Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

2 września 2016 r.
18:12

Będzie zakaz handlu w niedzielę? Projekt ustawy już w Sejmie

793 61 A A

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi "Solidarność" oraz inne organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, złożył w Sejmie obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Pracownicy czekają na tę ustawę z uwagi na to, że są przeciążeni pracą - powiedział w Sejmie Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność".

- Ta ustawa ma poparcie społeczne. Chętnie Polacy podpisywali się pod tym projektem, a jeszcze chętniej sami pracownicy, którzy czekają na tę ustawę z uwagi na to, że są przeciążeni pracą. Nie chcą już nawet dodatku za wolną niedzielę, chcą dzień wolny, odpocząć z rodziną - mówił Bujara.

Według związku udało się zgromadzić ponad 350 tys. podpisów "za". Przedstawiciele komitetu złożyli projekt na ręce marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego. Pod jego gabinet przynieśli kilkanaście kartonów z podpisami.

Gdzie będzie można handlować w niedzielę?

Według projektu ustawy handel ma być dozwolony na stacjach paliw, w kioskach do 50 mkw., kwiaciarniach, aptekach, sklepach na lotniskach i dworcach, punktach handlowych w szpitalach i w małych sklepach osiedlowych (za ladą może stanąć tylko właściciel). Pracować w niedzielę (do godz. 13) będą mogły piekarnie i ciastkarnie, przy których jest zakład produkcyjny. Czynne będą mogły być także kina i restauracje działające w galeriach handlowych.

Handel będzie możliwy w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, tydzień przed Wielkanocą, jedną w trakcie zimowych wyprzedaży i dwie w czasie letnich wyprzedaży oraz w ostatnią w sierpniu (przed początkiem roku szkolnego).

Sonda: Co sądzisz o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę?

Liczba głosów: 1533
57.4%
Jestem za
42.6%
Jestem przeciw

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
amen / 5 września 2016 o 21:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O to chodzi drogi Panie, żeby właśnie ta kasjerka i inni ludzie jej podobni przestali wydawać swoje psie pieniądze ze śmieciowej umowy na jedyną znaną sobie rozrywkę - zakupy w zagranicznym hipermarkecie lub galerii, tylko zasilili lokalne atrakcje, prywatną gastronomię i osiedlowe sklepiki. Pierniczenie, że należy zamknąć stacje i szpitale jest skrajnym imbecylstwem. Proszę popatrzeć np. na Holandię - tam w niedziele nie ma handlu, a wszystko funkcjonuje perfekcyjnie.
Proponuje porównac PKB obu krajów i zarobki a potem pisac takie głupoty.
Proponuje porównac PKB obu krajów i zarobki a potem pisac takie głupoty. rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 21:13
0
Uszczęśliwianie ludzi na siłę a poza tym naszego biednego kraju najzwyczajniej w świecie nie stać na to, to nie bogaty zachód tylko już prawie azja. Jak ten niedorzeczny pomysł wejdzie w życie, to się będzie długo czkawką odbijał a potem wrócimy do tego co jest teraz, tylko po grzyba przeprowadzać operację na żywym organizmie, żeby pokazówke odwalić, że niby coś się robi?
Avatar
alalj / 5 września 2016 o 16:42
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie dzielmy ludzi na tych lepszych i tych gorszych,  czyli roboli do oracy na okrągło., Dajmy też wolne niedziele pracownikom energetyki,  wodociągów,  lekarzom w szpitalach, strażakom,  policjantom,  wojsku,  kolejarzom (Solidarność kooejarska),  pilotom,  kierowcom mpk,  pracownikom mpec,  hutnikom w pracy ciągłej, ……  Precz z wyzyskiem i pracą non stop dla gorszej kasty praconików.
Śmieszne. Od kiedy ratowanie ludzi, życia czy zapewnienie nam energii czy wody ma coś wspólnego z tym czy ktoś akurat nie potrzebuje teraz lodów czy flaszki wódki? Zakupy można zrobić kiedy indziej, a pisanie, że sie nie ma czasu to żaden argument, bo sklepy są otwarte od 6/7-20/21/22/23/24. Nie znam nikogo kto pracuje od 6-24 codziennie od poniedziałku do soboty, że koniecznością jest robienie zakupów w niedziele. Kierowcy? Nie każdego stać na samochód. Są zawody, w których każdy zna wymagania jak praca w weekend i sie na to godzi i nikt tego nie ukrywa. 
Śmieszne. Od kiedy ratowanie ludzi, życia czy zapewnienie nam energii czy wody ma coś wspólnego z tym czy ktoś akurat nie potrzebuje teraz lodów czy flaszki wódki? Zakupy można zrobić kiedy indziej, a pisanie, że sie nie ma czasu to żaden argument, bo sklepy są otwarte od 6/7-20/21/22/23/24. Nie znam nikogo kto pracuje od 6-24 codziennie od poniedziałku do soboty, że koniecznością jest robienie zakupów w niedziele. Kierowcy? Nie każdego stać na samochód. Są zawody, w których każdy zna wymagania jak praca w weekend i sie na to ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 16:41
0
Agnieszka napisał:
Trochę nie pojmuję wyciągania kwestii typu "ja pracuję w szpitalu i nikt o wolną niedzielę dla mnie nie wnosi". Jak można stawiać równo molochy handlowe (bez których uwierzcie da się przeżyć niedzielę)  i placówki ratujące życie i zdrowie? Właściciele sklepów jeśli zależy im na zysku to niech stają w niedzielę za ladą - nikt im obecnie tego nie broni, ale dajcie ludziom szansę na odpoczynek z rodziną gdy często bywa tak, że jeden rodzic pracuje pn-pt a drugi w tygodniu i w sb i ndz. Smuci mnie widok rodzin z dziećmi wałęsających się od rana do nocy w niedzielę po korytarzach galerii - tak jakby naprawdę już nic ciekawszego nie mieli do zrobienia. Ja niejako jestem stroną w tej sprawie ponieważ mój mąż pracuje w weekendy w galerii handlowej (otwartej dzień w dzień przez 10h!). Szczytem chamstwa są sytuacje w których do sklepu otwartego j.w. przychodzą ludzie na 5 minut przed zamknięciem wymuszając tym samym obsłużenie i bardzo się z tego tytułu nie przejmując. Ludzie szanujmy siebie nawzajem!
smuci mnie pisanie głupot.
smuci mnie pisanie głupot. rozwiń
Avatar
