Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Kraj Świat

14 marca 2020 r.
9:42

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. To już 84 przypadki

Autor: Zdjęcie autora kyku
16 50 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że kolejne 3 osoby są zakażone koronawirusem w kraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą: 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole) - czytamy we wpisie.

W sumie chorują już 84 osoby, a 2 pacjentów zmarło.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 10:21
+23
Lubelskie w czołówce ! 12 trafionych. Podziękujmy rodzinie debeściaków z Niedrzwicy Dużej !
Avatar
Przerażona pracownica sklepu / 14 marca 2020 r. o 10:08
+22
Sytuacja z dziś Niedrzwica sklep Groszek dwie nauczycielki że SZKOŁY Podstawowej na zakupach sytuacja z wczoraj i przedwczoraj inny sklep w centrum Niedrzwicy mężowie nauczycielek na zakupach sytuacja z wczoraj pracownica Szkoły ( nie nauczycielka ) na zakupach w sklepie koło CPN Podsumowując ludzie którzy mieli kontakt z osobami zarazonymi NA ZAKUPACH LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE bo to nigdy się nie skończy Troszkę odpowiedzialności każdy najezdza na vice dyrektorkę A sami co robicie P
Avatar
Ludzie - opamiętajcie się ! / 14 marca 2020 r. o 10:13
+16
Nie wychodźmy z domu bez potrzeby ! Nie łaźmy po sklepach ,warsztatach, barach , marketach, fryzjerach i kosmetyczkach !!!
Avatar
Marek / 14 marca 2020 r. o 10:01
+14
Zostańmy w domach ! Nie wybierajmy się bez potrzeby do mechaników , warsztatów , serwisów , sklepów , hurtowni , marketów. Nic przez te pare dni się nie stanie a może to pomoc w rozprzestrzenianiu się wirusa !
Avatar
Radzio / 14 marca 2020 r. o 10:08
+10
W niedrzwicy w biedronce pełne półki, towary przecenione jak kupisz 2 szt, paniki nie widać, kilka osób spokojnie robi zakupy
 Polskie Wuhan nie panikuje? Wojt poszedł na kwarantannę czy dalej gwiazdorzy? 
Avatar
Ferdek / 14 marca 2020 r. o 10:05
+10
Jest okazja wyspać się, ogarnąć syf w mieszkaniu,przeczytać pierwszą książkę w tym roku to korzystać. Inne działania zostawić służbom. Wasze filozofie i lamenty może się przydadzą w przyszłości,nie teraz.
Avatar
ewa / 14 marca 2020 r. o 11:33
+9
Pacjentka z wysoką gorączką i dusznością. Do sanepidu nie mogła się dodzwonić od wczoraj. Dziś zadzwoniła do szpitala zakaźnego do Ostródy. Kazali zadzwonić za 4 godziny i przyjąć leki na gorączkę. Testu nie zrobią, bo pani nie była za granicą i nie miała kontaktu z takimi osobami. Pani pracuje w sklepiee. Obsługiwała klientów.
Avatar
Ona / 14 marca 2020 r. o 11:49
+8
Proszę, apeluję jeszcze o jedno. Narodzie! Nie pluj na ulicach! Nie tylko w tym momencie zagrożenia , ale i w każdym innym. Nosimy to na butach do domu, do dzieci, do bliskich. Pomyśleć, że są na świecie kraje, w których splunięcie grozi wysoką grzywną. Bądzmy kulturalni i odpowiedzialni; plwocina jest rezerwuarem wszelkich drobnoustrojów.
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 09:59
+7
W niedrzwicy w biedronce pełne półki, towary przecenione jak kupisz 2 szt, paniki nie widać, kilka osób spokojnie robi zakupy
Avatar
wierzący ale nie w kler / 14 marca 2020 r. o 11:23
+5
Zamknięte galerie handlowe , pozamykane granice i szkoły , PKS zawiesza kursy , restauracje i bary wydają tylko dania na wynos tylko po to by powstrzymać epidemię . A kler zwiększa ilość mszy by rozładować tłum wiernych na kazaniach .Ekspedientka w sklepie co jakiś czas przeciera ladę płynem odkażającym a ile razy jakiś bezmyślny biskup czy arcybiskup przejdzie po kościele i zdezynfekuje wszystkie ławki w przerwie pomiędzy jednym kazaniem a drugim ? Jestem osobą wierzącą w Boga ale to co teraz kler pokazał to już nie jest chichot , to rechot z sytuacji w której jesteśmy . Ważna jest taca bo przecież trzeba golić frajerów . Jak można mieć w d..... e innych będąc kaznodzieją ? Czy to jest przejaw miłości do bliźniego ? Rząd chce wprowadzić ulgi w podatkach ,szuka rozwiązań które złagodziłyby skutki epidemii więc może klechy też zrezygnują z żebrania o datki na najbliższej mszy ? W co wątpię bo przecież tyle fajnych potrzeb .... Żal i smutek
Zamknięte galerie handlowe , pozamykane granice i szkoły , PKS zawiesza kursy , restauracje i bary wydają tylko dania na wynos tylko po to by powstrzymać epidemię . A kler zwiększa ilość mszy by rozładować tłum wiernych na kazaniach .Ekspedientka w sklepie co jakiś czas przeciera ladę płynem odkażającym a ile razy jakiś bezmyślny biskup czy arcybiskup przejdzie po kościele i zdezynfekuje wszystkie ławki w przerwie pomiędzy jednym kazaniem a drugim ? Jestem osobą wierzącą w Boga ale to co teraz kler pokazał to już nie jest chichot , to rechot... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 19:21
+1
@filuś, czy pan zwariował czy szaleju się napił?! Naprawdę nie widzi pan jak bardzo się ośmiesza swoimi wpisami? Narcyzm i megalomania jeszcze nie czynią pana ekspertem od wszystkiego. Bełkocze pan jak w delirium, miesza fakty i dane, a potem dziwi się, że nikomu się nie chce do tego ustosunkowywać. Wez pan książkę poczytaj, uspokój gonitwę myśli i przestań wymyślać innym od gimbazy, tylko dlatego, że zauważają pański brak logicznego myślenia.
Avatar
filuś / 14 marca 2020 r. o 18:35
-1
@Alojzy... Rozwijam... Przeczytaj ponownie moją wypowiedź z godz. 13:24. I odpisz, czego nie zrozumiałeś? Rząd Niemiec wspomógł przedsiębiorców w zatrzymaniu wysokowykwalifikowanej siły roboczej. Tutaj monter to nie kacap od przykręcania jednej śrubki. Mnie mają od dwóch lat, a codziennie mam pytania. Tego nie ogarniesz w rok, czy pięć lat. Obecnie więcej potrafię jak po 5 latach studiów. I to jest zastanawiające. Czego nas uczą na studiach. Skoro ani schematów łączenia, sterowania człowiek nie opanował. O programowaniu FUP, AWL, czy KOP nawet nie wspomnę. Nawet Eplan P8 na polskich uczelniach, to jak wyprawa na Księżyc. Dlatego rząd Angeli Merkel dorzucił 30% do KAŻDEJ pensji pracowniczej. Ja obecnie od podstaw potrafię stworzyć szafę sterowniczą... poza dopasowaniem szyn zasilających i nawiercania płyt monterskich. Tych programów nawet nie tknę. To robota dla mechaników ;)
@Alojzy... Rozwijam... Przeczytaj ponownie moją wypowiedź z godz. 13:24. I odpisz, czego nie zrozumiałeś? Rząd Niemiec wspomógł przedsiębiorców w zatrzymaniu wysokowykwalifikowanej siły roboczej. Tutaj monter to nie kacap od przykręcania jednej śrubki. Mnie mają od dwóch lat, a codziennie mam pytania. Tego nie ogarniesz w rok, czy pięć lat. Obecnie więcej potrafię jak po 5 latach studiów. I to jest zastanawiające. Czego nas uczą na studiach. Skoro ani schematów łączenia, sterowania człowiek nie opanował. O programowaniu FUP, AWL, czy KOP naw... rozwiń
Avatar
