Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 lipca 2015 r.
21:00

"Wolę jadać łyżką przez całe życie, aniżeli chochlą przez cały tydzień". Nie żyje Jan Kulczyk

0 40 A A
Jan Kulczyk zmarł w środę w wyniku komplikacji po drobnym zabiegu w szpitalu w Wiedniu
Jan Kulczyk zmarł w środę w wyniku komplikacji po drobnym zabiegu w szpitalu w Wiedniu

Od lat okupował pierwsze miejsce w rankingach najbogatszych Polaków. Jego majątek, według ostatnich szacunków, był wyceniany na ponad 15 miliardów złotych. W środę, w wieku 65 lat, zmarł w Wiedniu Jan Kulczyk. Pokonały go komplikacje kardiologiczne po drobnym zabiegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kulczyk w czasie swojej kariery zawodowej dorobił się olbrzymiego majątku oraz wielu firm. Ale pierwszy milion dostał od ojca Henryka, z którym w 1981 roku założył firmę polonijną produkującą m.in. słynną wówczas pastę czyszczącą BHP.

Filarami jego biznesowej działalności były Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie oraz międzynarodowa grupa inwestycyjna Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie. W sumie ta ostatnia skupia ponad 150 firm z branż energetycznej, wydobywczej, surowcowej, chemicznej, infrastrukturalnej, czy na rynku nieruchomości. Od 2002 był regularnie klasyfikowany w rankingach jako najbogatszy Polak.

Znany też był z działalności dobroczynnej: Kulczyk Investment od lat jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po Igrzyskach Zimowych w Soczi Kulczyk podarował polskim złotym medalistom sztabki złota o wadze 525 gramów, by w ten sposób wyrównać niedobór cennego kruszca w zdobytych przez nich medalach.

Na starcie pomógł ojciec

– Wolę jadać łyżką przez całe życie, aniżeli chochlą przez cały tydzień – mówił Kulczyk na początku swojej biznesowej kariery, potępiając tych, którzy chcieli się zbyt szybko dorobić.

Ukończył VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. A potem prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doktorat z prawa międzynarodowego obronił w 1975.

Od 2002 roku, z przerwą w 2007 spowodowaną rozwodem z żoną Grażyną, okupował I miejsce na liście najbogatszych Polaków. Był uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich przedsiębiorców. Miał szerokie kontakty biznesowe poza granicami kraju. W 2013 amerykańskie czasopismo „Forbes” umieściło Jana Kulczyka na 384. miejscu wśród najbogatszych ludzi świata, szacując jego majątek na 3,5 mld USD. Był tym samym najwyżej notowanym Polakiem w rankingu światowych miliarderów.

Pierwszy kapitał na rozpoczęcie interesów Jan Kulczyk otrzymał od ojca Henryka, żołnierza AK. Za te pieniądze założył w 1981 polonijną firmę handlową – Interkulpol, jedno z pierwszych przedsiębiorstw zagranicznych powstałych w Polsce po II wojnie światowej. W latach 80. organem kontrolującym działalność wszystkich firm polonijnych była Polsko-Polonijna Izba Przemysłowo-Handlowa Inter-Polcom. Kulczyk zasiadał w jej władzach obok ojca Henryka. Był m.in. członkiem zarządu, zastępcą prezesa, a wreszcie prezesem. Blisko współpracował z Andrzejem Malinowskim, ówczesnym wiceministrem handlu wewnętrznego.

Kontrakt z policją i UOP

W 1988 Jan Kulczyk został oficjalnym dealerem Volkswagena w Polsce. Pierwszym wielkim interesem Kulczyka w III RP była w 1991 roku dostawa samochodów dla policji i UOP. Kierowane przez Andrzeja Milczanowskiego MSW zamówiło bez otwartego przetargu w firmie Kulczyka 3 tysiące samochodów za 150 milionów złotych.

W jego portfelu inwestycyjnym najwięcej znaczyły akcje koncernu piwowarskiego SABMiller, w którym miał 3,8 proc. akcji o wartości około 7 mld złotych. Stało się to po tym, gdy w 2009 roku Kulczyk zamienił 28 proc. akcji Kompanii Piwowarskiej udziały w drugiego co do wielkości na świecie firmie z branży piwnej SABMiller.

W 2004 okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen, oraz to że uczestniczył w spotkaniu z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem.

