Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 grudnia 2009 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Będzie kontrola finansów magistratu w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora (RP)
0 27 A A

Finanse Kraśnika zbada w przyszłym roku Regionalna Izba Obrachunkowa. Niewykluczone, że przyjrzy się sprawie wyjazdu dyrektorów szkół i burmistrza Piotra Czubińskiego do Austrii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Skontrolujemy Urząd Miasta i kilka wybranych jednostek. Możemy zająć się kwestią finansowania tego wyjazdu, o ile będzie to celowe po śledztwie prokuratury – mówi prezes lubelskiej RIO, Marek Poniatowski.

We wtorek opisaliśmy, jak sześciu dyrektorów szkół z Kraśnika pojechało w lutym 2008 na cztery dni szkolenia do Austrii. Koszt eskapady – ponad 20 tys. zł. Dyrektorom towarzyszył burmistrz Piotr Czubiński z żoną oraz kilka innych osób związanych z samorządem.

Szkolenie sprowadzało się do rozmów między uczestnikami wyjazdu, wymiany doświadczeń, obejrzenia austriackiej szkoły i przede wszystkim do… jeżdżenia na nartach po lodowcu. Sprawę bada prokuratura. Policja zabezpieczyła niedawno dokumentację wyjazdu.

Dyrektorzy zapłacili za wyjazd ze szkolnych funduszy przeznaczonych na szkolenie nauczycieli. Pieniądze poszły m.in. na opłacenie wyciągów narciarskich. – Czubiński rozliczył się na podstawie delegacji, a pozostali uczestnicy płacili z własnej kieszeni – zapewniają w kraśnickim magistracie.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 19 stycznia 2010 o 14:48
0
Ciekawe kto na niego na wyborach oddaje głosy????? chyba nie wrogowie?????
Avatar
to śmieszne / 4 stycznia 2010 o 10:22
0
Może osoby nie zwiazane z tym syfem kraśnickim zadają sobie pytanie, po co taki czubek osmiesza się i robi takie maskarady w postaci wyjazdu na narty za urzędowe pieniadze ,stac go na to żeby kupic i sprzedac Lublin.Cała prawda jest taka ,że te przydupasy, dyrektorzy, to nic ,że ludzie bez czci i honoru, ale oni pojadą z nim na narty , bo muszą, tym bardziej że za darmo.Pojadą bo pan im każe pod hasłem szkolenia i nie ma znaczenia że wiedzą o co chodzi.Prawda jest taka że czu nie ma przyjaciół i kto z nim pojedzie dobrowolnie na narty?Tylko przymusem znajdzie kompanów do wyjazdu.
Może osoby nie zwiazane z tym syfem kraśnickim zadają sobie pytanie, po co taki czubek osmiesza się i robi takie maskarady w postaci wyjazdu na narty za urzędowe pieniadze ,stac go na to żeby kupic i sprzedac Lublin.Cała prawda jest taka ,że te przydupasy, dyrektorzy, to nic ,że ludzie bez czci i honoru, ale oni pojadą z nim na narty , bo muszą, tym bardziej że za darmo.Pojadą bo pan im każe pod hasłem szkolenia i nie ma znaczenia że wiedzą o co chodzi.Prawda jest taka że czu nie ma przyjaciół i kto z nim pojedzie dobrowolnie na narty?Tylko ... rozwiń
Avatar
Rodzic / 3 stycznia 2010 o 21:15
0
Kłamstwem jest ,że którykolwiek z uczestników tej biby zapłacił choćby złotówkę z własnej kieszeni.
W zawyżonej cenie wyjazdu było wliczone nie oficjalnie tzw.all incluzive.
Kłamstwem jest również to, że wyjazd ten miał na celu jakiekolwiek szkolenie.
To był typowy wypad pod dyktando Czubińskiego i kradzież publicznych pieniędzy dla własnych uciech.

Tłumaczenie dyrektorów ,że pojechali na szkolenie ,a nawet przejeżdżali obok jednej austriackiej szkoły jest żenujące. Elita kraśnickiego szkolnictwa, wychowawcy naszych dzieci pokazali jak można zniżyć się do dolnego poziomu szamba .Gdzie wasz honor. Jak możecie dawać się tak dymać i sterować jak marionetki.
Jeden człowiek i wasza bezradność doprowadziły do tego ,że nie możecie spojrzeć w lustro. Żal mi was .Miejcie świadomość ,że inni nauczyciele, rodzice, uczniowie ,których codziennie spotykacie mają was za sprzedawczyków ,złodziei i ludzi bez honoru.I nie chodzi tu tylko o ten wyjazd.

