Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 grudnia 2018 r.
14:00

Miała być wymarzona osiemnastka. Ale to zdarzenie na zawsze zmieniło jej życie

0 13 A A

To miały być wymarzone osiemnaste urodziny. Podczas imprezy doszło do zdarzenia, które na zawsze zmieniło życie Oli. Dziewczyna miała zostać odurzona i wykorzystana przez dwóch nastolatków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Imprezę z okazji osiemnastych urodzin Ola Jasińska zorganizowała razem ze swoją przyjaciółką Patrycją. Dziewczyny znają się od wielu lat. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Denis i Maciek.

- Moja wymarzona osiemnastka skończyła się tym, że moje życie całkiem się zmieniło. To nie miało tak wyglądać. Nigdy bym nie przypuszczała, że Denis może zrobić taką rzecz. Wiem, że to był on. Razem z kolegą zepsuł mi ten dzień. Koszmar trwa do dziś – wyznaje Ola.

Ola znała Denisa jeszcze z czasów szkoły podstawowej. To właśnie on, razem z kolegą Maćkiem mieli zdaniem dziewczyny dopuścić się przestępstwa.

- Pamiętam, że byłam prowadzona przez Denisa i Maćka. W klubie szliśmy schodami do góry. Potem pamiętam, że zmieniali się będąc nade mną. Nie miałam siły, żeby ich odepchnąć, cokolwiek zrobić. Po prostu prosiłam żeby mnie zostawili. Mówiłam, że nie chcę, ale oni to dalej robili – podkreśla.

- Ona siedziała między nimi, trzymali ją pod rękę. Miała rozczochrane włosy, wielkie duże przestraszone oczy i rozmazany makijaż. Nie była w stanie nam powiedzieć, co się z nią dzieje – relacjonuje Patrycja Łobos, przyjaciółka Oli.

Na imprezie był też brat nastolatki. Widział siostrę tuż po zdarzeniu.

- Na moje pytanie kiwnęła głową, że jest w porządku, ale po minie od razu wiedziałem, że nie jest. Zabrałem ją na bok, spytałem, co się stało. Wtedy przyznała, że została zgwałcona – opowiada Jakub, brat Oli i dodaje: Wezwałem policję i pogotowie. Moja siostra w międzyczasie wywróciła się, nie było z nią kontaktu.

Policja zabrała dwóch mężczyzn na komisariat. Ola została odwieziona do szpitala. - Syn do nas zadzwonił i powiedział, że córka została zgwałcona. Pojechaliśmy na miejsce. Zastaliśmy ją leżącą na podłodze. Była nieprzytomna, miała silne drgawki. Z ust toczyła się jej piana. Takiego widoku nie da się zapomnieć – wspomina Jolanta Jasińska, matka Oli.

W szpitalu lekarze udzielili pomocy dziewczynie, pobrali jej też krew do badań. Okazało się, że oprócz alkoholu były w niej śladowe ilości GHB, czyli substancji potocznie nazywanej „pigułką gwałtu”.

- Jestem pewna, że to nie był tylko alkohol. Po alkoholu byłabym w stanie zareagować, odepchnąć ich. Sytuacja wymknęła mi się spod kontroli, bo nie byłam świadoma tego, co oni robią – mówi Ola.

Zupełnie inną wersję wydarzeń z tego wieczoru przedstawiają obaj podejrzani. - Może alkohol tak na nią zadziałał, że zaczęła siadać między mną i Denisem. Wkładała mi ręce w majtki mówiąc, że obaj jej się podobamy. Było widać, że mocno prowokuje taką sytuację. Doszło do stosunku. Trochę nas ponosiło. Głupio, że byliśmy tam we dwóch, ale to wszystko wyszło od niej dobrowolnie – mówi Maciej.

- Ani ja ani Maciek nigdy byśmy nie zrobili nic takiego. Nie skrzywdzilibyśmy żadnej dziewczyny. Nie wiem, po co ona to wszystko mówi. Może sobie uświadomiła, że jak to wszystko wyjdzie na jaw, to wyjdzie na dziewczynę lekkich obyczajów. Jestem pewien, że niczego jej nie dosypaliśmy. To nie był gwałt – dodaje Denis.

