Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 marca 2020 r.
14:26

W nocy Polska zamyka granice. Kto chce wrócić do kraju jeszcze dziś musi słono zapłacić za bilet

72 17 A A

Kolejki na przejściach granicznych, samoloty wypełnione do ostatniego miejsca. Kto do Polski nie wróci dziś, ten będzie musiał przejść 14-dniową kwarantannę. Poza tym, od północy do kraju będzie można wrócić jedynie drogą lądową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Szwagier był tu o 3 w nocy i dopiero wjechał na przejście. Ja stoję od 5 i postoję przynajmniej 5 godzin - mówi pan Mikołaj, którego spotkaliśmy przed południem w kolejce do przejścia w Dorohusku. (fot. Jacek Szydłowski)
Śledzenie informacji, gorączkowe szukanie alternatywnych środków transportu – tak wyglądała rzeczywistość kilku ostatnich dni Polaków, których zapowiedzi wprowadzenia stanu epidemicznego zastały za granicą.
 
- Właśnie przyjechałem pociągiem do Kijowa. Za bilet na ostatni wieczorny rejs LOT do Warszawy zapłaciłem fortunę – mówi nasz Czytelnik, który ze służbowej podróży na północno-wschodnią Ukrainę miał wracać w niedzielę samolotem Wizz Air do Lublina. Ten samolot jednak nie przyleci, podobnie jak inne zaplanowane na marzec 2020.
 
W piątek wieczorem polski rząd zdecydował o zamknięciu (na razie na okres 10 dni) polskich granic – stanie się to o północy z soboty na niedzielę.
 
Od niedzieli do Polski będą mogli wjechać tylko obywatele naszego kraju, obcokrajowcy nie będą wpuszczani. Przyjeżdżać do Polski będą mogli jedynie małżonkowie i dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka oraz osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.
 
Od niedzieli wszyscy, którzy przekroczą polską granicę muszą się też liczyć z obowiązkową 14-dniową kwarantanną domową. Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów. Nie będą musiały one przebywać kwarantanny.
 
Ci, którym uda się to zrobić jeszcze dziś, na kwarantannę nie zostaną skierowani. Przy wjeździe do kraju zostanie im jedynie zmierzona temperatura. Muszą też wypełnić kartę informacyjną.
 
Przy przejściach granicznych tworzą się kolejki samochodów osobowych i ciężarowych.
 
- Szwagier był tu o 3 w nocy i dopiero wjechał na przejście. Ja stoję od 5 i postoję przynajmniej 5 godzin - mówi pan Mikołaj, którego spotkaliśmy przed południem w kolejce do przejścia w Dorohusku. W Polsce kupił dwa kombajny. - Ten jeden jeszcze przewiozę, ale po drugi nie będę miał jak wrócić. Może się uda kogoś poprosić i załatwić. Dla mnie zamknięcie granicy to duży problem. Nie będzie jak handlować.
 
W niedzielę zostaje zawieszony nie tylko międzynarodowy ruch lotniczy. Nie będą też jeździć pociągi obsługujące pasażerski ruch na trasach międzynarodowych. Nie zostaje jedynie wstrzymany ruch cargo. - Towary będą wyjeżdżały i wjeżdżały do Polski bez zakłóceń – informuje MSZ.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Kontaktować należy się pod numerem: +48 22 523 8880. Więcej informacji tutaj.
 
W niedzielę granicę z Polską zamyka także Rosja, a w poniedziałek Ukraina.
 
W województwie lubelskim w ograniczonym zakresie będą działać tylko trzy przejścia - w Dorohusku, Terespolu i Hrubieszowie. Port Lotniczy Lublin jest gotowy na przyjęcie lotów czarterowych.
 
Gdzie tymczasowo zostanie przywrócona (od 15 marca do 24 marca) kontrola graniczna w ramach strefy Schengen?
 
Na granicy z Niemcami to trzy piesze: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz, sześć drogowych: Jędrzychowice, Olszyna – Forst, Świecko – Frankfurt, Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen i Świnoujście – Garz oraz sześć kolejowych: Węgliniec – Horka, Zasieki – Forst, Gubin – Guben, Kunowice – Frankfurt, Kostrzyn – Kietz i Szczecin – Gumieńce.
 
