Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 stycznia 2020 r.
20:22

Sejm potępił wypowiedzi władz Rosji. Chodzi o wybuch II wojny światowej

Autor: Zdjęcie autora Sejm / x-news
0 13 A A

Sejm podjął przez aklamację uchwałę potępiającą prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pretekstem była wypowiedź Władimira Putina, który w "wykładzie" dla przywódców krajów Wspólnoty Niepodległych Państw obarczył Polskę odpowiedzialnością za rozbiór Czechosłowacji i za wybuch II wojny światowej.

Według komentatorów, była to ze strony rosyjskiego przywódcy reakcja na niedawną rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą pakt Ribbentrop-Mołotow z sierpnia 1939 roku, w którego tajnym załączniku Hitlerowskie Niemcy i Stalinowski Związek Radziecki podzieliły Europę środkową na strefy wpływów.

– Sejm Rzeczpospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej – odczytała marszałek sejmu Elżbieta Witek.

Kamera uchwyciła, że lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke nie klaskał razem z resztą izby.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
?? / 9 stycznia 2020 o 21:48
+8
Tylko ten sowiecki sprzedawczyk zachowal się jak ***k i ciota... jkm
  a macierewicz? klaskał? bo co znaczy korwin ? to płotka,a ten nasz byczy poseł :postawił na czele WP misiewicza pomoc aptekarską , skasował wywiad kontrwywiad ,najlepszych generałów wypier..ł,to kto jełopku jest prawdziwym nastajszczim skutecznym agentem puutina? jak masz oczy i rozum ,to korzystaj a nie tą głupią tvpis jedziesz
Avatar
Przemek Leniak / 9 stycznia 2020 o 23:47
+6
klaskaniem mając obrzękłe prawice... cyrk a nie sejm
Avatar
Ty / 10 stycznia 2020 o 08:36
+4
I znow sejm sie poerdolami sie zajmuje
Avatar
Brak symetrii / 10 stycznia 2020 o 08:27
+4
Ciekawe tylko, dlaczego ten sam knesejm, tak ochoczo nie potępia ataków na Polskę ze strony przedstawicieli izraela, usa - m.in. głównych gangsterów i hucpiarzy just act. 447? Widać, że teatrzyk trwa - usilnie chcą nas szczuć i wmanewrować w konflikt z Rosją. Polacy, nie popełnijcie znowu tych samych błędów! - pamiętajcie o kolejnych zdradach w Poczdamie, Jałcie, Teheranie. ROsja to nasz sąsiad - nie potrzebujemy żydowskich pośredników w rozmowach, bo to się zle skonczy.
Avatar
Japolan / 11 stycznia 2020 o 00:53
+3
Kiedy Sejm potępi: Zajęcia czeskiej częścio Śląska Cieszyńskiego (czyli Zaolzia) "po Monachium" - bez konsultacji z Władzami Czechosłowacji, a faktycznie za przyzwoleniem III Rzeszy Niemieckiej? Ucieczkę ówczesnych Władz Polski we wrześniu 1939 - władz zabierających ze sobą państwowe rezerwy złota oraz zostawiających Naród na pastwę losu (nie tylko na łaskę i niełaskę innych państw oraz ich funkcjonariuszy, bo w czasie wojny jest o wiele więcej zagrożeń)? Niemalże bezczynność Armii Krajowej podczas mordowania wielu tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich (w tym na terenach aktualnie do Polski należących) - ten oczywisty akt zdrady wobec Narodu był szczególnie wyraźny w początkowym okresie tak zwanej rzezi wołyńskiej? Skazanie na śmierć setek tysięcy ludzi w Warszawie przez politycznych kunktatorów, którzy wywołali Powstanie Warszawskie oraz nie zatrzymali go w czasie dokonywania Rzezi Woli (gdy w ciągu paru dni sily niemieckie i z nimi współpracujące) wymordowały kilkadziesiąt tysięcy ludzi?
