Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 listopada 2016 r.
8:43

Wybory w USA: wyniki głosowania. Donald Trump nowym prezydentem USA!

Autor: Zdjęcie autora pab
349 43 A A
Donald Trump będzie 45 prezydentem USA (fot. Gage Skidmore)
Donald Trump będzie 45 prezydentem USA (fot. Gage Skidmore)

Donald Trump nowym prezydentem USA. Kandydat Republikanów pokonał Hillary Clinton, kandydatkę Demokratów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Donald Trump na tą chwilę ma 289 głosów elektorów. Hillary Clinton ma zaś 218 głosów. Do zwycięstwa potrzebne było 270 głosów.

– Bardzo wam dziękuję, właśnie otrzymałem telefon od sekretarz Clinton. Pogratulowała nam, to dotyczyło nas, naszego zwycięstwa. Pogratulowałem jej, a także jej rodzinie, za bardzo ciężką walkę w kampanii. Ona walczyła i pracowała bardzo ciężko i bardzo długo. Mamy wobec niej ogromny dług wdzięczności za jej służbę dla naszego kraju – powiedział Donald Trump do swoich zwolenników zgromadzonych w sztabie wyborczym w Nowym Jorku.

Według wstępnych wyników wyborów prezydenckich, kandydat Partii Republikańskiej wygrał z Hillary Clinton i zostanie 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. – Nadszedł czas, by zaleczyć rany podziałów. Nadszedł czas, byśmy połączyli się jako zjednoczony naród, wszyscy republikanie, demokraci i niezależni. Przyrzekam każdemu obywatelowi naszego kraju, że będę prezydentem wszystkich Amerykanów, to dla mnie bardzo ważne – podkreślił Trump.

Czytaj także: Wybory w USA - wyniki. Kto wygrał? Relacja

Wideo: RUPTLY / x-news

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów w USA?

Liczba głosów: 656
44.97%
To dobre wiadomości
36.89%
To złe wiadomości
18.14%
Wszystko mi jedno

Nowy prezydent USA. Kim jest Donald Trump?

Donald Trump urodził się w 1946 roku. Przedsiębiorca i polityk, miliarder; właściciel licznych nieruchomości komercyjnych w USA, założyciel oraz CEO Trump Organization.

Trump ma niemieckich, szkockich oraz szwedzkich przodków. Jego dziadek był pochodzenia niemieckiego i nazywał się Friedrich Drumpf, w wieku szesnastu lat wyemigrował do Ameryki. Był poszukiwaczem złota na Alasce i zmienił nazwisko na Trump. Budował tam sieć restauracji. Majątek po nim przejął ojciec Donalda, Fred, który prowadził przedsiębiorstwo budowlane. Fred Trump ożenił się z emigrantką zeSzkocji, z którą miał czworo dzieci: Donalda, Freda Jr., Roberta i Elizabeth.

W chwili rozpoczęcia studiów przez Donalda Trumpa jego majątek obliczany był na około 1 mln dolarów. W 1968 ukończył kierunek ekonomiczny w Wharton Business School. Uniknął służby wojskowej i wysłania na wojnę w Wietnamie przez orzeczenie o chorej stopie.

W swojej działalności biznesowej skupiał się na branży nieruchomości, jego flagową inwestycją były trzy kasyna w Atlantic City (Trump Plaza, Trump Castle, Taj Mahal). Wszystkie trzy zostały zakupione i wykończone dzięki wypuszczanym obligacjom i kilkukrotnie bankrutowały z powodu rosnących kosztów budowy i funkcjonowania, które uniemożliwiały mu odkupienie obligacji. Kasyna Donalda Trumpa znajdowały się w ciągłych kłopotach finansowych niezależnie od koniunktury w tej branży. Rodzinnemu przedsiębiorstwu nadał nazwę The Trump Organization i przeniósł siedzibę na Manhattan.

Przedsiębiorstwo pozostaje własnością rodziny, a w jej zarządzie zasiadają jego dzieci: Ivanka, Donald Jr. i Eric. Jest posiadaczem wielu nieruchomości w Chicago i Nowym Jorku: hoteli, biurowców, kasyn i apartamentowców o szacowanej wartości 410 mln USD. Z ramienia The Trump Organization zarządza ponad 100 przedsiębiorstwami. Posiada liczne hotele, restauracje oraz kasyna na całym świecie, a także penthouse o wartości 90 mln USD i posiadłość Mar-A-Lago w Palm Beach na Florydzie wartą 290 mln USD, gdzie wywiesił sporych rozmiarów flagę Stanów Zjednoczonych, za którą został pozwany do sądu.

W 2015 znajdował się na 405. miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie, według magazynu „Forbes”. Jego majątek szacowano na 4 mld dolarów.

Źródło: Wikipedia

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 11 listopada 2016 r. o 18:56
Też ciekawe, że zapomniałeś, jak u nas,  po wyborach samorządowych, pewien poseł skrzeczał z mównicy "sfałszowaliście wybory". 
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 18:00
Ciekawe, że podobnie jak w Polsce, w Stanach pojawili się protestujący przeciwko wynikowi wyborów - głosiciele demokracji i tolerancji.
Avatar
lewactwo w odwrocie / 9 listopada 2016 r. o 19:41
Lewactwo dostało kolejnego kopa. Pierwszym był brexit, ten będzie dużo dotkliwszy! Brawo Trump! Po cichu liczyłem na jego zwycięstwo, ale jego rozmiary , 71 elektorów,  to knockout. Media, będące w rękach pejsatych lewaków, do końca robiły dobrą minę do złej gry, twierdząc, że Clintonica wygra z palcem w d.pie!  Na długo przed wyborami prezydenckimi w Polsce było podobnie, Komuch ruski miał, według mediów, 70% poparcia, więc wybory miały być zbędne! I co? Komuch ruski padł!  Te 70% poparcia dla Komucha ruskiego to była zwykła podpucha pejsatych lewaków, mająca za cel zniechęcić ludzi do głosowania.   
Lewactwo dostało kolejnego kopa. Pierwszym był brexit, ten będzie dużo dotkliwszy! Brawo Trump! Po cichu liczyłem na jego zwycięstwo, ale jego rozmiary , 71 elektorów,  to knockout. Media, będące w rękach pejsatych lewaków, do końca robiły dobrą minę do złej gry, twierdząc, że Clintonica wygra z palcem w d.pie!  Na długo przed wyborami prezydenckimi w Polsce było podobnie, Komuch ruski miał, według mediów, 70% poparcia, więc wybory miały być zbędne! I co? Komuch ruski padł!  Te 70% poparcia dla Komucha ruskiego to była zwykła podpucha pej... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:47
Obawiam sie, że Trump wyprowadzi USA z UE ;)
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:45
kod już na lotnisku - jadą ratować amerykańską demokrację ;)
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:45
Wszystkie "sondażownie" to jeden wielki liberalno lewicowy szajs propagandowy który należałaby zaorać od Ameryki po Europę
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:06
i bardzo dobrze przynajmniej pani prezydent bedzie ladna
Avatar
gość / 9 listopada 2016 r. o 14:00
osk napisał:
gościu 11 09 rzeczywiście zbyt ogólnie nazwałem pis lewakami ,chodzi mi o lewactwo ekonomiczne ,a niestety w tym pis przebił wszystkie poprzednie rządy,myśle że w ameryce jest podobnie za dużo lewactwa ekonomicznego dlatego ludzie którzy mają szacónek do pracy ,a tam jest ich większość wybrali Trampa, mam nadzieje że w tym aspekcie coś tam zmieni ,bo rozdawanie pieniędzy za nic to jest najgorsza krzywda jaką robią rządy społeczeństwu myśląc że robią dobrze, to jest tworzenie ludzi miernych ,leniwych i nie rozwojowych, a jednocześnie rozczeniowych, i to teraz realizuje pis
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemiec oraz bank Goldman Sachs.
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemi... rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2016 r. o 13:59
osk napisał:
gościu 11 09 rzeczywiście zbyt ogólnie nazwałem pis lewakami ,chodzi mi o lewactwo ekonomiczne ,a niestety w tym pis przebił wszystkie poprzednie rządy,myśle że w ameryce jest podobnie za dużo lewactwa ekonomicznego dlatego ludzie którzy mają szacónek do pracy ,a tam jest ich większość wybrali Trampa, mam nadzieje że w tym aspekcie coś tam zmieni ,bo rozdawanie pieniędzy za nic to jest najgorsza krzywda jaką robią rządy społeczeństwu myśląc że robią dobrze, to jest tworzenie ludzi miernych ,leniwych i nie rozwojowych, a jednocześnie rozczeniowych, i to teraz realizuje pis
osk napisał:
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemiec oraz bank Goldman Sachs.
rozwiń
Avatar
j23 / 9 listopada 2016 r. o 13:38
Komisja wenecka do USA oni wiedza wszystko i zablokują ten wybór !
Avatar
Henio / 11 listopada 2016 r. o 18:56
Też ciekawe, że zapomniałeś, jak u nas,  po wyborach samorządowych, pewien poseł skrzeczał z mównicy "sfałszowaliście wybory". 
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 18:00
Ciekawe, że podobnie jak w Polsce, w Stanach pojawili się protestujący przeciwko wynikowi wyborów - głosiciele demokracji i tolerancji.
Avatar
lewactwo w odwrocie / 9 listopada 2016 r. o 19:41
Lewactwo dostało kolejnego kopa. Pierwszym był brexit, ten będzie dużo dotkliwszy! Brawo Trump! Po cichu liczyłem na jego zwycięstwo, ale jego rozmiary , 71 elektorów,  to knockout. Media, będące w rękach pejsatych lewaków, do końca robiły dobrą minę do złej gry, twierdząc, że Clintonica wygra z palcem w d.pie!  Na długo przed wyborami prezydenckimi w Polsce było podobnie, Komuch ruski miał, według mediów, 70% poparcia, więc wybory miały być zbędne! I co? Komuch ruski padł!  Te 70% poparcia dla Komucha ruskiego to była zwykła podpucha pejsatych lewaków, mająca za cel zniechęcić ludzi do głosowania.   
Lewactwo dostało kolejnego kopa. Pierwszym był brexit, ten będzie dużo dotkliwszy! Brawo Trump! Po cichu liczyłem na jego zwycięstwo, ale jego rozmiary , 71 elektorów,  to knockout. Media, będące w rękach pejsatych lewaków, do końca robiły dobrą minę do złej gry, twierdząc, że Clintonica wygra z palcem w d.pie!  Na długo przed wyborami prezydenckimi w Polsce było podobnie, Komuch ruski miał, według mediów, 70% poparcia, więc wybory miały być zbędne! I co? Komuch ruski padł!  Te 70% poparcia dla Komucha ruskiego to była zwykła podpucha pej... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:47
Obawiam sie, że Trump wyprowadzi USA z UE ;)
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:45
kod już na lotnisku - jadą ratować amerykańską demokrację ;)
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:45
Wszystkie "sondażownie" to jeden wielki liberalno lewicowy szajs propagandowy który należałaby zaorać od Ameryki po Europę
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 14:06
i bardzo dobrze przynajmniej pani prezydent bedzie ladna
Avatar
gość / 9 listopada 2016 r. o 14:00
osk napisał:
gościu 11 09 rzeczywiście zbyt ogólnie nazwałem pis lewakami ,chodzi mi o lewactwo ekonomiczne ,a niestety w tym pis przebił wszystkie poprzednie rządy,myśle że w ameryce jest podobnie za dużo lewactwa ekonomicznego dlatego ludzie którzy mają szacónek do pracy ,a tam jest ich większość wybrali Trampa, mam nadzieje że w tym aspekcie coś tam zmieni ,bo rozdawanie pieniędzy za nic to jest najgorsza krzywda jaką robią rządy społeczeństwu myśląc że robią dobrze, to jest tworzenie ludzi miernych ,leniwych i nie rozwojowych, a jednocześnie rozczeniowych, i to teraz realizuje pis
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemiec oraz bank Goldman Sachs.
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemi... rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2016 r. o 13:59
osk napisał:
gościu 11 09 rzeczywiście zbyt ogólnie nazwałem pis lewakami ,chodzi mi o lewactwo ekonomiczne ,a niestety w tym pis przebił wszystkie poprzednie rządy,myśle że w ameryce jest podobnie za dużo lewactwa ekonomicznego dlatego ludzie którzy mają szacónek do pracy ,a tam jest ich większość wybrali Trampa, mam nadzieje że w tym aspekcie coś tam zmieni ,bo rozdawanie pieniędzy za nic to jest najgorsza krzywda jaką robią rządy społeczeństwu myśląc że robią dobrze, to jest tworzenie ludzi miernych ,leniwych i nie rozwojowych, a jednocześnie rozczeniowych, i to teraz realizuje pis
osk napisał:
Koleś popatrz na inne kraje UE szczególnie te czolowe w UE jakie pieniądze wykładają na pomoc socjalną nie tylko dla swoich obywateli ale emigrantom. O takiej kasie z socjalu nawet w Polsce nie można marzyć tyrając po 12 godzin dziennie. Na pewno wiesz ile Niemcy płacą socjalu emigrantom? Co do Grecji to poczytaj na necie a dowiesz się że 80% opowieci o tym jakie ponoć dodatki były tam płacone są wyssane z palca i nie miały potwierdzenia w rzeczywistości. Poczytaj ile kasy na kryzysie greckim zbili bankierzy i firmy z Niemiec oraz bank Goldman Sachs.
rozwiń
Avatar
j23 / 9 listopada 2016 r. o 13:38
Komisja wenecka do USA oni wiedza wszystko i zablokują ten wybór !