Polsko-czeskie przejście piesze z kontrolą graniczną to Most Przyjaźni - Cieszyn – Český Tĕšín i pięć drogowych - Cieszyn – Chotĕbuz, Gorzyczki, Nowe Chałupki, Trzebina, Kudowa – Słone, Jakuszyce oraz Jędrzychowice. Straż graniczna jest też na dziewięciu przejściach kolejowych do Czech: Zebrzydowice – Petrovice u Karviné, Chałupki – Bohumín, Głuchołazy – Jindřichov ve Slesku, Głuchołazy – Mikulovice, Międzylesie – Lichkov, Mieroszów – Mezimĕstí, Lubawka – Královec, Zawidów – Frýdlant v Čechachoraz Węgliniec – Horka.
 
Na granicy ze Słowacją otwarte będą dwa przejścia drogowe - w Barwinku i Chyżnem oraz trzy kolejowe: Łupków – Palota, Muszyna – Plaveč i Zwardoń–Skalité.
 
Z Litwą czynne będą dwa - drogowe w Budzisku i kolejowe z Trakiszkach.
Dworzec kolejowy w Kijowie (fot. Czytelnik)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Olo / 14 marca 2020 r. o 16:10
+15
Do gościa To sobie siedź w domu, ja tam nie zamierzam
 jak ma być dobrze w tym kraju skoro są tacy idioci jak ty....
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 14:30
+13
Ludzie !!! Siedźmy na tyłkach w domu !! Bez potrzeby nie wychodzimy !! Odwołajmy wizyty u fryzjerów , kosmetyczek , mechaników , serwisów i warsztatów !!!
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 16:07
+11
Rząd się głowi co tu zrobić z naszymi biednymi rodakami którzy mogą mieć czy już mają problemy z powrotem do kraju z terenów objętych epidemią...no ręce opadają...najprościej byłoby powiedzieć..OLAĆ ICH!!!!!... po co w ogóle wyjeżdżali z Polski??????!!!!...NIE MOGLI PRZEZ TEN CZAS PRZECZEKAĆ W DOMACH I SIEDZIEĆ NA DUPACH!!!!!!??????..no jeszcze tych którzy pojechali powiedzmy za pracą to mogę zrozumieć ale gro tych przypadków to wyjazdy wypoczynkowe czy turystyczne!!!!!!!...jeden turysta srysta pierdysta razem z drugim turystą srystą pierdystą musieli akurat teraz jechać na wypoczynek...czy to w Alpy czy to cholera wie gdzie skoro cała Europa i świat pogrążony w epidemii...i oni tam jadą?...po co?..bo ładna pogoda???..to ma być powód?....a potem przywożą do Polski ze sobą to świństwo i zarażają resztę....ręce opadają...bo korona z głowy im spadnie jeśli ten trudny czas spędzą w domach...oni muszą jechać...bo może akurat im się uda zdrowym wrócić..może...normalni zostawiłbym ich wszystkich na pastwę losu za ich głupotę ale skoro teraz wszyscy przyjeżdżający kierowani są na 14 dniową przymusową kwarantannę to trzeba tych matołów przywieźć ale niech potem płacą za tą kwarantannę ...
Rząd się głowi co tu zrobić z naszymi biednymi rodakami którzy mogą mieć czy już mają problemy z powrotem do kraju z terenów objętych epidemią...no ręce opadają...najprościej byłoby powiedzieć..OLAĆ ICH!!!!!... po co w ogóle wyjeżdżali z Polski??????!!!!...NIE MOGLI PRZEZ TEN CZAS PRZECZEKAĆ W DOMACH I SIEDZIEĆ NA DUPACH!!!!!!??????..no jeszcze tych którzy pojechali powiedzmy za pracą to mogę zrozumieć ale gro tych przypadków to wyjazdy wypoczynkowe czy turystyczne!!!!!!!...jeden turysta srysta pierdysta razem z drugim turystą srystą pierdys... rozwiń
Avatar
llb / 14 marca 2020 r. o 15:43
+8
Anders debilu, a pozniej ratunjcie mnie i moich bliskich...?! imbecylu ty mozesz umierac ale dlaczego inni niewinni ludzie przez ciebie maja chorowac..?
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 15:14
+5
Chyba taniej jest iść po prostu na krwarantannę
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 15:03
+4
TIROWIEC jeździ 2 tygodnie po Europie i zbiera zarazki i wróci do domu i co??? a mieszka w bloku, ja ma żyć w strachu że on coś przywlecze???
Avatar
develoZiUK jush qpuje / 14 marca 2020 r. o 14:40
+4
5 minut! Nowe szybkie paski testowe dla COVID zostały opracowane przez firmę w Hefei w Chinach.
Avatar
Widzący wszystko / 14 marca 2020 r. o 22:35
+2
