Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

22 marca 2016 r.
12:20

Zamachy terrorystyczne w Brukseli. "Polska jest bezpieczna, ale będą wzmożone kontrole"

0 22 A A

Co najmniej 34 osoby zginęły w wyniku zamachów terrorystycznym na lotnisku Zaventem i wybuchów pomiędzy stacjami metra Maelbeek i Schuman w centrum miasta. O nastrojach panujących w Brukseli mówią nam lubelscy posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Aktualizacja artykułu: 22 marca 2016 r. 16:07
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- W tej chwili Polska jest państwem bezpiecznym, nie ma podstaw do tego, żeby wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa - powiedziała podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa premier Beata Szydło.

- Wszystkie służby działają, są w pogotowiu, będą wzmożone kontrole w miejscach komunikacji - na dworcach, na lotniskach - po to, abyście państwo czuli się bezpieczniej - zapowiedziała szefowa rządu.

Wideo: TVN24/x-news

- Musimy stać razem w obronie fundamentalnych wartości europejskich. Jesteśmy solidarni z Belgią - powiedział Andrzej Duda w krótkim przemówieniu przy okazji spotkania z niemieckimi muzykami z orkiestry symfonicznej z Hamburga. - I nie możemy się poddać brutalnej przemocy - dodał.

Prezydent złożył też wieniec przed ambasadą Belgii.

Wśród poszkodowanych w zamachach w Belgii jest trzech polskich obywateli.

Godz. 13:44

Z informacji posiadanych aktualnie przez polskie służby konsularne wynika, iż wśród poszkodowanych w dzisiejszych zamachach w Brukseli jest trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W związku z serią wybuchów Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało ostrzeżenie dla podróżnych.

– Informujemy, że Belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń (OCAM) podniosło 22 marca br. ocenę zagrożenia terrorystycznego dla całej Belgii do najwyższego, czwartego poziomu. Lotnisko, drogi dojazdowe do portu lotniczego oraz sieć metra w Brukseli zostały zamknięte do odwołania. Władze apelują o pozostanie w domach lub w miejscach pracy oraz o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. OCAM na bieżąco analizuje sytuację bezpieczeństwa w Belgii – podaje polski MSZ.

Wideo: STORYFUL/x-news

>>>

W stolicy Belgii przebywa obecnie europoseł Mirosław Piotrowski, który rano uczestniczył w posiedzeniu jednej z komisji.

– Z mediów dowiedziałem się o wydarzeniach na lotnisku. Później, idąc do euro parlamentu, słyszałem wyjące syreny i na miejscu usłyszałem o wybuchach w metrze. Mój współpracownik w drodze do biura widział ludzi uciekających ze stacji Maelbeek. Niektórzy byli zakrwawieni – relacjonuje Piotrowski. – Ludzie są przestraszeni, ale też zaniepokojeni tym, jak wrócą do domów na święta. Wiele osób ma zarezerwowane bilety na dziś lub jutro. Sam planowałem lecieć do domu w środę, ale w tej chwili nie wiem co będzie.

– Nikt z osób, z którymi rozmawiałem nie zamierza wracać do Polski samolotem, ani nawet pociągiem. Organizują sobie samochody – mówi z kolei euro poseł Krzysztof Hetman, który obecnie przebywa w Lublinie i jest w kontakcie ze swoimi współpracownikami w Brukseli.

– Jedni zostają w swoich miejscach pracy i czekają. Inni wracają do domu na piechotę, bo komunikacja miejska przestała funkcjonować. Panuje kompletny chaos, coraz trudniej jest się dodzwonić do ludzi, bo sieci telefonii komórkowych są przeciążone - dodaje Hetman.

>>>

Czytaj także: Bruksela: Wybuchy na lotnisku i na stacji metra. Ponad 20 osób nie żyje

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:33
0

Faktycznie opadają, ale nie na wspomnianych w tej wypowiedzi.


Fakt,prawdziwi pisowcy chyba nie sa az tak tepi,chodzi o slepo wiernych trolach, co chwila sie kompromitujacych na forach wszelakich.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:25
0

MY KOD-owcy rządamy aby rząd Polski wywiązał się z limitów unijnych, umowy międzynarodowej i natychmiast przyjął do Polski uchodżców syryjskich. Ich życie w europie zachodniej jest zagrożone atakami terrorystycznymi.Serdecznie zapraszam na manifestacje KOD także w tej sprawie. Pozdrawiam czytelników.


Mocny koks macie od prezesa ale polecam brac polowe dawki.
Avatar
gość / 23 marca 2016 o 07:34
0

W PE obciążenie sraczy wzrosło chyba z 10-cio krotnie. Ciekawe czy kanalizacja wytrzymała.

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 07:00
0
POLSKA JEST BEZPIECZNA - buhahahahahahahahahaha.... kto mi poda rękę, bo ze śmiechu się wyłożyłem na glebę.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:54
0
co tam ta broszka bredzi,magister etnografii hehe ,jak oni nawet dla prezydenta opony porządnej nie mieli? choć jaki prezydent ,taka opona.Broszka raczyła zapomnieć ,że już było 2 ciapatych dżihadystów co chcieli kałacha za dolary kupić chyba w gdyni ,czyli te brązowe skur..syny już tu są
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 18:30
0

Rece opadaja, ze pisiory nawet tragedi nie uszanuja, wszedzie probujac dokopac po i pokazac jacy sa fajni,myslalem ze nawet oni maja jakies zahamowania ...

Faktycznie opadają, ale nie na wspomnianych w tej wypowiedzi.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 18:20
0
MY KOD-owcy rządamy aby rząd Polski wywiązał się z limitów unijnych, umowy międzynarodowej i natychmiast przyjął do Polski uchodżców syryjskich. Ich życie w europie zachodniej jest zagrożone atakami terrorystycznymi.Serdecznie zapraszam na manifestacje KOD także w tej sprawie. Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 17:55
0
PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania ludzi odpowiedzialnych za całkowite wykluczenie mnie z istnienia. Dramat ma miejsce. Popieram żądanie poprawy prawa i jego właściwego stosowania. Nie znam sytuacji, podonie jak większość tu komentujących. To oznacza, że nie mam pojęcia, jak zapobiec zabójstwom, terrorowi i w ogóle złu. Nasuwa się ..., ale nie widzę sensu CICHEGO KRZYKU - dajcie mi dane, a rozkmienię problemy. Moi wrogowie sa pewni, że nie zginą w żadnym zamachu, są pewni, że nie mam żadnych szans na istnienie. Innymi słowy mam mniej do powiedzenia od przeciętnego bezdomnego, który nie ma żadnego fachu. Właściciel zakładu pogrzebowego: TERAZ MA WIELE DO POWIEDZENIA. Utrzymujący się z wnajmu: JEGO ZAPYTAJ, TO ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. Młodzi: NIE UWAŻAMY CIĘ ZA ŚWIRA, ALE NIE CHCEMY SŁYSZEĆ O ... . Matka młodego sędziego sądu: PAN TO I TAK JEST NAJMNIEJ GROŹNY ZE WSZYSTKICH, KTÓRYCH STĄD ZNAM. A wcześniej: ALE WYNIKI!. Tak, czy siak, nie istnieję. Szczerze? Chyba górę wziąłby mój honor i za żadne pieniądze nie pomogę. Wolę umrzeć albo zginąć.
PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania lud... rozwiń
Avatar
europą rządzi lewactwo / 22 marca 2016 o 16:00
0
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
 frazesy i komunały. 
 
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 man... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 15:01
0
to jest właśnie wybuch tolerancji:)
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:33
0

Faktycznie opadają, ale nie na wspomnianych w tej wypowiedzi.


Fakt,prawdziwi pisowcy chyba nie sa az tak tepi,chodzi o slepo wiernych trolach, co chwila sie kompromitujacych na forach wszelakich.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 08:25
0

MY KOD-owcy rządamy aby rząd Polski wywiązał się z limitów unijnych, umowy międzynarodowej i natychmiast przyjął do Polski uchodżców syryjskich. Ich życie w europie zachodniej jest zagrożone atakami terrorystycznymi.Serdecznie zapraszam na manifestacje KOD także w tej sprawie. Pozdrawiam czytelników.


