Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

19 sierpnia 2020 r.
11:52

"Wsparcie dla samorządów szykanowanych przez Komisję Europejską". Gmina "wolna od LGBT" otrzyma 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
93 21 A A

Warszawa. Zbigniew Ziobro poinformował, że jego resort przyznał gminie Tuchów w Małopolsce trzykrotnie wyższą kwotę na wsparcie i pomoc niż ta, która wcześniej miała pochodzić z Komisji Europejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tuchów to jedna z gmin, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBTI". Zbigniew Ziobro przekazał jej przedstawicielom symboliczny czek na 250 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zapowiedział też wsparcie dla każdej gminy, która "byłaby szykanowana w ten sposób przez Komisję Europejską z przyczyn ideologicznych".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robik / 19 sierpnia 2020 r. o 14:26
+4
Cały ten "kot' powtarza w kółko głupoty o 'ideologii LGBT'. Liczy na "analfabetyzm" lubelskich czytelników, którzy - zapewne jego zdaniem - nie wiedzą, że chodzi o "lesbijki, gejów, biseksualnych i transseksualnych", którzy są ludźmi (nie "ideologią") nie mającymi wspólnych poglądów. Równie dobrze by można bredzić o "ideologii łysych", "ideologii rudych", "ideologii grubych" czy "ideologii miłośników miłości analnej".
Avatar
RespiratorPISu / 19 sierpnia 2020 r. o 12:02
+4
minister uruchomił program "Faszyzm+"
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 15:16
+3
Cały ten "kot' powtarza w kółko głupoty o 'ideologii LGBT'. Liczy na "analfabetyzm" lubelskich czytelników, którzy - zapewne jego zdaniem - nie wiedzą, że chodzi o "lesbijki, gejów, biseksualnych i transseksualnych", którzy są ludźmi (nie "ideologią") nie mającymi wspólnych poglądów. Równie dobrze by można bredzić o "ideologii łysych", "ideologii rudych", "ideologii grubych" czy "ideologii miłośników miłości analnej".
Bo KOT89, to tępawy PiSowski propagandysta zatrudniony za jakieś grosze. Człowiek bez honoru, bez poczucia własnej wartości, nierozumiejący tego, co wkleja. Typowy BMW.
Bo KOT89, to tępawy PiSowski propagandysta zatrudniony za jakieś grosze. Człowiek bez honoru, bez poczucia własnej wartości, nierozumiejący tego, co wkleja. Typowy BMW. rozwiń
Avatar
Robik / 19 sierpnia 2020 r. o 19:49
+2
TĘCZOWY_ZSL wydumał niczym "wiejski filozof": " Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które  zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza." Można tej osobie przypomnieć, że "szkoły wyższe" wydały też pp. Kaczyńskich.. czy też mówiąc sposobem tego ZSL:   Ziobry,  Szumowskich, Szydły, Macierewiczów, Dudy, Fotygi itd. itd. itd.  Głupota gadki "kota" polega na tym, że na podstawie poszczególnych przypadków ludzi, którzy swojej "orientacji seksualnej" bynajmniej nie nabyli na wykładach uczelni, wmawia, że to "szkoły wyższe wydają" takie osoby. 
TĘCZOWY_ZSL wydumał niczym "wiejski filozof": " Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które  zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza." Można tej osobie przypomnieć, że "szkoły wyższe" wydały też pp. Kaczyńskich.. czy też mówiąc sposobem tego ZSL:   Ziobry,  Szumowskich, Szydły, Macie... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 13:42
+2
  Bardzo dobrze - zwiększy się janosikowie w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku przesuwając pieniądze do poszkodowanych gmin, które sprzeciwiły sie ideologii LGBT :) Ideologia LGBT powinna być zatrzyma, bo to zło godzi w rodzinę i europejską cywilizację łacińską. A co to takiego jakiś dziwny wyraz "homofob" - każdy ma prawo nie akceptować zachowań ideologii LGBT w tym czynów homoseksualnych i tyle, ideologia LGBT to nic normalnego, tolerancja nie jest ŻADNĄ cnotą - to tylko znoszenie, ale nie akceptacja złych czynów. Ideologia LGBT to kolejne wcielenie marksizmu, jak komunizm, nazizm.  
Nikt ci nie każe niczego akceptować. Ale na jakiej podstawie chcesz wykluczać osoby LGBT w poszczególnych rejonach kraju? Kto ci dał takie prawo? Poza tym jeśli na przykład ja nie cierpię panoszących się w przestrzeni publicznej księży, to też mogę sobie zadeklarować strefę wolną od głoszonej przez nich ideologii? Jak mocno będziesz wtedy wył??? A sam jesteś faszystą.
Nikt ci nie każe niczego akceptować. Ale na jakiej podstawie chcesz wykluczać osoby LGBT w poszczególnych rejonach kraju? Kto ci dał takie prawo? Poza tym jeśli na przykład ja nie cierpię panoszących się w przestrzeni publicznej księży, to też mogę sobie zadeklarować strefę wolną od głoszonej przez nich ideologii? Jak mocno będziesz wtedy wył??? A sam jesteś faszystą. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 13:00
+2
I bardzo dobrze - w razie czego zwiększy się janosikowie w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku przesuwając pieniądze do poszkodowanych gmin, które sprzeciwiły sie ideologii LGBT :) Ideologia LGBT powinna być zatrzyma, bo to zło godzi w rodzinę i europejską cywilizację łacińską
Te gminy są poszkodowane takimi radnymi - homofobami bez wykształcenia i obycia. Podaj przykłady, w jakiż to sposób LGBT "godzi w rodzinę i europejską cywilizację łacińską".
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 12:24
+2
Może by się tak właściwa RIO przyjrzała, czy z prawo pozwala wypłacać z Funduszu Sprawiedliwości kasę na takie cele. Panie Ziobro - to nie jest pańska prywatna kasa, żeby pan mógł ją wydawać na dowolnie wybrane cele. Poza tym gminy nie są szykanowane przez EU. To gminy szykanują osoby LGBT.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 sierpnia 2020 r. o 22:34
+1
Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza.
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 14:05
+1
Zresztą KOT89 - kasuj i wklejaj te swoje PiSowskie wypociny - mi szkoda czasu na użeranie się z takim idiotą ze zrytą kiepełą, jak ty. Myślący ludzie wiedzą swoje, ty możesz jedynie trollować.
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 13:52
+1
  Zwiększy się janosikowie w Warszawie, Poznaniu itd przesuwając pieniądze do poszkodowanych gmin, które sprzeciwiły sie ideologii LGBT,    
  Typowo PiSowskie podejście - zabrać ludziom, którzy pracują i są tolerancyjni, dać nierobom i homofobom. Walcie się z taką Wolską!
Avatar
___K___ / 20 sierpnia 2020 r. o 18:11
0
Komuniści i naziści - socjaliści (skrajna lewica marksistowska) też są ludźmi, tak jak za ideologią LGBT (neomarksistowską) też stoją ludzie  ;)  Wikipedia nie jest wyrocznią nazizm jest odmianą skrajnej lewicy z korzenia marksistowskiego, nazizm i faszyzm pomimo jakiś punktów stycznych to są inne ideologie, ideologia LGBT, komunizm, oraz nazizm wywodzą się wprost z marksizmu. Zapamiętaj nazizm (narodowy socjalizm) jest odmianą lewicowej ideologii Marksa i Engelsa - S O C J A L I Z M. :)
Masz rację - Wikipedia nie jest wyrocznią. Ale dla takich jak ty, z małymi rozumkami zrytymi PiSowską propagandą wyrocznią jest jedynie JarKacz. A to, co napisałeś później próbując uzasadnić swoje wypociny, to w dalszym ciągu świetna charakterystyka PiSu.
Masz rację - Wikipedia nie jest wyrocznią. Ale dla takich jak ty, z małymi rozumkami zrytymi PiSowską propagandą wyrocznią jest jedynie JarKacz. A to, co napisałeś później próbując uzasadnić swoje wypociny, to w dalszym ciągu świetna charakterystyka PiSu. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 sierpnia 2020 r. o 18:10
0
   ___K___     chyba pracuje w urzedzie miasta Lublin, lub marszałkowskim, albo u jakiegoś lewackiego posła z platformy lub SLD - bo pisze tylko od 7:30 do 15:30 :)
Nie, matołku. Stali uczestnicy forum wiedzą, że piszę w bardzo różnych godzinach. I nie, nie muszę wykorzystywać komputera służbowego do pisania - mam wystarczająco dużo własnych środków dostępu.
Avatar
___K___ / 20 sierpnia 2020 r. o 14:58
0
  Komuniści i naziści - socjaliści (skrajna lewica) też są ludźmi  ;)  
No i dokonałeś pięknego samozaorania. Definicja nazizmu podana w Wikipedii, to " rasistowska , antykomunistyczna , antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) [1] . Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu [2] , opierająca się na darwinizmie społecznym, biologicznym rasizmie, w szczególności na antysemityzmie, wyrosła na gruncie militaryzmu pruskiego i niemieckiego szowinizmu, czerpiąca z haseł zarówno nacjonalistycznych, jak i socjalnych". Nie jest lewicową ideologią, nie jest też komunistyczną. Idealnie pasuje za to do PiS-u. KOT89 - jakim ty jesteś idiotą, to aż miło popatrzeć!!!
