Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 lipca 2016 r.
17:04

Nie będzie podwyżek dla polityków. PiS się wycofało po fali krytyki

480 58 A A
Sejm
Sejm

1. Po fali krytyki posłowie PiS wycofali projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.
2. Zakładał on uzależnienie pensji od sytuacji gospodarczej kraju, ale wiązał się też z podwyżkami dla prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów i ich zastępców, a także parlamentarzystów.
3. Wśród pomysłodawców takiego rozwiązania byli posłowie z woj. lubelskiego: Krzysztof Głuchowski, Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski, Sylwester Tułajew, Sławomir Zawiślak

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt dotyczący zmian w ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe do Sejmu wpłynął w poniedziałek. Dziś miała zająć się nim Komisja Finansów Publicznych. Nieoczekiwanie w środę po południu reprezentujący wnioskodawców poseł Łukasz Schreiber złożył wniosek o wycofanie projektu. Taką wiadomość przekazał nam poseł PiS ze Świdnika Artur Soboń.

 – Jesteśmy gotowi otworzyć poważną dyskusję na ten temat. Nie musimy tego procedować w pośpiechu – mówi Soboń. O powodach rezygnacji z prac nad nowelizacją ustawy mówić nie chce. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć  słowa premier Beaty Szydło, która podwyżki nazwała zbyt daleko idącymi i zapowiedziała zwrócenie się do kierownictwa PiS o korekty w projekcie.

Wcześniej suchej nitki na projekcie PiS nie pozostawia opozycja. Paweł Kukiz nawiązując do programów „Rodzina 500 plus” i „Mieszkanie plus” planowane zmiany określił mianem „koryta plus”. Rzecznik jego klubu parlamentarnego, pochodzący z Puław Jakub Kulesza z sejmowej mównicy przekonywał, że posłowie nie powinni dostać podwyżek, dopóki nie zostanie podniesiona kwota wolna od podatku. – W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się obywatelami, a ewentualnie dopiero później sobą – mówi Kulesza. – Zaskakujący jest sam sposób procedowania ustawy. Projekt został złożony w poniedziałek, na stronie Sejmu pojawił się we wtorek i od razu odbyło się pierwsze czytanie. Nawet w tej kadencji nie spotkałem się z takim tempem prac.

 –Rząd PiS do tej pory zrobił niewiele, a już uznał, że należą mu się ogromne nagrody, bo na podwyżki dla prezydenta, pani premier, wszystkich ministrów, wiceministrów i wojewodów państwo wyda setki tysięcy złotych. Przypominam, że poprzedni rząd w 2008 roku zamroził zarobki osób na kierowniczych stanowiskach w ministerstwach. Jak się okazało, dało się za te pieniądze pracować dla Polski i Polaków – mówi z kolei poseł PO z Kraśnika Wojciech Wilk.

– Odejdźmy od populizmu – komentuje natomiast Artur Soboń i przytacza argumenty zawarte w uzasadnieniu projektu ustawy. – Na stanowiskach państwowych potrzeba ludzi kompetentnych, którzy bardzo często wybierają inne oferty. Nigdy nie zrównamy wynagrodzeń w administracji rządowej z tym, co oferuje rynek, ale możemy sprawić, żeby ten system był bardziej sprawiedliwy i motywujący do pracy. Jeśli ktoś uważa, że to złe rozwiązanie, to niech zaproponuje lepsze.

Dokument zakładał, że wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie miałyby być zależne od sytuacji gospodarczej. W czasie koniunktury zarabiałyby one więcej, a podczas kryzysu mniej. Obecnie zarobki są ustalane na podstawie kwoty bazowej podanej w ustawie okołobudżetowej.

Jak podała „Rzeczpospolita”, przy zachowaniu obecnych wskaźników gospodarczych, pensje urzędników państwowych wzrosłyby średnio o 4-5 tys. zł brutto miesięcznie. I tak, według szacunków np. prezydent miałby zarabiać o 4,5 tys. zł więcej, premier o 7,5 tys. zł, a wicepremierzy i ministrowie o ponad 5 tys. zł. Zmiany w ustawie oznaczałyby też podwyżki w wysokości blisko 6 tys. zł dla sekretarzy stanu w ministerstwach, a 4,5 tys. zł dla podsekretarzy stanu. W tej ostatniej grupie są także wojewodowie. Z kolei wicewojewodowie mogliby liczyć na wypłaty wyższe o 4 tys. zł.