emerytka / 5 września 2016 o 16:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Proponuje zeby te osoby ktore sa za popracowaly sobie w niedziele i zobaczymy jakie bedzie wtedy ich zdanie
30 lat pracowałam świątek ,piątek i niedziela i włos mi z głowy nie spadł.
Avatar
stróż nocny / 5 września 2016 o 16:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To nie jest sprawa handlu w niedzielę czy święto. Proszę odpowiedzieć sobie czy chcesz pracować w niedzielę Ty lub ktoś z Twojej rodziny. Nie chcę ,żeby moja żona pracowała w niedzielę (a pracuje) i wszelkie plany są nie do pogodzenie - bo praca wypada dokładnie w imieniny czy inne zaplanowane imprezy. Nie robię zakupów w niedzielę - bo mam na to inne dni i znając koszt rozwalonego niedzielnego wypoczynku - szanuję innych prawo do wolnych dni. I tu nie chodzi co ja w tym czasie robię -- ważne , że odpoczywam z rodziną  lub kumplami.
Jak nie pasuje żonie praca w niedziele to można się zwolnić i balować cały tydzień
Jak nie pasuje żonie praca w niedziele to można się zwolnić i balować cały tydzień rozwiń
Avatar
alelj / 5 września 2016 o 16:33
0
Komedia, istna komedia. Obwinianie kościoła za zakaz to żart. Równie dobrze można powiedzieć, że to religia judaistyczna, bo zmierza do szabatu. Każdy kto chce znaleźć głupie powiązania i argumety je znajdzie. Nie popierają tego 'fani' rydzyka, kodu i 65+. Mam 28 lat, nie jestem zwolennikiem żadnego kodu czy innych, a uważam, że powinien być zakaz. Ludzie potrafią żyć bez niedzielnych zakupów o czym świadczą inne kraje, ale przecież polaczki nie potrafią. W Niemczech w końcu też rządzi kod czy 65+ skoro nie mogą robić zakupów. Inna sprawa - czepianie sie kin, itd. to proponuje sie zorientować, że handel jedyny tam sie odbywa przy coli i popcornie.  
Komedia, istna komedia. Obwinianie kościoła za zakaz to żart. Równie dobrze można powiedzieć, że to religia judaistyczna, bo zmierza do szabatu. Każdy kto chce znaleźć głupie powiązania i argumety je znajdzie. Nie popierają tego 'fani' rydzyka, kodu i 65+. Mam 28 lat, nie jestem zwolennikiem żadnego kodu czy innych, a uważam, że powinien być zakaz. Ludzie potrafią żyć bez niedzielnych zakupów o czym świadczą inne kraje, ale przecież polaczki nie potrafią. W Niemczech w końcu też rządzi kod czy 65+ skoro nie mogą robić zakupów. Inna sprawa - ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2016 o 20:54
0
Nie dzielmy ludzi na tych lepszych i tych gorszych, czyli roboli do oracy na okrągło., Dajmy też wolne niedziele pracownikom energetyki, wodociągów, lekarzom w szpitalach, strażakom, policjantom, wojsku, kolejarzom (Solidarność kooejarska), pilotom, kierowcom mpk, pracownikom mpec, hutnikom w pracy ciągłej, …… Precz z wyzyskiem i pracą non stop dla gorszej kasty praconików.
Avatar
fera / 4 września 2016 o 20:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepisy prawa i kodeksu pracy, ustanowionego ..... przez solidaruchów.
kiedyś solidarność to byli sprzedawczyki na czele z bolkiem, także nie licz na nic, tylko na siebie i teraz odpiwprzyć się wszyscy ode mnie, nawet ksiądz teraz w niedzielę nie dostanie odde mnie nawet grosza, a specjalnie w niedzielę będe zamawiac msze bez opłaty, bo przecież nie wolno targowac w niedzielę i modlić się za pieniądze też.
kiedyś solidarność to byli sprzedawczyki na czele z bolkiem, także nie licz na nic, tylko na siebie i teraz odpiwprzyć się wszyscy ode mnie, nawet ksiądz teraz w niedzielę nie dostanie odde mnie nawet grosza, a specjalnie w niedzielę będe zamawiac msze bez opłaty, bo przecież nie wolno targowac w niedzielę i modlić się za pieniądze też. rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2016 o 12:51
0
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepisy prawa i kodeksu pracy, ustanowionego ..... przez solidaruchów.
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepi... rozwiń
Avatar
