Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 czerwca 2015 r.
18:14

Trzęsienie ziemi w rządzie. Minister Włodzimierz Karpiński podał się do dymisji. Odchodzą Arłukowicz, Biernat. Z funkcji marszałka rezygnuje Sikorski

Autor: Zdjęcie autora dw
0 23 A A

Premier Ewa Kopacz poinformowała właśnie na konferencji prasowej, że pochodzący z Puław minister skarbu Włodzimierz Karpiński podał się do dymisji. Wraz z nim z rządu odejdą minister zdrowia Bartosz Arłukowicz , minister sportu Andrzej Biernat. Ze stanowiska marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz zapowiedziała dymisje w rządzie. - Bartosz Arłukowicz, Włodzimierz Karpiński, Andrzej Biernat złożyli rezygnacje z funkcji ministrów - poinformowała premier. Rezygnację złoży także marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Odnosząc się do wycieku akt ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej, oświadczyła: To podważa zaufanie do prokuratury. Nie pozwolę na grę taśmami w kampanii.

Premier zapowiedziała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego.

- W imieniu Platformy bardzo serdecznie przepraszam - zakończyła premier Kopacz swoje wystąpienie.

 

Sonda: Czy premier Ewa Kopacz dobrze postąpiła dymisjonując kilku ministrów po tzw. aferze taśmowej?

Liczba głosów: 480
62.92%
Tak
23.96%
Nie interesuje mnie to
13.13%
Nie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:23
0
Operacja znakomita oderwać ryj od koryta, są też tego konsekwencje małe... przyjdą młodsze świnie i bardziej wygłodniałe.. żebyś sraczki po tym syropie jak po laxigenienie nie dostał....
Avatar
Buzal / 11 czerwca 2015 o 11:58
0

cui prodest (scelus, is fecit) [ku-i prodes (scelus, is fec-it)] (łc.) komu przynosi (zbrodnia) korzyść (ten ją popełnił); cytat z Medei Seneki.

Myślcie lemingi ...miejmy nadzieję, że za kilka lat wyjdzie na jaw że to pisuary za tym stały....

O czym ty piszesz komunistyczna,czerwona świnio !!!!  PIS oczyszcza i łagodzi,jak syrop Bucu !!!!

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:47
0
To jest niesłychane że doszło do takiej degradacji w państwie polskim, że jest w ogóle możliwa taka kompromitacja rządu ! Pani Ewa Kopacz powinna sama podać się do dymisji zamiast przyjmować dymisję swoich ministrów. Premier jest odpowiedzialny za rząd z racji swojego urzędu a kompromitacja której świadkami było całe społeczeństwo dotyczy faktu, że pani premier całkowicie straciła kontrolę nad członkami organu któremu sama przewodzi. To zaniedbania, zły przepływ informacji, brak mocnej ręki, zła organizacja w pełnieniu obowiązków doprowadziły do sytuacji w której pierwsza lepsza osoba z ulicy może dokonać publicznej kompromitacji najwyższych urzędników wywołując karygodny skandal. Wielu ludzi pyta: Czy te dymisje miały odwrócić uwagę społeczeństwa ? Żeby zapomniało jakie słowa padały z ust wysokich urzędników państwowych na nagraniach? Czy chodzi o to, żeby odwrócić uwagę od matactw na wysokich szczeblach i zrobić z nich kiełbasę wyborczą? Odchodzą dlatego, żeby nie zaszkodzić partii ,czy dlatego że w ludzkich oczach stracili szacunek? Na to ostatnie pytanie Pani Premier odpowiedziała w jednym z wywiadów - odchodzą, bo wykazały się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk - ta odpowiedź to najczęściej spotykany w Polsce sposób w jaki przejawia się hipokryzja naszych polityków . Pani Premier - to z ich strony nie była ani łaska, ani wielki wyczyn. Musieli odejść, bo w większości zostali skompromitowani i nawet przywiązanie się do krzesła łańcuchem nic by już nie pomogło. Metoda głuchego i ślepego w tym przypadku się nie sprawdzi. Fakt że podsłuch był nielegalny nie zmienia faktu, że znaczenie wypowiadanych słów jest jasne. Z kupy łajna nie zrobi się sznura diamentów podobnie ze skompromitowanych polityków nie zrobi się armii zwycięzców w wyborach parlamentarnych...
To jest niesłychane że doszło do takiej degradacji w państwie polskim, że jest w ogóle możliwa taka kompromitacja rządu ! Pani Ewa Kopacz powinna sama podać się do dymisji zamiast przyjmować dymisję swoich ministrów. Premier jest odpowiedzialny za rząd z racji swojego urzędu a kompromitacja której świadkami było całe społeczeństwo dotyczy faktu, że pani premier całkowicie straciła kontrolę nad członkami organu któremu sama przewodzi. To zaniedbania, zły przepływ informacji, brak mocnej ręki, zła organizacja w pełnieniu obowiązków dop... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:12
0
Skośnooka dalej ogłupia Polaków!Schodzących ze stołków usadza na listy wyborcze jako liderów!!!!!Przecież to towarzystwo nadaje się do tiurmy i kamieniołomów,a nie powtórnie do wyborów!!!W samych nazwiskach są kłamstwa np.nie ma Sikorskiego w jego rodzinnych stronach,bo jego rodzice żyją pod zupełnie innym nazwiskiem niż przybrał sobie "synio"dla interesu politycznego! Karpiński jak ma w d... Polskę wschodnią,to niech wyjedzie za Tuskiem!Musi w kraju coś się zmienić ,bo oszuści i złodzieje nas wykończą i zostaniemy w skarpetkach "Bolka"!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:27
0
Chyba kopaczka zaczyna śpiewać piosenkę" już za parę dni, za dni parę wezmę plecak swój i ....." wszak wakacje za pasem......
Avatar
dozynanie watahy / 11 czerwca 2015 o 08:11
0

Oj co niektorym sie pali grunt pod nogami, co widac nawet w rozpaczliwych wpisach tutaj.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 06:57
0
sprawa tej STONOGI i ta cała afera podsłuchowa pokazuje w jakiej grotesce zyje glówny polski "mainstream" polityczny, ale i wyborcy (telewidzowie) również. Przecież ta cała sprawa nie jest warta nawet 20% czasu antenowego i tego ciągłego bicia piany przez partie opozycyjne i tych "malpich ruchów" wykonywanych przez partie rządzace. Szkoda tylko, że Polacy pragną "konsumować' ten cały cyrk (z Kukizem na czele)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 21:58
0

cui prodest (scelus, is fecit) [ku-i prodes (scelus, is fec-it)] (łc.) komu przynosi (zbrodnia) korzyść (ten ją popełnił); cytat z Medei Seneki.

Myślcie lemingi ...miejmy nadzieję, że za kilka lat wyjdzie na jaw że to pisuary za tym stały....

Avatar
misio / 10 czerwca 2015 o 21:41
0

.... mówię NIE DEMOKRACJI BO DEMOKRACJA TO WIĘKSZOŚĆ A WIĘKSZOŚĆ TO DEBILE - Marszałek Piłsudzki powiedział kiedyś słowa święte o polskim narodzie...

Włodek. Zluzuj, odpocznij, rozejrzyj sie za jakąś robotą albo szczoteczką.

Avatar
matijas77 / 10 czerwca 2015 o 20:21
0

Rozgrabili co się dało i jak szczury uciekają z tonącego okrętu zwanym "Platforma Obywatelska"!Czas jeszcze na majtków z PSL!Czekamy więc cierpliwie.Banda złodziei i krętaczy! 

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 09:23
0
Operacja znakomita oderwać ryj od koryta, są też tego konsekwencje małe... przyjdą młodsze świnie i bardziej wygłodniałe.. żebyś sraczki po tym syropie jak po laxigenienie nie dostał....
Avatar
Buzal / 11 czerwca 2015 o 11:58
0

cui prodest (scelus, is fecit) [ku-i prodes (scelus, is fec-it)] (łc.) komu przynosi (zbrodnia) korzyść (ten ją popełnił); cytat z Medei Seneki.

Myślcie lemingi ...miejmy nadzieję, że za kilka lat wyjdzie na jaw że to pisuary za tym stały....

O czym ty piszesz komunistyczna,czerwona świnio !!!!  PIS oczyszcza i łagodzi,jak syrop Bucu !!!!

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:47
0
To jest niesłychane że doszło do takiej degradacji w państwie polskim, że jest w ogóle możliwa taka kompromitacja rządu ! Pani Ewa Kopacz powinna sama podać się do dymisji zamiast przyjmować dymisję swoich ministrów. Premier jest odpowiedzialny za rząd z racji swojego urzędu a kompromitacja której świadkami było całe społeczeństwo dotyczy faktu, że pani premier całkowicie straciła kontrolę nad członkami organu któremu sama przewodzi. To zaniedbania, zły przepływ informacji, brak mocnej ręki, zła organizacja w pełnieniu obowiązków doprowadziły do sytuacji w której pierwsza lepsza osoba z ulicy może dokonać publicznej kompromitacji najwyższych urzędników wywołując karygodny skandal. Wielu ludzi pyta: Czy te dymisje miały odwrócić uwagę społeczeństwa ? Żeby zapomniało jakie słowa padały z ust wysokich urzędników państwowych na nagraniach? Czy chodzi o to, żeby odwrócić uwagę od matactw na wysokich szczeblach i zrobić z nich kiełbasę wyborczą? Odchodzą dlatego, żeby nie zaszkodzić partii ,czy dlatego że w ludzkich oczach stracili szacunek? Na to ostatnie pytanie Pani Premier odpowiedziała w jednym z wywiadów - odchodzą, bo wykazały się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk - ta odpowiedź to najczęściej spotykany w Polsce sposób w jaki przejawia się hipokryzja naszych polityków . Pani Premier - to z ich strony nie była ani łaska, ani wielki wyczyn. Musieli odejść, bo w większości zostali skompromitowani i nawet przywiązanie się do krzesła łańcuchem nic by już nie pomogło. Metoda głuchego i ślepego w tym przypadku się nie sprawdzi. Fakt że podsłuch był nielegalny nie zmienia faktu, że znaczenie wypowiadanych słów jest jasne. Z kupy łajna nie zrobi się sznura diamentów podobnie ze skompromitowanych polityków nie zrobi się armii zwycięzców w wyborach parlamentarnych...
To jest niesłychane że doszło do takiej degradacji w państwie polskim, że jest w ogóle możliwa taka kompromitacja rządu ! Pani Ewa Kopacz powinna sama podać się do dymisji zamiast przyjmować dymisję swoich ministrów. Premier jest odpowiedzialny za rząd z racji swojego urzędu a kompromitacja której świadkami było całe społeczeństwo dotyczy faktu, że pani premier całkowicie straciła kontrolę nad członkami organu któremu sama przewodzi. To zaniedbania, zły przepływ informacji, brak mocnej ręki, zła organizacja w pełnieniu obowiązków dop... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 11:12
0
Skośnooka dalej ogłupia Polaków!Schodzących ze stołków usadza na listy wyborcze jako liderów!!!!!Przecież to towarzystwo nadaje się do tiurmy i kamieniołomów,a nie powtórnie do wyborów!!!W samych nazwiskach są kłamstwa np.nie ma Sikorskiego w jego rodzinnych stronach,bo jego rodzice żyją pod zupełnie innym nazwiskiem niż przybrał sobie "synio"dla interesu politycznego! Karpiński jak ma w d... Polskę wschodnią,to niech wyjedzie za Tuskiem!Musi w kraju coś się zmienić ,bo oszuści i złodzieje nas wykończą i zostaniemy w skarpetkach "Bolka"!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 09:27
0
Chyba kopaczka zaczyna śpiewać piosenkę" już za parę dni, za dni parę wezmę plecak swój i ....." wszak wakacje za pasem......
Avatar
dozynanie watahy / 11 czerwca 2015 o 08:11
0

Oj co niektorym sie pali grunt pod nogami, co widac nawet w rozpaczliwych wpisach tutaj.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 06:57
0
sprawa tej STONOGI i ta cała afera podsłuchowa pokazuje w jakiej grotesce zyje glówny polski "mainstream" polityczny, ale i wyborcy (telewidzowie) również. Przecież ta cała sprawa nie jest warta nawet 20% czasu antenowego i tego ciągłego bicia piany przez partie opozycyjne i tych "malpich ruchów" wykonywanych przez partie rządzace. Szkoda tylko, że Polacy pragną "konsumować' ten cały cyrk (z Kukizem na czele)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 21:58
0

cui prodest (scelus, is fecit) [ku-i prodes (scelus, is fec-it)] (łc.) komu przynosi (zbrodnia) korzyść (ten ją popełnił); cytat z Medei Seneki.

Myślcie lemingi ...miejmy nadzieję, że za kilka lat wyjdzie na jaw że to pisuary za tym stały....

Avatar
misio / 10 czerwca 2015 o 21:41
0

.... mówię NIE DEMOKRACJI BO DEMOKRACJA TO WIĘKSZOŚĆ A WIĘKSZOŚĆ TO DEBILE - Marszałek Piłsudzki powiedział kiedyś słowa święte o polskim narodzie...

Włodek. Zluzuj, odpocznij, rozejrzyj sie za jakąś robotą albo szczoteczką.

Avatar
matijas77 / 10 czerwca 2015 o 20:21
0

Rozgrabili co się dało i jak szczury uciekają z tonącego okrętu zwanym "Platforma Obywatelska"!Czas jeszcze na majtków z PSL!Czekamy więc cierpliwie.Banda złodziei i krętaczy! 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 3 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 19 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 17 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 2

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!