Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 sierpnia 2013 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Andrzej Maj nowym starostą kraśnickim?

Autor: Zdjęcie autora aa
2 85 A A

Szykują się zmiany zarówno w Starostwie Powiatowym, ale też w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Andrzej Maj, szef kraśnickich struktur PSL i zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR otrzymał propozycję objęcia fotela starosty kraśnickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Rzeczywiście są takie uzgodnienia między koalicyjne (między PO i PSL-red.) – potwierdza Andrzej Maj. – Kluby koalicyjne zaproponowały mi to stanowisko. Bez wahania je przyjąłem, bo jest to dla mnie wyróżnienie. Jestem bardzo dumny z tego, że zostałem obdarzony takim zaufaniem.

Obecny starosta kraśnicki Tadeusz Wojtak (PSL) zamierza przejść na emeryturę. – Będę odpoczywać – wyjaśnia Wojtak. – Nie zamierzam rezygnować jednak z pracy w radzie powiatu, bo radnym dalej pozostanę. Jeśli taka będzie wola to z panem Andrzejem Majem zamienimy się miejscami (Maj byłby starostą, Wojtak – członkiem Zarządu Powiatu, funkcję tę pełni obecnie Maj – red.).

– W moim przekonaniu Andrzej Maj będzie dobrym starostą, który będzie kontynuować działania swojego poprzednika –przekonuje Jarosław Czerw, wicestarosta kraśnicki (PO).

Sesja rady powiatu kraśnickiego została zaplanowana na 28 sierpnia.

Jeśli Andrzej Maj zostanie starostą to z pracy w ARiMR zrezygnuje. Z dyrektorem lubelskiego oddziału ARiMR Andrzejem Bieńko nie udało nam się wczoraj porozmawiać. Jest na urlopie.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
serwerowy / 30 sierpnia 2013 o 03:02
0

Karierowiczem to może sam jesteś bo boisz się ujawnić tylko krytykować. Czas pokaże co Maj da z siebie a jestem pewien że da dużo, dla regionu!!


Taaaaaaaaaa... w internecie

Avatar
Adam / 29 sierpnia 2013 o 22:13
0

Karierowiczem to może sam jesteś bo boisz się ujawnić tylko krytykować. Czas pokaże co Maj da z siebie a jestem pewien że da dużo, dla regionu!!

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 14:29
0

Karierowicz i tyle. znam maja od paru lat i wiem,ze gośc tylko lansować sie umie. niz poza tym.

Avatar
Grzegorz / 23 sierpnia 2013 o 21:41
0

Pan Andrzej Maj na pewno będzie dobrym starostą, jest to człowiek wykształcony i na poziomie.Poza tym w końcu ktoś z młodych. Gratuluję Panie Andrzeju.


Sposób w jaki Andrzejek pcha sie do władzy nie wróży nic dobrego...brak klasy! pokory i szacunku do ludzi! Na szczęście, takie "gwiazdy" szybko wypalaja sie...
Avatar
Plataon / 23 sierpnia 2013 o 10:56
0

Nie przesadzajmy. Faktycznie przewaga jest takich o jakich mówisz, ale są wyjątki i mam nadzieję, że do takich wyjątków należy p. Andrzej Maj. Biorąc pod uwagę skostaniałość PSL-u i średnią wieku członka...taka zmiana na pewno wyjdzie na dobre. Pan Wojtak nic już nie zrobi poza ,,piastowaniem sowjego stanowiska''. Tyle lat przy władzy powoduje, że człowiek się zużywa i nie ma nowych pomysłów. Zobacz na Tuska....! Pozdrawiam.

Avatar
Jola / 22 sierpnia 2013 o 16:40
0

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kulturą polityczną tak powinien postąpić. Analizując tą sytuację można się zastanowić komu bardziej zależało na stanowisku czy p. Wojtakowi czy p. Majowi? Biorąc pod uwagę kwestie finansowe i obecne zatrudnienie p. Maja to nie będzie to zmiana, która wpłynie na zwiększenie się zasobności jego portfela. Pan Wojtak też nie dużo straci bo pewnie zostanie w Zarządzie Powiatu. Stanowisko starosty nie jest stanowiskiem urzędniczym. Nie ma procedury konkursowej i o tym, kto zostaje starostą decydują radni powiatu, czyli de facto przedstawiciele partii. Nie jestem związany z PSL-em, ale nie podoba mi się, że dochodzi do wzajemnego opluwania się wśród ludzi, światopglądowo podobnych. Panowie dajcie sobie trochę na wstrzymanie i pozwólcie na demokratryczne zmiany w Waszym Powiecie. Wszystkiego Dobrego!!!

