Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 grudnia 2018 r.
14:52

Co dalej z programem Rodzina 500+? Ministerstwo zapowiada zmiany

0 34 A A

Ponad dwa lata temu ruszył flagowy program Prawa i Sprawiedliwości - Rodzina 500 plus. Wszystko wskazuje na to, że teraz szykują się w nim zmiany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o to, żeby pomóc tym najsłabiej zarabiającym, samotnym rodzicom pobierającym 500 plus. Bo dla nich podniesienie płacy minimalnej może stać się problemem.

Od 1 stycznia przyszłego roku płaca minimalna wyniesie 1634 zł na rękę. Obecnie, żeby dostać finansowe wparcie, mając jedno dziecko, dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 800 złotych netto. W przypadku dziecka niepełnosprawnego to 1200 zł. Minister Elżbieta Rafalska przewiduje więc podniesienie kryterium dochodowego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fazi / 29 grudnia 2018 r. o 15:21
zabrać nierobom i wesprzeć tych ktorzy dokładają sie do budżetu a nieroby i lenie niech padają z głodu lub przehlania
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 16:39
A może program "minus"? VAT minus, akcyza minus, podatek dochodowy minus? Może w końcu praca zacznie się opłacać, bo teraz mam wątpliwości, zwłaszcza że finansuję plusy dla tych co im się do roboty iść nie chce. A ponoć tyle pracy, że ciągle potrzebujemy Ukraińców. To jakim cudem jak jest tyle pracy są osoby co siedzą na zasiłkach i plusach i do roboty się nie ruszą? Czy to nie jakaś patologia?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 15:21
Samotnym rodzicom wlicza sie do kryterium alimenty wiec pensja +alimenty i tak przekracza sie dochod -mydlenie oczu tylko!!!!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 19:36
Wszystkim szkoda tych samotnych matek i innych, bo przecież koszty życia itd. A wy myślicie, że jak ktoś już starszy i z odchowanymi dziećmi to super bogaty? Sam tyram u prywaciarza za 2,5 netto i płacę za wynajem mieszkania 1300 zł + rachunki i też na życie ledwo starcza. I ja odczuwam wzrosty cen, bo mi nikt już 500 zł nie da. Tylko się dokładam, a mi też jest ciężko. Dlatego ten program jest niesprawiedliwy.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 16:22
Co to znaczy "samotny rodzic"? Dla mnie samotna to jest jedynie wdowa. Chyba ktoś to dziecko zrobił i ktoś na nie płaci. Dzieci ojca automatycznie nie mają jak się rodzice rozwodzą czy co? Znika on z powierzchni ziemi i nie zabierze czasem na zakupy. Ja już znam takich "samotnych" na papierku, żeby tylko więcej kasy wyciągnąć. Ewolucja wsteczna. Zamiast pracować i rozwijać gospodarkę, to na zasiłkach ludzie wolą ciągnąć i krętactwie.
Avatar
A.... / 29 grudnia 2018 r. o 18:50
Jest to troszke plytkie myslenie jest wiele matek po rozwodach gdzie biora alimenty z funduszu bo ojcowie z roznych przyczyn sie nie interesuja i nie loza na dzieci a kobiety pracuja na caly etat wiec zasilki sie nie naleza-szara rzeczywistosc.Teoretycznie mozna by rzucic prace i czerpac ze wszystkich przywilejow tylko kobieta ktora ma mozg tego nie zrobi-nie bedzie zyc z dzieci pieniedzy i zdaje sobie sprawe ze lat pracy i emerytury nie dostanie w prezencie
Avatar
Krycha / 29 grudnia 2018 r. o 19:31
Nie chcę  by padali z głodu, ale niech się  wezmą do pracy.Przecież jest  rynek  pracownika. Praca jest tylko pracować się  nie chce. Dla tego co chce lub chciał pracować praca zawsze była i jest.
Avatar
Samotna matka / 29 grudnia 2018 r. o 18:07
Alimenty sie wliczają . Nawet takie alimenty 300zł. Przy najniższej pensji  1600 i czynszu tbs 850zl na wydatki dla dziecka zostaje niewiele. Idzie na życie. Trochę jest poczucie niesprawiedliwości.  Wątpię by ktoś się chciał zamienić gdyby wiedział jak to na codzień wygląda. 
