sprawca surowo ukarany. co do Jurka Owsiaka szkoda że tak straszna rzecz wydarzyła się w dniu który powinien być dniem dobroci i wzajemnej ludzki... rozwiń
Avatar
gosc / 14 stycznia 2019 r. o 05:21
+5
panie Owsiak modl sie bo na rozum za pozno....jak mozna wydac takie oswiadczenie? pan sam zieje nienawiscia....
Avatar
olo / 14 stycznia 2019 r. o 06:28
+2
Ogarnijcie się. Jest jeszcze szansa aby ten kraj się rozwijał normalnie. Po co tyle hejtu?
 Też tak myślę jak ty.... ale nie wierzę, że coś się zmieni. Pierwiastek nienawiści jest w tym kraju w ludziach zagrzebany na stałe. Przy każdcej najmniejszej oksazji zieje się w takich tamatach jadem. Nawet po moim wpisie zapewne zaraz zjawią się kolejne posty że Owsiak jest winny wszystksiemu. Aaaaa..... i jeszcze Wałęsa i Tusk.... Taaa.... A prawda jest taka, że ktoś się na darmo produkował mówiąc "kochaj bliźniego jak siebie samego". I co? W niedzielę do kościółka hejterzy? Bóg wszystko wybaczy.
 Też tak myślę jak ty.... ale nie wierzę, że coś się zmieni. Pierwiastek nienawiści jest w tym kraju w ludziach zagrzebany na stałe. Przy każdcej najmniejszej oksazji zieje się w takich tamatach jadem. Nawet po moim wpisie zapewne zaraz zjawią się kolejne posty że Owsiak jest winny wszystksiemu. Aaaaa..... i jeszcze Wałęsa i Tusk.... Taaa.... A prawda jest taka, że ktoś się na darmo produkował mówiąc "kochaj bliźniego jak siebie samego". I co? W niedzielę do kościółka hejterzy? Bóg wszystko wybaczy. rozwiń
Avatar
Daria / 14 stycznia 2019 r. o 00:20
+2
To jest właśnie Polska. Swój swojego okradnie, swój swojego sprzeda, swój swojego zabije. Bydle wyskoczyło na scenę i pokazało co potrafi PRZEMOCĄ. Wstydzę się za niektórych Polaków. Dla Prezydenta Gdańska, szybkiego powrotu do zdrowia. Jurek ty zrobiłeś WIELKA ROBOTĘ PO RAZ 27!!! DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Avatar
Pis off / 15 stycznia 2019 r. o 15:48
+1
Ogarnijcie się. Jest jeszcze szansa aby ten kraj się rozwijał normalnie. Po co tyle hejtu?
 Z kacza stonką przy władzy to tylko dalsza spirala nienawiści i degrandolada tego kraju, kiedyś demokratycznego.
Avatar
Malina / 14 stycznia 2019 r. o 13:37
0
A po co pan Owsiak szczuje ludzi na Pis.Co z tym miało wspólnego?Ma jakieś dowody?Głupia i nie przemyślana wypowiedz.Pragnę zaznaczyć że nie jestem wyborlom pis!Tu chodzi o przyzwoitość!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 09:45
0
Ale pisowskie kaprawe mordy wyją w komentarzach.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 08:40
-1
OT efekty DOBRA ZMIANA niszczyć sądy bronić bandytów to jest to linia prosta w kierunku scenariusza Syryjskiego chyba wiekszość nas widziała jak wyglada tamten kraj
Avatar
Nunko / 14 stycznia 2019 r. o 08:22
-3
Jurcio zabrał głosik. A w 2014 r milczał na tragedię smoleńską.
Avatar
zzzz / 14 stycznia 2019 r. o 07:42
-3
"Niech się pan trzyma". Ale czego ma się trzymać? Łóżka? Ale cóż miał powiedzieć niewierzący...
Avatar
Marcin Parulski / 14 stycznia 2019 r. o 07:27
-2
Szkoda tylko że Pan Owsiak dzis opowiada o nie dzieleniu sie, a wczoraj na konferencji prasowej w ONECIE TO TROCHE INACZEJ WYGLADALO, w mojej opinii sam JUREK nawiazywal do roznych dziwnych rzeczy zamiast sie skoncentrowac na pomocy, zbiorce i ogolnie wymyslaniu nowych chorych idei. Tylko ja dostrzegam ''WALESA ANALOGY ?