W celu wyjaśnienia Afery Orlenu wszczęto postępowanie w prokuraturze w Katowicach oraz powołano Sejmową Komisję Śledczą. Kulczyk złożył wyjaśnienia przed Sejmową Komisją Śledczą i był czterokrotnie przesłuchiwany przez prokuraturę w charakterze świadka, ostatnio w kwietniu 2008. Ze względu na brak dowodów, prokuratura postanowiła umorzyć toczące się postępowanie.

W 2005 wyjechał za granicę i zamieszkał w Londynie, skąd zaczął planować międzynarodowe inwestycje. W 2007 powołał w tym celu dom inwestycyjny Kulczyk Investment House, który ostatecznie przyjął nazwę Kulczyk Investments.

Rozwód z żoną

Z Grażyną, jego późniejszą żoną, poznał się na balu absolutoryjnym na wydziale prawa UAM w Poznaniu. Mieli dwoje dzieci. W początkowym okresie małżeństwa Grażyna Kulczyk zajmował się głównie domem, pozostając w cieniu męża. Później jednak i ona ujawniła swój zmysł do robienia interesów i w ciągu kilku lat stała się jedną z najbogatszych Polek, której majątek jest szacowany na 1,7 mld złotych.

Rozwód z Grażyną Kulczyk kosztował go krajowy majątek, do którego należy między innymi Stary Browar Centrum Biznesu i Sztuki w Poznaniu, który powstał w stuletnich budynkach Browarów Hungera. Zakup ziemi pod centrum zakończył się tzw. aferą Kulczyk Park i zarzutami wobec urzędników miasta Poznań za zaniżenie ceny nieruchomości w centrum miasta.

Jan Kulczyk był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, której prezesem był dwukrotnie. Znalazł się również wśród założycieli Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2012 przekazał 20 mln zł na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Była to największa jednorazowa donacja na rzecz nowo powstającego muzeum.

W marcu 2014 roku powołał do życia Radę Polskich Inwestorów w Afryce, w skład której weszli przedstawiciele najważniejszych polskich spółek inwestujących na tym kontynencie – Kulczyk Investments, Polpharma, Grupa Azoty, Krezus, Ursus i Lubawa. Celem działania Rady jest wspieranie polskich firm w ich staraniach nawiązywania kontaktów na rynkach afrykańskich.

W materiale korzystaliśmy z Wikipedii

Miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”

2015 – 1 miejsce (15,1 mld zł)
2014 – 1 miejsce (13,1 mld zł)
2013 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2012 – 1 miejsce (9,7 mld zł)
2011 – 1 miejsce (8,5 mld zł)
2010 – 1 miejsce (7,1 mld zł)
2009 – 1 miejsce (5,9 mld zł)
2008 – 1 miejsce (6,7 mld zł)
2007 – 12 miejsce (3,2 mld zł)*
2006 – 1 miejsce (4,1 mld zł)
2005 – 1 miejsce (5,5 mld zł)
2004 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2003 – 1 miejsce (12,5 mld zł)
2002 – 1 miejsce (12 mld zł)

* W 2007 roku zajął 12 miejsce ze względu na rozwód z żoną Grażyną Kulczyk

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 21:39
+1
Wy świnie, żal wam dupe ściska zamiast pochylić czoło przed takim człowiekiem Niech mu ziemia lekka bedzie Ateista.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09
0

:angry:

Avatar
1217 / 31 lipca 2015 o 08:08
0

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

A myślisz że coś by mu zrobili za tyle przekrętów???Gówno!!!za dużo miał kasy!!!Wszystkich kupił!!!

Avatar
śledczy / 30 lipca 2015 o 15:24
0

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

Avatar
Wszechmogący / 30 lipca 2015 o 14:16
0

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

To i tak widać wszystko mało aby od kostuchy się wywinąć.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:05
0

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:02
0

22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:01
0

Przeczytane: " ~Jan S. : Szkoda iż okazja do wpisów jest smierć Pana Kulczyka lecz jego model biznesowy nie wzbudza mojego zachwytu i pisze to jako przedsiebiorca prowadzacy z powodzeniem średniej wielkości firmy produkcyjna i usługowa . W mojej ocenie Pan Kulczyk nieczego w życiu nie stworzył ( produkt - firma ) , to taki typ polskiego oligarchy , blisko władzy , zalatwiajacego swoje interesy przewaznie z lub na styku z panstwem . Z czego go pamiętam : - sprzedaż Volkswagenów policji ... zakup ten wywoła swego czasu wiele kontrowersji - udział w prywatyzacji TP wraz z ###### Telecom ... po co FT był potrzebny w latach 90 . mysle iz do kontaktów z wladza i załatwiania - przejecie odcinka autostrady Konin - Poznan ... wybudowanej jeszcze za komuny , lekkiego jej remontu i drakońskich opłat ... znów styk z Państwem - próby silniejszego wejscia na rynek enerjii elektrycznej ... wszyscy pamietają jak mocno kręcił się swego czasu wokół JAKZE PAŃSTWOWYCH spółek energetycznych - kotrowersji wokól zakupu działki po Stary Browar , działka przed przetargiem nadawła sie na trawnik - epizody prywatyzacyjne z browarami , Orlenem"

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:07
0
22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:01
0
To już 2015 się skończył, że podają wyniki ?
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09
0

:angry:

Avatar
1217 / 31 lipca 2015 o 08:08
0

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

A myślisz że coś by mu zrobili za tyle przekrętów???Gówno!!!za dużo miał kasy!!!Wszystkich kupił!!!

Avatar
śledczy / 30 lipca 2015 o 15:24
0

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Od śmierci nie ale od komisji śledczej już tak.

Avatar
Wszechmogący / 30 lipca 2015 o 14:16
0

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

To i tak widać wszystko mało aby od kostuchy się wywinąć.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:05
0

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

KASA<KASA<KASA<<<>>>WSZYSTKO MÓGŁ BO JĄ MIAŁ!!!NIECH DALEJ UBOLEWAJĄ NAD JEGO ŚMIERCIĄ!!!ŚMIESZNE!!!

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:02
0

22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

Cwaniaczek.Ale od śmierci nie uciekł :)

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 14:01
0

Przeczytane: " ~Jan S. : Szkoda iż okazja do wpisów jest smierć Pana Kulczyka lecz jego model biznesowy nie wzbudza mojego zachwytu i pisze to jako przedsiebiorca prowadzacy z powodzeniem średniej wielkości firmy produkcyjna i usługowa . W mojej ocenie Pan Kulczyk nieczego w życiu nie stworzył ( produkt - firma ) , to taki typ polskiego oligarchy , blisko władzy , zalatwiajacego swoje interesy przewaznie z lub na styku z panstwem . Z czego go pamiętam : - sprzedaż Volkswagenów policji ... zakup ten wywoła swego czasu wiele kontrowersji - udział w prywatyzacji TP wraz z ###### Telecom ... po co FT był potrzebny w latach 90 . mysle iz do kontaktów z wladza i załatwiania - przejecie odcinka autostrady Konin - Poznan ... wybudowanej jeszcze za komuny , lekkiego jej remontu i drakońskich opłat ... znów styk z Państwem - próby silniejszego wejscia na rynek enerjii elektrycznej ... wszyscy pamietają jak mocno kręcił się swego czasu wokół JAKZE PAŃSTWOWYCH spółek energetycznych - kotrowersji wokól zakupu działki po Stary Browar , działka przed przetargiem nadawła sie na trawnik - epizody prywatyzacyjne z browarami , Orlenem"

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

No właśnie.I nad kim tak ubolewać?Pracy się nie imał.Tylko łeb wielki do przekrętów miał!Ciekawe kto teraz skorzysta z jego"ciężko" zarobionych pieniędzy??? :wacko:

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:07
0
22 czerwca 2002 r., podjechał w limuzynie Jan Kulczyk, wysiadł i podszedł do ubranego we frak prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. - Po gestykulacji widać było, że to nie była przyjemna rozmowa - opowiadał były radny Stanisław Maćkowiak. - Potem nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że Kulczyk miał pretensje do Grobelnego, że ten nie poczekał z uruchomieniem fontanny jeden dzień. Następnego dnia bowiem do Poznania miał przyjechać premier Miller na sponsorowany przez Kulczyka koncert w operze. A z tarasu opery rozciąga się świetny widok na fontannę.
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:01
0
To już 2015 się skończył, że podają wyniki ?
Avatar
Józef / 30 lipca 2015 o 10:02
0

Miał prawie wszystkich jak do tej pory prezydentów,premierów w kieszeni,jedli jak króliki z ręki,wstyd dla państwa polskiego a o tym jak Bolek mu dawał du py to już szkoda pisać.

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 2

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 37 16

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 6

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 5

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 64 8

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 45 28

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 10

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 55 7

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 161 13

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 34 30

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie