Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 lipca 2016 r.
17:04

Nie będzie podwyżek dla polityków. PiS się wycofało po fali krytyki

480 58 A A
Sejm
Sejm

1. Po fali krytyki posłowie PiS wycofali projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.
2. Zakładał on uzależnienie pensji od sytuacji gospodarczej kraju, ale wiązał się też z podwyżkami dla prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów i ich zastępców, a także parlamentarzystów.
3. Wśród pomysłodawców takiego rozwiązania byli posłowie z woj. lubelskiego: Krzysztof Głuchowski, Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski, Sylwester Tułajew, Sławomir Zawiślak

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt dotyczący zmian w ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe do Sejmu wpłynął w poniedziałek. Dziś miała zająć się nim Komisja Finansów Publicznych. Nieoczekiwanie w środę po południu reprezentujący wnioskodawców poseł Łukasz Schreiber złożył wniosek o wycofanie projektu. Taką wiadomość przekazał nam poseł PiS ze Świdnika Artur Soboń.

 – Jesteśmy gotowi otworzyć poważną dyskusję na ten temat. Nie musimy tego procedować w pośpiechu – mówi Soboń. O powodach rezygnacji z prac nad nowelizacją ustawy mówić nie chce. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć  słowa premier Beaty Szydło, która podwyżki nazwała zbyt daleko idącymi i zapowiedziała zwrócenie się do kierownictwa PiS o korekty w projekcie.

Wcześniej suchej nitki na projekcie PiS nie pozostawia opozycja. Paweł Kukiz nawiązując do programów „Rodzina 500 plus” i „Mieszkanie plus” planowane zmiany określił mianem „koryta plus”. Rzecznik jego klubu parlamentarnego, pochodzący z Puław Jakub Kulesza z sejmowej mównicy przekonywał, że posłowie nie powinni dostać podwyżek, dopóki nie zostanie podniesiona kwota wolna od podatku. – W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się obywatelami, a ewentualnie dopiero później sobą – mówi Kulesza. – Zaskakujący jest sam sposób procedowania ustawy. Projekt został złożony w poniedziałek, na stronie Sejmu pojawił się we wtorek i od razu odbyło się pierwsze czytanie. Nawet w tej kadencji nie spotkałem się z takim tempem prac.

 –Rząd PiS do tej pory zrobił niewiele, a już uznał, że należą mu się ogromne nagrody, bo na podwyżki dla prezydenta, pani premier, wszystkich ministrów, wiceministrów i wojewodów państwo wyda setki tysięcy złotych. Przypominam, że poprzedni rząd w 2008 roku zamroził zarobki osób na kierowniczych stanowiskach w ministerstwach. Jak się okazało, dało się za te pieniądze pracować dla Polski i Polaków – mówi z kolei poseł PO z Kraśnika Wojciech Wilk.

– Odejdźmy od populizmu – komentuje natomiast Artur Soboń i przytacza argumenty zawarte w uzasadnieniu projektu ustawy. – Na stanowiskach państwowych potrzeba ludzi kompetentnych, którzy bardzo często wybierają inne oferty. Nigdy nie zrównamy wynagrodzeń w administracji rządowej z tym, co oferuje rynek, ale możemy sprawić, żeby ten system był bardziej sprawiedliwy i motywujący do pracy. Jeśli ktoś uważa, że to złe rozwiązanie, to niech zaproponuje lepsze.

Dokument zakładał, że wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie miałyby być zależne od sytuacji gospodarczej. W czasie koniunktury zarabiałyby one więcej, a podczas kryzysu mniej. Obecnie zarobki są ustalane na podstawie kwoty bazowej podanej w ustawie okołobudżetowej.

Jak podała „Rzeczpospolita”, przy zachowaniu obecnych wskaźników gospodarczych, pensje urzędników państwowych wzrosłyby średnio o 4-5 tys. zł brutto miesięcznie. I tak, według szacunków np. prezydent miałby zarabiać o 4,5 tys. zł więcej, premier o 7,5 tys. zł, a wicepremierzy i ministrowie o ponad 5 tys. zł. Zmiany w ustawie oznaczałyby też podwyżki w wysokości blisko 6 tys. zł dla sekretarzy stanu w ministerstwach, a 4,5 tys. zł dla podsekretarzy stanu. W tej ostatniej grupie są także wojewodowie. Z kolei wicewojewodowie mogliby liczyć na wypłaty wyższe o 4 tys. zł.

W uzasadnieniu projektu ustawy czytamy, że według obecnego systemu, osoby o wysokich kwalifikacjach nie przyjmują ofert pracy na kierowniczych stanowiskach państwowych, albo rezygnują z nich ze względu na relatywnie niski poziom wynagrodzeń. W urzędach dochodzi też do sytuacji, w której osoby na tych stanowiskach zarabiają mniej od podległych im pracowników.

Ale według dokumentu podwyżki miałyby objąć także posłów i senatorów. Zgodnie z wyliczeniami „Rzeczpospolitej” ich miesięczne zarobki byłyby wyższe o blisko 3 tys. zł brutto. Obecnie otrzymują oni blisko 10 tys. zł uposażenia i prawie 2,5 tys. zł nieopodatkowanej diety, a także ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Mogą też liczyć na inne przywileje, jak bezpłatne przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego i komunikacji miejskiej oraz darmowe loty krajowe.

 

Sonda: Co sądzisz o podwyżkach dla urzędników państwowych?

Liczba głosów: 924
92.42%
To zła decyzja
7.58%
To dobra decyzja

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 18:31
+1
Tułajew? Do przewidzenia, w końcu ten pan w życiu jednego dnia uczciwie nie przepracował. Wyborcy będą o tym pamiętać.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 14:27
0
No i mamy "Ojczyznę dojną dajcie mi" - jak w kampanii powiedział Wielce Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda. Pisze tak "pięknie" o Panu Prezydencie, bo jakiś nawiedzony z PiS-u uzna, że obrażam majestat i wsadzą mnie do pierdla.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:35
0
ciekawe czy pisuary sa dumne ze swoich pozal sie boze reprezentantow...
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:33
0
emeryci 1.80 zl podwyzki, pielegniarki z CZD dwa miesiace walczyly o 300zl a te zlodzieje po 7 tys ??? dudowa 15000 ???? za co ???
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:31
0
kur...wy i pisowskie zlodzieje !!!!osmiorniczki to przy tym zlodziejstwie pikus!!!
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 12:12
0
Pracownik kultury napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i romocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić. Jedno mogę przyznać komentującemu a mianowicie bywają zatrudnieni ludzie niemają nic wspólnego z tą branżą zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych i tu by się przydała lustracja stanowisk bo te osoby działają na niekożyść jednostek, jak to u nas się mawia nieczuję blusa tylko zawadzaję lub każda inciatywa jest torpedowana dla świętego spokoju, najlepiej aby nic się nie działo, minimum działań. Niestety obserwuje to zwłaszcza w miejskich jednostkach bo unas w gminach zawsze cos się dzieje
rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie ... rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:40
0
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:27
0
Komedia... ""Po fali krytyki posłowie PiS wycofali..."" ciekawe, dlaczego nie reagują na krytykę dotyczącą innych, całkiem sporej liczby - spraw... W świetle tego to "wycofanie się " wygląda na zagranie czysto propagandowe.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:10
0
po tyle tysięcy sobie chcą podwyżki, gdyby tak oni nie dostali a 1000zł dla każdego obywatela zostało przyznane, co należy się dla wszystkich, a tym bardziej podwyższenie najniżej krajowej. W przyszłym roku ma być podwyżka i co z tego jak opłaty idą w górę np. woda o 20% drożej...Niestety rząd patrzy tylko siebie a obywateli ma gdzieś!!
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 14:27
0
No i mamy "Ojczyznę dojną dajcie mi" - jak w kampanii powiedział Wielce Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda. Pisze tak "pięknie" o Panu Prezydencie, bo jakiś nawiedzony z PiS-u uzna, że obrażam majestat i wsadzą mnie do pierdla.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:35
0
ciekawe czy pisuary sa dumne ze swoich pozal sie boze reprezentantow...
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:33
0
emeryci 1.80 zl podwyzki, pielegniarki z CZD dwa miesiace walczyly o 300zl a te zlodzieje po 7 tys ??? dudowa 15000 ???? za co ???
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:31
0
kur...wy i pisowskie zlodzieje !!!!osmiorniczki to przy tym zlodziejstwie pikus!!!
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 12:12
0
Pracownik kultury napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i romocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić. Jedno mogę przyznać komentującemu a mianowicie bywają zatrudnieni ludzie niemają nic wspólnego z tą branżą zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych i tu by się przydała lustracja stanowisk bo te osoby działają na niekożyść jednostek, jak to u nas się mawia nieczuję blusa tylko zawadzaję lub każda inciatywa jest torpedowana dla świętego spokoju, najlepiej aby nic się nie działo, minimum działań. Niestety obserwuje to zwłaszcza w miejskich jednostkach bo unas w gminach zawsze cos się dzieje
rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie ... rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:40
0
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:27
0
Komedia... ""Po fali krytyki posłowie PiS wycofali..."" ciekawe, dlaczego nie reagują na krytykę dotyczącą innych, całkiem sporej liczby - spraw... W świetle tego to "wycofanie się " wygląda na zagranie czysto propagandowe.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:10
0
po tyle tysięcy sobie chcą podwyżki, gdyby tak oni nie dostali a 1000zł dla każdego obywatela zostało przyznane, co należy się dla wszystkich, a tym bardziej podwyższenie najniżej krajowej. W przyszłym roku ma być podwyżka i co z tego jak opłaty idą w górę np. woda o 20% drożej...Niestety rząd patrzy tylko siebie a obywateli ma gdzieś!!
Avatar
hrabiaski / 21 lipca 2016 o 10:00
0
tym próżniakom stale mało!banda nierobów!fachowcy!od spraw kurzu na podwórzu!może by tak podnieść zasiłki dla bezrobotnych,zasiłki stałe z tytułu niezdolności do pracy,minimum socjalne,a nie nabijać swoją kabzę !brak jakichkolwiek zachamowan moralnych!łupi się podatnika do granic możliwości!i to wszystko ,,zgodnie z prawem" chore państwo! tu tylko może pomóc radykalne cięcie,rozliczyć nierobów co do grosza!winnym zabrać immunitety! do roboty próżniaków!Piłsudcki miał dobre miejsce dla takich pazernych sterników ojczyźnianej nawy!a żeby was rozsadziła pazerność! Trutnie!
tym próżniakom stale mało!banda nierobów!fachowcy!od spraw kurzu na podwórzu!może by tak podnieść zasiłki dla bezrobotnych,zasiłki stałe z tytułu niezdolności do pracy,minimum socjalne,a nie nabijać swoją kabzę !brak jakichkolwiek zachamowan moralnych!łupi się podatnika do granic możliwości!i to wszystko ,,zgodnie z prawem" chore państwo! tu tylko może pomóc radykalne cięcie,rozliczyć nierobów co do grosza!winnym zabrać immunitety! do roboty próżniaków!Piłsudcki miał dobre miejsce dla takich pazernych sterników ojczyźnianej nawy!a żeby ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!