Avatar
olo / 14 stycznia 2019 r. o 06:36
0
tak własnie PO walczy ze swoim przeciwnikami, nie wygrali w uczciwych wyborach w Gdańsku, teraz używają siły i noża. Co na to J.Wałęsa?     A z jakiej partii wywodzi się Paweł z pisu? (nie piszę że jest nadal w tej partii)
 Wiesz jaki jest twój problem i Tobie podobnych??? Taki, że jak jakiś wariat wyleci z nożm, to Ty od razu że jakas partia tak walczy z przeciwnikami politycznymi. I pisząc to sam robisz politykę. Ale inteligentny człowiek sam potrafi to ocenić i wie, że jest w tym kraju część ludzi podatnych na manipulację. I potem tacy wlaśnie latają z nożami po ulicach chcąc zadźgać kogoś z PO, PiS, PSL.... czy z jakiejkolwiek innej partii. Nie wykluczam, że mają oni problem psychiczny, bo zdrowa i świadoma emocji osoba by tego nie zrobiła. A hejt pchający wariatów do czynów jest wszędzie i zewsząd na wszystkich.... teraz trafiło na prezydenta Gdańska. A potem piszecie bzdury, że Owsiak winny..... Gdyby nie owsiak to by te wasze szpitale leczyły jak w XIX wieku. Owsiak daje wymierne korzyści dla szpitli, dla ludzi. Ale jak zwykle "jak sie wystawisz to Ty zły".
 Wiesz jaki jest twój problem i Tobie podobnych??? Taki, że jak jakiś wariat wyleci z nożm, to Ty od razu że jakas partia tak walczy z przeciwnikami politycznymi. I pisząc to sam robisz politykę. Ale inteligentny człowiek sam potrafi to ocenić i wie, że jest w tym kraju część ludzi podatnych na manipulację. I potem tacy wlaśnie latają z nożami po ulicach chcąc zadźgać kogoś z PO, PiS, PSL.... czy z jakiejkolwiek innej partii. Nie wykluczam, że mają oni problem psychiczny, bo zdrowa i świadoma emocji osoba by tego nie zrobiła. ... rozwiń
Avatar
olo / 14 stycznia 2019 r. o 06:28
+2
Ogarnijcie się. Jest jeszcze szansa aby ten kraj się rozwijał normalnie. Po co tyle hejtu?
 Też tak myślę jak ty.... ale nie wierzę, że coś się zmieni. Pierwiastek nienawiści jest w tym kraju w ludziach zagrzebany na stałe. Przy każdcej najmniejszej oksazji zieje się w takich tamatach jadem. Nawet po moim wpisie zapewne zaraz zjawią się kolejne posty że Owsiak jest winny wszystksiemu. Aaaaa..... i jeszcze Wałęsa i Tusk.... Taaa.... A prawda jest taka, że ktoś się na darmo produkował mówiąc "kochaj bliźniego jak siebie samego". I co? W niedzielę do kościółka hejterzy? Bóg wszystko wybaczy.
 Też tak myślę jak ty.... ale nie wierzę, że coś się zmieni. Pierwiastek nienawiści jest w tym kraju w ludziach zagrzebany na stałe. Przy każdcej najmniejszej oksazji zieje się w takich tamatach jadem. Nawet po moim wpisie zapewne zaraz zjawią się kolejne posty że Owsiak jest winny wszystksiemu. Aaaaa..... i jeszcze Wałęsa i Tusk.... Taaa.... A prawda jest taka, że ktoś się na darmo produkował mówiąc "kochaj bliźniego jak siebie samego". I co? W niedzielę do kościółka hejterzy? Bóg wszystko wybaczy. rozwiń
Avatar
gosc / 14 stycznia 2019 r. o 05:21
+5
panie Owsiak modl sie bo na rozum za pozno....jak mozna wydac takie oswiadczenie? pan sam zieje nienawiscia....