Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

20 grudnia 2018 r.
14:01

Budżet Kraśnika na 2019 rok. 20 mln zł inwestycji. Co się zmieni w mieście?

0 36 A A
W projekcie budżetu kraśnika znalazła się przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych. Ma się zmienić układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.<br />
W projekcie budżetu kraśnika znalazła się przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych. Ma się zmienić układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.
(fot. Urząd Miasta w Kraśniku)

Modernizacja oświetlenia, odnowa rynku i budowa centrum przesiadkowego w miejscu dawnego kina Pola – to tylko niektóre inwestycje wpisane do projektu budżetu Kraśnika na 2019 r. – Po wprowadzeniu pewnych poprawek i udoskonaleń myślę, że to będzie dobry budżet – ocenia burmistrz Wojciech Wilk. Dokument przygotował jeszcze jego poprzednik

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W projekcie przyszłorocznego budżetu Kraśnika dochody oszacowano na 143,6 mln zł, a wydatki na ponad 151,5 mln zł. Deficyt ma zostać sfinansowany pieniędzmi z pożyczek i kredytów (1,65 mln zł) oraz emisji obligacji – (10 mln zł).

20 mln zł ma być przeznaczone na inwestycje. Są wśród projekty dotyczące odnowy miejskiej zieleni, zakupu i montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, termomodernizacji budynków oświatowych i użyteczności publicznej oraz modernizacji oświetlenia.

Wiadomo już, że Kraśnik otrzymał dofinansowanie na projekt Rewitalizacja miasta (6,5 mln zł). Urzędnicy chcą przebudować teren pomiędzy ulicami Narutowicza, Mostową i Andrzeja Struga, jak też rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Powstać ma „Przystanek Kraśnik” (patrz wizualizacja), czyli centrum przesiadkowe dla komunikacji miejskiej, busów, komunikacji międzymiastowej i taksówek. Na przebudowanym terenie powstaną m. in. wiaty przystankowe, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, punkt informacji turystycznej, toalety publiczne i parking rowerowy. Będą też nowe nasadzenia.

Seniorzy z wigorem

W przyszłym roku zmieniona ma zostać także nawierzchnia rynku. Pojawi się tutaj fontanna. Urzędnicy zaplanowali również przebudowę i rozbudowę budynków przy ul. Kościuszki 26, m.in. na potrzeby domu pobytu dziennego dla seniorów Senior + Wigor.

– W dużej mierze proponowany budżet jest budżetem kontynuacji, ponieważ musieliśmy uwzględnić stan finansów publicznych, jaki wspólnie z nową radą zastaliśmy po niedawnych wyborach samorządowych – mówi burmistrz Wojciech Wilk. – Będą więc realizowane zadania już rozpoczęt,e jak chociażby rewitalizacja terenów zielonych, na który to projekt urząd otrzymał unijne dofinansowanie. Oczywiście uwzględniliśmy też dodatkowe propozycje dla mieszkańców, jak wydzielenie środków na tzw. budżet obywatelski, którego nie było w pierwotnym projekcie. Po wprowadzeniu pewnych poprawek i udoskonaleń myślę, że to będzie dobry budżet.