Miłego i smacznego lizania oraz giętkiego karku życzy wam w nowym roku załamany rodzic.
Kłamstwem jest ,że którykolwiek z uczestników tej biby zapłacił choćby złotówkę z własnej kieszeni.
W zawyżonej cenie wyjazdu było wliczone nie oficjalnie tzw.all incluzive.
Kłamstwem jest również to, że wyjazd ten miał na celu jakiekolwiek szkolenie.
To był typowy wypad pod dyktando Czubińskiego i kradzież publicznych pieniędzy dla własnych uciech.

Tłumaczenie dyrektorów ,że pojechali na szkolenie ,a nawet przejeżdżali obok jednej austriackiej szkoły jest żenujące. Elita kraśnickiego szkolnictwa, wychowawcy... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 19:42
0
nowszy napisał:
zauważyliscie na fotce, że nasz burmistrz, tak jakby był za kratami, lub ogrodzeiem? To chyba marzenie fotoedytorów z dziennika

Nie, to noworoczna przepowiednia!
Avatar
nowszy / 3 stycznia 2010 o 16:05
0
zauważyliscie na fotce, że nasz burmistrz, tak jakby był za kratami, lub ogrodzeiem? To chyba marzenie fotoedytorów z dziennika
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 13:48
0
Gość napisał:
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.


"Głupi mówi to co wie, mądry wie co mówi."
Po alkoholu nie podchodzę wcale do kompa. Piwem i prytą racz się sam.


"Głupi mówi to co wie, mądry wie co mówi."
Po alkoholu nie podchodzę wcale do kompa. Piwem i prytą racz się sam. rozwiń
Avatar
gosia1 / 30 grudnia 2009 o 10:19
0
Dlaczego prawo nie jest jednakowe dla wszystkich ?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 08:55
0
Gość napisał:
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.

Jesteś pewien, że nie poruszamy meritum? Przecież to właśnie jest sednem całej sprawy! Balangi, przekręty, prywata, buta, obłuda... Dużo jeszcze można wymieniać. To właśnie stanowi o sprawowaniu urzędu w naszym mieście. Czytaj ze zrozumieniem i... pomyśl: nie chciałbyś jeździć na delegacje, w czasie których za służbowe pieniądze oddajesz się rozkoszom cielesnym i duchowym? Nie z urlopu, nie za swoje i jeszcze zarabiasz na tym ? Idealny układ!

Jesteś pewien, że nie poruszamy meritum? Przecież to właśnie jest sednem całej sprawy! Balangi, przekręty, prywata, buta, obłuda... Dużo jeszcze można wymieniać. To właśnie stanowi o sprawowaniu urzędu w naszym mieście. Czytaj ze zrozumieniem i... pomyśl: nie chciałbyś jeździć na delegacje, w czasie których za służbowe pieniądze oddajesz się rozkoszom cielesnym i duchowym? Nie z urlopu, nie za swoje i jeszcze zarabiasz na tym ? Idealny układ! rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 22:54
0
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.
Avatar
jadę!!! / 29 grudnia 2009 o 12:50
0
Gość napisał:
Z nimi to i ja nie chcę. Ale w innym, tym razem dobrym towarzystwie to czemu nie? Bo z każdą chwilą utwierdzam się w przekonaniu, że delegacja na narty na ludowcu w Austrii jest jak najbardziej zasadna i zgodna z prawem ?! Bo przecież ktoś poświadczył wykonanie tego wyjazdu służbowego, ktoś zatwierdził, że było to zasadne, ktoś wypłacił pieniądze za ten wyjazd... A że wszyscy są równi wobec prawa, to: ja chcę taką delegację! I mam fajne towarzystwo, z którym chętnie pojadę!

A ja bym se z nimi pojechał. Kocham narty, góry i nawet g... towarzystwo by mi nie przeszkadzało... Poza tym, kto by dojrzał zatyczki w uszach pod czapką

A ja bym se z nimi pojechał. Kocham narty, góry i nawet g... towarzystwo by mi nie przeszkadzało... Poza tym, kto by dojrzał zatyczki w uszach pod czapką rozwiń
Avatar
:) / 19 stycznia 2010 o 14:48
0
Ciekawe kto na niego na wyborach oddaje głosy????? chyba nie wrogowie?????
Avatar
to śmieszne / 4 stycznia 2010 o 10:22
0
Może osoby nie zwiazane z tym syfem kraśnickim zadają sobie pytanie, po co taki czubek osmiesza się i robi takie maskarady w postaci wyjazdu na narty za urzędowe pieniadze ,stac go na to żeby kupic i sprzedac Lublin.Cała prawda jest taka ,że te przydupasy, dyrektorzy, to nic ,że ludzie bez czci i honoru, ale oni pojadą z nim na narty , bo muszą, tym bardziej że za darmo.Pojadą bo pan im każe pod hasłem szkolenia i nie ma znaczenia że wiedzą o co chodzi.Prawda jest taka że czu nie ma przyjaciół i kto z nim pojedzie dobrowolnie na narty?Tylko przymusem znajdzie kompanów do wyjazdu.
Może osoby nie zwiazane z tym syfem kraśnickim zadają sobie pytanie, po co taki czubek osmiesza się i robi takie maskarady w postaci wyjazdu na narty za urzędowe pieniadze ,stac go na to żeby kupic i sprzedac Lublin.Cała prawda jest taka ,że te przydupasy, dyrektorzy, to nic ,że ludzie bez czci i honoru, ale oni pojadą z nim na narty , bo muszą, tym bardziej że za darmo.Pojadą bo pan im każe pod hasłem szkolenia i nie ma znaczenia że wiedzą o co chodzi.Prawda jest taka że czu nie ma przyjaciół i kto z nim pojedzie dobrowolnie na narty?Tylko ... rozwiń
Avatar
Rodzic / 3 stycznia 2010 o 21:15
0
Kłamstwem jest ,że którykolwiek z uczestników tej biby zapłacił choćby złotówkę z własnej kieszeni.
W zawyżonej cenie wyjazdu było wliczone nie oficjalnie tzw.all incluzive.
Kłamstwem jest również to, że wyjazd ten miał na celu jakiekolwiek szkolenie.
To był typowy wypad pod dyktando Czubińskiego i kradzież publicznych pieniędzy dla własnych uciech.

Tłumaczenie dyrektorów ,że pojechali na szkolenie ,a nawet przejeżdżali obok jednej austriackiej szkoły jest żenujące. Elita kraśnickiego szkolnictwa, wychowawcy naszych dzieci pokazali jak można zniżyć się do dolnego poziomu szamba .Gdzie wasz honor. Jak możecie dawać się tak dymać i sterować jak marionetki.
Jeden człowiek i wasza bezradność doprowadziły do tego ,że nie możecie spojrzeć w lustro. Żal mi was .Miejcie świadomość ,że inni nauczyciele, rodzice, uczniowie ,których codziennie spotykacie mają was za sprzedawczyków ,złodziei i ludzi bez honoru.I nie chodzi tu tylko o ten wyjazd.

Miłego i smacznego lizania oraz giętkiego karku życzy wam w nowym roku załamany rodzic.
Kłamstwem jest ,że którykolwiek z uczestników tej biby zapłacił choćby złotówkę z własnej kieszeni.
W zawyżonej cenie wyjazdu było wliczone nie oficjalnie tzw.all incluzive.
Kłamstwem jest również to, że wyjazd ten miał na celu jakiekolwiek szkolenie.
To był typowy wypad pod dyktando Czubińskiego i kradzież publicznych pieniędzy dla własnych uciech.

Tłumaczenie dyrektorów ,że pojechali na szkolenie ,a nawet przejeżdżali obok jednej austriackiej szkoły jest żenujące. Elita kraśnickiego szkolnictwa, wychowawcy... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 19:42
0
nowszy napisał:
zauważyliscie na fotce, że nasz burmistrz, tak jakby był za kratami, lub ogrodzeiem? To chyba marzenie fotoedytorów z dziennika

Nie, to noworoczna przepowiednia!
Avatar
nowszy / 3 stycznia 2010 o 16:05
0
zauważyliscie na fotce, że nasz burmistrz, tak jakby był za kratami, lub ogrodzeiem? To chyba marzenie fotoedytorów z dziennika
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 13:48
0
Gość napisał:
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.