amen / 5 września 2016 o 21:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O to chodzi drogi Panie, żeby właśnie ta kasjerka i inni ludzie jej podobni przestali wydawać swoje psie pieniądze ze śmieciowej umowy na jedyną znaną sobie rozrywkę - zakupy w zagranicznym hipermarkecie lub galerii, tylko zasilili lokalne atrakcje, prywatną gastronomię i osiedlowe sklepiki. Pierniczenie, że należy zamknąć stacje i szpitale jest skrajnym imbecylstwem. Proszę popatrzeć np. na Holandię - tam w niedziele nie ma handlu, a wszystko funkcjonuje perfekcyjnie.
Proponuje porównac PKB obu krajów i zarobki a potem pisac takie głupoty.
Proponuje porównac PKB obu krajów i zarobki a potem pisac takie głupoty. rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 21:13
0
Uszczęśliwianie ludzi na siłę a poza tym naszego biednego kraju najzwyczajniej w świecie nie stać na to, to nie bogaty zachód tylko już prawie azja. Jak ten niedorzeczny pomysł wejdzie w życie, to się będzie długo czkawką odbijał a potem wrócimy do tego co jest teraz, tylko po grzyba przeprowadzać operację na żywym organizmie, żeby pokazówke odwalić, że niby coś się robi?
Avatar
alalj / 5 września 2016 o 16:42
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie dzielmy ludzi na tych lepszych i tych gorszych,  czyli roboli do oracy na okrągło., Dajmy też wolne niedziele pracownikom energetyki,  wodociągów,  lekarzom w szpitalach, strażakom,  policjantom,  wojsku,  kolejarzom (Solidarność kooejarska),  pilotom,  kierowcom mpk,  pracownikom mpec,  hutnikom w pracy ciągłej, ……  Precz z wyzyskiem i pracą non stop dla gorszej kasty praconików.
Śmieszne. Od kiedy ratowanie ludzi, życia czy zapewnienie nam energii czy wody ma coś wspólnego z tym czy ktoś akurat nie potrzebuje teraz lodów czy flaszki wódki? Zakupy można zrobić kiedy indziej, a pisanie, że sie nie ma czasu to żaden argument, bo sklepy są otwarte od 6/7-20/21/22/23/24. Nie znam nikogo kto pracuje od 6-24 codziennie od poniedziałku do soboty, że koniecznością jest robienie zakupów w niedziele. Kierowcy? Nie każdego stać na samochód. Są zawody, w których każdy zna wymagania jak praca w weekend i sie na to godzi i nikt tego nie ukrywa. 
Śmieszne. Od kiedy ratowanie ludzi, życia czy zapewnienie nam energii czy wody ma coś wspólnego z tym czy ktoś akurat nie potrzebuje teraz lodów czy flaszki wódki? Zakupy można zrobić kiedy indziej, a pisanie, że sie nie ma czasu to żaden argument, bo sklepy są otwarte od 6/7-20/21/22/23/24. Nie znam nikogo kto pracuje od 6-24 codziennie od poniedziałku do soboty, że koniecznością jest robienie zakupów w niedziele. Kierowcy? Nie każdego stać na samochód. Są zawody, w których każdy zna wymagania jak praca w weekend i sie na to ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 16:41
0
Agnieszka napisał:
Trochę nie pojmuję wyciągania kwestii typu "ja pracuję w szpitalu i nikt o wolną niedzielę dla mnie nie wnosi". Jak można stawiać równo molochy handlowe (bez których uwierzcie da się przeżyć niedzielę)  i placówki ratujące życie i zdrowie? Właściciele sklepów jeśli zależy im na zysku to niech stają w niedzielę za ladą - nikt im obecnie tego nie broni, ale dajcie ludziom szansę na odpoczynek z rodziną gdy często bywa tak, że jeden rodzic pracuje pn-pt a drugi w tygodniu i w sb i ndz. Smuci mnie widok rodzin z dziećmi wałęsających się od rana do nocy w niedzielę po korytarzach galerii - tak jakby naprawdę już nic ciekawszego nie mieli do zrobienia. Ja niejako jestem stroną w tej sprawie ponieważ mój mąż pracuje w weekendy w galerii handlowej (otwartej dzień w dzień przez 10h!). Szczytem chamstwa są sytuacje w których do sklepu otwartego j.w. przychodzą ludzie na 5 minut przed zamknięciem wymuszając tym samym obsłużenie i bardzo się z tego tytułu nie przejmując. Ludzie szanujmy siebie nawzajem!
smuci mnie pisanie głupot.
smuci mnie pisanie głupot. rozwiń
Avatar
emerytka / 5 września 2016 o 16:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Proponuje zeby te osoby ktore sa za popracowaly sobie w niedziele i zobaczymy jakie bedzie wtedy ich zdanie
30 lat pracowałam świątek ,piątek i niedziela i włos mi z głowy nie spadł.
Avatar