Avatar
P / 29 grudnia 2018 r. o 16:26
Niech zniosą VAT na produkty dziecięce to zyska sprawiedliwie każda rodzina i tonzgodnie z przeznaczeniem
Avatar
Ula / 29 grudnia 2018 r. o 16:54
Jesli zniosa Vat to ci co nie pracuja będą miec problem ze ci bogatsi tez kupuja bez Vatu. Polakowi nie dogodzisz
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 16:13
ja wychowałam dziecko i od państwa nic nie dostałam i wiele innych moich znajomych też ,naprawdę młode mamy teraz mają super.I znam taki osoby że nie pracują bo wola wziąsc 500 plus a nie pracować,tylko nie myślą co będzie jak po wyborach przyjdzie inna władza i zlikwiduje 500 plus ,a kiedyś to nastąpi,to pewnie pójdą do opieki po kasę ,a oni im dadzą ,bo u nas uczciwemu człowiekowi to się nic nie należy ,y\tylko nierobom i cwaniakom ,a nasze Państwo to jest głupie i im daje ,a oni się z tego śmieją
Avatar
ja / 31 grudnia 2018 r. o 08:40
Po co 500+ ? Dla elementów z marginesu na większe picie i większą krzywdę dzieci. Chcecie pomóc dzieciom - dać ludziom godnie zarobić, obniżyć Vat na artykuły dziecięce, w szkołach wypożyczać podręczniki , darmowe podstawowe usługi w żłóbkach, przedszkolach (np jak ktoś chce dzieciaka uczyć angielskiego to niech płaci ) . W szkołach świetlice , zajęcia sportowe aby dzieci ludzi z marginesu wyciągnąć z tego środowiska pokazać inne życie.
Avatar
Balcerollowic / 30 grudnia 2018 r. o 22:42
Balcerollowic  /   teraz 0 DIAGNOZA: Odpowiedzialni za niż demograficzny są pracodawcy pazerni wyzyskiwacze mobberzy w 70 % i rządzący nie potrafiący stworzyć stabilnych warunków do życia 30 %
Avatar
Balcerollowic / 30 grudnia 2018 r. o 22:38
DIAGNOZA: Odpowiedzialni za niż demograficzny są pracodawcy pazerni wyzyskiwacze mobberzy w 70 % i rządzący nie potrafiący stworzyć stabilnych warunków do życia 30 %
Avatar
Konrad555 / 30 grudnia 2018 r. o 18:11
Szkoda tylko ze na te wszystkie "plusy" skladaja sie obywatele...doszlo do sytuacji ze jedni pracuja i ich sie okrada podatkami a inni...im sie nalezy i daje sie im nasza kase....oni produkuja patologie ktorej wmawiaja ze dzieki 500+ PKB rosnie
Avatar
K / 30 grudnia 2018 r. o 14:16
A moja córka na wiosnę kończy 18 lat, ma pułtora roczne dziecko i jest w ciąży. Na razie pieniądze biorę ja ale po skończeniu lat będzie miała swoje pieniądze. A razem z alimentami i opieką społeczną będzie miała ładną sumkę. Tamte rządy się o nas nie martwiły tylko o milionerów. A ten robi dużo dla takich ludzi jak my.
Właśnie - obecny rząd wspiera tych, co mają problem z polszczyzną (półtoraroczne!!!), i takich, co nic innego, poza dziećmi, robić niepotrafią. Niezła córeczka - niespełna 18 lat i już dziecko niemal dwuletnie, a kolejne w drodze. I do tegoalimenty,czyli tatuś/tatusiowie zlewają temat. Córeczkapewnie na gimnazjum zakończyła edukację, a może i nie, więc jest społecznie kompletnie nieprzydatna, za to łapki po zasiłki i alimenty wyciąga chętnie. Szkoda, że jej "warsztat pracy" już taki zjechany będzie - 18 lat i dwójka dzieci. Co planujecie dalej? Wciąż na zasiłkach i alimentach jechać? Gratuluję dobrego samopoczucia.
Właśnie - obecny rząd wspiera tych, co mają problem z polszczyzną (półtoraroczne!!!), i takich, co nic innego, poza dziećmi, robić niepotrafią. Niezła córeczka - niespełna 18 lat i już dziecko niemal dwuletnie, a kolejne w drodze. I do tegoalimenty,czyli tatuś/tatusiowie zlewają temat. Córeczkapewnie na gimnazjum zakończyła edukację, a może i nie, więc jest społecznie kompletnie nieprzydatna, za to łapki po zasiłki i alimenty wyciąga chętnie. Szkoda, że jej "warsztat pracy" już taki zjechany będzie - 18 lat i dwójka ... rozwiń
Avatar
guest / 30 grudnia 2018 r. o 11:55
Jednak powinni zrobić tak że jeżeli oboje rodziców pracuje to mają 500+ a jezeli nie to nie mają. Ale też i za naszych pracodawców powinni się troszki wziąć, już nie wspomnę o podatkach jakie są zawarte w naszych pensjach o tych daninach które co miesiąc są zabierane i sprzeniewierzane przez polityków.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 11:02
Ten program jest porażką, to fakt. Patrząc na politykę społeczną naszego państwa to płakać się chce. Ludzie, którzy pracują ile mogą żeby jakoś godnie żyć nigdy nie dostaną 500 + bo dochód przekroczył o 30 zł, a Ci którzy i tak nie wykorzystają tych pieniędzy na potrzeby dzieci tylko na papieroski i alkohol, owszem. Więc dokąd to zmierza? Zastanówcie się. Ten program nie powinien być opcja "zarobku" dla Pani, która tylko dorabia dzieci i siedzi na tyłku, nie podejmuje pracy bo jej się zasiłki należą. Mało takich przypadków? Kobieta, lat niespełna 30, zdrowa, mogła by pójść do pracy, ma 5 dzieci - każde z innym, i jej się należy, bo tak jej źle. No przepraszam ale chyba nie tędy droga. A ludzie, którzy chcą jakoś żyć muszą wyjeżdżać za granicę za chlebem, żeby jakoś wiązać koniec z końcem.. taki obrót spraw powinien być wstydem dla władz. Zamiast własnych obywateli, są Ukraińscy, a Polacy jadą w świat, bo w swoim kraju nie mogą godnie żyć.. niejeden żyłby na granicy ubóstwa, gdyby nie zachodni sąsiedzi. Tak więc gratulacje.. to jest po prostu straszne. Ale co zrobić.. jak liczy się tylko "dopchanie do koryta", a nie polepszenie sytuacji obywateli.
Ten program jest porażką, to fakt. Patrząc na politykę społeczną naszego państwa to płakać się chce. Ludzie, którzy pracują ile mogą żeby jakoś godnie żyć nigdy nie dostaną 500 + bo dochód przekroczył o 30 zł, a Ci którzy i tak nie wykorzystają tych pieniędzy na potrzeby dzieci tylko na papieroski i alkohol, owszem. Więc dokąd to zmierza? Zastanówcie się. Ten program nie powinien być opcja "zarobku" dla Pani, która tylko dorabia dzieci i siedzi na tyłku, nie podejmuje pracy bo jej się zasiłki należą. Mało takich przypadków? Kobieta... rozwiń
Avatar
Barbara / 30 grudnia 2018 r. o 10:58
A moja córka na wiosnę kończy 18 lat, ma pułtora roczne dziecko i jest w ciąży. Na razie pieniądze biorę ja ale po skończeniu lat będzie miała swoje pieniądze. A razem z alimentami i opieką społeczną będzie miała ładną sumkę. Tamte rządy się o nas nie martwiły tylko o milionerów. A ten robi dużo dla takich ludzi jak my.
Avatar
M / 30 grudnia 2018 r. o 08:48
A ja mam 2 malych dzieci pierwsze sie urodzilo jeszcze przed 500plus i bardzo sie ciesze ze te pieniadze PRAWIE starczyly na pampersy i husteczki. teraz dzieciaki prawie nie uzywaja pampersow wiec kasy troche zostaje na tzw.budzet ubraniowy czy na dentyste czy innych lekarzy. Dodam tylko ze oboje pracujemy i z przykroscia stwierdzam ze ta kropelka (500zl) w morzu potrzeb przy malych dzieciach raczej noe nadawala by sie na utrzymanie nawet gdyby nic dzieciom nie kupowac to jak taki patol przezyje miesiac za taki grosz?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!