filuś / 14 marca 2020 r. o 17:13
0
O matko... dzieci nie potrafią czytać dłuższe wypowiedzi pisemne jak TWEET. O zrozumieniu czytanego tekstu nawet nie wspomnę. Bo jakby nie patrzeć wrzystkie przytoczone słowa: Wirus, Choroba, Nauczyciel, Dziennikarz (a właściwie dziennikarka), są w moim tekście spójnie i logicznie przytoczone. No i tekst o starszym nieogarniętym człowieku. No ja nie mam Alzheimera i dobrze zapamiętałem działania rządu PO-PSL za poprzedniej światowej pandemi SARS. Kiedy to faktycznie istniała szczepionka i można było ją zakupić. Co uczyniły Niemcy, Francja, a Kopaczowa NIE?! Co ciekawsze zorientowana gawiedź, a raczej (pięknym za nadobne) gównarzerrnia okupujaca internet, bo innej roboty brak.... Może zapytam się... A to od kiedy jest dostępna szczepionka na korona wirus? Bo ktoś tutaj przytoczył stronkę WP, że UE kupuje m.in. szczepionkę. Na co? Czyli starszy człowiek potrafi czytać. Ups! Co gorsza sporo brakuje mi do emerytury. Pracuję w Niemczech to mam wolne weekendy i potrafię poćwiczyć umysły małolatów ;)
O matko... dzieci nie potrafią czytać dłuższe wypowiedzi pisemne jak TWEET. O zrozumieniu czytanego tekstu nawet nie wspomnę. Bo jakby nie patrzeć wrzystkie przytoczone słowa: Wirus, Choroba, Nauczyciel, Dziennikarz (a właściwie dziennikarka), są w moim tekście spójnie i logicznie przytoczone. No i tekst o starszym nieogarniętym człowieku. No ja nie mam Alzheimera i dobrze zapamiętałem działania rządu PO-PSL za poprzedniej światowej pandemi SARS. Kiedy to faktycznie istniała szczepionka i można było ją zakupić. Co uczyniły Niemcy, Francja, a... rozwiń
Avatar
alojzy / 14 marca 2020 r. o 17:09
0
No i nadal gimbaza zarzuca dezinformację. Ba! Nawet brak wykształcenia, bo... oponent nie znalazł w sobie siły, by przytoczyć chociażby jeden kontrargument. No, to może podam parę informacji o sobie. Jestem już parę dekad magistrem inżynierem. Miałem nawet w swoim krotkim życiu epizod bycia nauczycielem... O ZGROZO... informatyki. Czyli nie jestem w stanie dotrzeć do informacji w sieci wg. nowoczesnych, europejskich (a być może światowych), postepowych i OCZYWIŚCIE bezkonfliktowych (czyt. we wlasnym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji). Pewnie nie, skoro potrafię przytoczyć dane nie tylko z... INTERNETU?! Kochana gimbazo istnieje jeszcze coś takiego jak materialnie istniejąca gazeta, czy telewizja... UWAGA... satelitarna. U mnie z zezem ;) Wim wiem wedlug was wystarczy zajrzeć na Wirtualne Media i wszystko jest wiadome. Jak szalejące ceny, emeryci narzekajacy na 13stkę, Polki porzucające masowo pracę z powodu 500+, czy ostatnio złotowka tanieje na rynku walut... co z Frankowiczami(?!). Jak ktoś chętny to mogę upchnąć Euro po 4,60. Niech będzie. Moja strata. Wy dzieki WM zarobicie powyżej 5 zeta. Oooo tu mi po powiece jedzie taki czołg. Co do skakania z tematu na temat? Gdzie? Napisaliscie: Ile to UE dało... przepraszam... ma dać, a co rząd robi? No, to przypomniałem co rząd Tuska i Kopacz robił, gdy... po primo Przedsiebiorcy mieli problemy w czasie kryzysu... i po secundo: Jak kiedyś Polacy zostali odcięci od szczepień przeciwko poprzedniej pandemii. Na koniec podałem ile rząd Morawieckiego wysupłał z budżetu w walce z zagrożeniem. Możesz przytoczyć dane odnośnie pensji nauczycieli i lektorów za dwa tygodnie? Potrafisz szukać na stronach to szybko te dane znajdziesz i przytoczysz je tutaj. Ku zadowoleniu naszemu i swojemu. I zacznij od argumentacji, a nie ośmieszaniu oponenta, bo trafiłeś na zawodnika wagi ciężkiej. Jestem inżynierem, lecz po liceum. Niestety miałem dziennikarkę za nauczycielkę jęz. polskiego. Trochę podszkoliła nas w dyskusji ;)
matko co za bełkot - nie wiadomo czy o wirusie, czy o chorobie, czy o nauczycielach czy o dziennikarzach...
 o przedsiębiorcach :))))
 o przedsiębiorcach :)))) rozwiń
Avatar
kama / 14 marca 2020 r. o 16:59
+1
No i nadal gimbaza zarzuca dezinformację. Ba! Nawet brak wykształcenia, bo... oponent nie znalazł w sobie siły, by przytoczyć chociażby jeden kontrargument. No, to może podam parę informacji o sobie. Jestem już parę dekad magistrem inżynierem. Miałem nawet w swoim krotkim życiu epizod bycia nauczycielem... O ZGROZO... informatyki. Czyli nie jestem w stanie dotrzeć do informacji w sieci wg. nowoczesnych, europejskich (a być może światowych), postepowych i OCZYWIŚCIE bezkonfliktowych (czyt. we wlasnym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji). Pewnie nie, skoro potrafię przytoczyć dane nie tylko z... INTERNETU?! Kochana gimbazo istnieje jeszcze coś takiego jak materialnie istniejąca gazeta, czy telewizja... UWAGA... satelitarna. U mnie z zezem ;) Wim wiem wedlug was wystarczy zajrzeć na Wirtualne Media i wszystko jest wiadome. Jak szalejące ceny, emeryci narzekajacy na 13stkę, Polki porzucające masowo pracę z powodu 500+, czy ostatnio złotowka tanieje na rynku walut... co z Frankowiczami(?!). Jak ktoś chętny to mogę upchnąć Euro po 4,60. Niech będzie. Moja strata. Wy dzieki WM zarobicie powyżej 5 zeta. Oooo tu mi po powiece jedzie taki czołg. Co do skakania z tematu na temat? Gdzie? Napisaliscie: Ile to UE dało... przepraszam... ma dać, a co rząd robi? No, to przypomniałem co rząd Tuska i Kopacz robił, gdy... po primo Przedsiebiorcy mieli problemy w czasie kryzysu... i po secundo: Jak kiedyś Polacy zostali odcięci od szczepień przeciwko poprzedniej pandemii. Na koniec podałem ile rząd Morawieckiego wysupłał z budżetu w walce z zagrożeniem. Możesz przytoczyć dane odnośnie pensji nauczycieli i lektorów za dwa tygodnie? Potrafisz szukać na stronach to szybko te dane znajdziesz i przytoczysz je tutaj. Ku zadowoleniu naszemu i swojemu. I zacznij od argumentacji, a nie ośmieszaniu oponenta, bo trafiłeś na zawodnika wagi ciężkiej. Jestem inżynierem, lecz po liceum. Niestety miałem dziennikarkę za nauczycielkę jęz. polskiego. Trochę podszkoliła nas w dyskusji ;)
 matko co za bełkot - nie wiadomo czy o wirusie, czy o chorobie, czy o nauczycielach czy o dziennikarzach...
 matko co za bełkot - nie wiadomo czy o wirusie, czy o chorobie, czy o nauczycielach czy o dziennikarzach... rozwiń
Avatar
w odp @filuś / 14 marca 2020 r. o 16:53
+1
Panie @Filuś doceniam pańskie dokonania , ale nie trzeba od razu robic takiej DRAMY! Nie tylko pan nie rozumie otaczającego go świata. Starszym ludziom w ogóle jest dzisiaj trudno ogarnąć Internet.
Avatar
filuś / 14 marca 2020 r. o 16:36
0
No i nadal gimbaza zarzuca dezinformację. Ba! Nawet brak wykształcenia, bo... oponent nie znalazł w sobie siły, by przytoczyć chociażby jeden kontrargument. No, to może podam parę informacji o sobie. Jestem już parę dekad magistrem inżynierem. Miałem nawet w swoim krotkim życiu epizod bycia nauczycielem... O ZGROZO... informatyki. Czyli nie jestem w stanie dotrzeć do informacji w sieci wg. nowoczesnych, europejskich (a być może światowych), postepowych i OCZYWIŚCIE bezkonfliktowych (czyt. we wlasnym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji). Pewnie nie, skoro potrafię przytoczyć dane nie tylko z... INTERNETU?! Kochana gimbazo istnieje jeszcze coś takiego jak materialnie istniejąca gazeta, czy telewizja... UWAGA... satelitarna. U mnie z zezem ;) Wim wiem wedlug was wystarczy zajrzeć na Wirtualne Media i wszystko jest wiadome. Jak szalejące ceny, emeryci narzekajacy na 13stkę, Polki porzucające masowo pracę z powodu 500+, czy ostatnio złotowka tanieje na rynku walut... co z Frankowiczami(?!). Jak ktoś chętny to mogę upchnąć Euro po 4,60. Niech będzie. Moja strata. Wy dzieki WM zarobicie powyżej 5 zeta. Oooo tu mi po powiece jedzie taki czołg. Co do skakania z tematu na temat? Gdzie? Napisaliscie: Ile to UE dało... przepraszam... ma dać, a co rząd robi? No, to przypomniałem co rząd Tuska i Kopacz robił, gdy... po primo Przedsiebiorcy mieli problemy w czasie kryzysu... i po secundo: Jak kiedyś Polacy zostali odcięci od szczepień przeciwko poprzedniej pandemii. Na koniec podałem ile rząd Morawieckiego wysupłał z budżetu w walce z zagrożeniem. Możesz przytoczyć dane odnośnie pensji nauczycieli i lektorów za dwa tygodnie? Potrafisz szukać na stronach to szybko te dane znajdziesz i przytoczysz je tutaj. Ku zadowoleniu naszemu i swojemu. I zacznij od argumentacji, a nie ośmieszaniu oponenta, bo trafiłeś na zawodnika wagi ciężkiej. Jestem inżynierem, lecz po liceum. Niestety miałem dziennikarkę za nauczycielkę jęz. polskiego. Trochę podszkoliła nas w dyskusji ;)
No i nadal gimbaza zarzuca dezinformację. Ba! Nawet brak wykształcenia, bo... oponent nie znalazł w sobie siły, by przytoczyć chociażby jeden kontrargument. No, to może podam parę informacji o sobie. Jestem już parę dekad magistrem inżynierem. Miałem nawet w swoim krotkim życiu epizod bycia nauczycielem... O ZGROZO... informatyki. Czyli nie jestem w stanie dotrzeć do informacji w sieci wg. nowoczesnych, europejskich (a być może światowych), postepowych i OCZYWIŚCIE bezkonfliktowych (czyt. we wlasnym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji). Pewnie n... rozwiń
Avatar
gosc / 14 marca 2020 r. o 16:24
0
W Biłgoraju jeden zarażony
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 15:38
0
@filuś Weź ogarnij ten swój małpi umysł. Myśli skaczą ci jedna na drugą. Nie masz wykształcenia, to ucz się z Internetu. Dostęp do wiedzy jest nieograniczony w dzisiejszych czasach, tylko trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem i samodzielnie myśleć. Nie obraz się, ale twoje wywody to zlepek propagandy, tego, co tam gdzieś zasłyszałeś, przeczytałeś. Niczego racjonalnie nie przemyślałeś. W ten sposób, przekonany o swoich racjach, siejesz dezinformacje.
Avatar
filuś / 14 marca 2020 r. o 15:14
0
Jak widać, nie wszystkim internet pomaga w zdobywaniu wiedzy. Bo to co napisalem nie spotkało się z żadnym kontrargumentem. Oprócz potwierdzenia, że rząd Morawieckiego przystąpił do zakupu medykamentow wraz z UE, natomiast rząd Kopacz bronił się ongiś rękami i nogami przed tym. No i ow argument o agenturze rosyjskiej. Z ust tych, ktorzy obcałowywali Putina i grzmią nienawiścią wobec obecnego rządu PiS za wprowadzenie europejskiego, a nawet amerykanskiego embarga wobec Rosji Radzieckiej (bo ustrój pozostał tam ten sam od lat, niczym w III RP sprzed 2015) to brzmi jak pochwała. Dziekuję wam Towarzysze z KO (obrońców ubeków i sędziow z ich nadania) bardzo serdecznie. A mi w UE dobrze się żyje, bo Tusk tu nie podnosi wieku emerytalnego (tj. Putin wstrzymywał wyplaty emerytur), nikt nie każe robić za miskę kaszy jak w Rosji Radzieckiej, no i nie pragnie likwidacji Funduszu Ubezpieczeń Spolecznych tj. w Chinach. Nie mogę, vo te gimnazja z ludzi zrobiły, że komuś zarzucają to, czemu sami są w stanie w pełni się poświęcić... czyt. SOCJALIZMOWI. O przepraszam Nowemu Socjalizmowi, a może utopijnemu Komunizmowi. Jak tam KO to widzi? Nowa Lewica, czy jedkak Stary Socjalizm? I buzi buzi jak zaleca Biedroń Towarzysze ;p (z języczkiem) I innym wmawiajcie radzecką agenturę jak Lech Wałęsa. Chociaż dla was będzie bardziej rozpoznawalny jako Tw. Bolek.
Jak widać, nie wszystkim internet pomaga w zdobywaniu wiedzy. Bo to co napisalem nie spotkało się z żadnym kontrargumentem. Oprócz potwierdzenia, że rząd Morawieckiego przystąpił do zakupu medykamentow wraz z UE, natomiast rząd Kopacz bronił się ongiś rękami i nogami przed tym. No i ow argument o agenturze rosyjskiej. Z ust tych, ktorzy obcałowywali Putina i grzmią nienawiścią wobec obecnego rządu PiS za wprowadzenie europejskiego, a nawet amerykanskiego embarga wobec Rosji Radzieckiej (bo ustrój pozostał tam ten sam od lat, niczym w III RP ... rozwiń