Kiedy Sejm potępi: Zajęcia czeskiej częścio Śląska Cieszyńskiego (czyli Zaolzia) "po Monachium" - bez konsultacji z Władzami Czechosłowacji, a faktycznie za przyzwoleniem III Rzeszy Niemieckiej? Ucieczkę ówczesnych Władz Polski we wrześniu 1939 - władz zabierających ze sobą państwowe rezerwy złota oraz zostawiających Naród na pastwę losu (nie tylko na łaskę i niełaskę innych państw oraz ich funkcjonariuszy, bo w czasie wojny jest o wiele więcej zagrożeń)? Niemalże bezczynność Armii Krajowej podczas mordowania wielu tysięcy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2020 o 13:13
+2
a kiedy bedzie uchwała potepiająca słowacje za 3 dywizje co weszły razem z niemcami w 39 od południa ,3 q-wa dywizje ,a nam tu pier..ą o tym zapyziałym zaolziu przez wieki,bo po sprawiedliwości ono nasze zawsze było ,jak krym był tatarski od sułtana .jak by nasze 3 dywizje z hitlerem sie kolegowały i strzelały do ludzi z obcego państwa ,to nie wiem co te skur..ny z całej europy i rosji na nas by mówiły i co nam zrobiły?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2020 o 08:35
+2
Jeszcze trochę i PUTIN udowodni że to przebrani za Rosjan ,Polacy witali się z Niemcami w Lublinie na moście nad Bystrzycą taka tam jest opcja taka była zawsze KREML to był i zostanie ośrodkiem wszelkiego zła ,Putin niech odpowie gdzie sie podziała ta ciotka co go wychowała i wieś w której wychowywał się a zniknęła fizycznie nie tylko z MAPY
Avatar
Japolan / 10 stycznia 2020 o 01:09
+2
Kreml moskiewski "zatrząsł się w posadach" i wywieszono tam białą flagę ... . Można było zareagować asertywnie i zarazem w sposób wolny od "zaogniania sytuacji" - wybrano inny sposób.
Avatar
Japolan / 11 stycznia 2020 o 21:39
+1
Kiedy Sejm potępi: [ol] [...][/ol]
Japolan a ty czytałeś może coś o tym, że to Czesi korzytsając z zaangażowania Polski na Wschodzie w 1919 r. zaatakowali zbrojnie etnicznie i historycznie polskie Zaolzie i zajęli je siłą popełniając przy tym zbrodnie wojenne . W 1938 r Polacy korzystajac z okazji tylko Zaolzie odebrała. Powinna twoim zdaniem zostawić je Niemcom tak jak tchórze Czesi zostawili Niemcom cały swój kraj.? oże moment był ze względów politycznych nienajlepiej wybrany ale porównaj postawę Polski z postawą Francji i Anglii , które za cenę spokoju zgodziły się na aneksję całej Czechosłowacji..   W twojej wypowiedzi wynika wprost, że pojęcie prawdy historycznej i patriotyzmu jest ci zupełnie obce natomiast twoja wypowiedźć pachnie i to mocno komunistyczną propagandą. Indoktrynacja za czasow komuny widocznie zrobiła swoje ... To ty powinieneś przeprosić Polaków z Zaolzia za takie głupie pomysły
[ul] [li]Kolejne propagandowe bzdury![/li] [li]Choć prawdopodobnie jeszcze sporo powinienem się dowiedzieć, to poznałem sporo wiadomości o bardzo przykrych okolicznościach z zakresu relacji polsko - czeskich (czesko - polskich). Chyba najtragiczniejsze były zbrodnie - i to być może dosłownie sąsiedzkie - których ofiarami padli polscy mężczyźni (czytałem o zamordowaniu pewnej liczby mężczyzn, ale liczby teraz nie pamiętam). Republika Czechosłowacka byłe też państwem, które w czasie wojny polsko - radzieckiej zabraniało transportowania przez jej terytorium broni do Polski.[/li] [li]Niestety, pojęcie "Polacy z Zaolzia" staje się coraz bardziej hasłem (być może nawet propagandowym) - coraz mniejszy odsetek tamtejszej ludności deklaruje narodowość polską oraz kieruje swe dzieci do szkół "polskich" (a chyba przynajmniej dwie takie szkoły są w samym Cieszynie). W jakimś stopniu, "polskie" szkoły na pograniczu Republiki Czeskiej z Polską są "ratowane" (a przynajmniej wzmacniane) uczniami z Polski - część rodziców z przygranicznych rejonów Polski zauważyła upadek poziomu (szczególnie wychowawczego) szkół w Polsce i posyła swe dzieci do szkół "po drugiej stronie Olzy".