Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 listopada 2018 r.
10:49

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna

0 8 A A

Pani Bożena z Krakowa od kilku lat ma problem z lokatorami, którzy sukcesywnie zadłużają jej mieszkanie. Dlaczego ci dobrze dobrze sytuowani, piastujący wysokie stanowiska ludzie oszukują kobietę, która wynajęła im mieszkanie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Wynajęłam to mieszkanie samotnemu mężczyźnie”

Artur S. razem z żoną i dwójką dzieci od kilku lat mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, w centrum Krakowa. W tym czasie zadłużyli je na ponad 50 tys. złotych, nie płacąc właścicielce za wynajem ani wspólnocie mieszkaniowej za czynsz.

- Wynajęłam to mieszkanie samotnemu mężczyźnie. Potem okazało się, że on mieszka tam z żoną, o czym dowiedziałam się przez przypadek. Nieco później, także przypadkowo dowiedziałam się, że mieszka tam także dwójka dzieci – mówi pani Bożena Drozd, właścicielka nieruchomości.

Z relacji pani Bożeny i obserwacji naszych reporterów wynika, że wynajmujące od pani Bożeny mieszkanie małżeństwo żyje na wysokim poziomie.

- To nie są poszkodowani przez los, biedni ludzie. To są ludzie wykształceni. Ludzie, którzy mogą pracować i zarabiać. Mieszkając w centrum Krakowa utrzymują dwa samochody, ich dzieci chodzą do prywatnych przedszkoli. W mojej ocenie to ludzie zamożni – dodaje pani Bożena.

Pani Bożena pozostaje bezsilna wobec sytuacji, w jakiej się znalazła. Próby skontaktowania się z lokatorami i uregulowania należności są bezskuteczne.

- Do 2016 roku pan Artur płacił nieregularnie, ale po moich monitach spłacił część długu. Zadłużenie względem wspólnoty nie było duże, ale na koniec roku zawsze jakieś było. Sytuacja drastycznie pogorszyła się w 2016 roku. Ostatni czynsz do wspólnoty, jaki ten pan wpłacił wpłynął w kwietniu 2016 roku. Jego dług wynosi ok. 52 tysiące złotych – mówi.

Kim są najemcy?

Artur S. w KRS widnieje, jako członek rad nadzorczych wielu firm, kilka z nich już nie działa. To on podpisał umowę najmu mieszkania z właścicielką. W wynajętym mieszkaniu żyje razem z żoną, Joanną S., która w myśl przepisów jest współodpowiedzialna zaistniałej sytuacji. Pani Bożena nie radząc sobie z sytuacją wynajęła prawnika i założyła sprawę Arturowi S. i jego żonie.

- Z jednej strony jest to sytuacja, jakich wiele, czyli problem z wypowiedzeniem umowy najmu i problem z zaległościami. Konfiguracja osobowa, z jaką mamy w tym przypadku do czynienia jest jednak bardzo osobliwa. Może się wydawać, że problemem tej sprawy jest zbyt duża świadomość przepisów. Starają się oni wykorzystać ich działanie na swoją korzyść – mówi adwokat Wojciech Rudzki.

Wyniki naszej obserwacji były zaskakujące. Okazało się, że kobieta pracuje w Urzędzie Skarbowym.
- Paradoksem jest sytuacja, w której osoba zajmująca się zawodowo windykacją jest sama windykowana – dodaje Rudzki.

Udało nam się porozmawiać przez telefon z Joanną S.

- Mój mąż jest moim pełnomocnikiem. Skoro on doprowadził do takiej sytuacji, to powinien tę sytuację rozwiązać. Nie wiem, co mój mąż robi. Pewnie wiecie więcej niż ja – powiedziała.

Lokator nie zjawia się w sądzie

Mimo kilku spraw w sądzie Artur S. nie zamierza opuścić lokum.

- To jest moje mieszkanie. Ten pan mnie straszy, że jak zacznę tam przychodzić, to zaburzę jego mir domowy i będę pociągnięta do odpowiedzialności. Czyli z ofiary stanę się sprawcą i szybko znajdą się na mnie paragrafy – mówi pani Bożena.

W dniu, w którym obserwowaliśmy Artura S., mężczyzna miał być w sądzie. Na rozprawę jednak nie dotarł, zasłaniając się zwolnieniem lekarskim wystawionym przez lekarza, biegłego sądowego. Na rozprawy dotyczące spłaty długu pani Bożeny nie stawia się od dawna.

- Ten pan robi sobie żarty z terminów rozpraw. Twierdzi, że jest na tyle chory, że nie może iść do sądu, ale tego samego dnia aktywnie załatwia swoje sprawy. Kondycji może mu pozazdrościć niejedna zdrowa osoba – mówi pani Bożena.

Właścicielka mieszkania otrzymała od wspólnoty nakaz spłaty długu. Wspólnota zagroziła, że w przeciwnym wypadku sprawa trafi do komornika. Pani Bożena nie miała wyjścia i z prywatnych oszczędności spłaciła zadłużenie.

- Potrzebuję pieniędzy, bo leczę się po wypadku. Dla mnie jest to bardzo poważna kwota – mówi pani Bożena i dodaje:

- Nie zostawię tej sprawy. Powiedziałam panu Arturowi, że to dla mnie sprawa priorytetowa. Doprowadzę to do końca. Nie pozwolę na to, by ktoś taki w ten sposób oszukiwał ludzi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jOOj / 17 listopada 2018 r. o 11:50
Dziki kraj z prawem dla cwaniaków..! Szkoda słów!
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 11:45
Niech poszuka 3 rozrywkowych mężczyzn im też wynajmie to mieszkanie. Trochę pomieszkają wspólnie, to może się skończy sielanka.
Avatar
tak czy nie / 17 listopada 2018 r. o 13:46
Jakie to cwane szumowiny. Pani ze skarbówki ustanowiła męża pełnomocnikiem i mozna jej skoczyć. Pewnie ma dobre wyniki w pracy... bo jak zniszczyć uczciwą osobę opanowała do perfekcji.
Avatar
gość / 17 listopada 2018 r. o 20:59
Ja bym poszedł do przełożonych tej Pani kierownik i tak dalej w górę. Ciekawe jak dyrektor skarbówki by się czuł widząc mnie codziennie robiącego awanturę z rana. Pewnie by się wnerwił i babę zwolnił.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 13:01
I weź tu wynajmij mieszkanie. Chyba łatwiej pozbyć się takich co to bez umowy mieszkają.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 15:28
Podobne sytuacje są opisywane dość regularnie, jaki jest efekt? Jak przystało na kraj z mchu i tektury, żaden. Co robią nasi kochani posłowie dla ochrony właścicieli? Nic nie zdziałał PO, niewiele PiS to może czas poszukać kogoś innego w następnych wyborach.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 13:32
Kurde dobry pomysl
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 12:12
***s://***youtube.com/watch?v=hqujkk9b4ZM
Avatar
gość / 17 listopada 2018 r. o 20:59
Ja bym poszedł do przełożonych tej Pani kierownik i tak dalej w górę. Ciekawe jak dyrektor skarbówki by się czuł widząc mnie codziennie robiącego awanturę z rana. Pewnie by się wnerwił i babę zwolnił.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 15:28
Podobne sytuacje są opisywane dość regularnie, jaki jest efekt? Jak przystało na kraj z mchu i tektury, żaden. Co robią nasi kochani posłowie dla ochrony właścicieli? Nic nie zdziałał PO, niewiele PiS to może czas poszukać kogoś innego w następnych wyborach.
Avatar
tak czy nie / 17 listopada 2018 r. o 13:46
Jakie to cwane szumowiny. Pani ze skarbówki ustanowiła męża pełnomocnikiem i mozna jej skoczyć. Pewnie ma dobre wyniki w pracy... bo jak zniszczyć uczciwą osobę opanowała do perfekcji.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 13:32
Kurde dobry pomysl
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 13:01
I weź tu wynajmij mieszkanie. Chyba łatwiej pozbyć się takich co to bez umowy mieszkają.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 12:12
***s://***youtube.com/watch?v=hqujkk9b4ZM
Avatar
jOOj / 17 listopada 2018 r. o 11:50
Dziki kraj z prawem dla cwaniaków..! Szkoda słów!
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 11:45
Niech poszuka 3 rozrywkowych mężczyzn im też wynajmie to mieszkanie. Trochę pomieszkają wspólnie, to może się skończy sielanka.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Randka z kulturą w SKENDE
11 lutego 2023, 10:00

Randka z kulturą w SKENDE

11 lutego w lubelskim SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) odbędą się bezpłatne spotkania i pokazy pod hasłem "Randka z kulturą". Na dzieci i młodzież czekają m.in. ciekawe warsztaty i wspólna zabawa.

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni zajął wysokie 7. miejsce na liście najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce.

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Ludzie szukają małych aut miejskich z silnikiem benzynowym i najlepiej z automatyczną skrzynią biegów. W droższym segmencie królują SUV-y, a przebojem są Mazdy z serii CX.

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

O likwidację jednego z przejść dla pieszych przy ul. Sowińskiego prosi prezydenta Lublina jeden z miejskich radnych. Jak twierdzi, z takim wnioskiem zwracali się do niego okoliczni mieszkańcy.

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"
14 lutego 2023, 9:00

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w czytelniczej akcji "Niech rozkwitnie miłość" - organizowanej w ramach Walentynek. Będzie można otrzymać wyjątkowe książki.

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Odszedł w wieku 54 lat. Janusz Kowalczyk był ekspertem w zakresie państw wschodnich. Nie raz był na ogarniętych wojną terenach Ukrainy.

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu
10 lutego 2023, 18:00

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu

W piątek, 10 lutego o godz. 18 w Galerii w Pasażu (ul. Hutnicza 28a) odbędzie się wernisaż wystawy miniatur graficznych wykonanych w technice linorytu - "Pasażerowie sztuki 3".

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

W Kraśniku będzie można głębiej odetchnąć czystszym powietrzem. W lokalnej ciepłowni uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został zastąpiony biomasą, czyli słomą.

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu lubartowskiego nanieśli w 2022 roku 977 niebezpiecznych punktów. Policjanci potwierdzili 678 z nich.

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

ACKiM Chatka Żaka prezentuje nową inicjatywę mającą na celu rozwój kultury studenckiej. W ramach akcji #twojachatka instytucja chce się stać miejscem, w którym będzie można się spotkać towarzysko, ale też pouczyć lub pracować. Przy ul. Radziszewskiego 16 będzie można wykorzystać bezpłatnie udostępnione w tym celu przestrzenie.

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Klub radnych Zjednoczonej Prawicy chce uhonorować Janusza Daniluka, działacza sportowego, który zmarł w 2017 roku.

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

Pierwsze pacjentki oddziału położniczego w lubartowskim SP ZOZ urodziły w wodzie. To możliwe, bo szpital kupił specjalną wannę z aparaturą monitorującą stan dziecka i przebieg porodu.

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Nie tak końcówkę przygotowań do rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice Motoru. W sobotę po sparingu ze Stalą Rzeszów trener Goncalo Feio miał sporo pretensji do MOSiR Bystrzyca. Dzień później zarzucił… prezesowi ekipy z Lublina, że utrudnia rozwój klubu. Paweł Tomczyk odpowiedział szkoleniowcowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. A wszyscy zastanawiają się teraz, co z tego wyniknie?

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

57-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej odebrał telefon z prośbą o wpłacenie 120 tys. zł kaucji. Pieniądze miały pomóc jego córce uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.