stróż nocny / 5 września 2016 o 16:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To nie jest sprawa handlu w niedzielę czy święto. Proszę odpowiedzieć sobie czy chcesz pracować w niedzielę Ty lub ktoś z Twojej rodziny. Nie chcę ,żeby moja żona pracowała w niedzielę (a pracuje) i wszelkie plany są nie do pogodzenie - bo praca wypada dokładnie w imieniny czy inne zaplanowane imprezy. Nie robię zakupów w niedzielę - bo mam na to inne dni i znając koszt rozwalonego niedzielnego wypoczynku - szanuję innych prawo do wolnych dni. I tu nie chodzi co ja w tym czasie robię -- ważne , że odpoczywam z rodziną  lub kumplami.
Jak nie pasuje żonie praca w niedziele to można się zwolnić i balować cały tydzień
Jak nie pasuje żonie praca w niedziele to można się zwolnić i balować cały tydzień rozwiń
Avatar
alelj / 5 września 2016 o 16:33
0
Komedia, istna komedia. Obwinianie kościoła za zakaz to żart. Równie dobrze można powiedzieć, że to religia judaistyczna, bo zmierza do szabatu. Każdy kto chce znaleźć głupie powiązania i argumety je znajdzie. Nie popierają tego 'fani' rydzyka, kodu i 65+. Mam 28 lat, nie jestem zwolennikiem żadnego kodu czy innych, a uważam, że powinien być zakaz. Ludzie potrafią żyć bez niedzielnych zakupów o czym świadczą inne kraje, ale przecież polaczki nie potrafią. W Niemczech w końcu też rządzi kod czy 65+ skoro nie mogą robić zakupów. Inna sprawa - czepianie sie kin, itd. to proponuje sie zorientować, że handel jedyny tam sie odbywa przy coli i popcornie.  
Komedia, istna komedia. Obwinianie kościoła za zakaz to żart. Równie dobrze można powiedzieć, że to religia judaistyczna, bo zmierza do szabatu. Każdy kto chce znaleźć głupie powiązania i argumety je znajdzie. Nie popierają tego 'fani' rydzyka, kodu i 65+. Mam 28 lat, nie jestem zwolennikiem żadnego kodu czy innych, a uważam, że powinien być zakaz. Ludzie potrafią żyć bez niedzielnych zakupów o czym świadczą inne kraje, ale przecież polaczki nie potrafią. W Niemczech w końcu też rządzi kod czy 65+ skoro nie mogą robić zakupów. Inna sprawa - ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2016 o 20:54
0
Nie dzielmy ludzi na tych lepszych i tych gorszych, czyli roboli do oracy na okrągło., Dajmy też wolne niedziele pracownikom energetyki, wodociągów, lekarzom w szpitalach, strażakom, policjantom, wojsku, kolejarzom (Solidarność kooejarska), pilotom, kierowcom mpk, pracownikom mpec, hutnikom w pracy ciągłej, …… Precz z wyzyskiem i pracą non stop dla gorszej kasty praconików.
Avatar
fera / 4 września 2016 o 20:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepisy prawa i kodeksu pracy, ustanowionego ..... przez solidaruchów.
kiedyś solidarność to byli sprzedawczyki na czele z bolkiem, także nie licz na nic, tylko na siebie i teraz odpiwprzyć się wszyscy ode mnie, nawet ksiądz teraz w niedzielę nie dostanie odde mnie nawet grosza, a specjalnie w niedzielę będe zamawiac msze bez opłaty, bo przecież nie wolno targowac w niedzielę i modlić się za pieniądze też.
kiedyś solidarność to byli sprzedawczyki na czele z bolkiem, także nie licz na nic, tylko na siebie i teraz odpiwprzyć się wszyscy ode mnie, nawet ksiądz teraz w niedzielę nie dostanie odde mnie nawet grosza, a specjalnie w niedzielę będe zamawiac msze bez opłaty, bo przecież nie wolno targowac w niedzielę i modlić się za pieniądze też. rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2016 o 12:51
0
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepisy prawa i kodeksu pracy, ustanowionego ..... przez solidaruchów.
Kiedyś nam Solidarność wieściła, że to wolny wyreguluje nam gospodarkę. Teraz, jak się rynek zaczął regulować, to Solidarność ,,zmienia front'', oby tylko ,,działacze'' mieli ciągłość grzebania i uwiarygadniania swojej nieodzowności. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że jakiś czas solidaruchy wezmą się Kościół i wprowadzą zakaz odprawiania mszy w soboty i niedziele. Do, czego to podobne, żeby przemęczeni księża odprawiali msze w piątek, świątek i jeszcze w niedziele. Dziwne, że solidaruchy jeszcze nie zauważyli, że Kościół rażąco łamie przepi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 1

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!