Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 maja 2020 r.
8:08

Kolejny Strajk Przedsiębiorców w Warszawie. "Jedziemy, żeby upomnieć się o swoje firmy"

104 4 A A
Organizatorzy manifestacji podkreślają, że manifestacja była legalna. Policja – że nie, bo stołeczny ratusz odmówił rejestracji zgromadzenia uzasadniając decyzje rządowym rozporządzeniem o zakazie zgromadzeń z powodu epidemii koronawirusa. W przeddzień protestu Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że chociaż samorząd odmówił rejestracji zgromadzenia, to go nie zakazał.
Organizatorzy manifestacji podkreślają, że manifestacja była legalna. Policja – że nie, bo stołeczny ratusz odmówił rejestracji zgromadzenia uzasadniając decyzje rządowym rozporządzeniem o zakazie zgromadzeń z powodu epidemii koronawirusa. W przeddzień protestu Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że chociaż samorząd odmówił rejestracji zgromadzenia, to go nie zakazał. (fot. Damian Pankowiec)

W sobotę w Warszawie odbyć ma się trzeci już Strajk Przedsiębiorców. Podczas poprzedniego policja użyła gazu łzawiącego. Mimo to przedsiębiorcy zapowiadają, że do stolicy pojadą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę na kolejny protest wybiera jeszcze liczniejsza grupa z Lubelszczyzny niż poprzednio - mówi Damian Pankowiec, jeden z przedsiębiorców, który jeździ na protesty do stolicy. - Wiele osób jest wściekłych na fakt, jak policja potraktowała pokojową, legalną manifestację i obawiam się, że tym razem może się to skończyć dużo gorzej. Mimo to jedziemy, żeby upomnieć się o swoje firmy. Będziemy to robić regularnie, bo organizatorzy protestu zapowiedzieli, że będą one kontynuowane do skutku: co sobotę w Warszawie oraz w innych miastach Polski, również w Lublinie.

Pierwsi zamknięci, ostatni otwarci

W Warszawie była i znów pojedzie Anna Chargot-Cużytek, współwłaścicielka agencji eventowej Infinitum. Firma jest też właścicielem dużego lokalu w Lublinie, w którym działa szkoła tańca, na sali bankietowej organizowane są wieczorki taneczne dla seniorów oraz imprezy okolicznościowe takie jak przyjęcia komunijne, czy urodziny dla dzieci.

- Nigdy nie przypuszczaliśmy, że mając tak zdywersyfikowany profil usług z dnia na dzień zostaniemy odcięci od przychodów i to w 100 proc. Okazało się, że w związku z epidemią koronawirusa jako pierwsi zostaliśmy zamknięci i jako ostatni się otworzymy - opowiada Chargot-Cużytek. - Właśnie straciłyśmy przychody za nasz najwyższy sezon w naszej branży czyli maj i czerwiec, kiedy to generujemy 60 proc. przychodów z całego roku. Być może coś ruszy do jesieni, ale obawiam się, że sytuacja nie ulegnie poprawie także i w kolejnym roku.

Koszty prowadzenia firmy zostały. - Czynsz, kredyty, ZUS-y, media, wynagrodzenia pracowników - wylicza bizneswoman. - Dlatego postanowiliśmy skorzystać z pomocy tarczy antykryzysowej. I tu zaczynają się schody. Zwolnienie z ZUS, pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw, dofinansowanie kosztów zatrudnienia pracowników i postojowe pokryje około połowy tych kosztów. Resztę musimy dołożyć z własnej kieszeni. Jedyna forma wsparcia, która pokrywałaby nasze koszty bieżące to wsparcie z PFR. Subwencja nam się jednak nie należy, bo nie zatrudniamy pracowników na umowę o pracę.

Właścicielki Infinitum nie rozumieją, dlaczego nie mogą organizować wyjazdów integracyjnych skoro uczestnicy imprez i tak się widzą w pracy na co dzień. Dlaczego nie mogą prowadzić zajęć tanecznych, skoro na sali o pow. o 250 mkw. jest 10 osób: - Przecież na salach gimnastycznych można trenować do 12 osób. Wszystkie te działania rządu są powolne, nie konsultowane i nieadekwatne do specyfiki poszczególnych branż. W kwietniu zapłaciliśmy ponad 5 tys. podatku VAT, za imprezę która została przełożona na wrzesień. Po co? Przecież teraz będziemy wnioskować o zwrot tego VAT i go uzyskamy tylko za 60 dni, a płynność finansowa firmy jest na dnie.