Hahaha, wierzcie im wszyscy, połowa "cudzoziemców" ba, nawet 2/3 przejeżdżających przez granicę jadą do pracy, mają zaproszenia, oświadczenia, pracują przy przewożeniu lodówek, opon itp. to teraz wyobraźcie sobie, jak na jedną zmianę wjeżdżają setki osób, ile to jest? I coś się zmieni? Nic. Dalej będą jeździć do biedronek, bo przecież dzień bez biedronki stracony, dalej do hurtowni, bo towar czeka i zielone światło jest na przewóz, nie chce mi się nawet dalej pisać i opowiadać. Ludzie, przecież to jest ściema, ograniczenie, to nie jest zamknięcie, poza tym, zamknąć granicę, to znaczy wpuszczać tylko obywateli RP, a nie obcokrajowców z prawem do pracy. Co to ma być? A to właśnie jest kasa, bo kasa napędza wszystko. W dzisiejszych ciężkich czasach dla wszystkich w ciągu dalszym jest obłuda, i zakłamanie. Nie czujcie się bezpiecznie, bo nikt wam tego nie zapewni. A na pewno już takim "zamykaniem" granic...
Hahaha, wierzcie im wszyscy, połowa "cudzoziemców" ba, nawet 2/3 przejeżdżających przez granicę jadą do pracy, mają zaproszenia, oświadczenia, pracują przy przewożeniu lodówek, opon itp. to teraz wyobraźcie sobie, jak na jedną zmianę wjeżdżają setki osób, ile to jest? I coś się zmieni? Nic. Dalej będą jeździć do biedronek, bo przecież dzień bez biedronki stracony, dalej do hurtowni, bo towar czeka i zielone światło jest na przewóz, nie chce mi się nawet dalej pisać i opowiadać. Ludzie, przecież to jest ściema, ograniczenie, to nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 14:52
+1
G....a nie zamkniete granice! Co z tego jeśli jeden celnik na Koroszynie przerzuca na zmianie 250 lub wiecej paszportów kierowcow tirow i wdycha ich wyziewy przez okienko w budce? Cały szlak na wschód będzie niebawem zainfekowany. Wszystkie trasy. Tego nasz rząd nie widzi.
Avatar
Czarciołapek / 14 marca 2020 r. o 22:20
+1
Na wielu trzeba będzie nałożyć 24/24 dozoru policyjnego, skoro już podczas epidemii na wakacje sie wybrali, to szybki wyskok do Żabki, przy tym złamanie kwarantanny nie będzie czymś nader istotnym. Oczywiście, jeśli ktoś wyjechał z Polski 3miesięce, albo i dłużej temu, nie ma funduszy na mieszkanie, czy powrót, to trzeba mu pomóc bezpiecznie wrócić do kraju!
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 14:52
+1
G....a nie zamkniete granice! Co z tego jeśli jeden celnik na Koroszynie przerzuca na zmianie 250 lub wiecej paszportów kierowcow tirow i wdycha ich wyziewy przez okienko w budce? Cały szlak na wschód będzie niebawem zainfekowany. Wszystkie trasy. Tego nasz rząd nie widzi.
Avatar
Widzący wszystko / 14 marca 2020 r. o 22:35
+2
Hahaha, wierzcie im wszyscy, połowa "cudzoziemców" ba, nawet 2/3 przejeżdżających przez granicę jadą do pracy, mają zaproszenia, oświadczenia, pracują przy przewożeniu lodówek, opon itp. to teraz wyobraźcie sobie, jak na jedną zmianę wjeżdżają setki osób, ile to jest? I coś się zmieni? Nic. Dalej będą jeździć do biedronek, bo przecież dzień bez biedronki stracony, dalej do hurtowni, bo towar czeka i zielone światło jest na przewóz, nie chce mi się nawet dalej pisać i opowiadać. Ludzie, przecież to jest ściema, ograniczenie, to nie jest zamknięcie, poza tym, zamknąć granicę, to znaczy wpuszczać tylko obywateli RP, a nie obcokrajowców z prawem do pracy. Co to ma być? A to właśnie jest kasa, bo kasa napędza wszystko. W dzisiejszych ciężkich czasach dla wszystkich w ciągu dalszym jest obłuda, i zakłamanie. Nie czujcie się bezpiecznie, bo nikt wam tego nie zapewni. A na pewno już takim "zamykaniem" granic...
Hahaha, wierzcie im wszyscy, połowa "cudzoziemców" ba, nawet 2/3 przejeżdżających przez granicę jadą do pracy, mają zaproszenia, oświadczenia, pracują przy przewożeniu lodówek, opon itp. to teraz wyobraźcie sobie, jak na jedną zmianę wjeżdżają setki osób, ile to jest? I coś się zmieni? Nic. Dalej będą jeździć do biedronek, bo przecież dzień bez biedronki stracony, dalej do hurtowni, bo towar czeka i zielone światło jest na przewóz, nie chce mi się nawet dalej pisać i opowiadać. Ludzie, przecież to jest ściema, ograniczenie, to nie ... rozwiń
Avatar
Czarciołapek / 14 marca 2020 r. o 22:20
+1
