Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 kwietnia 2020 r.
18:15

Jarosław Kaczyński mógł odwiedzić grób na zamkniętym cmentarzu. Fala krytyki

259 38 A A
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

2 kwietnia cmentarz powązkowski w Warszawie został zamknięty dla zwiedzających ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z walką z koronawirusem. Jak się okazuje cmentarz nie jest jednak zamknięty dla wszystkich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. Cmentarz Powązkowski zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych."  takie ograniczenia wprowadziła już 2 kwietnia Archidiecezja Warszawska. Ostatnio zakaz odwiedzin cmentarza został wydłużony do 26 kwietnia.

Okazuje się jednak, że zakaz nie obowiązuje wszystkich. Jak podał Fakt24 w piątek cmentarz na Powązkach odwiedził Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odwiedził tam grób swojej matki Jadwigi, który jest również symboliczną mogiłę Lecha i Marii Kaczyńskich. Był tam m.in. razem ze swoimi ochroniarzami.

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej w rozmowie z TVN 24 wyjaśnił, że zgoda na wstęp na cmentarz została wydana po wniosku od organizatorów uroczystości 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej. 

Sytuacja została skomentowana przez scenarzystkę Ilonę Łepkowską, który opublikowała na Facebooku bardzo emocjonalny wpis skierowany bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego.

"(...) Zobaczyłam dziś w internecie zdjęcie, jak wysiada Pan z limuzyny zaparkowanej w alei Cmentarza Powązkowskiego, gdzie wybrał się Pan, mimo zakazów, by odwiedzić grób swojej Matki.

Tym samym okazał Pan głęboką pogardę i całkowity brak zrozumienia uczuć milionów zwykłych Polaków, ludzi, w których interesie działa Pan ponoć od dziesięcioleci. Tych Polaków, którym w te Święta nie dane będzie odwiedzić grobów swoich bliskich, bowiem im, zwykłym Polakom jest to zakazane.