"Głupi mówi to co wie, mądry wie co mówi."
Po alkoholu nie podchodzę wcale do kompa. Piwem i prytą racz się sam.


"Głupi mówi to co wie, mądry wie co mówi."
Po alkoholu nie podchodzę wcale do kompa. Piwem i prytą racz się sam. rozwiń
Avatar
gosia1 / 30 grudnia 2009 o 10:19
0
Dlaczego prawo nie jest jednakowe dla wszystkich ?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 08:55
0
Gość napisał:
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.

Jesteś pewien, że nie poruszamy meritum? Przecież to właśnie jest sednem całej sprawy! Balangi, przekręty, prywata, buta, obłuda... Dużo jeszcze można wymieniać. To właśnie stanowi o sprawowaniu urzędu w naszym mieście. Czytaj ze zrozumieniem i... pomyśl: nie chciałbyś jeździć na delegacje, w czasie których za służbowe pieniądze oddajesz się rozkoszom cielesnym i duchowym? Nie z urlopu, nie za swoje i jeszcze zarabiasz na tym ? Idealny układ!

Jesteś pewien, że nie poruszamy meritum? Przecież to właśnie jest sednem całej sprawy! Balangi, przekręty, prywata, buta, obłuda... Dużo jeszcze można wymieniać. To właśnie stanowi o sprawowaniu urzędu w naszym mieście. Czytaj ze zrozumieniem i... pomyśl: nie chciałbyś jeździć na delegacje, w czasie których za służbowe pieniądze oddajesz się rozkoszom cielesnym i duchowym? Nie z urlopu, nie za swoje i jeszcze zarabiasz na tym ? Idealny układ! rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 22:54
0
[size=6]GŁUPKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/size][color="#FF0000"][/color]Te wasze komentarze świadczą o tym że jesteście nierozgarnięte głupki którzy nie wnikają w treść merytoryczną artykułu. Lepiej trzymajcie w ręku piwo lub prytę a nie klawiaturę komputera.
Avatar
jadę!!! / 29 grudnia 2009 o 12:50
0
Gość napisał:
Z nimi to i ja nie chcę. Ale w innym, tym razem dobrym towarzystwie to czemu nie? Bo z każdą chwilą utwierdzam się w przekonaniu, że delegacja na narty na ludowcu w Austrii jest jak najbardziej zasadna i zgodna z prawem ?! Bo przecież ktoś poświadczył wykonanie tego wyjazdu służbowego, ktoś zatwierdził, że było to zasadne, ktoś wypłacił pieniądze za ten wyjazd... A że wszyscy są równi wobec prawa, to: ja chcę taką delegację! I mam fajne towarzystwo, z którym chętnie pojadę!

A ja bym se z nimi pojechał. Kocham narty, góry i nawet g... towarzystwo by mi nie przeszkadzało... Poza tym, kto by dojrzał zatyczki w uszach pod czapką

A ja bym se z nimi pojechał. Kocham narty, góry i nawet g... towarzystwo by mi nie przeszkadzało... Poza tym, kto by dojrzał zatyczki w uszach pod czapką rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złe wiadomości dla Portu Lotniczego Lublin. Znika kolejne połączenie

Złe wiadomości dla Portu Lotniczego Lublin. Znika kolejne połączenie 1 1

Linie lotnicze Wizz Air zawieszają połączenie z Lublina do Kijowa Żulan. Ostatni lot do stolicy Ukrainy wykonają 24 października.

„Domowy Szpital” w Białej Podlaskiej

„Domowy Szpital” w Białej Podlaskiej 0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej powstał pierwszy w tej części kraju innowacyjny Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”, w którym świadczymy opiekę stacjonarną i domową dla osób starszych i przewlekle chorych.

Gmina Baranów inwestuje w mieszkańców

Gmina Baranów inwestuje w mieszkańców 1

Gmina Baranów jest jedną z mniejszych jednostek samorządu terytorialnego w powiecie puławskim. Brak dużych zakładów przemysłowych, znaczących obiektów kultury materialnej, bazy turystycznej, od zawsze determinowały Baranów jako gminę mniej atrakcyjną pod względem inwestycyjnym – pozostającą na uboczu Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław czy Janowca. Na przestrzeni ostatnich dwunastu lat ten stan uległ jednak radykalnej poprawie.

Prezydent Puław do wyborów samorządowych bez dotychczasowego ugrupowania. Nowa nazwa

Prezydent Puław do wyborów samorządowych bez dotychczasowego ugrupowania. Nowa nazwa 1 1

Janusz Grobel, prezydent Puław, w wyborach samorządowych nie będzie kandydatem Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej. Założył własny komitet -  KWW Janusza Grobla Samorządowcy.

Naszą misją jest porozumienie

Naszą misją jest porozumienie 0

Z Anną Augustyniak, sekretarz województwa rozmawiamy o tym, jak w każdej dziedzinie życia społecznego ważny jest dialog.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [17-19.08]
17 sierpnia 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [17-19.08] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jedną z najgłośniejszych premier kinowych nadchodzącego weekendu będzie polsko-brytyjska produkcja 303. Bitwa o Anglię. Wśród nowości będą także komedie (Szpieg, który mnie rzucił), horrory (Slender Man) i kino familijne (Krzysiu, gdzie jesteś?).

Jarmark Jagielloński już trwa. Pajda chleba, rzeźbiona mysz, a może słomkowy kapelusz?
galeria

Jarmark Jagielloński już trwa. Pajda chleba, rzeźbiona mysz, a może słomkowy kapelusz? 0 0

Kolejka po chleb, kuźnia przed Ratuszem, Stare Miasto już za ciasne, gra muzyka. To znaczy, że się zaczął Jarmark Jagielloński

Wybory samorządowe w powiecie lubelskim. Kto wybierze mniej, a kto więcej radnych

Wybory samorządowe w powiecie lubelskim. Kto wybierze mniej, a kto więcej radnych 0 0

Najbliższe wybory samorządowe do Rady Powiatu w Lublinie odbędą się na podobnych zasadach, jak cztery lata temu, ale w dwóch okręgach zmieni się liczba mandatów do uzyskania przez kandydatów.

Tragiczny wypadek lotniczy. Zginął mężczyzna uderzony podwoziem awionetki

Tragiczny wypadek lotniczy. Zginął mężczyzna uderzony podwoziem awionetki 4 0

Do tragedii doszło w czwartek w miejscowości Smerek (woj. podkarpackie). 46-letni mężczyzna, stojący na łące, został uderzony podwoziem przelatującej nad ziemią awionetki. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł - podaje Podkarpacka Policja.

Konrad Gaca nie żyje. Jest już wstępna przyczyna śmierci 42-latka

Konrad Gaca nie żyje. Jest już wstępna przyczyna śmierci 42-latka 0 4

Są wstępne wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. Zwłoki 42-latka znaleziono w czwartek rano, w jego domu. Znany w całym kraju promotor zdrowego stylu życia miał 42-lata.

Nasi naukowcy docenieni. "Takim wynikiem może pochwalić się niewiele szkół wyższych w kraju"

Nasi naukowcy docenieni. "Takim wynikiem może pochwalić się niewiele szkół wyższych w kraju" 0 1

Naukowcy z Lublina zostali docenieni w dziewiątej edycji programu LIDER. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się cztery z Politechniki Lubelskiej i jeden z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Zatankował i uciekł. Ten mężczyzna jest poszukiwany przez policję [wideo]
film

Zatankował i uciekł. Ten mężczyzna jest poszukiwany przez policję [wideo] 11 6

Zatankował i odjechał bez płacenia. To nie pierwszy taki wyczyn mężczyzny. Teraz szuka go policja.

MKS Perła gra na Węgrzech, na początek porażka

MKS Perła gra na Węgrzech, na początek porażka 2 2

MKS Perła wyjechał na Węgry, żeby rozegrać kolejne mecze kontrolne. Mistrzynie Polski będą miały okazję zmierzyć się z mocnymi rywalami. Pierwsze starcie z Kisvardai KC zakończyło się wygraną rywalek 24:20