Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 maja 2019 r.
8:41

Sejm zaostrzył kary za pedofilię. PO zbojkotowała głosowanie

Autor: Zdjęcie autora x-news
0 21 A A

Po niespełna dwóch dniach procedowania Sejm przyjął nowelizację Kodeksu Karnego. Projekt przewiduje zaostrzenie kar, w tym między innymi za przestępstwa związane z pedofilią. Za nowymi regulacjami głosowało 263 posłów, trzech było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. W głosowaniu nad nowelą nie wzięła udziału znaczna większość posłów PO oraz Nowoczesnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Ta ustawa tylko podwyższa kary, ale nie daje żadnej gwarancji, wręcz daje pewność, że żaden prokurator nie będzie miał odwagi pójść do biskupa i przesłuchać go. Dlaczego? Bo mamy sojusz tronu i ołtarza – krytykował nowelizację ustawy Sławomir Neumann, poseł PO.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zarzucił Platformie Obywatelskiej bezczynność w sprawie walki z pedofilią za czasów jej rządów.

- Nie będzie taryfy ulgowej wobec kogokolwiek. Nie będziemy w tym przedstawieniu, które kosztem dzieci chce organizować dzisiejsza opozycja – zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 17 maja 2019 r. o 10:12
+8
To nic nie da z 300 księży pedofilii siedzi trzech resztę chroni ich prawo kanoniczne tj ich wewnętrzna procedura postępowania która ciągnie się w "nieskończoność"Powinien nimi zająć się od razu prokurator ,ale wiadomo że tak nie będzie.Jeżeli wśród innych grup "społecznych" wykryty zostaje pedofil jest on od razu izolowany i zajmuję się nim prokurator ,u księży przenoszony jest na inną parafię na drugi koniec Polski ,lub zostaje umieszczony w jakimś domu księży emerytów lun innym
Avatar
Piter / 17 maja 2019 r. o 09:16
+7
Powaga posła. Żenada. Za co mu płacą? Właściwie za co mu płacimy?
Avatar
Norbert43 / 17 maja 2019 r. o 09:28
+5
Pseudo ustawa nie rozliczająca dotychczasowej pedofilii. Dotychczasowa pedofilia zostanie zamieciona pod dywan. Kiedy powstanie komisja do rozliczenia pedofilii w Polsce? Kiedy prokuratura Ziobry aresztuje księży i biskupów którzy kryli pedofilów?
Avatar
Kisiel / 17 maja 2019 r. o 11:01
+4
Z jednej strony to dobrze że podwyższono kary za pedofilię. Bo perspektywa wysokiej kary ma odstraszać od czynu który jest zagrożony kara. Druga strona medalu to egzekwowanie kary. I tu jest pies pogrzebany. Wiemy że pedofilia jest przestępstwem które najbardziej jest rozwinięte w środowiskach wyższych sfer niż przeciętnym środowisku zwykłych zjadaczy chleba choć i w ej grupie społecznej zdążają się przypadki molestowania dzieci. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie którego środowiska będzie dotyczyło jego egzekwowanie. Czy będzie tak jak z pijanymi posłami adwokatami lekarzami sędziami którzy chowają się za immunitetami? Swojego czasu była mowa i propozycja o próbie przymusowej kastracji chemicznej pedofilii ale światli ludzie i wyrocznie tego kraju odrzucili ten pomysł tłumacząc że jest to nie humanitarne i że pedofilia to choroba która należy leczyć. Zastanawiam się przy uchwalenia ustawie o zaopatrzeniu kar dla pedofilii ile jest w niej kruczków prawnych mających na celu uniknięcie kary wyżej wymienionych środowisk czy ludzi sprawujących władze w tym kraju. Komentując wyjście posłów PO można powiedzieć że nie jest ono spektakularne. Nie od dziś wiadomo co pokazuje życie że są za odmiennością kulturową sprzeczna z światopoglądem zdrowego heterosexsualisty oraz sprzecznej z naturą i podstawa biologii. W perspektywie wprowadzania wytycznych WHO do szkół i uczenie masturbacji przedszkolaków czy legalizowaniu związków homoseksualnych i dążeniu do adopcji dzieci przez te związki przemyca się właśnie podstawy pedofilii. Jest to swoistego rodzaju socjotechnika która pod płaszczykiem wałki o uprawnienia LGBT oficjalnie chcą zalegalizować pedofilię. Myślę że Polacy zrozumieją mój komentarz a jeśli będziecie mieć pytania zapraszam do komentowania. Życzę miłego dnia wszystkim Rodakom. Pozdrawiam Kisiel.