Nie ma na czym zarabiać

Barbara Berecka o 22 lat prowadzi w Lublinie działalność gospodarczą związaną z pośrednictwem finansowym i sprzedażą ubezpieczeń. Jej mąż także jest przedsiębiorcą działającą na lokalnym rynku od 20 lat.


- Rządzący ostatecznie udowodnili nam, że się nie nadajemy do bycia przedsiębiorcami. Zrobili to przez zatrzymanie ludzi w domach, czyli poprzez faktyczne zatrzymanie gospodarki - mówi pani Barbara. - Nie da się funkcjonować, gdy część umów ubezpieczeń z różnych powodów nie jest wznawiana, co jest naturalne i nie ma nowych klientów, nowych kontraktów. Takiej sytuacji nie mieliśmy nigdy. Jeżeli chodzi o pośrednictwo w sprzedaży pożyczek, to spora część firm wstrzymała sprzedaż. Nie ma na czym zarabiać.

Pani Barbara przyznaje, że nie jest zaskoczona tym, że coraz więcej przedsiębiorców uważa, że tarcze antykryzysowe nie działają.

- To jest skutek braku pojęcia rządzących o prowadzeniu działalności gospodarczej i braku odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za to, co robią - uważa. - Nie tylko nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia, a nawet urzędnicy wykorzystują ogłoszoną epidemię, by działać na naszą szkodę, nadal uchylają się od przeprowadzenia postępowań administracyjnych w sprawach, które rozstrzygane były bez przeprowadzenia postępowań administracyjnych. Nawet w tak dramatycznej sytuacji urzędnicy nie działają na podstawie i w granicach prawa, nie przejawiają wręcz ludzkich odruchów. Naszą sytuację pogarsza fakt, że jesteśmy już i tak umordowani walką od ponad 15 lat o należne nam prawa z wrogo nastawionymi do nas, przedsiębiorców, przedstawicielami państwa i instytucji publicznych, którzy uważają, że przedsiębiorca to jest ktoś taki, kogo można bez żadnych konsekwencji zostawić bez środków do życia i na prowadzenie firmy.

Dlatego i ona na protest do Warszawy pojedzie.

Ten rok jest już stracony

Regularnie do stolicy jeździ też Damian Pankowiec, właściciel firmy „D-media”.

- Jeszcze w lutym nie wiedziałem nawet, kto jest premierem Polski, bo zwyczajnie nie interesowałem się polityką - mówi wprost. - Jednak kiedy na własnej skórze poczułem, jak rząd wykorzystuje epidemię do realizacji własnych celów i sami decydenci nie respektują stworzonych przez siebie przepisów, a surowo krają zwykłych obywateli, postanowiłem przyłączyć się do akcji strajkowej i będę ja kontynuował do skutku - zapowiada.

Firma Pankowca koncentrowała się na obsłudze fotograficznej imprez masowych, turystycznych, szkoleń oraz wesel.
To, co zarabiał w sezonie trwającym od wiosny do jesieni, musiało mu wystarczyć na przeczekanie chudego okresu zimowego. Gdy miał zacząć zarabiać, przyszła epidemia.

- Z żadnej opcji tarczy antykryzysowej niestety nie udało mi się skorzystać więc musze polegać jedynie na swoich oszczędnościach - opowiada i przyznaje, że myśląc o swojej działalności kreśli tylko czarne scenariusze. - Nawet natychmiastowe i całkowite odmrożenie gospodarki nie przyniesie nagle poprawy kondycji firm do stanu z przed epidemii. Ludzie zostali zastraszeni i wiele osób nadal boi się wychodzić z domu i utrzymywać kontakt z innymi osobami. Większość imprez zaplanowanych na lato 2020 została już odwołana lub przeniesiona na kolejny rok. Ten sezon uważam już za stracony.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kapi / 23 maja 2020 r. o 08:57
+13
No tak lepiej żeby rząd nic nie robił w kwestii koronawirusa tylko żeby pozwolił na eutanazję ludzi jak w Szwecji gdzie jest najwyższa umieralność od kilkudziesięciu lat, a starszych zarażonych osób nie leczy się tylko podaje morfine... Zrozumcie przedsiębiorcy (sam nim jestem) że wszyscy jadą na tym samym wózku. Każdy traci na tym kryzysie. To że ktoś nie zatrudniał ludzi na umowę o pracę czy nie budował w firmie poduszki bezpieczeństwa to był jego świadomy wybór. Coś za coś. Można i od razu wyciągać wszystką kasę z firmy i działalność opierać na "przyszłych" dochodach, ale można też budować kapitał firmy zarówno ten finansowy jak i ludzki i być miarę przygotowanym na kryzysy które zawsze mogą się pojawić. To jaką drogę ktoś wybierze to jest jego świadoma decyzja. Od czerwca praktycznie całość gospodarki będzie otwarta więc po co te protesty? W dodatku bez zachowania obowiązujących procedur sanitarnych i bez wymaganych zezwoleń. Taki przykład dajecie ludziom?
No tak lepiej żeby rząd nic nie robił w kwestii koronawirusa tylko żeby pozwolił na eutanazję ludzi jak w Szwecji gdzie jest najwyższa umieralność od kilkudziesięciu lat, a starszych zarażonych osób nie leczy się tylko podaje morfine... Zrozumcie przedsiębiorcy (sam nim jestem) że wszyscy jadą na tym samym wózku. Każdy traci na tym kryzysie. To że ktoś nie zatrudniał ludzi na umowę o pracę czy nie budował w firmie poduszki bezpieczeństwa to był jego świadomy wybór. Coś za coś. Można i od razu wyciągać wszystką kasę z firmy i działalność opie... rozwiń
Avatar
aromek7 / 23 maja 2020 r. o 08:30
+6
Jacy 'przedsiębiorcy protestują'? Stale te same twarze łażą w warszawce od 2015, gdy zostali oderwani od koryta. A pomoc rządowa jest realna i największa w stosunku do PKB w Europie Centralnej. PO by natomiast 'dało': podwyższenie wieku emerytalnego, likwidację 500plus, sprzedaż LOT, PKP, Poczty Polskiej, likwidację 13. emerytur, itd, a dla siebie powrót do żarcia ośmiorniczek.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2020 r. o 14:13
+1
Ja tam już zwolniłem swoich byłych 14 pracowników, zamknąłem firmę i mam święty spokój. Teraz czekam na zasiłek, a większość moich byłych pracowników co wiedziała lepiej jak powinienem prowadzić firmę, dziś może sama otworzyć i płacić po 5000zł miesięcznie za okradanie pracodawcy i obijanie się.
Avatar
kjsz / 23 maja 2020 r. o 11:36
+1
Co za idiotyzm " strajk przedsiębiorców". Skoro strajk to najlepiej niech przestaną pracować ( o ile pracują) i okupują własne przedsiębiorstwa! Najlepiej okupacyjny i głodowy
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2020 r. o 14:13
+1
Ja tam już zwolniłem swoich byłych 14 pracowników, zamknąłem firmę i mam święty spokój. Teraz czekam na zasiłek, a większość moich byłych pracowników co wiedziała lepiej jak powinienem prowadzić firmę, dziś może sama otworzyć i płacić po 5000zł miesięcznie za okradanie pracodawcy i obijanie się.
Avatar
kjsz / 23 maja 2020 r. o 11:36
+1
Co za idiotyzm " strajk przedsiębiorców". Skoro strajk to najlepiej niech przestaną pracować ( o ile pracują) i okupują własne przedsiębiorstwa! Najlepiej okupacyjny i głodowy
Avatar
kapi / 23 maja 2020 r. o 08:57
+13
No tak lepiej żeby rząd nic nie robił w kwestii koronawirusa tylko żeby pozwolił na eutanazję ludzi jak w Szwecji gdzie jest najwyższa umieralność od kilkudziesięciu lat, a starszych zarażonych osób nie leczy się tylko podaje morfine... Zrozumcie przedsiębiorcy (sam nim jestem) że wszyscy jadą na tym samym wózku. Każdy traci na tym kryzysie. To że ktoś nie zatrudniał ludzi na umowę o pracę czy nie budował w firmie poduszki bezpieczeństwa to był jego świadomy wybór. Coś za coś. Można i od razu wyciągać wszystką kasę z firmy i działalność opierać na "przyszłych" dochodach, ale można też budować kapitał firmy zarówno ten finansowy jak i ludzki i być miarę przygotowanym na kryzysy które zawsze mogą się pojawić. To jaką drogę ktoś wybierze to jest jego świadoma decyzja. Od czerwca praktycznie całość gospodarki będzie otwarta więc po co te protesty? W dodatku bez zachowania obowiązujących procedur sanitarnych i bez wymaganych zezwoleń. Taki przykład dajecie ludziom?
No tak lepiej żeby rząd nic nie robił w kwestii koronawirusa tylko żeby pozwolił na eutanazję ludzi jak w Szwecji gdzie jest najwyższa umieralność od kilkudziesięciu lat, a starszych zarażonych osób nie leczy się tylko podaje morfine... Zrozumcie przedsiębiorcy (sam nim jestem) że wszyscy jadą na tym samym wózku. Każdy traci na tym kryzysie. To że ktoś nie zatrudniał ludzi na umowę o pracę czy nie budował w firmie poduszki bezpieczeństwa to był jego świadomy wybór. Coś za coś. Można i od razu wyciągać wszystką kasę z firmy i działalność opie... rozwiń
Avatar
aromek7 / 23 maja 2020 r. o 08:30
+6
Jacy 'przedsiębiorcy protestują'? Stale te same twarze łażą w warszawce od 2015, gdy zostali oderwani od koryta. A pomoc rządowa jest realna i największa w stosunku do PKB w Europie Centralnej. PO by natomiast 'dało': podwyższenie wieku emerytalnego, likwidację 500plus, sprzedaż LOT, PKP, Poczty Polskiej, likwidację 13. emerytur, itd, a dla siebie powrót do żarcia ośmiorniczek.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podczas rewitalizacji skweru wycięto 94 ze 140 drzew. "Trochę mniej cienia jest, ale za to nowocześniej"
Zdjęcia
galeria