No i dokonałeś pięknego samozaorania. Definicja nazizmu podana w Wikipedii, to " rasistowska , antykomunistyczna , antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) [1] . Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu [2] , opierająca się na darwinizmie społecznym, biologicznym rasizmie, w szczególności na antysemityzmie, wyrosła na gruncie militaryzmu pruskiego i niemieckiego szowinizmu, czerpiąca z haseł zarówno nacjonalistycznych, jak i socjalnych". Nie jest... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 sierpnia 2020 r. o 12:25
-2
Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza.
O, to i KUL się idealnie wpisuje w twoją tezę. Też mocno ideologiczna uczelnia. Tylko idąc tym tropem wypadałoby jako pierwsze zlikwidować wyższe seminaria duchowne. A poza tym jesteś faszystą.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 sierpnia 2020 r. o 22:34
+1
Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza.
Avatar
Robik / 19 sierpnia 2020 r. o 19:49
+2
TĘCZOWY_ZSL wydumał niczym "wiejski filozof": " Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które  zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza." Można tej osobie przypomnieć, że "szkoły wyższe" wydały też pp. Kaczyńskich.. czy też mówiąc sposobem tego ZSL:   Ziobry,  Szumowskich, Szydły, Macierewiczów, Dudy, Fotygi itd. itd. itd.  Głupota gadki "kota" polega na tym, że na podstawie poszczególnych przypadków ludzi, którzy swojej "orientacji seksualnej" bynajmniej nie nabyli na wykładach uczelni, wmawia, że to "szkoły wyższe wydają" takie osoby. 
TĘCZOWY_ZSL wydumał niczym "wiejski filozof": " Początkiem upadku naszego państwa sa niestety szkoły wyższe które  zamiast kształcić inżynierów lekarzy naukowców produkują Margoty , Łanie , Bartów , Biedroniów  i niunie Grodzkie których jedyny atut, to konsumpcja i psucie powietrza." Można tej osobie przypomnieć, że "szkoły wyższe" wydały też pp. Kaczyńskich.. czy też mówiąc sposobem tego ZSL:   Ziobry,  Szumowskich, Szydły, Macie... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 15:16
+3
Cały ten "kot' powtarza w kółko głupoty o 'ideologii LGBT'. Liczy na "analfabetyzm" lubelskich czytelników, którzy - zapewne jego zdaniem - nie wiedzą, że chodzi o "lesbijki, gejów, biseksualnych i transseksualnych", którzy są ludźmi (nie "ideologią") nie mającymi wspólnych poglądów. Równie dobrze by można bredzić o "ideologii łysych", "ideologii rudych", "ideologii grubych" czy "ideologii miłośników miłości analnej".
Bo KOT89, to tępawy PiSowski propagandysta zatrudniony za jakieś grosze. Człowiek bez honoru, bez poczucia własnej wartości, nierozumiejący tego, co wkleja. Typowy BMW.
Bo KOT89, to tępawy PiSowski propagandysta zatrudniony za jakieś grosze. Człowiek bez honoru, bez poczucia własnej wartości, nierozumiejący tego, co wkleja. Typowy BMW. rozwiń
Avatar
Robik / 19 sierpnia 2020 r. o 14:26
+4
Cały ten "kot' powtarza w kółko głupoty o 'ideologii LGBT'. Liczy na "analfabetyzm" lubelskich czytelników, którzy - zapewne jego zdaniem - nie wiedzą, że chodzi o "lesbijki, gejów, biseksualnych i transseksualnych", którzy są ludźmi (nie "ideologią") nie mającymi wspólnych poglądów. Równie dobrze by można bredzić o "ideologii łysych", "ideologii rudych", "ideologii grubych" czy "ideologii miłośników miłości analnej".
Avatar
OPUSDEI / 19 sierpnia 2020 r. o 14:05
0
Gmin i miasteczek wolnych od LGBT jest kilkadziesiąt razy więcej. To że jedna dziura dostanie z Rządu specjalne dofinansowanie, nie znaczy, że każde takie miejsce dostanie, i że dotanie za każdym możliwym razem. Generalnie, najlepiej będzie w przyszłej perspektywie, w sytuacji gdy KE przejmie fundusze unijne z Urzędów Marszałkowskich, i przejdzie na ręczne sterowanie. Bo może, bo to Bruksela trzyma kabzę. Bo trzeba od funduszy odciąć tzw. middle-man czyli polityków-pośredników.
Avatar
___K___ / 19 sierpnia 2020 r. o 14:05
+1
Zresztą KOT89 - kasuj i wklejaj te swoje PiSowskie wypociny - mi szkoda czasu na użeranie się z takim idiotą ze zrytą kiepełą, jak ty. Myślący ludzie wiedzą swoje, ty możesz jedynie trollować.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budowa zamku, elekcja Kazimierza Jagiellończyka... Historia Bełżyc i okolic uwieczniona na muralu
galeria