Pół roku po zdarzeniu prokuratura umorzyła sprawę, opierając się na opinii biegłego, który stwierdził, że taka ilość substancji GHB może występować w organizmie w sposób samoistny oraz opinii psychologicznej, która wskazywała, że ze względu na stopień upojenia alkoholowego zdolność Oli do kierowania własnym zachowaniem mogła być ograniczona.

- W toku śledztwa ustaliliśmy, że między poszkodowaną, a osobami, które wskazała, jako sprawców doszło do zbliżenia. Pokrzywdzona twierdzi, że wszystko działo się bez jej woli, natomiast domniemani sprawcy podnoszą, że do zbliżenia doszło za zgodą, a nawet namową pokrzywdzonej. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do stwierdzenia, że doszło do przestępstwa – mówi Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Ola i rodzice nie mogą pogodzić się z taką decyzją prokuratury. Złożyli zażalenie do sądu, który uznał je za całkowicie zasadne, a decyzję prokuratury o umorzeniu sprawy za przedwczesną.
- Dziewczyna, która powoli dochodziła do siebie, otrzymała kolejny cios, który ją zdołował. Ola nie widziała dalej sensu życia. Po umorzeniu sprawy przez prokuraturę próbowała popełnić samobójstwo. Na szczęście byliśmy w domu – mówi Jolanta Jasińska, matka nastolatki.

- To jest cień człowieka, którym była wcześniej. Wcześniej miała ambicje, chęć do życia, była otwarta na świat, pomocna. Teraz jest wycofana, boi się poznawać ludzi, wychodzić z domu. To całkowicie inna osoba – zauważa brat Oli.

Sąd uznał zeznania Oli za spójne i logiczne. Ekspertyzę z zakresu toksykologii za niepełną i nakazał sporządzenie kolejnej. Prokuratura jeszcze raz musi przyjrzeć się sprawie.

- Chcę po prostu sprawiedliwości. Ważne, żeby takie sprawy toczyły się inaczej. Nie może być tak, że są zamiatane pod dywan, bo dziewczyna sama prowokowała. To tak nie wygląda – podkreśla Ola.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 15:42
+9
Gwałty, pedofilia powinny być karane pozbawieniem wolności i fizyczną kastracją. Brali udział w tym gwałcie we dwóch i już to wskazuje na gwałt i to zbiorowy. Nie rozumiem z jakiego powodu prokuratura umorzyła dochodzenie????. Szkoda dziewczyny uraz psychiczny na całe życie. Nie wyobrażam sobie jak będzie się czuła gdy na swej drodze spotka któregoś oprawcę, a może obydwu na raz. Kpin i ironii z ich strony nie będzie końca. Już samo podanie środków psychotropowych powinno być karane. Żeby był równy obciach trzeba im obciąć i ogłosić publicznie. Myślę, że podobnie myślący o podobnych zamiarach, nie będą myśleli i kupowali tych środków w obawie o swoje j..a.
Gwałty, pedofilia powinny być karane pozbawieniem wolności i fizyczną kastracją. Brali udział w tym gwałcie we dwóch i już to wskazuje na gwałt i to zbiorowy. Nie rozumiem z jakiego powodu prokuratura umorzyła dochodzenie????. Szkoda dziewczyny uraz psychiczny na całe życie. Nie wyobrażam sobie jak będzie się czuła gdy na swej drodze spotka któregoś oprawcę, a może obydwu na raz. Kpin i ironii z ich strony nie będzie końca. Już samo podanie środków psychotropowych powinno być karane. Żeby był równy obciach trzeba im obciąć i ogłosić publiczn... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 17:52
+8
Pełne dane pokrzywdzonej wiadome dla każdego. A ci, co się nią zabawiali są pod ochroną. Jak zwykle...:(
Avatar
Sprawiedliwy / 7 grudnia 2018 o 20:35
+6
Super biegly super sąd, brawo!!!! Powiem tyle, gdyby moja siostre cos takiego spotkalo z gory nic nie sugeruje, ale zajebal bym was gnoje blagalibyscie a caly swiat by sie dowiedzial jak samemu wymierza sie sprawiedliwosc w kraju w ktorym tej sprawiedliwosci nie ma a pana bieglego jak i sedziego z racji zapewne sporego wyroku ktory by mi grozil tez dla przygkladu dla potomnych bym potraktowal tak samo, bydlo bydlo i jeszcze raz bydlo!!!Panie Ziobro moze jakas pomoc dla tej biednej dziewczyny , Pan taki pomocny i sprawiedliwy podobno....
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 15:44
+4
to dlatego że ojciec zapewne nie stosował pociegla jak wychowywał,jednak pasek na *** to najlepszy wychowawca,dodatkowo działa prewencyjnie.
Avatar
datsun / 7 grudnia 2018 o 15:25
+4
pucinać hu.e na żywca i nic więcej bo to adekwatna kara.żeby tak postąpić to odwage mieli,teraz jakoś im uparowała,ale patrząc na dziisejszą durną młodzież wcale mnie to nie dziwi.spychologia jeden na drugiego i na ofiare
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 17:10
+3
Biedna dziewczyna. Dawajcie tych dwóch, ja im wymierzą odpowiednią karę.
Avatar
Grek / 7 grudnia 2018 o 20:51
+1
Wykastrowac ja jako ojciec nabił bym na pal tych benkartow nie ważne ile bym dostał do odsiadki ale w imię sprawiedliwości i honoru. Ich rodzice popełnili w życiu 1-błąd jak się urodzili to zapomnieli odrazu utopic.
Avatar
ccxxxccc / 8 grudnia 2018 o 09:03
0
Pani Olu,  nawet nie wyobrazam sobie przez jakie pieklo Pani przechodzi i jeszcze ta mysl, ze mozna spotkac oprawcow. Straszne. Jednakze brawo za odwage! Niech Pani sie nie poddaje, bo szkoda by bydlo zostalo bez kary. Uda sie Pani, bardzo jest Pani silna:) wyjatkowo:) to pani powinna byc pewna swego a oni sie bronic teraz i chowac przed spoleczenstwem!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 14:47
0
Sama przyznaje że była po.Baba pijana , dupa sprzedana.
Avatar
POSZKODOWANA / 8 grudnia 2018 o 17:33
-1
Prokuratorzy i sędziowie to jest TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI, oni maja krew na rękach. Ilu ludzi popełniło samobójstwa, ilu siedzi w więzieniach niewinnych. Robią ze społeczeństwa baranów. jak mógł zdecydować Sąd - budynek? Tam pracuje człowiek- sędzia z imieniem i nazwiskiem i jeszcze bardzo dobrze wynagradzany. Dotąd, dokąd nie będą odpowiadać za swoje decyzje , dotąd NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWOŚCI !!!
Avatar
POSZKODOWANA / 8 grudnia 2018 o 17:33
-1
Prokuratorzy i sędziowie to jest TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI, oni maja krew na rękach. Ilu ludzi popełniło samobójstwa, ilu siedzi w więzieniach niewinnych. Robią ze społeczeństwa baranów. jak mógł zdecydować Sąd - budynek? Tam pracuje człowiek- sędzia z imieniem i nazwiskiem i jeszcze bardzo dobrze wynagradzany. Dotąd, dokąd nie będą odpowiadać za swoje decyzje , dotąd NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWOŚCI !!!
Avatar
ccxxxccc / 8 grudnia 2018 o 09:03
0
Pani Olu,  nawet nie wyobrazam sobie przez jakie pieklo Pani przechodzi i jeszcze ta mysl, ze mozna spotkac oprawcow. Straszne. Jednakze brawo za odwage! Niech Pani sie nie poddaje, bo szkoda by bydlo zostalo bez kary. Uda sie Pani, bardzo jest Pani silna:) wyjatkowo:) to pani powinna byc pewna swego a oni sie bronic teraz i chowac przed spoleczenstwem!
Avatar
As / 7 grudnia 2018 o 22:19
-3
A ile alkoholu miala we krwi? Ojej jaka ona bezbronna teraz...
 Chamie jeden nieważenie ile miała mogła być nawet nie przytomna. Nie daje to nikomu prawa aby robił komuś krzywdę. Gdybyś to ty zrobił to daje ci 48 godzin. W tym czasie bym ci obioł co trzeba fajfusie jeden.
Avatar
Grek / 7 grudnia 2018 o 20:51
+1
Wykastrowac ja jako ojciec nabił bym na pal tych benkartow nie ważne ile bym dostał do odsiadki ale w imię sprawiedliwości i honoru. Ich rodzice popełnili w życiu 1-błąd jak się urodzili to zapomnieli odrazu utopic.
Avatar
Sprawiedliwy / 7 grudnia 2018 o 20:35
+6
Super biegly super sąd, brawo!!!! Powiem tyle, gdyby moja siostre cos takiego spotkalo z gory nic nie sugeruje, ale zajebal bym was gnoje blagalibyscie a caly swiat by sie dowiedzial jak samemu wymierza sie sprawiedliwosc w kraju w ktorym tej sprawiedliwosci nie ma a pana bieglego jak i sedziego z racji zapewne sporego wyroku ktory by mi grozil tez dla przygkladu dla potomnych bym potraktowal tak samo, bydlo bydlo i jeszcze raz bydlo!!!Panie Ziobro moze jakas pomoc dla tej biednej dziewczyny , Pan taki pomocny i sprawiedliwy podobno....
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 17:52
+8
Pełne dane pokrzywdzonej wiadome dla każdego. A ci, co się nią zabawiali są pod ochroną. Jak zwykle...:(
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 17:10
+3
Biedna dziewczyna. Dawajcie tych dwóch, ja im wymierzą odpowiednią karę.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 15:44
+4
to dlatego że ojciec zapewne nie stosował pociegla jak wychowywał,jednak pasek na *** to najlepszy wychowawca,dodatkowo działa prewencyjnie.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 15:42
+9
Gwałty, pedofilia powinny być karane pozbawieniem wolności i fizyczną kastracją. Brali udział w tym gwałcie we dwóch i już to wskazuje na gwałt i to zbiorowy. Nie rozumiem z jakiego powodu prokuratura umorzyła dochodzenie????. Szkoda dziewczyny uraz psychiczny na całe życie. Nie wyobrażam sobie jak będzie się czuła gdy na swej drodze spotka któregoś oprawcę, a może obydwu na raz. Kpin i ironii z ich strony nie będzie końca. Już samo podanie środków psychotropowych powinno być karane. Żeby był równy obciach trzeba im obciąć i ogłosić publicznie. Myślę, że podobnie myślący o podobnych zamiarach, nie będą myśleli i kupowali tych środków w obawie o swoje j..a.
Gwałty, pedofilia powinny być karane pozbawieniem wolności i fizyczną kastracją. Brali udział w tym gwałcie we dwóch i już to wskazuje na gwałt i to zbiorowy. Nie rozumiem z jakiego powodu prokuratura umorzyła dochodzenie????. Szkoda dziewczyny uraz psychiczny na całe życie. Nie wyobrażam sobie jak będzie się czuła gdy na swej drodze spotka któregoś oprawcę, a może obydwu na raz. Kpin i ironii z ich strony nie będzie końca. Już samo podanie środków psychotropowych powinno być karane. Żeby był równy obciach trzeba im obciąć i ogłosić publiczn... rozwiń
Avatar
datsun / 7 grudnia 2018 o 15:25
+4
pucinać hu.e na żywca i nic więcej bo to adekwatna kara.żeby tak postąpić to odwage mieli,teraz jakoś im uparowała,ale patrząc na dziisejszą durną młodzież wcale mnie to nie dziwi.spychologia jeden na drugiego i na ofiare
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dronmat - bezzałogowe statki powietrzne
galeria

Dronmat - bezzałogowe statki powietrzne 0 0

DRONMAT to lubelska firma działająca w branży bezzałogowych statków powietrznych. Jej oferta dotyczy usług wykonywanych dronami. To m.in. filmy oraz zdjęcia z powietrza, filmowe i zdjęciowe materiały reklamowe dla szerokiego grona odbiorców, materiały dokumentacyjne oraz inspekcje.

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze 19 2

Od poniedziałkowego wieczora utrzymuje się zły stan powietrza w Lublinie.

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 23 2

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 26 7

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 20 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 2 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”