Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 stycznia 2016 r.
11:47

Zbigniew Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym

Autor: Zdjęcie autora Sejm/x-news
0 26 A A

W czwartek w nocy Sejm przyjął projekt ustawy o prokuraturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe przepisy przewidują ponowne połączenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Za ustawą zawierającą przepisy wprowadzające reformę głosowało 237 posłów, przeciw było 207. 8 posłów wstrzymało się od głosu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 r. o 12:17

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale to będzie niełatwe, bo muszą politycy PiS być "czyści jak łza" i mieć świadomość ze sąsługami całego Narodu. Brzmi to patetycznie, ale sprawa bynajmniej nie jest banalna.

Zewsząd słychać tylko walkę z wartościami, poniżanie ludzi wierzacych i pogańskie gusła mają jak nigdy w historii teraz największe wzięcie. Czy nie właśnie tak upadały największe mocarstwa i kultury? Polska to tylko jedno ogniwo w całym łańcuchu, ale tak jak rodzina jest podstawą kazdego narodu, tak Polska może być iskierką nadzieji dla Unii.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale t... rozwiń

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 r. o 12:05

Brawo Parlament, brawo Rząd! Tego właśnie chce naród! I nie ma się co przejmować POpłuczynami, trzeba ratować Rzeczpospolitą!

bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


Wiedza nie boli, a widzę ze masz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

asz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 r. o 09:27

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

rozwiń
Avatar
henryk / 30 stycznia 2016 r. o 00:37
Dobra robota -czas pokarze czy było warto -myślę że tak
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 23:46
Teraz to będzie WIELKI człowiek
Avatar
Alicja / 29 stycznia 2016 r. o 22:39

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 21:30
właściwy człowiek na właściwym miejscu
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 19:33
Pora zrobić czystkę, kliki i kolesiostwo w panice wrzeszczy że to zamach, bo nie mają argumentów,zapomnieli jak dorwali się do koryt i teraz wielki kwik. Emeryci na posadach założą nawet pampersa by pracować za grubą kasę.
Avatar
hehe / 29 stycznia 2016 r. o 19:04

Co Ty wypisujesz? PiS ma szansę Polskę ocalić, a jak im się nie uda to będziemy niewolnikami dla obcych pracowali. Gdzie są nasze zaklady pracy po "prywatyzacji" Popapranych ? Nie ma ani stoczni, choć w Eu jest ich jeszcze 44 i zatrudniają 500 tys. ludzi, a w Polsce PO zaorało z rybakami włącznie! Mieliśmy cementownie, co za cud że budowano drogi, bo cement sprowadzano już z Niemiec. A przecież jak opolskie cementownie przejmowali Niemcy z Heidelberga Zement AG, to chodziło im tylko o kontrakty do Chin na 25 lat. Ich menadżerowie za dawanie łapownictwa opolskim złodziejom odsiedzieli już swoje wyroki, a w Polsce jeszcze nawet nie postawiono zarzutów PO i SLD baronom. Pewnie czekają na przedawnienie lub jest to już przedawnione. Taką gospodarka to PO potrafiło prowadzić....ale coś dla Polski, to ni huhu....Czas by Ziobro naprawdę posprzątał.


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wesw / 29 stycznia 2016 r. o 19:03

precz z pisiorami, polska umarła

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 r. o 12:17

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale to będzie niełatwe, bo muszą politycy PiS być "czyści jak łza" i mieć świadomość ze sąsługami całego Narodu. Brzmi to patetycznie, ale sprawa bynajmniej nie jest banalna.

Zewsząd słychać tylko walkę z wartościami, poniżanie ludzi wierzacych i pogańskie gusła mają jak nigdy w historii teraz największe wzięcie. Czy nie właśnie tak upadały największe mocarstwa i kultury? Polska to tylko jedno ogniwo w całym łańcuchu, ale tak jak rodzina jest podstawą kazdego narodu, tak Polska może być iskierką nadzieji dla Unii.