Z jednej strony to dobrze że podwyższono kary za pedofilię. Bo perspektywa wysokiej kary ma odstraszać od czynu który jest zagrożony kara. Druga strona medalu to egzekwowanie kary. I tu jest pies pogrzebany. Wiemy że pedofilia jest przestępstwem które najbardziej jest rozwinięte w środowiskach wyższych sfer niż przeciętnym środowisku zwykłych zjadaczy chleba choć i w ej grupie społecznej zdążają się przypadki molestowania dzieci. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie którego środowiska będzie dotyczyło jego egzekwowanie. Czy będzie tak jak z... rozwiń
Avatar
Pseudo ustwa / 17 maja 2019 r. o 10:32
+4
Pseudo ustawa. PIS udaje że będzie tępić pedofilie w Kościele a gdzie zatrzymania gdzie areszty? ZIOBRO weź się do roboty!!
Avatar
Adam z Lublina / 17 maja 2019 r. o 09:16
+4
Typowy wybieg PiSu. Jak jest kryzys to robią jakieś pozorowane działania pod publiczkę. Co z tego że kary będą surowsze, jak dalej niektóre osoby będą chronione przed oskarżeniem, dalej będą bezkarne. Przecież to Piotrowicz był najbardziej znanym obrońca pedofilów, a teraz będzie ich ścigał ? Żenada !
Avatar
obywatel RP / 17 maja 2019 r. o 09:06
+4
I słusznie, że zbojkotowała! Przecież obecne sądy nie stosowały nawet poprzednio obowiązujących kar. A z tymi księżmi to już .......!
Avatar
gość / 17 maja 2019 r. o 12:06
+3
Ten opolski analfabeta prawny nie powinien w ogóle się wypowiadać bo bredzi jak zawsze
Avatar
ooo / 17 maja 2019 r. o 10:02
+3
no i słusznie że PO zbojkotowało...to żałosne działanie pozorowane, temat zrobił się na chwilę medialny, to niektóre hieny chcą to politycznie wykorzystać...to jest k...wa  kwintesencja pisowskiego podejścia do tworzenia prawa: obejrzeli filmik na youtube i od razu w jeden dzień ustawa uchwalona, ja p...dolę jakie dzbany teraz rządzą w tym kraju...ale ciemny lud to kupi...
Avatar
robson / 17 maja 2019 r. o 09:49
+2
PO zbojkotowało głosowanie, z czystej kalkulacji politycznej. Po przejęciu władzy będzie chciało  wprowadzić tzw. homomałżeństwa i oraz adopcję dzieci przez te pary. A tam jest mnóstwo przypadków pedofilii. 
Avatar
gość / 17 maja 2019 r. o 12:08
0
Totalna opozycja wobec totalnych pisowskich baranów
Avatar
gość / 17 maja 2019 r. o 12:06
+3
Ten opolski analfabeta prawny nie powinien w ogóle się wypowiadać bo bredzi jak zawsze
Avatar
Gość / 17 maja 2019 r. o 11:22
+1
Jak głosował towarzysz piotrowicz ?
Avatar
robson / 17 maja 2019 r. o 11:07
-7
no i słusznie że PO zbojkotowało...to żałosne działanie pozorowane, temat zrobił się na chwilę medialny, to niektóre hieny chcą to politycznie wykorzystać...to jest k...wa  kwintesencja pisowskiego podejścia do tworzenia prawa: obejrzeli filmik na youtube i od razu w jeden dzień ustawa uchwalona, ja p...dolę jakie dzbany teraz rządzą w tym kraju...ale ciemny lud to kupi...
  PO zbojkotowało głosowanie, z czystej kalkulacji politycznej. Po przejęciu władzy będzie chciało  wprowadzić tzw. homomałżeństwa i oraz adopcję dzieci przez te pary. A tam jest mnóstwo przypadków pedofilii.  Proces będzie rozłozony w czasie na lata, najpierw związki partnerskie, potem "małżeństwa homoseksualne", a na końcu adopcja dzieci przez te pary. Polityka małych kroczków jak we Francji i innych krajach zachodnich. To jest ta nowoczesność jaką oferuje nam PO.
  PO zbojkotowało głosowanie, z czystej kalkulacji politycznej. Po przejęciu władzy będzie chciało  wprowadzić tzw. homomałżeństwa i oraz adopcję dzieci przez te pary. A tam jest mnóstwo przypadków pedofilii.  Proces będzie rozłozony w czasie na lata, najpierw związki partnerskie, potem "małżeństwa homoseksualne", a na końcu adopcja dzieci przez te pary. Polityka małych kroczków jak we Francji i innych krajach zachodnich. To jest ta nowoczesność jaką oferuje nam PO. rozwiń
Avatar
Kisiel / 17 maja 2019 r. o 11:01
+4
Z jednej strony to dobrze że podwyższono kary za pedofilię. Bo perspektywa wysokiej kary ma odstraszać od czynu który jest zagrożony kara. Druga strona medalu to egzekwowanie kary. I tu jest pies pogrzebany. Wiemy że pedofilia jest przestępstwem które najbardziej jest rozwinięte w środowiskach wyższych sfer niż przeciętnym środowisku zwykłych zjadaczy chleba choć i w ej grupie społecznej zdążają się przypadki molestowania dzieci. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie którego środowiska będzie dotyczyło jego egzekwowanie. Czy będzie tak jak z pijanymi posłami adwokatami lekarzami sędziami którzy chowają się za immunitetami? Swojego czasu była mowa i propozycja o próbie przymusowej kastracji chemicznej pedofilii ale światli ludzie i wyrocznie tego kraju odrzucili ten pomysł tłumacząc że jest to nie humanitarne i że pedofilia to choroba która należy leczyć. Zastanawiam się przy uchwalenia ustawie o zaopatrzeniu kar dla pedofilii ile jest w niej kruczków prawnych mających na celu uniknięcie kary wyżej wymienionych środowisk czy ludzi sprawujących władze w tym kraju. Komentując wyjście posłów PO można powiedzieć że nie jest ono spektakularne. Nie od dziś wiadomo co pokazuje życie że są za odmiennością kulturową sprzeczna z światopoglądem zdrowego heterosexsualisty oraz sprzecznej z naturą i podstawa biologii. W perspektywie wprowadzania wytycznych WHO do szkół i uczenie masturbacji przedszkolaków czy legalizowaniu związków homoseksualnych i dążeniu do adopcji dzieci przez te związki przemyca się właśnie podstawy pedofilii. Jest to swoistego rodzaju socjotechnika która pod płaszczykiem wałki o uprawnienia LGBT oficjalnie chcą zalegalizować pedofilię. Myślę że Polacy zrozumieją mój komentarz a jeśli będziecie mieć pytania zapraszam do komentowania. Życzę miłego dnia wszystkim Rodakom. Pozdrawiam Kisiel.
Z jednej strony to dobrze że podwyższono kary za pedofilię. Bo perspektywa wysokiej kary ma odstraszać od czynu który jest zagrożony kara. Druga strona medalu to egzekwowanie kary. I tu jest pies pogrzebany. Wiemy że pedofilia jest przestępstwem które najbardziej jest rozwinięte w środowiskach wyższych sfer niż przeciętnym środowisku zwykłych zjadaczy chleba choć i w ej grupie społecznej zdążają się przypadki molestowania dzieci. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie którego środowiska będzie dotyczyło jego egzekwowanie. Czy będzie tak jak z... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2019 r. o 10:58
-3
EKIPA krula tóSSka za zbokami? - czerwona unijna dżuma P0stępuje ?
Avatar
Pseudo ustwa / 17 maja 2019 r. o 10:32
+4
Pseudo ustawa. PIS udaje że będzie tępić pedofilie w Kościele a gdzie zatrzymania gdzie areszty? ZIOBRO weź się do roboty!!
Avatar
ZEUS / 17 maja 2019 r. o 10:25
-3
Brawo Brawo dla PiS więzienia dla pedofili tam poczują romantyzm i ciepłe klejące rączki do duuuppy.A te Peło  i ta reszta kliknij to dno zresztą pokazy w sejmie zachowania bez komentarza inteligentny nie komentuje zachowań wybiegajacych POza normy .
Avatar
gość / 17 maja 2019 r. o 10:12
+8
To nic nie da z 300 księży pedofilii siedzi trzech resztę chroni ich prawo kanoniczne tj ich wewnętrzna procedura postępowania która ciągnie się w "nieskończoność"Powinien nimi zająć się od razu prokurator ,ale wiadomo że tak nie będzie.Jeżeli wśród innych grup "społecznych" wykryty zostaje pedofil jest on od razu izolowany i zajmuję się nim prokurator ,u księży przenoszony jest na inną parafię na drugi koniec Polski ,lub zostaje umieszczony w jakimś domu księży emerytów lun innym
Avatar
ooo / 17 maja 2019 r. o 10:02
+3
no i słusznie że PO zbojkotowało...to żałosne działanie pozorowane, temat zrobił się na chwilę medialny, to niektóre hieny chcą to politycznie wykorzystać...to jest k...wa  kwintesencja pisowskiego podejścia do tworzenia prawa: obejrzeli filmik na youtube i od razu w jeden dzień ustawa uchwalona, ja p...dolę jakie dzbany teraz rządzą w tym kraju...ale ciemny lud to kupi...
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji
film

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji

Szymon Ładniak w niedzielę wystąpi w kolejnym wyścigu serii ESET ISeries. Areną zmagań będzie chorwacki Grobnik.

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Akademik PWSZ przy ul. Nowy Świat 3 w Chełmie to nowy adres siedziby zespołu ratowników medycznych.

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody
Wideo
film

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody

Kolejną noc w wielu miastach USA trwały zamieszki, które rozpoczęły się po tym, jak 46-letni Afroamerykanin George Floyd zginął po brutalnej interwencji policji 25 maja.

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

W popołudniowych raportach wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19 – informuje Ministerstwo Zdrowia w wieczornym raporcie o zakażeniach koronawirusem w niedzielę 31 maja.

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Miasto Lubartów w tegorocznym planie przetargów publicznych ujęło zadanie pod nazwą „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg”. W jego ramach miały być wykonane remonty nawierzchni ulic lub chodników ze środków miasta na odcinkach nieobjętych projektami z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. Na ten cel Lubartów planował wydać ponad 700 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak czy ostatecznie remonty te dojdą do skutku oraz jakie drogi zostaną objęte pracami.

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

O kolejny miesiąc przedłużony został okres zawieszenia przejazdówek będących w posiadaniu uczniów i studentów. Taką decyzję ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego, który zastrzegł, że to ostateczna data.

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

"To pierwsza niedziela w historii Parafii, kiedy to w kościele Mszę św. będzie sprawował sam kapłan, bez fizycznej obecności Ludu Bożego – żywej Wspólnoty Kościoła" – zauważył w liście do wiernych proboszcz parafii w Pliszczynie, gdzie jest ognisko koronawirusa. Kapłanowi skończył się okres kwarantanny, na której było dzisiaj ponad 300 osób. Co z mszami i organizacją pierwszej komunii świętej?

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie
film

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie

Jak co roku lubelskie uczelnie obok sprawdzonych kierunków, oferują kandydatom na studia także te, które w ofercie edukacyjnej pojawiają się po raz pierwszy. W tym roku nowości jest kilka, a ich lista nie jest jeszcze ostateczna.

Dizajn w PRL. Spotkanie online
5 czerwca 2020, 18:00

Dizajn w PRL. Spotkanie online

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe zaprasza na drugą odsłonę spotkań online "Dizajn w PRL". Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18.

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 zaprasza do wspólnego nagrania teledysku do najnowszego singla "Brazylia", którego premiera będzie miała miejsce w drugiej połowie czerwca. Można także zaśpiewać w utworze.

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Blisko pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. To efekt kontroli policjantów na targowiskach w Lublinie.

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
30 maja 2020, 9:00

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do swoich oddziałów, w których przez trzy dni: od 30 maja do 1 czerwca, realizowane będą gry terenowe. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać mapę przy zakupie biletów.

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

48-latek z Parczewa będzie odpowiadać za kradzież pieniędzy. Mężczyzna ukradł portfel kobiecie, która robiła zakupy w sklepie. Po pewnym czasie złodziej wrócił w to samo miejsce by kupić alkohol i… spotkał policjantów.

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina
Wideo, zdjęcia
galeria

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina

Z zieloną wstęgą stanęli wzdłuż jezdni uczestnicy dzisiejszego protestu w obronie drzew, które mają być usunięte w związku z przebudową ul. Lipowej w Lublinie. Projekt zakłada usunięcie 43 proc. drzew. Część demonstrantów przyszła z nadzieją, że Ratusz zmieni plany przebudowy, część już tej nadziei nie ma.

Minister rolnictwa odpowiada posłankom opozycji: "Zarzuty wyssane z palca"
STADNINA W JANOWIE PODLASKIM

Minister rolnictwa odpowiada posłankom opozycji: "Zarzuty wyssane z palca"

Stawiane zarzuty są wyssane z palca – odpowiada posłankom opozycji minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Na posiedzeniu Sejmu wybrzmiał temat zaniedbań w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!