Znasz jakiegokolwiek polityka z wysoka kulturą osobistą? tylko samo bydło walczące bez pardonu o dostęp do koryta.

Znasz jakiegokolwiek polityka z wysoka kulturą osobistą? tylko samo bydło walczące bez pardonu o dostęp do koryta.

rozwiń
Avatar
Platon / 22 sierpnia 2013 o 15:55
0

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kulturą polityczną tak powinien postąpić. Analizując tą sytuację można się zastanowić komu bardziej zależało na stanowisku czy p. Wojtakowi czy p. Majowi? Biorąc pod uwagę kwestie finansowe i obecne zatrudnienie p. Maja to nie będzie to zmiana, która wpłynie na zwiększenie się zasobności jego portfela. Pan Wojtak też nie dużo straci bo pewnie zostanie w Zarządzie Powiatu. Stanowisko starosty nie jest stanowiskiem urzędniczym. Nie ma procedury konkursowej i o tym, kto zostaje starostą decydują radni powiatu, czyli de facto przedstawiciele partii. Nie jestem związany z PSL-em, ale nie podoba mi się, że dochodzi do wzajemnego opluwania się wśród ludzi, światopglądowo podobnych. Panowie dajcie sobie trochę na wstrzymanie i pozwólcie na demokratryczne zmiany w Waszym Powiecie. Wszystkiego Dobrego!!!

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kult... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2013 o 13:04
0

Ta kłótnia w chłopskiej partii ostatecznie obnaża jej prawdziwe oblicze.

Tak trzymać - nic i nikt was tak nie skompromituje, jak wy sami

Avatar
swojak / 22 sierpnia 2013 o 10:35
0

Andrzej nie masz ani honoru ani czci zostaniesz na zawsze  tylko karierowiczem-powiedz wszystkim jak do tego doszło, jak organizowaleś nagonki na Wojtaka raez z kosem, janczarkiem wożniakiem i stachula- nocne wieczorne spotkania ,opluwanie Wojtaka ,waleniem pięścia w stol. Opowiedz to wszystkim, chetnie posłuchamy.

Avatar
fifik / 22 sierpnia 2013 o 06:09
0

Wreszcie jakieś korzystne zmiany z Starostwie.

gówniarstwo do roboty

Avatar
serwerowy / 30 sierpnia 2013 o 03:02
0

Karierowiczem to może sam jesteś bo boisz się ujawnić tylko krytykować. Czas pokaże co Maj da z siebie a jestem pewien że da dużo, dla regionu!!


Taaaaaaaaaa... w internecie

Avatar
Adam / 29 sierpnia 2013 o 22:13
0

Karierowiczem to może sam jesteś bo boisz się ujawnić tylko krytykować. Czas pokaże co Maj da z siebie a jestem pewien że da dużo, dla regionu!!

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2013 o 14:29
0

Karierowicz i tyle. znam maja od paru lat i wiem,ze gośc tylko lansować sie umie. niz poza tym.

Avatar
Grzegorz / 23 sierpnia 2013 o 21:41
0

Pan Andrzej Maj na pewno będzie dobrym starostą, jest to człowiek wykształcony i na poziomie.Poza tym w końcu ktoś z młodych. Gratuluję Panie Andrzeju.


Sposób w jaki Andrzejek pcha sie do władzy nie wróży nic dobrego...brak klasy! pokory i szacunku do ludzi! Na szczęście, takie "gwiazdy" szybko wypalaja sie...
Avatar
Plataon / 23 sierpnia 2013 o 10:56
0

Nie przesadzajmy. Faktycznie przewaga jest takich o jakich mówisz, ale są wyjątki i mam nadzieję, że do takich wyjątków należy p. Andrzej Maj. Biorąc pod uwagę skostaniałość PSL-u i średnią wieku członka...taka zmiana na pewno wyjdzie na dobre. Pan Wojtak nic już nie zrobi poza ,,piastowaniem sowjego stanowiska''. Tyle lat przy władzy powoduje, że człowiek się zużywa i nie ma nowych pomysłów. Zobacz na Tuska....! Pozdrawiam.