Dobrze napisałeś, tylko ile czasu potrzebować będziemy by te prawdziwe wartości znów nabrały mocy? Bo teraz zrobiono w głowach taki magiel, ze nawet niekturzy w hierarchi Kościelnej jakby zapomnieli komu służą, to co mamy się dziwić tym mniej znającym się na tych "układach, układzikach, wzajemnej adoracji i rodzinnych klanów". Resortowe dzieci jak gabka przesiąknięte są "swoimi racjami". Gdy mafia przychodzi po swój haracz to też uważa, ba, wierzy że jej się to należy. Takiego czasu doczekaliśmy. Czas to naprawić, ale t... rozwiń

Avatar
Polonus / 30 stycznia 2016 r. o 12:05

Brawo Parlament, brawo Rząd! Tego właśnie chce naród! I nie ma się co przejmować POpłuczynami, trzeba ratować Rzeczpospolitą!

bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


Wiedza nie boli, a widzę ze masz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

asz super argumenty. To kto dzieli Polaków jak nie zdrajcy POkamony wraz z żydo-komuną z Okragłefo Stołu? Jak się zarło i rzadziło jak wieprzki to było cacy? Mogę Cię zapewnić mam wiecej takich "faktów w małym palcu niż Ty "Gościu" w całej swojej głowie. Nie obrażaj się, ale jestem Polakiem i nie lubię jak mnie ktoś "spryskuje". Działa to na mnie alergicznie.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 r. o 09:27

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

O czym piszesz Alicjo? O nieuchronności przestrzegania prawa? O końcu zamiatania afer pod dywan? O przymykaniu oczu na występki ludzi z immunitetami? To, przeciwnie niż sądzisz, scali i przywróci społeczeństwo obywatelskie, które zniszczyła Platforma mająca w nazwie, o ironio, miano Obywatelska.

Nie bój sie Alicjo, uczciwi nie mają powodu do obaw. Ja się nie boję.

rozwiń
Avatar
henryk / 30 stycznia 2016 r. o 00:37
Dobra robota -czas pokarze czy było warto -myślę że tak
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 23:46
Teraz to będzie WIELKI człowiek
Avatar
Alicja / 29 stycznia 2016 r. o 22:39

Jedno jest pewne. Partia, która podobno kieruje się katolickimi poglądami doprowadzi do rozłamu w społeczeństwie. I to w myśl przykazania: Miłuj bliźniego swego..." Boję się. 

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 21:30
właściwy człowiek na właściwym miejscu
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 19:33
Pora zrobić czystkę, kliki i kolesiostwo w panice wrzeszczy że to zamach, bo nie mają argumentów,zapomnieli jak dorwali się do koryt i teraz wielki kwik. Emeryci na posadach założą nawet pampersa by pracować za grubą kasę.
Avatar
hehe / 29 stycznia 2016 r. o 19:04

Co Ty wypisujesz? PiS ma szansę Polskę ocalić, a jak im się nie uda to będziemy niewolnikami dla obcych pracowali. Gdzie są nasze zaklady pracy po "prywatyzacji" Popapranych ? Nie ma ani stoczni, choć w Eu jest ich jeszcze 44 i zatrudniają 500 tys. ludzi, a w Polsce PO zaorało z rybakami włącznie! Mieliśmy cementownie, co za cud że budowano drogi, bo cement sprowadzano już z Niemiec. A przecież jak opolskie cementownie przejmowali Niemcy z Heidelberga Zement AG, to chodziło im tylko o kontrakty do Chin na 25 lat. Ich menadżerowie za dawanie łapownictwa opolskim złodziejom odsiedzieli już swoje wyroki, a w Polsce jeszcze nawet nie postawiono zarzutów PO i SLD baronom. Pewnie czekają na przedawnienie lub jest to już przedawnione. Taką gospodarka to PO potrafiło prowadzić....ale coś dla Polski, to ni huhu....Czas by Ziobro naprawdę posprzątał.


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!


bla bla bla pizdziorasy są gupie !!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wesw / 29 stycznia 2016 r. o 19:03

precz z pisiorami, polska umarła

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!