Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 listopada 2015 r.
16:04

Zmarł Czesław Kiszczak. Miał 90 lat

0 30 A A

Był gospodarzem rozmów przy Okrągłym Stole, a także jednym z organizatorów stanu wojennego. Czesław Kiszczak zmarł w czwartek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kiszczak był polskim wojskowym i politykiem, generałem broni SZ PRL, szefem Zarządu II Sztabu Generalnego WP SZ PRL (1973–1979), szefem Wojskowej Służby Wewnętrznej MON (1979–1981), a także działaczem komunistycznym, ministrem spraw wewnętrznych (1981–1990), prezesem Rady Ministrów PRL (od 2 do 24 sierpnia 1989) i posłem na Sejm PRL IX kadencji, a także wicepremierem (1989–1990).

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 16:51

generał

CZOŁEM PANIE GENERALE!

czołem głabie

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 14:36
CZOŁEM PANIE GENERALE!
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 09:14
coś wybiórcza ta biografia.
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 09:02
teraz wreszcie spotka się z tymi których posłał do piachu, z bł. ks. Popiełuszką też. kto będzie zwycięzcą a kto zwyciężonym??????????
Avatar
crx / 6 listopada 2015 r. o 08:35

Gnij rosyjska kur..w.o w piekle i ssij lucyferowi.

Lepiej być komuchem i szanować naród, aniżeli solidaruchem i go upodlić . Jakiś prosty człowiek będący marszałkiem tzw.sejmu;-))) powiedział , że to była strata 10 lat. Faktycznie przez 10 lat Faceci z zachodu nie bzykali waszych żon, córek ,sióstr, dziewczyn  czy matek !!! Teraz jak jest każdy wie...;-)))

Avatar
Karol / 6 listopada 2015 r. o 07:17

w II RP tez strzelano do chłopów i robotników

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 06:44

Tym się rózniła komuna od teraźniejszego systemu, że wtedy strzelało się do strajkujących, a teraz się z nimi rozmawia. Ja wolę system, gdzie mimo wszystko się rozmawia. Róznie z tymi rozmowami bywa, wiem - często ludzie nie są zadowoleni - ale teraz przynajmniej władza nie wysyła wojska na niewinnych ludzi i do nich nie celuje z broni palnej. Tylu z was tęskni za komuną, ale komuna to tylko ładnie na obrazku wygląda. Ten nie narzeka na nią kto miał wtedy cichy, kierowniczy kąt i brał po cichu z pod lady, tylko przyznać się nie chce, że tak robił (w domu więc zawsze był smalczyk i kiełbasa). Teraz jest inaczej, słowo "wolność" ma większe znaczenie niż wtedy. Teraz narzekają ci, co "wolność" od zawsze mieli gdzieś bo czy to pod leninem, czy to pod stalinem - oby w garze było. Tacy do dziś gdzieś mają Polskę, a wolą dalej brać z pod lady.... Ten jest Polakiem, kto chce wolnej Polski, traktowania człowieka z szacunkiem, a nie ten co mu wszystko jedno że Polska to tylko nazwa. Kiszczak był kierownikiem tamtego chorego systemu gdzie Polska to tylko nazwa była, bo jaka to Polska, gdzie strzela się do ludzi mających inne zdanie i gdzie na ścianach wiszą portrety mordercy Stalina, który zamordował nie tylko Polaków ale i miliony obywateli własnego narodu. Słowem Kiszczak był wyznawcą systemu zakłamania i złudnej radości, która istniała tylko na przysłowiowej pocztówce...

Tym się rózniła komuna od teraźniejszego systemu, że wtedy strzelało się do strajkujących, a teraz się z nimi rozmawia. Ja wolę system, gdzie mimo wszystko się rozmawia. Róznie z tymi rozmowami bywa, wiem - często ludzie nie są zadowoleni - ale teraz przynajmniej władza nie wysyła wojska na niewinnych ludzi i do nich nie celuje z broni palnej. Tylu z was tęskni za komuną, ale komuna to tylko ładnie na obrazku wygląda. Ten nie narzeka na nią kto miał wtedy cichy, kierowniczy kąt i brał po cichu z pod lady, tylko przyznać się nie chce, że t... rozwiń

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 06:30
Do piekła!
Avatar
john / 6 listopada 2015 r. o 02:04

polacy katolicy

Avatar
Jopek / 6 listopada 2015 r. o 01:07
Tak jest. Za Polskę. Tą prawdziwie polską.
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 16:51

generał

CZOŁEM PANIE GENERALE!

czołem głabie

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 14:36
CZOŁEM PANIE GENERALE!
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 09:14
coś wybiórcza ta biografia.
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 09:02
teraz wreszcie spotka się z tymi których posłał do piachu, z bł. ks. Popiełuszką też. kto będzie zwycięzcą a kto zwyciężonym??????????
Avatar
crx / 6 listopada 2015 r. o 08:35

Gnij rosyjska kur..w.o w piekle i ssij lucyferowi.

Lepiej być komuchem i szanować naród, aniżeli solidaruchem i go upodlić . Jakiś prosty człowiek będący marszałkiem tzw.sejmu;-))) powiedział , że to była strata 10 lat. Faktycznie przez 10 lat Faceci z zachodu nie bzykali waszych żon, córek ,sióstr, dziewczyn  czy matek !!! Teraz jak jest każdy wie...;-)))

Avatar
Karol / 6 listopada 2015 r. o 07:17

w II RP tez strzelano do chłopów i robotników

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 06:44

Tym się rózniła komuna od teraźniejszego systemu, że wtedy strzelało się do strajkujących, a teraz się z nimi rozmawia. Ja wolę system, gdzie mimo wszystko się rozmawia. Róznie z tymi rozmowami bywa, wiem - często ludzie nie są zadowoleni - ale teraz przynajmniej władza nie wysyła wojska na niewinnych ludzi i do nich nie celuje z broni palnej. Tylu z was tęskni za komuną, ale komuna to tylko ładnie na obrazku wygląda. Ten nie narzeka na nią kto miał wtedy cichy, kierowniczy kąt i brał po cichu z pod lady, tylko przyznać się nie chce, że tak robił (w domu więc zawsze był smalczyk i kiełbasa). Teraz jest inaczej, słowo "wolność" ma większe znaczenie niż wtedy. Teraz narzekają ci, co "wolność" od zawsze mieli gdzieś bo czy to pod leninem, czy to pod stalinem - oby w garze było. Tacy do dziś gdzieś mają Polskę, a wolą dalej brać z pod lady.... Ten jest Polakiem, kto chce wolnej Polski, traktowania człowieka z szacunkiem, a nie ten co mu wszystko jedno że Polska to tylko nazwa. Kiszczak był kierownikiem tamtego chorego systemu gdzie Polska to tylko nazwa była, bo jaka to Polska, gdzie strzela się do ludzi mających inne zdanie i gdzie na ścianach wiszą portrety mordercy Stalina, który zamordował nie tylko Polaków ale i miliony obywateli własnego narodu. Słowem Kiszczak był wyznawcą systemu zakłamania i złudnej radości, która istniała tylko na przysłowiowej pocztówce...

Tym się rózniła komuna od teraźniejszego systemu, że wtedy strzelało się do strajkujących, a teraz się z nimi rozmawia. Ja wolę system, gdzie mimo wszystko się rozmawia. Róznie z tymi rozmowami bywa, wiem - często ludzie nie są zadowoleni - ale teraz przynajmniej władza nie wysyła wojska na niewinnych ludzi i do nich nie celuje z broni palnej. Tylu z was tęskni za komuną, ale komuna to tylko ładnie na obrazku wygląda. Ten nie narzeka na nią kto miał wtedy cichy, kierowniczy kąt i brał po cichu z pod lady, tylko przyznać się nie chce, że t... rozwiń

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 r. o 06:30
Do piekła!
Avatar
john / 6 listopada 2015 r. o 02:04

polacy katolicy

Avatar
Jopek / 6 listopada 2015 r. o 01:07
Tak jest. Za Polskę. Tą prawdziwie polską.