Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 grudnia 2017 r.
6:35

To koniec Beaty Szydło? Już wiadomo kto może ją zastąpić. Zmiany w rządzie

0 38 A A
Beata Szydło
Beata Szydło

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas serii spotkań w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej miał przedstawić nowego premiera rządu. Zmian będzie więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do takich informacji dotarli dziennikarze Rzeczpospolitej. Zgodnie ze scenariuszem, który przedstawił prezes ze swojego stanowiska ustąpi Beata Szydło.

Jej miejsce już w przyszłym tygodniu ma zająć wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

Według informacji Wprost ze swoim stanowiskiem może pożegnać się także szef MSZ - Witold Waszczykowski.  Ma go zastąpić Krzysztof Szczerski, obecny szef gabinetu prezydenta.

Fotel może stracić także Jan Szyszko, minister środowiska. Jego resort miałby być połączony z ministerstwem energii. Nowym ministerstwem miałby pokierować Krzysztof Tchórzewski.

Według nieoficjalnych informacji likwidacji ulegnie ministerstwo cyfryzacji. Posadę ma stracić jego szefowa Anna Streżyńska.

W nocy Beata Szydło zamieściła tweeta:

Sonda: Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło. Dobra zmiana?

Liczba głosów: 757
42.67%
Oboje nie nadają się na to stanowisko
28.14%
Nie, Szydło jest lepsza na tym stanowisku
21.66%
Tak, Morawiecki będzie lepszym premierem
7.53%
Nie wiem

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hihi / 5 grudnia 2017 o 20:57
0
Jo napisał:
W artykule jest napisane, że ustępuje, a nie, że ktos ją wyrzuca
 akurat, własnie decyzją jedynego nieomylnego prezesa  wylatuje na zbitą morde,hehe
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 20:53
0
może swoje broszki teraz wyrzucić do diabła ,nikt sie nie bedzie przejmował starym pudłem prze noss mówiącym
Avatar
aa-antypo / 5 grudnia 2017 o 20:33
0
undefined napisał:
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
 Przed Trybunałem Stanu POwinni stanąć wszyscy zdrajcy polski, sprzedawczyki za judaszowe srebrniki. Obowiązuje kolejka- nie wpychaj nikogo po za kolejką.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 15:09
0
Nie pomoże lila róż. Nad psidzielnią wisi... 'cóż'!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:58
0
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:10
0
KOMUCHY DWOJĄ SIĘ i TROJĄ Z ANTYPOLSKĄ PROPAGANDA - a tu guzik, rząd PIS ciągle w formie i mega dobre sondaże wśród społeczeństwa :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:08
0
Chciałaby świnka do chlewa. Czyli jak pachołki szkopsko- mośkowe chcą zmian. Rządzą Ci co Ich wybrali wyborcy. A Ta nasi oPOzycja ma GWno do gadki.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:04
0
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie rządów pis... Natomiast jeżeli chodzi o nas Polaków to wszystko się zgadza tacy jesteśmy POmyliły ci się "ePOki", a może ty jesteś POmylony?? Niestety ale taka jest szara rzeczywistość tych co nie stoją po stronie pisu. jezeli jesteś z pisu to nie mozesz tego zrozumiec
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie ... rozwiń
Avatar
jola / 5 grudnia 2017 o 13:37
0
Drżyj układzie jak premierem zostanie facet z Moraw :-)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:07
0
Jeśli PiS zmieni (wyrzuci) oanią B. Szydło to chciałbym usłyszeć "końkretne" zarzuty. Wściekła lewica obrzuca Ją tylko błotem ogólnie u nich przyjętym. Żadnych szczegółów, "końkretów". Jeżeli tak się stanie, to nie pójdę na żadne wybory. Bo nie będzie na kogo głosować!.
Avatar
hihi / 5 grudnia 2017 o 20:57
0
Jo napisał:
W artykule jest napisane, że ustępuje, a nie, że ktos ją wyrzuca
 akurat, własnie decyzją jedynego nieomylnego prezesa  wylatuje na zbitą morde,hehe
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 20:53
0
może swoje broszki teraz wyrzucić do diabła ,nikt sie nie bedzie przejmował starym pudłem prze noss mówiącym
Avatar
aa-antypo / 5 grudnia 2017 o 20:33
0
undefined napisał:
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
 Przed Trybunałem Stanu POwinni stanąć wszyscy zdrajcy polski, sprzedawczyki za judaszowe srebrniki. Obowiązuje kolejka- nie wpychaj nikogo po za kolejką.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 15:09
0
Nie pomoże lila róż. Nad psidzielnią wisi... 'cóż'!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:58
0
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:10
0
KOMUCHY DWOJĄ SIĘ i TROJĄ Z ANTYPOLSKĄ PROPAGANDA - a tu guzik, rząd PIS ciągle w formie i mega dobre sondaże wśród społeczeństwa :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:08
0
Chciałaby świnka do chlewa. Czyli jak pachołki szkopsko- mośkowe chcą zmian. Rządzą Ci co Ich wybrali wyborcy. A Ta nasi oPOzycja ma GWno do gadki.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:04
0
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie rządów pis... Natomiast jeżeli chodzi o nas Polaków to wszystko się zgadza tacy jesteśmy POmyliły ci się "ePOki", a może ty jesteś POmylony?? Niestety ale taka jest szara rzeczywistość tych co nie stoją po stronie pisu. jezeli jesteś z pisu to nie mozesz tego zrozumiec
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie ... rozwiń
Avatar
jola / 5 grudnia 2017 o 13:37
0
Drżyj układzie jak premierem zostanie facet z Moraw :-)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:07
0
Jeśli PiS zmieni (wyrzuci) oanią B. Szydło to chciałbym usłyszeć "końkretne" zarzuty. Wściekła lewica obrzuca Ją tylko błotem ogólnie u nich przyjętym. Żadnych szczegółów, "końkretów". Jeżeli tak się stanie, to nie pójdę na żadne wybory. Bo nie będzie na kogo głosować!.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 96 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 83 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 34 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!