Budowa zamku, elekcja Kazimierza Jagiellończyka... Historia Bełżyc i okolic uwieczniona na muralu

Najważniejsze wydarzenia, postacie i konteksty związane z historią Bełżyc i okolicami miasta. Wszystko to w jednym miejscu – ukazane na 40-metrowym muralu. Dziś o godz. 14 to ścienne malowidło, powstające w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego zamku w Bełżycach (ul. Zamkowa 30) zostanie oficjalnie odsłonięte.

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

- Nasze obawy nie są mniejsze – mówią przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nie dla spalarni w Zamościu”. Zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu napiszą do ministra klimatu, który sporządza listę instalacji przeznaczonych do termicznego przekształcania odpadów komunalnych w całym kraju. Przeciwnicy planowanej inwestycji Veolii chcą by ministerstwo wiedziało o społecznym niezadowoleniu i protestach

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał
ALARM24

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał

– Nie wydaje mi się, żeby to było w porządku. Przecież dogoniłem listonosza, a i tak musiałem iść na pocztę – opowiada mężczyzna, który doręczyciela gonił z awizo w ręku. Co na to Poczta Polska?

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie
galeria

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie

Lubelscy politycy sprawą niebezpiecznego składowiska chcą zainteresować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Liczą na to, że warszawscy urzędnicy pomogą finansowo w usunięciu tej toksycznej bomby.

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Motor w czwartym meczu nowego sezonu po raz czwarty przegrywał do przerwy. Tym razem w Częstochowie ze Skrą 0:1. Po zmianie stron piłkarze Mirosława Hajdy znowu pokazali jednak lepszą twarz. Mogli wygrać, a ostatecznie zremisowali 1:1. Jak zawody oceniają szkoleniowcy obu klubów?

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Bardzo ciekawy mecz w Częstochowie. Motor tradycyjnie już do przerwy przegrywał. Tym razem 0:1 ze Skrą. A w drugiej połowie wyrównał i miał kilka szans, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie drużyny podzieliły się jednak punktami.

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

Trwa świetna passa beniaminka z Piotrowic. Drużyna Daniela Koczona właśnie wygrała czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Startem Krasnystaw 2:1.

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

W sobotnim meczu w Stalowej Woli piłkarze Lewartu musieli sobie radzić bez swojego trenera. Tomasz Bednaruk przebywa na kwarantannie. Wyjątkowo zastąpili go: asystent Dawid Pożak i trener juniorów Waldemar Bednarczyk. Tymczasowy duet szkoleniowców wywalczył cenny punkt, bo beniaminek zremisował bezbramkowo ze spadkowiczem z II ligi.

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Podopieczni Artura Bożyka w sobotę dopisali do swojego konta jeden punkt. Biało-zieloni zremisowali z Wisłą Sandomierz 0:0. Obie drużyny nie miały zbyt wielu sytuacji, gospodarze najgroźniejsi byli dopiero w doliczonym czasie gry.

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]
galeria

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]

Zna go od stępki do topu, bo sam od początku do końca go wybudował. Poświęcił na to kilka lat. Projekt wziął z internetu, a imię podsunęła mu żona. Drewniany jacht „TyByś”, którego budowniczym jest Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy w piątek był wodowany nad Zalewem Zembrzyckim.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Nie było łatwo, ale Wisła w szóstym meczu u siebie wywalczyła szósty komplet punktów. Tym razem pokonała Stal Kraśnik 2:0. Dla podopiecznych Bohdana Bławackiego to była pierwsza porażka na wyjeździe w tym sezonie.

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Tym razem chodzi o jedną klasę w XIV LO. Poinformował o tym dyrektor zespołu szkół, w skład której wchodzi placówka.

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!
galeria

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!

Drugie ligowe zwycięstwo mają na swoim koncie podopieczne Kima Rasmussena. Tym razem MKS Perła Lublin po bardzo zaciętym meczu okazała się minimalnie lepsza od Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Pierwsza część dnia może być pochmurna, ale potem będzie słonecznie. Deszcz nie jest przewidywany. Tak będzie w Lublinie, a w innych miastach?

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Hetman prowadził w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem 1:0, ale ostatecznie przegrał 2:5. Gospodarze już w pierwszej połowie na bramkę rywali odpowiedzieli trzema trafieniami. I mimo problemów przełamali kiepską passę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.