Mocny koks macie od prezesa ale polecam brac polowe dawki.
Avatar
gość / 23 marca 2016 o 07:34
0

W PE obciążenie sraczy wzrosło chyba z 10-cio krotnie. Ciekawe czy kanalizacja wytrzymała.

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 07:00
0
POLSKA JEST BEZPIECZNA - buhahahahahahahahahaha.... kto mi poda rękę, bo ze śmiechu się wyłożyłem na glebę.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:54
0
co tam ta broszka bredzi,magister etnografii hehe ,jak oni nawet dla prezydenta opony porządnej nie mieli? choć jaki prezydent ,taka opona.Broszka raczyła zapomnieć ,że już było 2 ciapatych dżihadystów co chcieli kałacha za dolary kupić chyba w gdyni ,czyli te brązowe skur..syny już tu są
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 18:30
0

Rece opadaja, ze pisiory nawet tragedi nie uszanuja, wszedzie probujac dokopac po i pokazac jacy sa fajni,myslalem ze nawet oni maja jakies zahamowania ...

Faktycznie opadają, ale nie na wspomnianych w tej wypowiedzi.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 18:20
0
MY KOD-owcy rządamy aby rząd Polski wywiązał się z limitów unijnych, umowy międzynarodowej i natychmiast przyjął do Polski uchodżców syryjskich. Ich życie w europie zachodniej jest zagrożone atakami terrorystycznymi.Serdecznie zapraszam na manifestacje KOD także w tej sprawie. Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 17:55
0
PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania ludzi odpowiedzialnych za całkowite wykluczenie mnie z istnienia. Dramat ma miejsce. Popieram żądanie poprawy prawa i jego właściwego stosowania. Nie znam sytuacji, podonie jak większość tu komentujących. To oznacza, że nie mam pojęcia, jak zapobiec zabójstwom, terrorowi i w ogóle złu. Nasuwa się ..., ale nie widzę sensu CICHEGO KRZYKU - dajcie mi dane, a rozkmienię problemy. Moi wrogowie sa pewni, że nie zginą w żadnym zamachu, są pewni, że nie mam żadnych szans na istnienie. Innymi słowy mam mniej do powiedzenia od przeciętnego bezdomnego, który nie ma żadnego fachu. Właściciel zakładu pogrzebowego: TERAZ MA WIELE DO POWIEDZENIA. Utrzymujący się z wnajmu: JEGO ZAPYTAJ, TO ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. Młodzi: NIE UWAŻAMY CIĘ ZA ŚWIRA, ALE NIE CHCEMY SŁYSZEĆ O ... . Matka młodego sędziego sądu: PAN TO I TAK JEST NAJMNIEJ GROŹNY ZE WSZYSTKICH, KTÓRYCH STĄD ZNAM. A wcześniej: ALE WYNIKI!. Tak, czy siak, nie istnieję. Szczerze? Chyba górę wziąłby mój honor i za żadne pieniądze nie pomogę. Wolę umrzeć albo zginąć.
PIS nie przywróci KS. Nikt nie powstrzyma starego zła. Nowe zło działa obok zła starego. Stopnie zagrożenia rosną w obu przypadkach. Coraz wyższe stopnie przeciwdziałania nie przynoszą oczekiwanych wyników. Niektórym ludziom się wydaje, że mają gotowe rozwiązanie lub że szybko by je znaleźli, gdyby im to umożliwiono. Człowiek z ulicy nie otrzyma takich uprawnień. Systemy zawodzą. Islamizacja wydaje się być nieuniknioną. Jestem mniej, niż z ulicy. Mnie po prostu nie ma, więc rzekłby ktoś, że popieram wszelkie zło. Chciałbym tylko ukarania lud... rozwiń
Avatar
europą rządzi lewactwo / 22 marca 2016 o 16:00
0
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
 frazesy i komunały. 
 
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
 nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
 ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke,  sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
 man... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 15:01
0
to jest właśnie wybuch tolerancji:)
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 15 5

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 4 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 7

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 9

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.