Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 lutego 2016 r.
18:30

Autostradą z Budapesztu do wschodniej Polski. Po spotkaniu Szydło z Orbanem

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 19 A A
(fot. P. Tracz / KPRM)
(fot. P. Tracz / KPRM)

Premierzy Polski i Węgier Beata Szydło i Viktor Orban zapowiedzieli w poniedziałek umacnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Premier Beata Szydło po spotkaniu z Orbanem podkreśliła, że Polska bardzo liczy na to, iż "współpraca z węgierskimi braćmi - gospodarcza i polityczna - będzie coraz bardziej się zacieśniała".
 
- Dla nas wszystkich ważne jest to, aby Europa Środkowa, by nasz region rozwijał się i żeby był ważnym graczem na arenie międzynarodowej, również w UE. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj porozmawiać o ważnych sprawach - powiedziała Szydło.
 
- Porozumieliśmy się z panią premier Szydło, że w następnych latach będziemy dalej umacniać współpracę Grupy Wyszehradzkiej, (...) jako wspólny cel wyznaczyliśmy wzmocnienie tego związku - oświadczył Orban w Budapeszcie na wspólnej konferencji prasowej.
 
Orban podkreślił, że „najwyższy czas rozpocząć debatę w Europie Środkowej, jakiej UE chcemy”. Wyraził nadzieję, że dojdzie do serii konferencji, debat i konsultacji krajów regionu na ten temat.
 
Orban zapewnił, że "wysoko ocenia i docenia" wizytę premier Szydło w Budapeszcie. - Ta wizyta ma wielkie znaczenie, ponieważ od sukcesu naszego regionu, Europy Środkowo-Wschodniej, zależy tak naprawdę sukces całej Europy - podkreślił.
 
Kolejnym tematem rozmów były - jak mówił - kwestie gospodarcze. Orban wyraził nadzieję, że kontakty między polskimi i węgierskimi przedsiębiorcami będą jeszcze bliższe.
 
- Porozumieliśmy się, że połączymy szybkimi trasami drogowymi nasze wschodnie tereny ekonomiczne. Od Budapesztu poczynając, w kierunku Koszyc, dalej do wschodniej Polski będzie system autostrad - poinformował węgierski premier. Jak dodał, jest też zgoda na "wzmacnianie" połączeń kolejowych i lotniczych między naszymi krajami.
 
Orban mówił też o potrzebie wzrostu węgierskich inwestycji w Polsce i polskich na Węgrzech.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:54
0
wreszcie WRESZCIE, nawet i po 4 pasy w każdą stronę i brak ograniczeń prędkości. Wreszcie "urządzenie" do rozpędzenia serca środkowej Europy
Avatar
Nie Gorski / 10 lutego 2016 o 13:28
0

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów. "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.


Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszego deptaka nie dziwi rozsadnie myslacego czlowieka, ow osobnik czesto wylewa zolc i frustracje atakujac to prezydenta lub cokolwiek z PO zwiazane,takze tyle w temacie. Tu taki grzeczny i obrazony wypowiedziami a dobrze by bylo poszukac wczesniejszych wpisow i insuinacji, w nich zawartych na temat poruszony powyzej :)

Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszeg... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 13:07
0

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

rozwiń
Avatar
Wojciech / 10 lutego 2016 o 12:25
0

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.

o człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny ... rozwiń
Avatar
Podkarpatek / 10 lutego 2016 o 12:11
0

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.


Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:25
0
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspres... rozwiń
Avatar
crx / 10 lutego 2016 o 11:21
0

Buahahahahaa,pasztetowa aspiruje do rangi żony stanu!

O dobre !!! Żona stanu ...;-))) Był już taki jeden który chciał zbudować  autostradę do Prus Wschodnich...Czym to się skończyło ...? A który kraj był jego sojusznikiem ...? Czy przypadkiem nie Węgry ...? 

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:16
0
No ciekawe skad na te autostrady kase znajdzie. Razem ta para wyglada podejrzanie ludzaco jak boheterowie pewnego slynnego filmu animowanego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:12
0

Może Szydło z Kaczyńskim przyczynili by sie do wzrostu demograficznego. Bardzo często przecież sie spotykają.

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:06
0

Zbudować to może  Szydło co najwyżej domek dla kota kaczyńskiego

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:54
0
wreszcie WRESZCIE, nawet i po 4 pasy w każdą stronę i brak ograniczeń prędkości. Wreszcie "urządzenie" do rozpędzenia serca środkowej Europy
Avatar
Nie Gorski / 10 lutego 2016 o 13:28
0

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów. "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.


Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszego deptaka nie dziwi rozsadnie myslacego czlowieka, ow osobnik czesto wylewa zolc i frustracje atakujac to prezydenta lub cokolwiek z PO zwiazane,takze tyle w temacie. Tu taki grzeczny i obrazony wypowiedziami a dobrze by bylo poszukac wczesniejszych wpisow i insuinacji, w nich zawartych na temat poruszony powyzej :)

Panie Gorski nie siej pan popeliny, na tym forum podpisuje sie prawie wylacznie Pan ale tylko po to, zeby robic reklame dla swojej firmy, pelna nazwa nie przejdzie bo bedzie ban, takze radze zluzowac mokasyny i nie dorabiac ideologi tam gdzie jej nie ma. Do Podkarpatka pan z city guide to miejscowy czlowiek bijacy piane,obrazony na prezydenta, ktory zabronil mu jezdzic jego flota po deptaku. Pomimo, ze decyzja ratusza spotkala sie z pelna aprobara obywateli(byla nawet miazdzaca sonda) co przy wielkosci i zageszczeniu naszeg... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 13:07
0

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

Spytaj się idoli czy do granicy z Białorusią chociaż pas zostanie, w ramach podziękowania za największe wsparcie obecnego rządu. "Autostradą (???)"  z Koszyc do Preszowa jeździłem parę razy i jest standardu Lublin - Piaski sprzed remontu i tyleż pewnie ma lat sądzac po nawierzchni. Także zostaje cały odcinek od Koszyc do Barwinka, to tak gwoli ścisłości (poza obwodnica Svidnika na miare obwodnicy Kocka).

rozwiń
Avatar
Wojciech / 10 lutego 2016 o 12:25
0

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

Ujawnij swoje nazwisko człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny umie bronić swoich racji swoim imieniem i nazwiskiem, a nie chować się pod pseudonimem.

o człowieku, żeby uwiarygodnić swoją opinię. Czy Pan, jako mieszkaniec Lublina lub Lubelszczyzny nie jeździ w tamtym kierunku? Drogi nie są dla PiS-u, czy dla PO - są dla wszystkich! - nie tylko mieszkańców, ale również zagranicznych tirów.  "Psia wierność" - co to za komentarz? Czyli za "psią wierność wybudowano (prawie w całości) dwie drogi z Gdańska do Warszawy i i z Warszawy do Piotrkowa? Tu nie było psiej wierności dla pana Tuska. Kończąc psi wątek - tylko małe kundle szczekają z za węgła. Pan się do nich zalicza. Człowiek poważny ... rozwiń
Avatar
Podkarpatek / 10 lutego 2016 o 12:11
0

Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.


Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

No cóż, mieszkańcy tych regionów od lat głosowali na PIS, nadal zresztą ich idolami są Kaczyński, Kurski, Kępa, Pawłowicz... więc skąd te pretensje do PO, że traktowała ten region po macoszemu??
Czy to nie perfidia, głosować na PIS, a oczekiwać od PO??
Ale to już nieważne, teraz u władzy są ulubieńcy tych biednych regionów, pójdą więc naprzód jak burza... W końcu za psią wierność coś należy, nie??

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:25
0
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspresową od granicy do Koszyc, autostradę z Koszyc do Preszowa i ekspresową obwodnicę Świdnika. Tylko Polska nie ruszyła z żadną inwestycją (przepraszam - fragment S19 z Rzeszowa do Stobiernej i z Rzeszowa do Świlczy - razem - z 10 km). Budowa dwóch dróg z Warszawy do Piotrkowa (A2 i S8), dwóch dróg z Gdańska do Warszawy (A1-A2 i S7), przy żadnej inwestycji na południu Polski jest skandalem. W czasie ulewnych deszczów w 2010 r. ciężkie tiry 9do 40 ton) rozjechały drogi z podkładem fliszu karpackiego. Trzeba było walić betonowe stemple przed kolejnymi osuwiskami. Kto nie jechał drogą z Rzeszowa do Miejsca Piastowego, to nie wie, co to za koszmar - prawie cały czas linia ciągła z Rzeszowa na odcinku 30 km, później serpentyny. W jednym tylko miejscu (do Rzeszowa) wjazd pod górę jest na dwóch pasach, a tak - to trzeba wlec się w ogonie. Biorąc pod uwagę, że droga z Rzeszowa przez większą część - aż do Domaradza prowadzi również w Bieszczady, jest to również zamierzona polityka upośledzania gospodarczego i turystycznego tego pięknego regionu. Wojciech Górski.
Ależ chamskie komentarze! Warto wiedzieć, kto w Parlamencie Europejskim wnioskował o skreślenie inwestycji Via Carpatia, łączącej Bałkany z państwami bałtyckimi. Żaden z polityków Europy zachodniej, tylko tzw. "nasi" euro-parlamentarzyści - syn Bolka i Julia Pitera. Hańba, żeby za granicą występować wbrew interesowi Polski! Miała to być zemsta za pro PiS-owskie sympatie wyborców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co do autostrad - Węgry już mają drogę do Miszkolca. Zostało im tylko 60 km do granicy ze Słowacją, Słowacy mają drogę ekspres... rozwiń
Avatar
crx / 10 lutego 2016 o 11:21
0

Buahahahahaa,pasztetowa aspiruje do rangi żony stanu!

O dobre !!! Żona stanu ...;-))) Był już taki jeden który chciał zbudować  autostradę do Prus Wschodnich...Czym to się skończyło ...? A który kraj był jego sojusznikiem ...? Czy przypadkiem nie Węgry ...? 

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:16
0
No ciekawe skad na te autostrady kase znajdzie. Razem ta para wyglada podejrzanie ludzaco jak boheterowie pewnego slynnego filmu animowanego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:12
0

Może Szydło z Kaczyńskim przyczynili by sie do wzrostu demograficznego. Bardzo często przecież sie spotykają.

Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 08:06
0

Zbudować to może  Szydło co najwyżej domek dla kota kaczyńskiego

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 2

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 22 13

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 5

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 5

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 62 7

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 40 26

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 10

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 53 5

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 158 13

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 34 30

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie