Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

6 lipca 2017 r.
8:36

Trump: Ameryka kocha Polskę!

0 46 A A

Historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei, których nigdy nie dało się złamać – powiedział w czwartek w Warszawie Donald Trump. W nawiązaniu do art. 5 traktatu o NATO, dotyczącego zobowiązania do kolektywnej obrony, zapewnił, że Amerykanie stoją z Europą ramię w ramię

Aktualizacja artykułu: 6 lipca 2017 r. 18:41
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Air Force One wylądował na Okęciu w środę późnym wieczorem. Oficjalna część wizyty zaczęła się w czwartek rano. Najważniejszym punktem było przemówienie na placu Krasińskich. Trump został przywitany bardzo entuzjastycznie. Tłumy co chwilę go oklaskiwały i skandowały jego imię i nazwisko. – Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków! – rozpoczął przemówienie prezydent Stanów Zjednoczonych.

Strona amerykańska podkreślała wcześniej, że w Warszawie padną bardzo ważne słowa. Trump odniósł się do art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, który stanowi podstawę zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. – Stany Zjednoczone zademonstrowały nie tylko przez słowa, ale i działania, że stoimy w ramię w ramię broniąc art. 5 - zobowiązania do obrony kolektywnej – oznajmił Donald Trump. Warto podkreśli, że dotąd nowy prezydent USA nigdy tak stanowczo nie mówił, że zamierza respektować tę NATO-wską zasadę. Trump mówił też o destabilizujących działaniach Rosji i zachęcił ją, by „wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów, by zamiast tego przyłączyła się do wspólnoty narodów odpowiedzialnych, walczących przeciwko wspólnym wrogom, a w Syrii broniących cywilizacji, jako takiej”.

Ze słów Trumpa zadowolony był przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Podkreślił, że „słowa Donalda Trumpa o art. 5 były ważne”. – Nie padły na szczycie NATO i to wzbudziło lekki niepokój, także w Europie i w Polsce. Dzisiaj te słowa, może jeszcze nie do końca tak wybrzmiały, jak chcielibyśmy to usłyszeć, ale mimo wszystko jest to wyraźny postęp w porównaniu do wcześniejszych deklaracji – ocenił Tusk.

Trump dużo mówił też o historii naszego kraju i sojuszu z Polską. – Jestem tu dzisiaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika ale też pokazać was jako przykład wolności innym, którzy poszukują wolności i którzy chcą zebrać w sobie odwagę i gotowość, aby bronić naszej cywilizacji – powiedział prezydent USA. Trump dodał, że „historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei; których nigdy nie dało się złamać i którzy nigdy, przenigdy nie zapomnieli kim są”.

Podczas wizyty w Polsce Trump spotkał się też w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. – Rozmawialiśmy o obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce, o wzmacnianiu bezpieczeństwa naszej części Europy oraz sytuacji na Ukrainie. Wstępnie umówiliśmy się z prezydentem Trumpem, że w przyszłym roku odwiedzę Stany Zjednoczone – powiedział polski prezydent.

Trump pozytywnie mówił również o koncepcji Trójmorza, na którego szczycie gościł po spotkaniu z Dudą. Jednym z głównych założeń koncepcji jest współpraca 12 państw europejskich na płaszczyźnie energetycznej. – Popieram tę inicjatywę. Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom europejskim w tym, byście nigdy nie byli uzależnieni od jednego dostawcy – stwierdził. Trump. Nawiązał w ten sposób do stanowiska amerykańskiego rządu, który zamierza podpisać z Polską kontrakt na dostawy gazu.

Amerykański prezydent poruszył też kwestię zagrożenia ze strony Korei Północnej. – Wzywam wszystkie narody do pokazania, że Korea Płn poniesie konsekwencje – powiedział. Chodzi o próby rakietowe, jakie od dłuższego czasu przeprowadza reżim Kim Dzong Una.

Wizyta amerykańskiego prezydenta spotkała się z również protestami. Kilkaset osób na rogu ulic Miodowej i Schillera skandowało: „Precz z Trumpem”. Z kolei działacze Greenpeace wyświetlili na Pałacu Kultury napis: „No Trump, Yes Paris”, aby zaprotestować przeciwko odrzuceniu przez amerykańskiego prezydenta porozumienia klimatycznego.

Z Warszawy 45. prezydent USA pojechał do Hamburga na szczyt G20, który zaczyna się w piątek i potrwa do niedzieli. Ma tam dojść do spotkania z prezydentem Rosji Wladimirem Putinem. 

--------------

Godz. 14.08

Kolumna z prezydentem Trumpem jedzie już na lotnisko. Amerykański prezydent wkrótce opuści Polskę i odleci na szczyt do Hamburga.

Godz. 13.58

Donald Trump: Fundamentalne pytanie brzmi: czy Zachód chce przeżyć?

Godz. 13.28

Trump w podniosłych słowach zwrócił się do Polaków: Jestem tutaj, by pokazać Was jako przykład obrony naszej cywilizacji.

Godz. 13.15

Prezydent Donald Trump jest już na Placu Krasińskich w Warszawie. - Ameryka kocha Polaków - powiedział.

Godz. 12.50

Na rogu ulic Miodowej i Schillera w Warszawie zgromadziło się około 200 przeciwników amerykańskiego prezydenta. Zgromadzeni skandują: "Precz z Trumpem".

Godz. 12.00

Melania Trump wspólnie z Agatą Kornhauser-Dudą zwiedza Centrum Nauki Kopernik. Pierwsze damy spotkały się z dziećmi.

Godz. 11.40

- Stany Zjednoczone nie będą wykorzystywać energii, żeby Was do czegokolwiek zmuszać. Nie pozwolimy także na to, żeby inni to robili - zapewnił Donald Trump.

Godz. 11.20

Rozpoczął się szczyt państw Trójmorza. Prezydent Trump zwrócił się do ich liderów: Macie inspirującą historię, poradziliście sobie z latami ucisku.

Godz. 11.00

- Wstępnie umówiliśmy się z prezydentem Trumpem, że w przyszłym roku odwiedzę Stany Zjednoczone - powiedział Andrzej Duda.

Godz. 10.30

Rozpoczęła się konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. - Polska to nie tylko nasz przyjaciel, ale także ważny sojusznik - powiedział w jej trakcie amerykański prezydent.

Godz. 9.30

Prezydent Andrzej Duda przywitał Donalda Trumpa w Zamku Królewskim. Prezydenci obu krajów udali się na spotkanie "w cztery oczy".

 

 

Godz. 9.17

Prezydent USA Donald Trump wyruszył z hotelu Marriott do Zamku Królewskiego, gdzie spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. 

>>>

Prezydent Stanów Zjednoczonych przybył do Polski w środę po godz. 22, kiedy to Air Force One wylądował na warszawskim Okęciu. Z lotniska prezydencka limuzyna przejechała ulicami Żwirki i Wigury, Raszyńską i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott, gdzie amerykański prezydent wraz z pierwszą damą Melanią Trump spędzili noc.

Prezydent Andrzej Duda przywita w czwartek Donalda Trumpa o godz. 9.25 na Zamku Królewskim, gdzie obaj prezydenci odbędą rozmowę "w cztery oczy". 

W wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie można wykluczyć, że wizyta Trumpa "będzie miała charakter historyczny". Zadeklarował również, ze z Trumpem będzie rozmawiał o konkretnych kwestiach związanych m.in. z bezpieczeństwem energetycznym, budową tarczy antyrakietowej w Redzikowie czy obecnością wojsk amerykańskich w Polsce. 

Według prezydenta wizyta amerykańskiego prezydenta pokazuje również znaczenie naszego państwa. "Jesteśmy po prostu ważnym państwem tej części świata, jesteśmy jednym z większych państw europejskich, jesteśmy liderem Europy Środkowej i dlatego prezydent Trump do nas przyjeżdża, bo to widzi i rozumie" - dodał. 

Po spotkaniu obu prezydentów odbędą się rozmowy plenarne polskiej i amerykańskiej delegacji. Z polskiej strony udział wezmą w nich: wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MSZ Witold Waszczykowski, minister obrony Antoni Macierewicz, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz ministrowie prezydenccy: szefowa kancelarii Halina Szymańska, szef BBN Paweł Soloch, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, a także ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek.

Po rozmowach delegacji prezydent Andrzej Duda i prezydent Donald Trump spotkają się z mediami. 

Szczyt Inicjatywy Trójmorza z udziałem prezydenta Donalda Trumpa - PROGRAM:

Godz. 9.25 Powitanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda J. Trumpa przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę - Zamek Królewski

Godz. 9.30 Rozmowa „w cztery oczy” Prezydenta RP i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki
Zamek Królewski, Pokój Królewiczowski

Godz. 9.55 Rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydenta RP i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Zamek Królewski, Sala Senatorska

Godz. 10.30 Spotkanie Prezydenta RP i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki z mediami
Zamek Królewski, Dziedziniec Wielki

Godz. 10.55 Oficjalne powitanie szefów delegacji Państw Trójmorza przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Prezydent Republiki Chorwacji Kolindę Grabar-Kitarović, Zamek Królewski, Sala Rycerska

Godz. 11.05 Oficjalne powitanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki przez Prezydenta RP i Prezydent Republiki Chorwacji, Zamek Królewski, Sala Rady

Godz. 11.10 Sesja transatlantycka Szczytu Trójmorza z udziałem Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Zamek Królewski, Wielka Sala Asamblowa

Godz. 12.15 Spotkanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki z Prezydent Republiki Chorwacji
Zamek Królewski, Sala Senatorska

Godz. 13.00 Udział szefów delegacji Państw Trójmorza w wystąpieniu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryk, Plac Krasińskich

Godz. 15.15 Sesja gospodarcza Szczytu – „Infrastruktura, transport, energetyka", Zamek Królewski, Wielka Sala Asamblowa

Godz. 17.00 Konferencja prasowa Prezydenta RP i Prezydent Republiki Chorwacji, Zamek Królewski, Dziedziniec Wielki

Plan wizyty Donalda Trumpa w Warszawie
Plan wizyty Donalda Trumpa w Warszawie (fot. Prezydent.pl)

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzesimir / 6 lipca 2017 o 17:37
+1
undefined napisał:
Wujek Sam przyleciał z USA, obieca nam coś a niektórzy z tego powodu będą dostawać orgazmów.
 A tacy jak ty i ci co tobie płacą dostaną sraczki...
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:39
0
No i teraz wyobraźmy sobie hipotetycznie że dziś napadła nas Rosja. Co robi USA??? Atakuje Rosję aby wywołac konflikt nuklearny czy odwraca się plecami i udaje że nic się nie dzieje? Po ce te puste słowa i zapewnienia, wiadomo jak jest
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:35
0
Ameryka kocha nasze pieniądze!!! To najbardziej agresywny kraj na świece!! Starszą nas Rosją żeby wyciągnąć kasę na uzbrojenie, nawet gaz będziemy od nich droższy kupować. Poniżamy się przed nimi gorzej niz przed ZSSR!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:35
0
Żal d. ściska. Bracia Amerykanie wspominając historię zapomnieliście o Jałcie. KTO NAS SPRZEDAŁ RUSKIM????? Albo mówicie całą prawdę albo morda w kubeł. Jak historia pokazała "umiesz liczyć? licz na siebie" , 5 tys żołnierzyków jest tu tylko po to aby ewentualnie chronić wycofanie swoich ludzi: ambasadora, biznes... Manipulacja z "gorącym" powitaniem Trumpa przez PISLand jest obrzydliwa. Biedni ludzie przekupieni przez Kaczyńskiego gorąco witali by nawet Putina. "Donald Trump, Donald Trump..." Beata, Beata..." Łapiński może być z siebie dumny tylko żeby tym ciemniakom nie wymsknęło się "Donald Tusk...;) Za robienie "łaski" sprzedaży gazu nie warto robić laski amerykanom.
Żal d. ściska. Bracia Amerykanie wspominając historię zapomnieliście o Jałcie. KTO NAS SPRZEDAŁ RUSKIM????? Albo mówicie całą prawdę albo morda w kubeł. Jak historia pokazała "umiesz liczyć? licz na siebie" , 5 tys żołnierzyków jest tu tylko po to aby ewentualnie chronić wycofanie swoich ludzi: ambasadora, biznes... Manipulacja z "gorącym" powitaniem Trumpa przez PISLand jest obrzydliwa. Biedni ludzie przekupieni przez Kaczyńskiego gorąco witali by nawet Putina. "Donald Trump, Donald Trump..." Beata, Beata...&q... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:59
0
Trumpa na pewno kocha PiS-landia, która kocha także Kaczyńskiego, Szydło i Adriana, a nienawidzi, bo warczy, buczy, wrzeszczy i gwiżdże, całą resztę, z Wałęsą na czele, a to przecież Wałęsa stał na czele Solidarnośći, która przyniosła Wam drodzy bracia i siostry wolność, jeśli macie przynajmniej po jednym zwoju mózgowym w tych gwiżdżących łbach, to powinno być wam wstyd, mnie było wstyd, jak patrzyłem na te wasze PiS-owskie popisy przed Trumpem
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:27
0
To dlaczego nadal są wizy skoro tak nas kochają, a na Litwa i Czechy nie maja wiz???!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 02:04
0
Nikt nas nie kocha.Nie oszukujemy się,to tylko polityka.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 23:07
0
Trump jednym wystąpieniem zrobił więcej dla Polski niż ten amber tusk przez lata lizania i "kroloewania "w Brukseli
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 22:43
0
Ważny moment, przełomowy....teraz dekomunizacja może ruszyć na całego. A jest kogo wsadzać, jest.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 22:40
0
Trump in Poland: Welcome To Paradise - Trump in Germany: Welcome To Hell. To koniec unii jaka znamy
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:39
0
No i teraz wyobraźmy sobie hipotetycznie że dziś napadła nas Rosja. Co robi USA??? Atakuje Rosję aby wywołac konflikt nuklearny czy odwraca się plecami i udaje że nic się nie dzieje? Po ce te puste słowa i zapewnienia, wiadomo jak jest
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:35
0
Ameryka kocha nasze pieniądze!!! To najbardziej agresywny kraj na świece!! Starszą nas Rosją żeby wyciągnąć kasę na uzbrojenie, nawet gaz będziemy od nich droższy kupować. Poniżamy się przed nimi gorzej niz przed ZSSR!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:35
0
Żal d. ściska. Bracia Amerykanie wspominając historię zapomnieliście o Jałcie. KTO NAS SPRZEDAŁ RUSKIM????? Albo mówicie całą prawdę albo morda w kubeł. Jak historia pokazała "umiesz liczyć? licz na siebie" , 5 tys żołnierzyków jest tu tylko po to aby ewentualnie chronić wycofanie swoich ludzi: ambasadora, biznes... Manipulacja z "gorącym" powitaniem Trumpa przez PISLand jest obrzydliwa. Biedni ludzie przekupieni przez Kaczyńskiego gorąco witali by nawet Putina. "Donald Trump, Donald Trump..." Beata, Beata..." Łapiński może być z siebie dumny tylko żeby tym ciemniakom nie wymsknęło się "Donald Tusk...;) Za robienie "łaski" sprzedaży gazu nie warto robić laski amerykanom.
Żal d. ściska. Bracia Amerykanie wspominając historię zapomnieliście o Jałcie. KTO NAS SPRZEDAŁ RUSKIM????? Albo mówicie całą prawdę albo morda w kubeł. Jak historia pokazała "umiesz liczyć? licz na siebie" , 5 tys żołnierzyków jest tu tylko po to aby ewentualnie chronić wycofanie swoich ludzi: ambasadora, biznes... Manipulacja z "gorącym" powitaniem Trumpa przez PISLand jest obrzydliwa. Biedni ludzie przekupieni przez Kaczyńskiego gorąco witali by nawet Putina. "Donald Trump, Donald Trump..." Beata, Beata...&q... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:59
0
Trumpa na pewno kocha PiS-landia, która kocha także Kaczyńskiego, Szydło i Adriana, a nienawidzi, bo warczy, buczy, wrzeszczy i gwiżdże, całą resztę, z Wałęsą na czele, a to przecież Wałęsa stał na czele Solidarnośći, która przyniosła Wam drodzy bracia i siostry wolność, jeśli macie przynajmniej po jednym zwoju mózgowym w tych gwiżdżących łbach, to powinno być wam wstyd, mnie było wstyd, jak patrzyłem na te wasze PiS-owskie popisy przed Trumpem
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:27
0
To dlaczego nadal są wizy skoro tak nas kochają, a na Litwa i Czechy nie maja wiz???!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 02:04
0
Nikt nas nie kocha.Nie oszukujemy się,to tylko polityka.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 23:07
0
Trump jednym wystąpieniem zrobił więcej dla Polski niż ten amber tusk przez lata lizania i "kroloewania "w Brukseli
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 22:43
0
Ważny moment, przełomowy....teraz dekomunizacja może ruszyć na całego. A jest kogo wsadzać, jest.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 22:40
0
Trump in Poland: Welcome To Paradise - Trump in Germany: Welcome To Hell. To koniec unii jaka znamy
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 22:09
0
To było jedno z najważniejszych przemówień wygłoszonych w Polsce
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 25 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.