Szanuję Pana głęboką miłość do Matki, opiekę, którą ją Pan z Pana Bratem otaczaliście i rozumiem ból po jej stracie. Ale miłość do Rodziców i ból po ich śmierci to jedna z tych rzeczy, która ludzi powinna łączyć. Tymczasem ona dziś podzieliła Pana i pozostałych Polaków."  napisała Ilona Łepkowska, a jej list do prezesa PiS został udostępniony aż przez 193 tys. osób. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiej / 13 kwietnia 2020 r. o 19:40
+134
To jest ŚRODKOWY PALEC pokazany WSZYSTKIM którzy te święta spędziliśmy bez odwiedzania naszych bliskich. Nie daruje Ci teog PiSsie.
Avatar
lopez / 13 kwietnia 2020 r. o 21:27
+87
Arogancja, buta i pogarda dla zwyklych ludzi to wyróżnik tego kacyka. A masy krzyczą dzięki wodzu za twe srebrniki, będziemy ci dozgonnie wierni !
Avatar
Motormaxx / 14 kwietnia 2020 r. o 06:04
+49
Uważam, że prawo i ustanawiane nakazy oraz zakazy są jednakowe i tak samo wiążące dla wszystkich bez wyjątku. Tłumaczenie się jakimiś złożonymi wnioskami jest co najmniej słabe. Wizytę Kaczyńskiego i jego świty na cmentarzu uznaję jako złamanie zasad o zakazie przemieszczania się bez wyraźnego powodu i złamanie zakazu gromadzenia się. Żadnych masek na twarzach, rękawiczek i zachowania odległości 2 metrów nie zauważyłem. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi...
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 11:50
+35
Co za bezczelny typek. Spłodził w 4 tygodnie blisko 500 propagandowych wpisów i ma czelność nazywać innych trollami. Faktycznie, jeden z userów ostatnio słusznie zauważył, że tak właściwie Aaron_Langman to nie jest troll a prędzej zabawna karykatura trolla.
Nazwijmy rzecz po imieniu - użytkownik Aaron_Langman , to bezrozumny ciołek.
Avatar
Coffe_Taste / 14 kwietnia 2020 r. o 09:35
+34
Nie wiadomo do końca czy się śmiać czy płakać.
Avatar
Agent_Tomek / 14 kwietnia 2020 r. o 11:42
+33
Co za bezczelny typek. Spłodził w 4 tygodnie blisko 500 propagandowych wpisów i ma czelność nazywać innych trollami. Faktycznie, jeden z userów ostatnio słusznie zauważył, że tak właściwie Aaron_Langman to nie jest troll a prędzej zabawna karykatura trolla.
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 12:46
+29
LUBELSKI SOKzBURAKA ? - kto stoi za hejt trollingiem w DW i KL ?
Kto stoi za hejtem proPiSowskim i jednocześnie antypolskim? Ty masz w avatarze STOP HATE, a hejtujesz na potęgę! Ot, PiSowskie zachowania. Wam wolno wszystko, tak? Otóż nie!!! Wkrótce skończy się wasza historia.
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 12:47
+28
... minus 25 głosów w niecałą minutę? Ratushowi trolle z grupy SOKz BURAKA na froncie ?!
Nie, po prostu ludzie zaczeli myśleć. Tobie się ta sztuka jeszcze nie udała.
Avatar
oi. / 14 kwietnia 2020 r. o 09:57
+28
Jak kaczor pluje w twarz wszystkim to pisuarowe matolki cieszą się że wiosenny deszczyk na nich spadł i urosną...
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 14 kwietnia 2020 r. o 13:02
+24
Znowu monologi tego przytępawego trolla-bota z pisowskiej farmy których jedynym celem jest zepchnięcie z głównej strony komentarzy nieprzychylnych pisowskiej władzy.
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 21:52
+11
Sięgnijmy zatem do źródełka. Aaron Langman - ani imię ani nazwisko nie są polskie tylko mocno zalatują mieszkańcami państwa, które ukradło ziemię i wymordowało tysiące jej prawowitych od wieków właścicieli. Nie chcę aby pozwano mnie o rasizm czy jakiś zafałszowany stricte biznesowy antys...zm więc nie nazwę ich po imieniu ale każdy zapewne się domyśli. Ale wróćmy do tematu. Gorszego trolla snującego wyimaginowane teorie spiskowe od niejakiego Langman'a nie widzę póki co. Facet dodaje komentarze pod swoimi własnymi komentarzami a przecież nie od tego jest forum tylko raczej merytorycznej dyskusji. A tu tylko propaganda znana z pewnej publicznej stacji... Kto tu więc jest trollem? Kto robi z siebie i.d.i.o.t.ę? Pozostawiam bez odpowiedzi ale sugeruję pilną interwencję psychiatryczną gdyż mania prześladowcza bywa groźna dla życia i zdrowia... Panie Langman ścigaj pan lepiej Kaczyśniego za złamanie wszystkich możliwych zakazów i wizytę na cmentarzu...