Avatar
Jola / 22 sierpnia 2013 o 16:40
0

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kulturą polityczną tak powinien postąpić. Analizując tą sytuację można się zastanowić komu bardziej zależało na stanowisku czy p. Wojtakowi czy p. Majowi? Biorąc pod uwagę kwestie finansowe i obecne zatrudnienie p. Maja to nie będzie to zmiana, która wpłynie na zwiększenie się zasobności jego portfela. Pan Wojtak też nie dużo straci bo pewnie zostanie w Zarządzie Powiatu. Stanowisko starosty nie jest stanowiskiem urzędniczym. Nie ma procedury konkursowej i o tym, kto zostaje starostą decydują radni powiatu, czyli de facto przedstawiciele partii. Nie jestem związany z PSL-em, ale nie podoba mi się, że dochodzi do wzajemnego opluwania się wśród ludzi, światopglądowo podobnych. Panowie dajcie sobie trochę na wstrzymanie i pozwólcie na demokratryczne zmiany w Waszym Powiecie. Wszystkiego Dobrego!!!

Znasz jakiegokolwiek polityka z wysoka kulturą osobistą? tylko samo bydło walczące bez pardonu o dostęp do koryta.

Znasz jakiegokolwiek polityka z wysoka kulturą osobistą? tylko samo bydło walczące bez pardonu o dostęp do koryta.

rozwiń
Avatar
Platon / 22 sierpnia 2013 o 15:55
0

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kulturą polityczną tak powinien postąpić. Analizując tą sytuację można się zastanowić komu bardziej zależało na stanowisku czy p. Wojtakowi czy p. Majowi? Biorąc pod uwagę kwestie finansowe i obecne zatrudnienie p. Maja to nie będzie to zmiana, która wpłynie na zwiększenie się zasobności jego portfela. Pan Wojtak też nie dużo straci bo pewnie zostanie w Zarządzie Powiatu. Stanowisko starosty nie jest stanowiskiem urzędniczym. Nie ma procedury konkursowej i o tym, kto zostaje starostą decydują radni powiatu, czyli de facto przedstawiciele partii. Nie jestem związany z PSL-em, ale nie podoba mi się, że dochodzi do wzajemnego opluwania się wśród ludzi, światopglądowo podobnych. Panowie dajcie sobie trochę na wstrzymanie i pozwólcie na demokratryczne zmiany w Waszym Powiecie. Wszystkiego Dobrego!!!

A ja tam rozumiem te zmiany i dziwię się dlaczego wywołują taki ferment w PSL-u? Wiadomo, że stanowisko starosty jest, niestety, stanowiskiem politycznym. Starosta to taki odpowiednik premiera tylko w ,,mikroskopijnym wydaniu''. Skoro Pan Maj jest szefem PSL-u w powiacie kraśnickim, a fotel starosty należy się PSL-owi to powinien go piastować właśnie szef partii w danym terenie. To wydaje się chyba logiczne? Dlatego na miejscu Pana Wojtaka sam podałbym się do dymisji po tym jak przegrał wybory na szefa partii. Dobry polityk, z wysoką kult... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2013 o 13:04
0

Ta kłótnia w chłopskiej partii ostatecznie obnaża jej prawdziwe oblicze.

Tak trzymać - nic i nikt was tak nie skompromituje, jak wy sami

Avatar
swojak / 22 sierpnia 2013 o 10:35
0

Andrzej nie masz ani honoru ani czci zostaniesz na zawsze  tylko karierowiczem-powiedz wszystkim jak do tego doszło, jak organizowaleś nagonki na Wojtaka raez z kosem, janczarkiem wożniakiem i stachula- nocne wieczorne spotkania ,opluwanie Wojtaka ,waleniem pięścia w stol. Opowiedz to wszystkim, chetnie posłuchamy.

Avatar
fifik / 22 sierpnia 2013 o 06:09
0

Wreszcie jakieś korzystne zmiany z Starostwie.

gówniarstwo do roboty

Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 25 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!