W uzasadnieniu projektu ustawy czytamy, że według obecnego systemu, osoby o wysokich kwalifikacjach nie przyjmują ofert pracy na kierowniczych stanowiskach państwowych, albo rezygnują z nich ze względu na relatywnie niski poziom wynagrodzeń. W urzędach dochodzi też do sytuacji, w której osoby na tych stanowiskach zarabiają mniej od podległych im pracowników.

Ale według dokumentu podwyżki miałyby objąć także posłów i senatorów. Zgodnie z wyliczeniami „Rzeczpospolitej” ich miesięczne zarobki byłyby wyższe o blisko 3 tys. zł brutto. Obecnie otrzymują oni blisko 10 tys. zł uposażenia i prawie 2,5 tys. zł nieopodatkowanej diety, a także ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Mogą też liczyć na inne przywileje, jak bezpłatne przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego i komunikacji miejskiej oraz darmowe loty krajowe.

 

Sonda: Co sądzisz o podwyżkach dla urzędników państwowych?

Liczba głosów: 924
92.42%
To zła decyzja
7.58%
To dobra decyzja

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 18:31
+1
Tułajew? Do przewidzenia, w końcu ten pan w życiu jednego dnia uczciwie nie przepracował. Wyborcy będą o tym pamiętać.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 14:27
0
No i mamy "Ojczyznę dojną dajcie mi" - jak w kampanii powiedział Wielce Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda. Pisze tak "pięknie" o Panu Prezydencie, bo jakiś nawiedzony z PiS-u uzna, że obrażam majestat i wsadzą mnie do pierdla.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:35
0
ciekawe czy pisuary sa dumne ze swoich pozal sie boze reprezentantow...
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:33
0
emeryci 1.80 zl podwyzki, pielegniarki z CZD dwa miesiace walczyly o 300zl a te zlodzieje po 7 tys ??? dudowa 15000 ???? za co ???
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:31
0
kur...wy i pisowskie zlodzieje !!!!osmiorniczki to przy tym zlodziejstwie pikus!!!
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 12:12
0
Pracownik kultury napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i romocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić. Jedno mogę przyznać komentującemu a mianowicie bywają zatrudnieni ludzie niemają nic wspólnego z tą branżą zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych i tu by się przydała lustracja stanowisk bo te osoby działają na niekożyść jednostek, jak to u nas się mawia nieczuję blusa tylko zawadzaję lub każda inciatywa jest torpedowana dla świętego spokoju, najlepiej aby nic się nie działo, minimum działań. Niestety obserwuje to zwłaszcza w miejskich jednostkach bo unas w gminach zawsze cos się dzieje
rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie ... rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:40
0
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:27
0
Komedia... ""Po fali krytyki posłowie PiS wycofali..."" ciekawe, dlaczego nie reagują na krytykę dotyczącą innych, całkiem sporej liczby - spraw... W świetle tego to "wycofanie się " wygląda na zagranie czysto propagandowe.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:10
0
po tyle tysięcy sobie chcą podwyżki, gdyby tak oni nie dostali a 1000zł dla każdego obywatela zostało przyznane, co należy się dla wszystkich, a tym bardziej podwyższenie najniżej krajowej. W przyszłym roku ma być podwyżka i co z tego jak opłaty idą w górę np. woda o 20% drożej...Niestety rząd patrzy tylko siebie a obywateli ma gdzieś!!
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 14:27
0
No i mamy "Ojczyznę dojną dajcie mi" - jak w kampanii powiedział Wielce Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda. Pisze tak "pięknie" o Panu Prezydencie, bo jakiś nawiedzony z PiS-u uzna, że obrażam majestat i wsadzą mnie do pierdla.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:35
0
ciekawe czy pisuary sa dumne ze swoich pozal sie boze reprezentantow...
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:33
0