 nędzny masz research trollu.... oby chociaż srebrniki które dostajesz były obfite
 nędzny masz research trollu.... oby chociaż srebrniki które dostajesz były obfite rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 21:47
+11
esbecka tefaunędza o HOŁOWNI, który też był na cmentarzu ani słowa... - lewacka hipokryzja tfuuu. ps Kaczynski wystąpił i otrzymal stosowne zezwolenia na wejście na cmentarz.
Avatar
Motormaxx / 14 kwietnia 2020 r. o 21:15
-3
Sięgnijmy zatem do źródełka. Aaron Langman - ani imię ani nazwisko nie są polskie tylko mocno zalatują mieszkańcami państwa, które ukradło ziemię i wymordowało tysiące jej prawowitych od wieków właścicieli. Nie chcę aby pozwano mnie o rasizm czy jakiś zafałszowany stricte biznesowy antys...zm więc nie nazwę ich po imieniu ale każdy zapewne się domyśli. Ale wróćmy do tematu. Gorszego trolla snującego wyimaginowane teorie spiskowe od niejakiego Langman'a nie widzę póki co. Facet dodaje komentarze pod swoimi własnymi komentarzami a przecież nie od tego jest forum tylko raczej merytorycznej dyskusji. A tu tylko propaganda znana z pewnej publicznej stacji... Kto tu więc jest trollem? Kto robi z siebie i.d.i.o.t.ę? Pozostawiam bez odpowiedzi ale sugeruję pilną interwencję psychiatryczną gdyż mania prześladowcza bywa groźna dla życia i zdrowia... Panie Langman ścigaj pan lepiej Kaczyśniego za złamanie wszystkich możliwych zakazów i wizytę na cmentarzu...
Sięgnijmy zatem do źródełka. Aaron Langman - ani imię ani nazwisko nie są polskie tylko mocno zalatują mieszkańcami państwa, które ukradło ziemię i wymordowało tysiące jej prawowitych od wieków właścicieli. Nie chcę aby pozwano mnie o rasizm czy jakiś zafałszowany stricte biznesowy antys...zm więc nie nazwę ich po imieniu ale każdy zapewne się domyśli. Ale wróćmy do tematu. Gorszego trolla snującego wyimaginowane teorie spiskowe od niejakiego Langman'a nie widzę póki co. Facet dodaje komentarze pod swoimi własnymi komentarzami a przecież ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 14:42
-4
"Zarówno premier Włoch jak i premier Hiszpanii, którzy prowadza rządy ultralewicowe, ultra proeuropejskie, mówili, że jeżeli Unia Europejska nic nie zrobi, to może się rozpaść"
I znowu kłamiesz. Włoski premier jest bezpartyjny, a objął stanowisko z rekomendacji Ruchu Pięciu Gwiazd, a jest to włoska partia polityczna głosząca hasła antykorupcyjne, ekologiczne, eurosceptyczne, a także promujące demokrację bezpośrednią, określana jako ugrupowanie populistyczne. Premier Hiszpanii z kolei należy do Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, ugrupowania socjaldemokratycznego, a więc na pewno trudno je uznać za ultralewicowe.
Zgadzam się z Salvinim. UE to gniazdo żmij i układów.
Rozumiem, że z takim podejściem kompletnie nie korzystasz z elementów infrastruktury powstałych w Polsce zarówno z wykorzystaniem środków przedakcesyjnych (PHARE), jak i współfinansowanych przez UE po wstąpieniu Polski w jej struktury?
Rozumiem, że z takim podejściem kompletnie nie korzystasz z elementów infrastruktury powstałych w Polsce zarówno z wykorzystaniem środków przedakcesyjnych (PHARE), jak i współfinansowanych przez UE po wstąpieniu Polski w jej struktury? rozwiń
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 14:41
-4
... minus 25 głosów w niecałą minutę? Ratushowi trolle z grupy SOKz BURAKA na froncie ?! Kim jest lubelski neumann ?
A może po prostu ty jeden jesteś imbecylem i ludzie mają dość i ciebie, i tego twojego PiSu?
admin forum DW mógłby kilkoma skryptami zdekonspirować waszą prymitywną falową aktywność z  fake'owych "troll kont"  w kilka sekund... kluczowym jest to, dlaczego tego nie zrobi...
....wywalić za szerzenie kłamstw....
Czekam na wskazanie "tych kłamstw" :)
Już parę razy ci to wytknąłem, ostatni raz przed mniej więcej dwoma minutami w tym wątku.
W Austrii,  Francji i Włoszech od dawna udowodniono rosyjskie finansowanie (działania oligarchów)  dla wielu partii.  Czy Włochy są w NATO? Co robią tam rosyjskie wojska ?  To samo co "białe konwoje" na Ukrainie ? Skad sprowadzana jest ropa i gaz do  Włoch? :)
Nie ustosunkowujesz się do tego, co się do ciebie pisze, tylko wciąż wyciągasz jakieś spiskowe teorie. Skąd Polska bierze dużą część gazu i ropy? Skąd bierzemy węgiel, że nasz się nie sprzedaje?
Nie ustosunkowujesz się do tego, co się do ciebie pisze, tylko wciąż wyciągasz jakieś spiskowe teorie. Skąd Polska bierze dużą część gazu i ropy? Skąd bierzemy węgiel, że nasz się nie sprzedaje? rozwiń
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 14:21
-6
... minus 25 głosów w niecałą minutę? Ratushowi trolle z grupy SOKz BURAKA na froncie ?! Kim jest lubelski neumann ?
A może po prostu ty jeden jesteś imbecylem i ludzie mają dość i ciebie, i tego twojego PiSu?
admin forum DW mógłby kilkoma skryptami zdekonspirować waszą prymitywną falową aktywność z  fake'owych "troll kont"  w kilka sekund... kluczowym jest to, dlaczego tego nie zrobi...
....wywalić za szerzenie kłamstw....
Czekam na wskazanie "tych kłamstw" :)
Już parę razy ci to wytknąłem, ostatni raz przed mniej więcej dwoma minutami w tym wątku.
Już parę razy ci to wytknąłem, ostatni raz przed mniej więcej dwoma minutami w tym wątku. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 14:19
-4
"Zarówno premier Włoch jak i premier Hiszpanii, którzy prowadza rządy ultralewicowe, ultra proeuropejskie, mówili, że jeżeli Unia Europejska nic nie zrobi, to może się rozpaść"
I znowu kłamiesz. Włoski premier jest bezpartyjny, a objął stanowisko z rekomendacji Ruchu Pięciu Gwiazd, a jest to włoska partia polityczna głosząca hasła antykorupcyjne, ekologiczne, eurosceptyczne, a także promujące demokrację bezpośrednią, określana jako ugrupowanie populistyczne. Premier Hiszpanii z kolei należy do Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, ugrupowania socjaldemokratycznego, a więc na pewno trudno je uznać za ultralewicowe.
I znowu kłamiesz. Włoski premier jest bezpartyjny, a objął stanowisko z rekomendacji Ruchu Pięciu Gwiazd, a jest to włoska partia polityczna głosząca hasła antykorupcyjne, ekologiczne, eurosceptyczne, a także promujące demokrację bezpośrednią, określana jako ugrupowanie populistyczne. Premier Hiszpanii z kolei należy do Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, ugrupowania socjaldemokratycznego, a więc na pewno trudno je uznać za ultralewicowe. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 kwietnia 2020 r. o 14:13
-2
... minus 25 głosów w niecałą minutę? Ratushowi trolle z grupy SOKz BURAKA na froncie ?! Kim jest lubelski neumann ?
A może po prostu ty jeden jesteś imbecylem i ludzie mają dość i ciebie, i tego twojego PiSu?
admin forum DW mógłby kilkoma skryptami zdekonspirować waszą prymitywną falową aktywność z  fake'owych "troll kont"  w kilka sekund... kluczowym jest to, dlaczego tego nie zrobi...
Bo mamy wolność wypowiedzi? A do tego widzi, że jest nas wielu. To ciebie mógłby wywalić za szerzenie kłamstw. Ale zapewne szanuje wolność wypowiedzi.
Bo mamy wolność wypowiedzi? A do tego widzi, że jest nas wielu. To ciebie mógłby wywalić za szerzenie kłamstw. Ale zapewne szanuje wolność wypowiedzi. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 14 kwietnia 2020 r. o 14:04
+3
"Zarówno premier Włoch jak i premier Hiszpanii, którzy prowadza rządy ultralewicowe, ultra proeuropejskie, mówili, że jeżeli Unia Europejska nic nie zrobi, to może się rozpaść"
Avatar
Aaron_Langman / 14 kwietnia 2020 r. o 14:02
+4
... minus 25 głosów w niecałą minutę? Ratushowi trolle z grupy SOKz BURAKA na froncie ?! Kim jest lubelski neumann ?
A może po prostu ty jeden jesteś imbecylem i ludzie mają dość i ciebie, i tego twojego PiSu?
 admin forum DW mógłby kilkoma skryptami zdekonspirować waszą prymitywną falową aktywność z  fake'owych "troll kont"  w kilka sekund... kluczowym jest to, dlaczego tego nie zrobi...