[/li] [li]O słabości organizacyjnej Polaków na Śląsku Ostrawsko - Karwińsko - Cieszyńskim może świadczyć sam wygląd Domu Polskiego w Ostrawie (jego wygląd przed ponad 10 miesiącami zasmucił mnie). Przydałaby się rozsądna akcja wsparcia ze strony Władz Polski - moim zdaniem, byłoby to znacznie sensowniejsze od trwonienia pieniędzy na (niektóre) projekty Polskiej Fundacji Narodowej.[/li] [li]Jakże często językiem polskim na ulicach Ostrawy i Karwiny oraz w jeżdżących na tamtym terenie pociągach posługują się dojeżdżający z Polski do pracy pracownicy (w tym górnicy); chyba rzadziej językiem polskim posługują się otwarcie "czescy Polacy - zwłaszcza w bliskim "pasie przygranicznym". Odniosłem wrażenie, że bardziej na południe (np. we Frydku) język polski na ulicy można usłyszeć znacznie częściej, niż w Czeskim Cieszynie (tam nawet w hotelu "Piast" trudno spotkać obsługę polskojęzyczną).[/li] [li]Czesi mieli prawo wybrać sposób reakcji na ekspansję III Rzeszy Niemieckiej. Za to setki tysięcy mieszkańców Warszawy polityczni kunktatorzy (z różnych państw, stron i "obozów" politycznych) pozbawili możności decydowania o tym, czy chcą żyć, czy chcą umrzeć (jakże często wskutek bestialskich działań).[/li] [li]Żołnierze polskiej "Armii Poznań" (w 1939 r.) także zostali zdradzeni przez swego dowódcę, ktróry faktycznie dezerterował, bo przestraszył się tego, że jego podkomendni sprawnie prą na zachód - być może do Berlina by nie dotarli, ale bez dowódcy wkradł się chaos (zwłaszcza decyzyjny) i udało się im osiągnąć o wiele mniej, niż byłoby możliwe, gdyby dowódca wywiązał się ze swych obowiązków.[/li] [li]Obrońcy Westerplatte zostali pozbawieni wsparcia ze strony polskich okrętów wojennych. Jakimś "dziwnym trafem" atakujący Westerplatte niemiecki pancernik nie był atakowany przez polskie okręty podwodne. Nie mogły go atakować, ponieważ przed 1 sierpnia 1939 r. wydano rozkaz ich wypłynięcia z portów (i prawdopodobnie z Bałtyku).[/li] [li]Władze II Rzeczywpospolitej nie tylko skompromitowały się w obliczu zbliżającej się oraz rozpoczętej wojny, ale nawet s... z Kraju, zostawiając w nim miliony Polaków oraz innych polskich obywateli.[/li] [li]Wpierw proszę poznać historię, a dopiero później stawiać żądania - i to jawnie (bo anonimowo to byle zbir jest w stanie działać)![/li] [/ul]
] [li]Kolejne propagandowe bzdury![/li] [li]Choć prawdopodobnie jeszcze sporo powinienem się dowiedzieć, to poznałem sporo wiadomości o bardzo przykrych okolicznościach z zakresu relacji polsko - czeskich (czesko - polskich). Chyba najtragiczniejsze były zbrodnie - i to być może dosłownie sąsiedzkie - których ofiarami padli polscy mężczyźni (czytałem o zamordowaniu pewnej liczby mężczyzn, ale liczby teraz nie pamiętam). Republika Czechosłowacka byłe też państwem, które w czasie wojny polsko - radzieckiej zabraniało transportowania przez je... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2020 o 19:59
+1
następnym razem nasze miernoty sejmowe niech zagłosują przez reklamacje ,to jkm może wstanie ,albo mu stanie ze smiechu
Avatar
Japolan / 11 stycznia 2020 o 21:39
+1
Kiedy Sejm potępi: [ol] [...][/ol]
Japolan a ty czytałeś może coś o tym, że to Czesi korzytsając z zaangażowania Polski na Wschodzie w 1919 r. zaatakowali zbrojnie etnicznie i historycznie polskie Zaolzie i zajęli je siłą popełniając przy tym zbrodnie wojenne . W 1938 r Polacy korzystajac z okazji tylko Zaolzie odebrała. Powinna twoim zdaniem zostawić je Niemcom tak jak tchórze Czesi zostawili Niemcom cały swój kraj.? oże moment był ze względów politycznych nienajlepiej wybrany ale porównaj postawę Polski z postawą Francji i Anglii , które za cenę spokoju zgodziły się na aneksję całej Czechosłowacji..   W twojej wypowiedzi wynika wprost, że pojęcie prawdy historycznej i patriotyzmu jest ci zupełnie obce natomiast twoja wypowiedźć pachnie i to mocno komunistyczną propagandą. Indoktrynacja za czasow komuny widocznie zrobiła swoje ... To ty powinieneś przeprosić Polaków z Zaolzia za takie głupie pomysły