Na liście przyszłorocznych inwestycji znalazły się również inwestycje sportowe – m.in. modernizacja stadionu Tęczy. Dokończona zostanie też budowa ul. Kwiatkowickiej. Poza tym przedszkola przy ul. Matejki i Kościuszki zostaną przystosowane do przepisów przeciwpożarowych. Wymienionych zostanie także 1148 opraw oświetleniowych na energooszczędne i zmodernizowane skrzynki sterujące.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uczen / 20 grudnia 2018 r. o 15:37
Kurek kiedy ta woda bedzie tansza?!!!!!!
Avatar
dobra pamięć / 21 grudnia 2018 r. o 07:35
a gdzie obiady za 1 zł.? bezpłatna komunikacja dla emerytów? kluby seniorów ? i najważniejsze kiedy prezes KPWiK będzie zarabiał 3000zł i dzięki temu woda i ścieki potanieją? Panie Kurek gdzie się Pan zaszyłeś obiecałeś to realizuj, mam nadzieję że niedługo Wilk wystawi Pana na światło dzienne to pierwszy się do Pana zapiszę na posłuchanie, nie śpij chłopie kombinuj bo czekają cię ciężkie czasy jak zostaniesz figurą w mieście, czekam na to
Avatar
odpowiadam / 20 grudnia 2018 r. o 14:26
Kto to PO wybrał?????!!!!?????
 Ci co mieli dość PIS-owskiego marazmu.
Avatar
gość / 20 grudnia 2018 r. o 17:45
Partyzanta zetną razem z drzewami. W ich miejsce postawią daszki i zrobią rabatki kwiatowe, co by było kolorowiej w kraśnickiej szarości.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 11:08
Cały urok jesiennego terminu wyborów. Obecna ekipa musi pracować na tym, co przygotowali poprzednicy. A najśmieszniejsze jest to, że przeciwnicy nowych władz, krytykują w komentarzach pomysły przygotowane w większości przez swoich pupili z PiS, którzy rządzili miastem do jesieni
Avatar
Lego / 21 grudnia 2018 r. o 09:49
Ograniczeni ludzie myślą że Wilk przyszedł i w 2 miesięce Kraśnik naprawi. A w urzędzie zostawiony taki burdel że aż średniowiecze, kto w temacie ten wie. Nie jeden się zaskoczy jeszcze jak kontrole zakończy RIO. 
Avatar
Endrju / 20 grudnia 2018 r. o 17:27
Pies z tym, dajcie jakieś niusy co się dzieje w starostwie i UM, jakieś transfery, afery, L4, ktoś, coś? ;-)
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 r. o 15:48
Wielki powrót ludzi byłego burmistrza
Avatar
Mari / 22 grudnia 2018 r. o 07:28
"Modernizacja oświetlenia, odnowa rynku i budowa centrum przesiadkowego w miejscu dawnego kina Pola – to tylko niektóre inwestycje wpisane do projektu budżetu Kraśnika na 2019 r."
A to już są jaja - najpierw ekipa Czu sprzedała przekazany jej gratisowo przez państwo Dworzec PKS (wraz z infrastrukturą), a teraz chcą budować ... nowy dworzec (sic!), żeby go pewnie za pare lat też opylić - to się nazywa żyłka do interesów !!! Przy okazji ta sama ekipa przez lata doprowdziła do ruiny budynek kina "Pola" (oraz budynek sąsiedni, w którym kiedyś mieściła się PSP), i z determinacją broniła komunistycznego pomnika partyzanta, który to pomnik chce teraz rozebrać (bo potrzeba miejsca na owo "centrum przesiadkowe"). Schizofrenia jakaś, czy co ? Ludzie - gdzie my żyjemy ?
Te, Mari a Ty wiesz że projekt i kasę na budowę tej "schizofrenii" przygotował Włodarczyk z ekipą z PiSu który rządził miastem przez 8 ostatnich lat?
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizacji go nie widać ....
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizac... rozwiń
Avatar
... / 21 grudnia 2018 r. o 10:13
Tylko cicho  na Pisza  inne zycie krasnika krasnickie hity
Avatar
,, / 27 grudnia 2018 r. o 14:48
#przyjazny krasnik# dla swoich ludzi 
Avatar
Ula / 25 grudnia 2018 r. o 10:44
Na ile owe obietnice inwestycyjne sa relane ? Zadłużony po uszy magistrat na to stać ? Czy nie są to przypadkiem przysłowiowe "gruszki na wierzbie" ?
Avatar
obi / 25 grudnia 2018 r. o 07:33
No to się zaczyna :) kto zadłużenie krasnika zrobil  to wiadomo   jest kilku co  szkodzą krasnikowi  tak to sie kreci społeczeństwo daje sie nabierac tv lubelska inne zycie itd
 Patrz a na tvp 3 wojewoda garnek i pól województwa z terenu daje się nabierać na bujdy,które opowiada.
Avatar
., / 24 grudnia 2018 r. o 01:09
No to się zaczyna :) kto zadłużenie krasnika zrobil  to wiadomo   jest kilku co  szkodzą krasnikowi  tak to sie kreci społeczeństwo daje sie nabierac tv lubelska inne zycie itd
Avatar
Robert / 23 grudnia 2018 r. o 23:24
Inne życie to lewacka tuba wilka tam tylko same superlatywy od Arkadiusza, a kraśnickie hity od maxa to samo. Teraz szykują mu posadę w PKS ie by czas jaki poświęcił w kampanii się lekko zrekompensował Obiadów za 1 zł nie będzie, woda nie stanieje, a darmowa komunikacja to bujda na resorach...miszcz Janczarek już myśli jak zarobić na boku masakra polityczna ...
Avatar
EMIGRANT / 22 grudnia 2018 r. o 17:32
W KINIE POLA BYL FAJNY KLUB STREFA 51 JAK KOLEGA PRZYJECHAL NA URLOP Z AUSTRALI TO BARDZO JEMU SIE PODOBALO TAM GDZIE BYLA SCENA TO BYLY TANCE GDZIE SIEDZIAL KINOOPERATOR TO BYL BAR JEDNAK TO SE NE WRATI
Avatar
grabaż / 22 grudnia 2018 r. o 08:36
wRóżbita?, czy wiZjoner :)
 Nic z tych rzeczy.Rzekłbym znajomość psychologi oraz specyfiki tamtejszego środowiska.
Avatar
Niedżwiedż / 22 grudnia 2018 r. o 07:46
Bajzel przy wježdzie do miasta, wiaty, busiarze i pogięty od słońca asfalt. Centrum przesiadkowe- kto i dokąd się przesiadać ? Stadion Tęczy - dla B klasy ?? (do C juz spasc nie mozna,). Rynek, fontanna a Fabryczny „0”. Rozpieprzone pieniądze.
Avatar
Mari / 22 grudnia 2018 r. o 07:28
"Modernizacja oświetlenia, odnowa rynku i budowa centrum przesiadkowego w miejscu dawnego kina Pola – to tylko niektóre inwestycje wpisane do projektu budżetu Kraśnika na 2019 r."
A to już są jaja - najpierw ekipa Czu sprzedała przekazany jej gratisowo przez państwo Dworzec PKS (wraz z infrastrukturą), a teraz chcą budować ... nowy dworzec (sic!), żeby go pewnie za pare lat też opylić - to się nazywa żyłka do interesów !!! Przy okazji ta sama ekipa przez lata doprowdziła do ruiny budynek kina "Pola" (oraz budynek sąsiedni, w którym kiedyś mieściła się PSP), i z determinacją broniła komunistycznego pomnika partyzanta, który to pomnik chce teraz rozebrać (bo potrzeba miejsca na owo "centrum przesiadkowe"). Schizofrenia jakaś, czy co ? Ludzie - gdzie my żyjemy ?
Te, Mari a Ty wiesz że projekt i kasę na budowę tej "schizofrenii" przygotował Włodarczyk z ekipą z PiSu który rządził miastem przez 8 ostatnich lat?
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizacji go nie widać ....
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizac... rozwiń
Avatar
Ja / 22 grudnia 2018 r. o 06:51
wRóżbita?, czy wiZjoner :)
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!