emeryci 1.80 zl podwyzki, pielegniarki z CZD dwa miesiace walczyly o 300zl a te zlodzieje po 7 tys ??? dudowa 15000 ???? za co ???
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 13:31
0
kur...wy i pisowskie zlodzieje !!!!osmiorniczki to przy tym zlodziejstwie pikus!!!
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 12:12
0
Pracownik kultury napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i romocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić. Jedno mogę przyznać komentującemu a mianowicie bywają zatrudnieni ludzie niemają nic wspólnego z tą branżą zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych i tu by się przydała lustracja stanowisk bo te osoby działają na niekożyść jednostek, jak to u nas się mawia nieczuję blusa tylko zawadzaję lub każda inciatywa jest torpedowana dla świętego spokoju, najlepiej aby nic się nie działo, minimum działań. Niestety obserwuje to zwłaszcza w miejskich jednostkach bo unas w gminach zawsze cos się dzieje
rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:49
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A w urzędzie marszałkowskim jak psl i po sobie podwyżki przyznają, a domach "kultury" u Żuka w Lublinie też sporo darmozjadów
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie ... rozwiń
Avatar
Pracownik kultury / 21 lipca 2016 o 11:40
0
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujemy. Jednostki kultury traktowane są po macoszemu przez samożądy ale to my pracujemy na wizerunek i promocje danego terenu o czym wielu nie chce wiedzieć lub nawet robi wszystko by o tym mie mówić.
w domach kultury to chyba jest najgorzej, podstawa wynagrodzenia wynosi 920 po doliczeniu stażowego mamy te 1350, co ciekawe w innych branżach za prace w dni wolne czy święta dostają podwujną stawkę lub 2 dni wolnego u nas mamy jedynie wolne dzień za dzień i niema znaczenia że pracujemy od 9 rano do 3-4 nadranem, my czesto nie mamy 13 ani nagród. Pracujemy dzięki pasji do tego co robimy, tylko ograniczenia finasowe niepozwalaję na rozszeżenie propozycji kulturalnej, warsztatowej, nieraz materiały zdobywamy we własnym zakresie a naewt kupujem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:27
0
Komedia... ""Po fali krytyki posłowie PiS wycofali..."" ciekawe, dlaczego nie reagują na krytykę dotyczącą innych, całkiem sporej liczby - spraw... W świetle tego to "wycofanie się " wygląda na zagranie czysto propagandowe.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 11:10
0
po tyle tysięcy sobie chcą podwyżki, gdyby tak oni nie dostali a 1000zł dla każdego obywatela zostało przyznane, co należy się dla wszystkich, a tym bardziej podwyższenie najniżej krajowej. W przyszłym roku ma być podwyżka i co z tego jak opłaty idą w górę np. woda o 20% drożej...Niestety rząd patrzy tylko siebie a obywateli ma gdzieś!!
Avatar
hrabiaski / 21 lipca 2016 o 10:00
0
tym próżniakom stale mało!banda nierobów!fachowcy!od spraw kurzu na podwórzu!może by tak podnieść zasiłki dla bezrobotnych,zasiłki stałe z tytułu niezdolności do pracy,minimum socjalne,a nie nabijać swoją kabzę !brak jakichkolwiek zachamowan moralnych!łupi się podatnika do granic możliwości!i to wszystko ,,zgodnie z prawem" chore państwo! tu tylko może pomóc radykalne cięcie,rozliczyć nierobów co do grosza!winnym zabrać immunitety! do roboty próżniaków!Piłsudcki miał dobre miejsce dla takich pazernych sterników ojczyźnianej nawy!a żeby was rozsadziła pazerność! Trutnie!
tym próżniakom stale mało!banda nierobów!fachowcy!od spraw kurzu na podwórzu!może by tak podnieść zasiłki dla bezrobotnych,zasiłki stałe z tytułu niezdolności do pracy,minimum socjalne,a nie nabijać swoją kabzę !brak jakichkolwiek zachamowan moralnych!łupi się podatnika do granic możliwości!i to wszystko ,,zgodnie z prawem" chore państwo! tu tylko może pomóc radykalne cięcie,rozliczyć nierobów co do grosza!winnym zabrać immunitety! do roboty próżniaków!Piłsudcki miał dobre miejsce dla takich pazernych sterników ojczyźnianej nawy!a żeby ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.