[ul] [li]Kolejne propagandowe bzdury![/li] [li]Choć prawdopodobnie jeszcze sporo powinienem się dowiedzieć, to poznałem sporo wiadomości o bardzo przykrych okolicznościach z zakresu relacji polsko - czeskich (czesko - polskich). Chyba najtragiczniejsze były zbrodnie - i to być może dosłownie sąsiedzkie - których ofiarami padli polscy mężczyźni (czytałem o zamordowaniu pewnej liczby mężczyzn, ale liczby teraz nie pamiętam). Republika Czechosłowacka byłe też państwem, które w czasie wojny polsko - radzieckiej zabraniało transportowania przez jej terytorium broni do Polski.[/li] [li]Niestety, pojęcie "Polacy z Zaolzia" staje się coraz bardziej hasłem (być może nawet propagandowym) - coraz mniejszy odsetek tamtejszej ludności deklaruje narodowość polską oraz kieruje swe dzieci do szkół "polskich" (a chyba przynajmniej dwie takie szkoły są w samym Cieszynie). W jakimś stopniu, "polskie" szkoły na pograniczu Republiki Czeskiej z Polską są "ratowane" (a przynajmniej wzmacniane) uczniami z Polski - część rodziców z przygranicznych rejonów Polski zauważyła upadek poziomu (szczególnie wychowawczego) szkół w Polsce i posyła swe dzieci do szkół "po drugiej stronie Olzy".[/li] [li]O słabości organizacyjnej Polaków na Śląsku Ostrawsko - Karwińsko - Cieszyńskim może świadczyć sam wygląd Domu Polskiego w Ostrawie (jego wygląd przed ponad 10 miesiącami zasmucił mnie). Przydałaby się rozsądna akcja wsparcia ze strony Władz Polski - moim zdaniem, byłoby to znacznie sensowniejsze od trwonienia pieniędzy na (niektóre) projekty Polskiej Fundacji Narodowej.[/li] [li]Jakże często językiem polskim na ulicach Ostrawy i Karwiny oraz w jeżdżących na tamtym terenie pociągach posługują się dojeżdżający z Polski do pracy pracownicy (w tym górnicy); chyba rzadziej językiem polskim posługują się otwarcie "czescy Polacy - zwłaszcza w bliskim "pasie przygranicznym". Odniosłem wrażenie, że bardziej na południe (np. we Frydku) język polski na ulicy można usłyszeć znacznie częściej, niż w Czeskim Cieszynie (tam nawet w hotelu "Piast" trudno spotkać obsługę polskojęzyczną).[/li] [li]Czesi mieli prawo wybrać sposób reakcji na ekspansję III Rzeszy Niemieckiej. Za to setki tysięcy mieszkańców Warszawy polityczni kunktatorzy (z różnych państw, stron i "obozów" politycznych) pozbawili możności decydowania o tym, czy chcą żyć, czy chcą umrzeć (jakże często wskutek bestialskich działań).[/li] [li]Żołnierze polskiej "Armii Poznań" (w 1939 r.) także zostali zdradzeni przez swego dowódcę, ktróry faktycznie dezerterował, bo przestraszył się tego, że jego podkomendni sprawnie prą na zachód - być może do Berlina by nie dotarli, ale bez dowódcy wkradł się chaos (zwłaszcza decyzyjny) i udało się im osiągnąć o wiele mniej, niż byłoby możliwe, gdyby dowódca wywiązał się ze swych obowiązków.[/li] [li]Obrońcy Westerplatte zostali pozbawieni wsparcia ze strony polskich okrętów wojennych. Jakimś "dziwnym trafem" atakujący Westerplatte niemiecki pancernik nie był atakowany przez polskie okręty podwodne. Nie mogły go atakować, ponieważ przed 1 sierpnia 1939 r. wydano rozkaz ich wypłynięcia z portów (i prawdopodobnie z Bałtyku).[/li] [li]Władze II Rzeczywpospolitej nie tylko skompromitowały się w obliczu zbliżającej się oraz rozpoczętej wojny, ale nawet s... z Kraju, zostawiając w nim miliony Polaków oraz innych polskich obywateli.[/li] [li]Wpierw proszę poznać historię, a dopiero później stawiać żądania - i to jawnie (bo anonimowo to byle zbir jest w stanie działać)![/li] [/ul]
] [li]Kolejne propagandowe bzdury![/li] [li]Choć prawdopodobnie jeszcze sporo powinienem się dowiedzieć, to poznałem sporo wiadomości o bardzo przykrych okolicznościach z zakresu relacji polsko - czeskich (czesko - polskich). Chyba najtragiczniejsze były zbrodnie - i to być może dosłownie sąsiedzkie - których ofiarami padli polscy mężczyźni (czytałem o zamordowaniu pewnej liczby mężczyzn, ale liczby teraz nie pamiętam). Republika Czechosłowacka byłe też państwem, które w czasie wojny polsko - radzieckiej zabraniało transportowania przez je... rozwiń
Avatar
Przeproś / 11 stycznia 2020 o 20:16
0
Kiedy Sejm potępi: Zajęcia czeskiej częścio Śląska Cieszyńskiego (czyli Zaolzia) "po Monachium" - bez konsultacji z Władzami Czechosłowacji, a faktycznie za przyzwoleniem III Rzeszy Niemieckiej? Ucieczkę ówczesnych Władz Polski we wrześniu 1939 - władz zabierających ze sobą państwowe rezerwy złota oraz zostawiających Naród na pastwę losu (nie tylko na łaskę i niełaskę innych państw oraz ich funkcjonariuszy, bo w czasie wojny jest o wiele więcej zagrożeń)? Niemalże bezczynność Armii Krajowej podczas mordowania wielu tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich (w tym na terenach aktualnie do Polski należących) - ten oczywisty akt zdrady wobec Narodu był szczególnie wyraźny w początkowym okresie tak zwanej rzezi wołyńskiej? Skazanie na śmierć setek tysięcy ludzi w Warszawie przez politycznych kunktatorów, którzy wywołali Powstanie Warszawskie oraz nie zatrzymali go w czasie dokonywania Rzezi Woli (gdy w ciągu paru dni sily niemieckie i z nimi współpracujące) wymordowały kilkadziesiąt tysięcy ludzi?
 Japolan a ty czytałeś może coś o tym, że to Czesi korzytsając z zaangażowania Polski na Wschodzie w 1919 r. zaatakowali zbrojnie etnicznie i historycznie polskie Zaolzie i zajęli je siłą popełniając przy tym zbrodnie wojenne . W 1938 r Polacy korzystajac z okazji tylko Zaolzie odebrała. Powinna twoim zdaniem zostawić je Niemcom tak jak tchórze Czesi zostawili Niemcom cały swój kraj.? oże moment był ze względów politycznych nienajlepiej wybrany ale porównaj postawę Polski z postawą Francji i Anglii , które za cenę spokoju zgodziły się na aneksję całej Czechosłowacji..   W twojej wypowiedzi wynika wprost, że pojęcie prawdy historycznej i patriotyzmu jest ci zupełnie obce natomiast twoja wypowiedźć pachnie i to mocno komunistyczną propagandą. Indoktrynacja za czasow komuny widocznie zrobiła swoje ... To ty powinieneś przeprosić Polaków z Zaolzia za takie głupie pomysły 
to Czesi korzytsając z zaangażowania Polski na Wschodzie w 1919 r. zaatakowali zbrojnie etnicznie i historycznie polskie Zaolzie i zajęli je siłą popełniając przy tym zbrodnie wojenne . W 1938 r Polacy korzystajac z okazji tylko Zaolzie odebrała. Powinna twoim zdaniem zostawić je Niemcom tak jak tchórze Czesi zostawili Niemcom cały swój kraj.? oże moment był ze względów politycznych nienajlepiej wybrany ale porównaj postawę Polski z postawą Francji i Anglii , które za cenę spokoju zgodziły się na aneksję całej Czechosłowacji..   W twojej wyp... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2020 o 19:59
+1
następnym razem nasze miernoty sejmowe niech zagłosują przez reklamacje ,to jkm może wstanie ,albo mu stanie ze smiechu
Avatar
e2 / 11 stycznia 2020 o 19:22
0
Tylko ten sowiecki sprzedawczyk zachowal się jak ***k i ciota... jkm
 Tak, wielcy bohaterzy od deklaracji. Wszystko drożeje w sklepach,  a ci "aklamują" i jeszcze opozycja się włącza w taki cyrk. Dobrze JKM zrobił, chociaż go wacale nie popieram. 