Na wielu trzeba będzie nałożyć 24/24 dozoru policyjnego, skoro już podczas epidemii na wakacje sie wybrali, to szybki wyskok do Żabki, przy tym złamanie kwarantanny nie będzie czymś nader istotnym. Oczywiście, jeśli ktoś wyjechał z Polski 3miesięce, albo i dłużej temu, nie ma funduszy na mieszkanie, czy powrót, to trzeba mu pomóc bezpiecznie wrócić do kraju!
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 19:26
+1
no i te chińskie skur...syny i ch..e zepsuli nam wiosnę ,o ile nie lato ,tepe żólte bydło, zachciało się broni biologicznej na innych
Avatar
filuś / 14 marca 2020 r. o 18:21
0
Gdzie te drogie bilety? Zawsze po tyle loty były. Najtańsze z Monachium do Lublina były po 150€/os. A jak ktoś chciał latać Lufthansą to bulił za komfort i pewność. Ja i tak nie planowałem powrotu na święta Wielkanocne. Muszę odkuć się po ostatniej bożonarodzeniowej wizycie. Poszło ponad 9 tysi. Mam dosyć takich świąt. Lepiej wybrać się do Afryki. Trochę straci polska gospodarka bez pieniążków z zagranicy. Oj straci.
Avatar
siedzieć na dupach! / 14 marca 2020 r. o 18:05
-3
Po jaki uj wpuszczać ich do kraju teraz chorych? Żeby zarażali kolejnych?! Wiedzieli na co idą, tak by byście ich do kraju za skarby świata nie sprowadzili! a teraz wracać tu chcą i zdychać zarażając innych! uj z takim państwem, Izrael szybko porządek u siebie zrobił.
Avatar
Olo / 14 marca 2020 r. o 16:10
+15
Do gościa To sobie siedź w domu, ja tam nie zamierzam
 jak ma być dobrze w tym kraju skoro są tacy idioci jak ty....
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 16:07
+11
Rząd się głowi co tu zrobić z naszymi biednymi rodakami którzy mogą mieć czy już mają problemy z powrotem do kraju z terenów objętych epidemią...no ręce opadają...najprościej byłoby powiedzieć..OLAĆ ICH!!!!!... po co w ogóle wyjeżdżali z Polski??????!!!!...NIE MOGLI PRZEZ TEN CZAS PRZECZEKAĆ W DOMACH I SIEDZIEĆ NA DUPACH!!!!!!??????..no jeszcze tych którzy pojechali powiedzmy za pracą to mogę zrozumieć ale gro tych przypadków to wyjazdy wypoczynkowe czy turystyczne!!!!!!!...jeden turysta srysta pierdysta razem z drugim turystą srystą pierdystą musieli akurat teraz jechać na wypoczynek...czy to w Alpy czy to cholera wie gdzie skoro cała Europa i świat pogrążony w epidemii...i oni tam jadą?...po co?..bo ładna pogoda???..to ma być powód?....a potem przywożą do Polski ze sobą to świństwo i zarażają resztę....ręce opadają...bo korona z głowy im spadnie jeśli ten trudny czas spędzą w domach...oni muszą jechać...bo może akurat im się uda zdrowym wrócić..może...normalni zostawiłbym ich wszystkich na pastwę losu za ich głupotę ale skoro teraz wszyscy przyjeżdżający kierowani są na 14 dniową przymusową kwarantannę to trzeba tych matołów przywieźć ale niech potem płacą za tą kwarantannę ...
Rząd się głowi co tu zrobić z naszymi biednymi rodakami którzy mogą mieć czy już mają problemy z powrotem do kraju z terenów objętych epidemią...no ręce opadają...najprościej byłoby powiedzieć..OLAĆ ICH!!!!!... po co w ogóle wyjeżdżali z Polski??????!!!!...NIE MOGLI PRZEZ TEN CZAS PRZECZEKAĆ W DOMACH I SIEDZIEĆ NA DUPACH!!!!!!??????..no jeszcze tych którzy pojechali powiedzmy za pracą to mogę zrozumieć ale gro tych przypadków to wyjazdy wypoczynkowe czy turystyczne!!!!!!!...jeden turysta srysta pierdysta razem z drugim turystą srystą pierdys... rozwiń
Avatar
llb / 14 marca 2020 r. o 15:43
+8
Anders debilu, a pozniej ratunjcie mnie i moich bliskich...?! imbecylu ty mozesz umierac ale dlaczego inni niewinni ludzie przez ciebie maja chorowac..?
Avatar
Te Tetka / 14 marca 2020 r. o 15:24
+1
Do gościa To sobie siedź w domu, ja tam nie zamierzam
 Musisz rozchodzić? To omijaj ludzi. 
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Pięć kilometrów na jedenastu trasach w całej Polsce. Do tego możliwość biegu na własnych ścieżkach – także dla dzieciaków. Wszystko w wersji wirtualnej. Wszystko po to, by motywować do aktywności w czasach pandemii. Zapisy do wirtualnej edycji City Trail onTour trwają

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
5 czerwca 2020, 20:00

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Warcraft: Początek", "Ksiega dżungli" i "Przed wschodem słońca" to niektóre z propozycji do zobaczenia w weekend w telewizji. Poniżej wybrane filmy dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

1 mln zł wygrał mieszkaniec Lublina. Zakład puścił w punkcie LOTTO przy ul. Wertera 68 w Lublinie (sklep Żabka 500).

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Zwykły kredyt gotówkowy można obecnie wziąć szybko i bez zbędnych formalności przez Internet. Co oczywiste, nie działa to tak w przypadku kredytu hipotecznego, który bierze się z reguły na bardzo wysokie kwoty i długi (do 35 lat) okres spłaty. Z uwagi na powagę takiego zobowiązania, cały proces potrafi być stosunkowo długi i żmudny, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych przypadkach (na przykład, kiedy potencjalny kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą). W takim razie co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Ratusz zapowiada przetarg na wynajem ponad 218-metrowego lokalu w budynku przychodni przy ul. Kalinowszczyzna 46b.

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus
11 czerwca 2020, 19:00

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus

Już po raz 18. w Lublinie odbędzie się wyjątkowy Koncert Chwały. Wydarzenie tradycyjnie zostanie zorganizowane w wieczór Bożego Ciała, w czwartek 11 czerwca o godz. 19. Tym razem jednak bez udziału publiczności. Koncert realizowany w Centrum Spotkania Kultur transmitowany będzie przez TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin oraz online.

Benshi online: "Windą na szafot"
9 czerwca 2020, 18:00

Benshi online: "Windą na szafot"

W czerwcu Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza kinomaniaków na projekcje online klasyków. 9 czerwca o godz. 18 będzie można zobaczyć i porozmawiać o filmie "Windą na szafot".

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczorajszej nocy w miejscowości Świnki (pow. janowski). Ogień doszczętnie strawił dom, zginął też 84-letni mężczyzna.

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Rozmowa z Pawłem Majką, prezesem Motoru Lublin

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu
Zdjęcia
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu

W miejscowości Skrzynice Pierwsze (pow. lubelski) około godz. 5.15 doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

– 700 rodzin ze Świdnika, może skorzystać z przydomowych kompostowników i zapłacić mniej za śmieci. Taki mamy pomysł – zapowiedział na Facebooku burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Temat ma się znaleźć na posiedzeniu Rady Miasta pod koniec czerwca.

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Ładna pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy Opole Lubelskie i powiatu opolskiego. Aktualnie trwają prace drogowe na kilkunastu odcinkach. Blisko połowa jest już gotowa

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Policjanci z Włodawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Jeden z nich, 22-latek z gm. Stary Brus, spędzi w więzieniu aż 4 lata.

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas