Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

21 lutego 2016 r.
9:00

Lech Wałęsa: Wiem, że w 100 procentach byłem oddany walce

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 30 A A
(fot. TVN24/x-news)
(fot. TVN24/x-news)

Miami, Floryda, USA. - Nigdy nie zgodziłem się na współpracę. Poświęciłem wszystko dla walki, rodzinę, żonę, a oni mi mówią, że ja tu jakieś pieniądze? Żarty - powiedział Lech Wałęsa odnosząc się do materiałów przejętych przez IPN od wdowy po generale Czesławie Kiszczaku. Wśród nich są m. in. teczka osobowa oraz teczka pracy TW "Bolek".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 22 lutego 2016 o 08:32
0

ha ha ha, co "wygumować"? Baba półanalfabetka (ukończone 4 klasy dawnej szkoły). Komunistyczna aktywistka. Wyrabiała 270% normy. W nagrodę, jako członkini komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, wysłana została w sierpniu 1951 na zjazd młodzieży do Berlina. Cnotliwa nie była. W kapuście znalazła swojego dzidziusia.

Piszesz bzdury. Też jesteś łuczony jak łuna?  :lol:  :lol:  :lol:

Może i ty na lewo i prawo ten, tego.... Uważaj na AIDS :)

Porzuć to zioło które teraz chlasz  bo niezłe masz odloty.

Porzuć to zioło które teraz chlasz  bo niezłe masz odloty.

rozwiń
Avatar
gość / 22 lutego 2016 o 08:29
0

niech ktoś przeczyta co tu pisze, bo ślepa jestem a po 40 latach parcy  mając 1300 zł nie stać mnie na kupno nowych okularów, bo leki ważniejsze,   tak pieprzone solidaruchy z lat 80 dały mi się dorobić


Taką "lojalkę" to podrzędny znawca komputerów może sam napisać zrobi fotkę i wkleić do netu. Jak byś miał trochę oleju w głowie to przed wklejaniem takich"oryginałów" najpierw popatrzył byś na necie jak wyglądają podobne dokumenty które naprawdę SB miała.

jalkę" to podrzędny znawca komputerów może sam napisać zrobi fotkę i wkleić do netu. Jak byś miał trochę oleju w głowie to przed wklejaniem takich"oryginałów" najpierw popatrzył byś na necie jak wyglądają podobne dokumenty które naprawdę SB miała.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 16:43
0
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r? 4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, pod... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 16:38
0

Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!

no i co uczone od siódmych boleści, mając 1-2 fakultety nie umiecie kierować ludźmi i pracujecie za 1300-1500 zł, oto proszę w latach 80 wyuczony po OHP kierował całym krajem, wstyd dla uczonych dr, mg, inz. itp. 

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 15:32
0

Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!

zaraz się  ze śmiechu udławię

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 15:29
0

sie nie martw

bedzie podwyżka dla emerytów i rencistów i darmowe leki to ci sie  polepszy

podwyżka 1,54 zł za 40 lat pracy a za pieprzenie się i zrobienie jednej sztuki dziecka 500 zł, oto jak o nas ludzi pracy pieprzone solidaruchy dbają

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 14:46
0
Wałęsa, a co masz do powiedzenia na temat swoich wielokrotnych rzekomych wygranych w totolotka? Też będziesz się zarzekał, że wielokrotnie udało ci się wygrać duże kwoty pieniędzy? Wałęsa, jesteś nie tylko prymitywnym elektrykiem, ale też skończonym głupkiem jeśli uważasz, że ludzie inteligentni wierzą w opowiadane przez ciebie bajki - także te na temat TW Bolek. Istnieje notatka Andrzeja Milczanowskiego o tym, że teczkęTW Bolka wykożyczyłeś do Belwederu, a następnie zwróciłeś zdekompletowaną. To też nieprawda???
Avatar
Anna / 21 lutego 2016 o 13:59
0

Człowieku przestań się wreszcie ośmieszać podobnymi gadkami. Jesteś może symbolem walki z komuną ale to nie TY!!! ją obaliłeś tylko tysiące bezimiennych szarych robotników którymi teraz pomiatasz i im plujesz w twarz.


Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 13:52
0

niech ktoś przeczyta co tu pisze, bo ślepa jestem a po 40 latach parcy  mając 1300 zł nie stać mnie na kupno nowych okularów, bo leki ważniejsze,   tak pieprzone solidaruchy z lat 80 dały mi się dorobić


sie nie martw

bedzie podwyżka dla emerytów i rencistów i darmowe leki to ci sie  polepszy

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 13:33
0

mając taką gromadę  dzieci to chłopisko donosił aby mieć pieniądze na chleb dla nich, no ale jak się lezie do łózka to myśli się tez głowa a nie tylko dolną częścią ciała, a przecież jeszcze jedno kawalerskie mial

Avatar
gość / 22 lutego 2016 o 08:32
0

ha ha ha, co "wygumować"? Baba półanalfabetka (ukończone 4 klasy dawnej szkoły). Komunistyczna aktywistka. Wyrabiała 270% normy. W nagrodę, jako członkini komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, wysłana została w sierpniu 1951 na zjazd młodzieży do Berlina. Cnotliwa nie była. W kapuście znalazła swojego dzidziusia.

Piszesz bzdury. Też jesteś łuczony jak łuna?  :lol:  :lol:  :lol:

Może i ty na lewo i prawo ten, tego.... Uważaj na AIDS :)

Porzuć to zioło które teraz chlasz  bo niezłe masz odloty.

Porzuć to zioło które teraz chlasz  bo niezłe masz odloty.

rozwiń
Avatar
gość / 22 lutego 2016 o 08:29
0

niech ktoś przeczyta co tu pisze, bo ślepa jestem a po 40 latach parcy  mając 1300 zł nie stać mnie na kupno nowych okularów, bo leki ważniejsze,   tak pieprzone solidaruchy z lat 80 dały mi się dorobić


Taką "lojalkę" to podrzędny znawca komputerów może sam napisać zrobi fotkę i wkleić do netu. Jak byś miał trochę oleju w głowie to przed wklejaniem takich"oryginałów" najpierw popatrzył byś na necie jak wyglądają podobne dokumenty które naprawdę SB miała.

jalkę" to podrzędny znawca komputerów może sam napisać zrobi fotkę i wkleić do netu. Jak byś miał trochę oleju w głowie to przed wklejaniem takich"oryginałów" najpierw popatrzył byś na necie jak wyglądają podobne dokumenty które naprawdę SB miała.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 16:43
0
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r? 4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, pod... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 16:38
0

Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!

no i co uczone od siódmych boleści, mając 1-2 fakultety nie umiecie kierować ludźmi i pracujecie za 1300-1500 zł, oto proszę w latach 80 wyuczony po OHP kierował całym krajem, wstyd dla uczonych dr, mg, inz. itp. 

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 15:32
0

Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!

zaraz się  ze śmiechu udławię

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 15:29
0

sie nie martw

bedzie podwyżka dla emerytów i rencistów i darmowe leki to ci sie  polepszy

podwyżka 1,54 zł za 40 lat pracy a za pieprzenie się i zrobienie jednej sztuki dziecka 500 zł, oto jak o nas ludzi pracy pieprzone solidaruchy dbają

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 14:46
0
Wałęsa, a co masz do powiedzenia na temat swoich wielokrotnych rzekomych wygranych w totolotka? Też będziesz się zarzekał, że wielokrotnie udało ci się wygrać duże kwoty pieniędzy? Wałęsa, jesteś nie tylko prymitywnym elektrykiem, ale też skończonym głupkiem jeśli uważasz, że ludzie inteligentni wierzą w opowiadane przez ciebie bajki - także te na temat TW Bolek. Istnieje notatka Andrzeja Milczanowskiego o tym, że teczkęTW Bolka wykożyczyłeś do Belwederu, a następnie zwróciłeś zdekompletowaną. To też nieprawda???
Avatar
Anna / 21 lutego 2016 o 13:59
0

Człowieku przestań się wreszcie ośmieszać podobnymi gadkami. Jesteś może symbolem walki z komuną ale to nie TY!!! ją obaliłeś tylko tysiące bezimiennych szarych robotników którymi teraz pomiatasz i im plujesz w twarz.


Tylko tymi robotnikami ktos musial pokierowac. Latwo jest teraz szczekac i oczerniac prawdziwego polskiego bohatera.Wstyd mi za pana/pania!
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 13:52
0

niech ktoś przeczyta co tu pisze, bo ślepa jestem a po 40 latach parcy  mając 1300 zł nie stać mnie na kupno nowych okularów, bo leki ważniejsze,   tak pieprzone solidaruchy z lat 80 dały mi się dorobić


sie nie martw

bedzie podwyżka dla emerytów i rencistów i darmowe leki to ci sie  polepszy

Avatar