Avatar
Gość / 11 stycznia 2020 o 13:13
+2
a kiedy bedzie uchwała potepiająca słowacje za 3 dywizje co weszły razem z niemcami w 39 od południa ,3 q-wa dywizje ,a nam tu pier..ą o tym zapyziałym zaolziu przez wieki,bo po sprawiedliwości ono nasze zawsze było ,jak krym był tatarski od sułtana .jak by nasze 3 dywizje z hitlerem sie kolegowały i strzelały do ludzi z obcego państwa ,to nie wiem co te skur..ny z całej europy i rosji na nas by mówiły i co nam zrobiły?
Avatar
Japolan / 11 stycznia 2020 o 00:53
+3
Kiedy Sejm potępi: Zajęcia czeskiej częścio Śląska Cieszyńskiego (czyli Zaolzia) "po Monachium" - bez konsultacji z Władzami Czechosłowacji, a faktycznie za przyzwoleniem III Rzeszy Niemieckiej? Ucieczkę ówczesnych Władz Polski we wrześniu 1939 - władz zabierających ze sobą państwowe rezerwy złota oraz zostawiających Naród na pastwę losu (nie tylko na łaskę i niełaskę innych państw oraz ich funkcjonariuszy, bo w czasie wojny jest o wiele więcej zagrożeń)? Niemalże bezczynność Armii Krajowej podczas mordowania wielu tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich (w tym na terenach aktualnie do Polski należących) - ten oczywisty akt zdrady wobec Narodu był szczególnie wyraźny w początkowym okresie tak zwanej rzezi wołyńskiej? Skazanie na śmierć setek tysięcy ludzi w Warszawie przez politycznych kunktatorów, którzy wywołali Powstanie Warszawskie oraz nie zatrzymali go w czasie dokonywania Rzezi Woli (gdy w ciągu paru dni sily niemieckie i z nimi współpracujące) wymordowały kilkadziesiąt tysięcy ludzi?
Kiedy Sejm potępi: Zajęcia czeskiej częścio Śląska Cieszyńskiego (czyli Zaolzia) "po Monachium" - bez konsultacji z Władzami Czechosłowacji, a faktycznie za przyzwoleniem III Rzeszy Niemieckiej? Ucieczkę ówczesnych Władz Polski we wrześniu 1939 - władz zabierających ze sobą państwowe rezerwy złota oraz zostawiających Naród na pastwę losu (nie tylko na łaskę i niełaskę innych państw oraz ich funkcjonariuszy, bo w czasie wojny jest o wiele więcej zagrożeń)? Niemalże bezczynność Armii Krajowej podczas mordowania wielu tysięcy... rozwiń
Avatar
Ty / 10 stycznia 2020 o 08:36
+4
I znow sejm sie poerdolami sie zajmuje
Avatar
Gość / 10 stycznia 2020 o 08:35
+2
Jeszcze trochę i PUTIN udowodni że to przebrani za Rosjan ,Polacy witali się z Niemcami w Lublinie na moście nad Bystrzycą taka tam jest opcja taka była zawsze KREML to był i zostanie ośrodkiem wszelkiego zła ,Putin niech odpowie gdzie sie podziała ta ciotka co go wychowała i wieś w której wychowywał się a zniknęła fizycznie nie tylko z MAPY
Avatar
Brak symetrii / 10 stycznia 2020 o 08:27
+4
Ciekawe tylko, dlaczego ten sam knesejm, tak ochoczo nie potępia ataków na Polskę ze strony przedstawicieli izraela, usa - m.in. głównych gangsterów i hucpiarzy just act. 447? Widać, że teatrzyk trwa - usilnie chcą nas szczuć i wmanewrować w konflikt z Rosją. Polacy, nie popełnijcie znowu tych samych błędów! - pamiętajcie o kolejnych zdradach w Poczdamie, Jałcie, Teheranie. ROsja to nasz sąsiad - nie potrzebujemy żydowskich pośredników w rozmowach, bo to się zle skonczy.
Avatar
Japolan / 10 stycznia 2020 o 01:09
+2
Kreml moskiewski "zatrząsł się w posadach" i wywieszono tam białą flagę ... . Można było zareagować asertywnie i zarazem w sposób wolny od "zaogniania sytuacji" - wybrano inny sposób.