Podczas rewitalizacji skweru wycięto 94 ze 140 drzew. "Trochę mniej cienia jest, ale za to nowocześniej"

Dobiega końca rewitalizacja centralnego skweru w Janowie Podlaskim. W miejscu, gdzie kiedyś rosły drzewa, stanęła m.in. wielka fontanna z końmi.

Kasia Kowalska w Radiu Lublin
25 czerwca 2021, 19:00

Kasia Kowalska w Radiu Lublin

Przed nami kolejny koncert z cyklu "Nie tylko rock’n’roll" w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). 25 czerwca o godz. 19 na scenie rozgłośni wystąpi Kasia Kowalska.

Lublin. Ważą się losy rzeki i stadionu. List społeczników i odpowiedź prezydenta

Lublin. Ważą się losy rzeki i stadionu. List społeczników i odpowiedź prezydenta

Już w czwartek Rada Miasta Lublin ma głosować nad nową lokalizacją stadionu żużlowego. Prezydent chce przeznaczyć na ten cel część terenu po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Kibice żużla mocno temu przyklaskują, tymczasem ponad 130 osób apeluje w liście otwartym do radnych, by nie poparli prezydenckiej propozycji. W Ratuszu zanosi się na burzliwy dzień.

Ponad kilometr niepotrzebnych barierek w Lublinie? Zaskakujący finał akcji
galeria

Ponad kilometr niepotrzebnych barierek w Lublinie? Zaskakujący finał akcji

Stawiane w nadmiarze barierki szpecą miasto – twierdzą autorzy środowej akcji, którzy wzięli na celownik wygrodzenia w pobliżu al. Solidarności oraz ul. Ćwiklińskiej. Na terenie Lublina doliczyli się ponad kilometra płotków, które ich zdaniem są zbędne.

Nowy kierownik w starostwie w Puławach. Z policji

Nowy kierownik w starostwie w Puławach. Z policji

Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w puławskim starostwie wkrótce pokieruje nadkom. Marcin Koper, dotychczasowy naczelnik wydziału prewencji puławskiej policji. Pracę przy al. Królewskiej zwycięzca konkursu ma rozpocząć w przyszłym miesiącu.

Biała Podlaska: Prymusi ze złotymi piórami. Lista nagrodzonych uczniów
Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Prymusi ze złotymi piórami. Lista nagrodzonych uczniów

W Białej Podlaskiej co roku najlepsi uczniowie dostają od prezydenta złote i diamentowe pióra. Dobre oceny nie wystarczą. Aby dostać to najwyższe wyróżnienie trzeba wykazać się też w działalności społecznej czy sportowej.

"Czas to miłość". Koncerty Filharmonii Lubelskiej w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
26 czerwca 2021, 17:00

"Czas to miłość". Koncerty Filharmonii Lubelskiej w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Wraca cykl wyjątkowych letnich koncertów, podczas których artyści Filharmonii Lubelskiej będą występować w przestrzeni kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Pierwszy z występów już 26 czerwca o godz. 17.

Znowu tylko o honor. Tak na mecz Polska-Szwecja reagowali kibice w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Znowu tylko o honor. Tak na mecz Polska-Szwecja reagowali kibice w Lublinie

W smutnych nastrojach fani opuszczali dziś wieczorem strefę kibica w klubie Playa Marina nad Zalewem Zembrzyckim w Lublinie. Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 i pożegnała się z mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Za gorąco. Nie sadzą

Za gorąco. Nie sadzą

Miasto wstrzymuje akcję sadzenia 25 drzew kupionych za pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Euro 2020. Szwecja - Polska 3:2. Wracamy do domu
galeria

Euro 2020. Szwecja - Polska 3:2. Wracamy do domu

Reprezentacja Polski po bardzo zaciętym przegrała ze Szwecją, i zakończyła zmagania na ostatnim miejscu w grupie E z bilansem dwóch porażek i jednego remisu.

Śmiertelne pobicie na deptaku w Lublinie. Wyrok: 1,5 roku więzienia

Śmiertelne pobicie na deptaku w Lublinie. Wyrok: 1,5 roku więzienia

Jest wyrok sprawie śmiertelnego w skutkach pobicia na lubelskim deptaku. Młody mężczyzna po ciosie w twarz uderzył głową o chodnik i zmarł. Napastnik został za to skazany na 1,5 roku więzienia.

Artyści z niepełnosprawnościami zadebiutowali na scenie Teatru Muzycznego
galeria

Artyści z niepełnosprawnościami zadebiutowali na scenie Teatru Muzycznego

W miniony weekend w Lublinie odbyła się 31. edycja Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Po rocznej przerwie młodzi artyści z niepełnosprawnościami mogli się wreszcie spotkać i wystąpić przed publicznością, debiutując na scenie Teatru Muzycznego.

Straszny widok po pożarze. Strażacy ochotnicy z Kraśnika ruszyli z pomocą
ZDJĘCIA
galeria

Straszny widok po pożarze. Strażacy ochotnicy z Kraśnika ruszyli z pomocą

Około pół tony darów dotarło dzisiaj z Kraśnika do pogorzelców z Nowej Białej na Spiszu. Akcję pomocową zainicjowała Miejska OSP Kraśnik, za jej przykładem poszli inni strażacy ochotnicy. Z pomocą mieszkańców w ciągu 2 dni udało się zebrać m.in. długoterminową żywność i środki czystości.

Koniec roku szkolnego. Prezenty dla nauczycieli dzielą jak nigdy

Koniec roku szkolnego. Prezenty dla nauczycieli dzielą jak nigdy

Kwiaty, a może prezent? To co powinni dostać nauczyciele na koniec roku szkolnego zawsze wywoływało wśród rodziców duże emocje. W tym roku, w związku ze zdalną nauką opinie są jeszcze bardziej podzielone.

Lubelskie uczelnie lecą w dół. UMCS zaskoczony wynikami rankingu

Lubelskie uczelnie lecą w dół. UMCS zaskoczony wynikami rankingu

Uniwersytet Medyczny pozostaje najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z Lublina w najnowszym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2021”. Wyraźne spadki zanotowały Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Przyrodniczy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.