Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

20 grudnia 2018 r.
14:01

Budżet Kraśnika na 2019 rok. 20 mln zł inwestycji. Co się zmieni w mieście?

84 36 A A
W projekcie budżetu kraśnika znalazła się przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych. Ma się zmienić układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.<br />
W projekcie budżetu kraśnika znalazła się przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych. Ma się zmienić układ komunikacyjny. W planach jest też m.in. budowa centrum przesiadkowego dla autobusów i busów.
(fot. Urząd Miasta w Kraśniku)

Modernizacja oświetlenia, odnowa rynku i budowa centrum przesiadkowego w miejscu dawnego kina Pola – to tylko niektóre inwestycje wpisane do projektu budżetu Kraśnika na 2019 r. – Po wprowadzeniu pewnych poprawek i udoskonaleń myślę, że to będzie dobry budżet – ocenia burmistrz Wojciech Wilk. Dokument przygotował jeszcze jego poprzednik

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W projekcie przyszłorocznego budżetu Kraśnika dochody oszacowano na 143,6 mln zł, a wydatki na ponad 151,5 mln zł. Deficyt ma zostać sfinansowany pieniędzmi z pożyczek i kredytów (1,65 mln zł) oraz emisji obligacji – (10 mln zł).

20 mln zł ma być przeznaczone na inwestycje. Są wśród projekty dotyczące odnowy miejskiej zieleni, zakupu i montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, termomodernizacji budynków oświatowych i użyteczności publicznej oraz modernizacji oświetlenia.

Wiadomo już, że Kraśnik otrzymał dofinansowanie na projekt Rewitalizacja miasta (6,5 mln zł). Urzędnicy chcą przebudować teren pomiędzy ulicami Narutowicza, Mostową i Andrzeja Struga, jak też rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Powstać ma „Przystanek Kraśnik” (patrz wizualizacja), czyli centrum przesiadkowe dla komunikacji miejskiej, busów, komunikacji międzymiastowej i taksówek. Na przebudowanym terenie powstaną m. in. wiaty przystankowe, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, punkt informacji turystycznej, toalety publiczne i parking rowerowy. Będą też nowe nasadzenia.

Seniorzy z wigorem

W przyszłym roku zmieniona ma zostać także nawierzchnia rynku. Pojawi się tutaj fontanna. Urzędnicy zaplanowali również przebudowę i rozbudowę budynków przy ul. Kościuszki 26, m.in. na potrzeby domu pobytu dziennego dla seniorów Senior + Wigor.

– W dużej mierze proponowany budżet jest budżetem kontynuacji, ponieważ musieliśmy uwzględnić stan finansów publicznych, jaki wspólnie z nową radą zastaliśmy po niedawnych wyborach samorządowych – mówi burmistrz Wojciech Wilk. – Będą więc realizowane zadania już rozpoczęt,e jak chociażby rewitalizacja terenów zielonych, na który to projekt urząd otrzymał unijne dofinansowanie. Oczywiście uwzględniliśmy też dodatkowe propozycje dla mieszkańców, jak wydzielenie środków na tzw. budżet obywatelski, którego nie było w pierwotnym projekcie. Po wprowadzeniu pewnych poprawek i udoskonaleń myślę, że to będzie dobry budżet.

Na liście przyszłorocznych inwestycji znalazły się również inwestycje sportowe – m.in. modernizacja stadionu Tęczy. Dokończona zostanie też budowa ul. Kwiatkowickiej. Poza tym przedszkola przy ul. Matejki i Kościuszki zostaną przystosowane do przepisów przeciwpożarowych. Wymienionych zostanie także 1148 opraw oświetleniowych na energooszczędne i zmodernizowane skrzynki sterujące.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uczen / 20 grudnia 2018 o 15:37
+24
Kurek kiedy ta woda bedzie tansza?!!!!!!
Avatar
dobra pamięć / 21 grudnia 2018 o 07:35
+14
a gdzie obiady za 1 zł.? bezpłatna komunikacja dla emerytów? kluby seniorów ? i najważniejsze kiedy prezes KPWiK będzie zarabiał 3000zł i dzięki temu woda i ścieki potanieją? Panie Kurek gdzie się Pan zaszyłeś obiecałeś to realizuj, mam nadzieję że niedługo Wilk wystawi Pana na światło dzienne to pierwszy się do Pana zapiszę na posłuchanie, nie śpij chłopie kombinuj bo czekają cię ciężkie czasy jak zostaniesz figurą w mieście, czekam na to
Avatar
odpowiadam / 20 grudnia 2018 o 14:26
+12
Kto to PO wybrał?????!!!!?????
 Ci co mieli dość PIS-owskiego marazmu.
Avatar
gość / 20 grudnia 2018 o 17:45
+11
Partyzanta zetną razem z drzewami. W ich miejsce postawią daszki i zrobią rabatki kwiatowe, co by było kolorowiej w kraśnickiej szarości.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 11:08
+10
Cały urok jesiennego terminu wyborów. Obecna ekipa musi pracować na tym, co przygotowali poprzednicy. A najśmieszniejsze jest to, że przeciwnicy nowych władz, krytykują w komentarzach pomysły przygotowane w większości przez swoich pupili z PiS, którzy rządzili miastem do jesieni
Avatar
Lego / 21 grudnia 2018 o 09:49
+9
Ograniczeni ludzie myślą że Wilk przyszedł i w 2 miesięce Kraśnik naprawi. A w urzędzie zostawiony taki burdel że aż średniowiecze, kto w temacie ten wie. Nie jeden się zaskoczy jeszcze jak kontrole zakończy RIO. 
Avatar
Endrju / 20 grudnia 2018 o 17:27
+8
Pies z tym, dajcie jakieś niusy co się dzieje w starostwie i UM, jakieś transfery, afery, L4, ktoś, coś? ;-)
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 15:48
+8
Wielki powrót ludzi byłego burmistrza
Avatar
... / 21 grudnia 2018 o 10:13
+4
Tylko cicho  na Pisza  inne zycie krasnika krasnickie hity
Avatar
obywatel piszczyk / 20 grudnia 2018 o 21:57
+4
masakra. kiedy ktoś w końcu zacznie spłacać długi a nie tylko deficyt pokryjemy z obligacji i pożyczek. róbmy tyle na ile nas stać a nie na kredyt. burmistrzowie przemijają a długi zostaną...
Avatar
,, / 27 grudnia 2018 o 14:48
+3
#przyjazny krasnik# dla swoich ludzi 
Avatar
Ula / 25 grudnia 2018 o 10:44
+1
Na ile owe obietnice inwestycyjne sa relane ? Zadłużony po uszy magistrat na to stać ? Czy nie są to przypadkiem przysłowiowe "gruszki na wierzbie" ?
Avatar
obi / 25 grudnia 2018 o 07:33
0
No to się zaczyna :) kto zadłużenie krasnika zrobil  to wiadomo   jest kilku co  szkodzą krasnikowi  tak to sie kreci społeczeństwo daje sie nabierac tv lubelska inne zycie itd
 Patrz a na tvp 3 wojewoda garnek i pól województwa z terenu daje się nabierać na bujdy,które opowiada.
Avatar
., / 24 grudnia 2018 o 01:09
+1
No to się zaczyna :) kto zadłużenie krasnika zrobil  to wiadomo   jest kilku co  szkodzą krasnikowi  tak to sie kreci społeczeństwo daje sie nabierac tv lubelska inne zycie itd
Avatar
Robert / 23 grudnia 2018 o 23:24
+2
Inne życie to lewacka tuba wilka tam tylko same superlatywy od Arkadiusza, a kraśnickie hity od maxa to samo. Teraz szykują mu posadę w PKS ie by czas jaki poświęcił w kampanii się lekko zrekompensował Obiadów za 1 zł nie będzie, woda nie stanieje, a darmowa komunikacja to bujda na resorach...miszcz Janczarek już myśli jak zarobić na boku masakra polityczna ...
Avatar
EMIGRANT / 22 grudnia 2018 o 17:32
+2
W KINIE POLA BYL FAJNY KLUB STREFA 51 JAK KOLEGA PRZYJECHAL NA URLOP Z AUSTRALI TO BARDZO JEMU SIE PODOBALO TAM GDZIE BYLA SCENA TO BYLY TANCE GDZIE SIEDZIAL KINOOPERATOR TO BYL BAR JEDNAK TO SE NE WRATI
Avatar
grabaż / 22 grudnia 2018 o 08:36
0
wRóżbita?, czy wiZjoner :)
 Nic z tych rzeczy.Rzekłbym znajomość psychologi oraz specyfiki tamtejszego środowiska.
Avatar
Niedżwiedż / 22 grudnia 2018 o 07:46
-1
Bajzel przy wježdzie do miasta, wiaty, busiarze i pogięty od słońca asfalt. Centrum przesiadkowe- kto i dokąd się przesiadać ? Stadion Tęczy - dla B klasy ?? (do C juz spasc nie mozna,). Rynek, fontanna a Fabryczny „0”. Rozpieprzone pieniądze.
Avatar
Mari / 22 grudnia 2018 o 07:28
+3
"Modernizacja oświetlenia, odnowa rynku i budowa centrum przesiadkowego w miejscu dawnego kina Pola – to tylko niektóre inwestycje wpisane do projektu budżetu Kraśnika na 2019 r."
A to już są jaja - najpierw ekipa Czu sprzedała przekazany jej gratisowo przez państwo Dworzec PKS (wraz z infrastrukturą), a teraz chcą budować ... nowy dworzec (sic!), żeby go pewnie za pare lat też opylić - to się nazywa żyłka do interesów !!! Przy okazji ta sama ekipa przez lata doprowdziła do ruiny budynek kina "Pola" (oraz budynek sąsiedni, w którym kiedyś mieściła się PSP), i z determinacją broniła komunistycznego pomnika partyzanta, który to pomnik chce teraz rozebrać (bo potrzeba miejsca na owo "centrum przesiadkowe"). Schizofrenia jakaś, czy co ? Ludzie - gdzie my żyjemy ?
Te, Mari a Ty wiesz że projekt i kasę na budowę tej "schizofrenii" przygotował Włodarczyk z ekipą z PiSu który rządził miastem przez 8 ostatnich lat?
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizacji go nie widać ....
 Te, sandman a Ty wiesz, kto rządził Kraśnikiem w latach 1996 - 2010 ? Ile środków poszło wtedy w Kraśnik Fabr., a ile w Stary ? To właśnie w tym okresie wzmiankowane obiekty, zlokalizowane w obrębie ulic Mostowej, Struga i Narutowicza popadły w ruinę, by się z niej juz nigdy nie podnieść (bo od ładnych kilku lat już nie ma co remontować). I kolejne pytanie - co z pomnikiem komunistycznego partyzanta ? Bo poprzednia władza rzeczywiście chciała go rozebrać, a obecna własną pierwsią go broniła. Natomiast na załączonej wizualizac... rozwiń
Avatar
Ja / 22 grudnia 2018 o 06:51
-1
wRóżbita?, czy wiZjoner :)
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Na tym rondzie dochodzi do bardzo wielu kolizji. Zmieniło się oznakowanie

Lublin: Na tym rondzie dochodzi do bardzo wielu kolizji. Zmieniło się oznakowanie 0 0

Wypukłe, czerwone pasy pojawiły się na dojazdach do niesławnego „ronda koło Makro” u zbiegu al. Witosa z ul. Krańcową.

Ważne dwa mecze TBV Startu. Trzeba wygrać przyjnajmniej raz

Ważne dwa mecze TBV Startu. Trzeba wygrać przyjnajmniej raz 0 0

Przed TBV Startem Lublin pracowity okres. Już w czwartek o godz. 19 zagrają na wyjeździe z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W niedzielę o godz. 12.35 podejmą w hali Globus Arkę Gdynia. To spotkanie będzie pokazywane na żywo przez Polsat Sport

"Twój Dar Serca dla Hospicjum". Szkoły organizują wydarzenia i zbiórki

"Twój Dar Serca dla Hospicjum". Szkoły organizują wydarzenia i zbiórki 0 0

Już 50 szkół z województwa lubelskiego zapisało się do udziału w tegorocznej akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Komornik w lubelskim Ursusie. Chodzi o 10 milionów długu

Komornik w lubelskim Ursusie. Chodzi o 10 milionów długu 15 2

Komornik wkroczył do Ursusa. Na poczet 10-milionowego długu w PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie zajął części do produkcji pojazdów.

W Jarosławiu były baty. Teraz LUK AZS UMCS chce powalczyć z faworytem

W Jarosławiu były baty. Teraz LUK AZS UMCS chce powalczyć z faworytem 0 0

LUK AZS UMCS w weekend spróbuje jeszcze powalczyć z murowanym faworytem do awansu, czyli zespołem MKS San-Pajda. Dwa tygodnie temu w Jarosławiu gospodynie bez najmniejszych problemów uporały się z zespołem Jacka Rutkowskiego i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0

Na raka trzustki umiera 4 tysiące osób rocznie. Lubelski szpital stosuje nowatorską metodę, ale nie jest refundowana

Na raka trzustki umiera 4 tysiące osób rocznie. Lubelski szpital stosuje nowatorską metodę, ale nie jest refundowana 1 1

Szansa na leczenie najtrudniejszych i nieoperacyjnych nowotworów. Szpital Żagiel Med jest jedynym w tej części kraju, który stosuje małoinwazyjną metodę NanoKnife. Na razie w operacjach raka trzustki, a za kilka miesięcy również raka prostaty. Niestety, zabiegi przedłużające życie nie są refundowane.

Świdnik: Kontenery na trawę i gałęzie wróciły. Mieszkańcy odetchnęli

Świdnik: Kontenery na trawę i gałęzie wróciły. Mieszkańcy odetchnęli 1 1

Po naszej interwencji na ulice Świdnika wróciły pojemniki na odpady zielone, choć zgodnie z uchwałą przegłosowaną przed Radę Miasta miało już ich nie być

Rozwiązane struktury partyjne PiS w dwóch powiatach woj. lubelskiego

Rozwiązane struktury partyjne PiS w dwóch powiatach woj. lubelskiego 26 31

Poseł Piotr O., na którym ciążą prokuratorskie zarzuty nie jest już przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w powiecie biłgorajskim. Tamtejsze struktury partii zostały rozwiązane. Podobna decyzja zapadła w przypadku partyjnych władz w powiecie hrubieszowskim.

Kompozycje Moniuszki i Rogowskiego w DK LSM
23 marca 2019, 17:00

Kompozycje Moniuszki i Rogowskiego w DK LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz 65. rocznicy śmierci Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie zaplanowano na 23 marca o godz. 17.

Rośnie nowa hala sportowa w Puławach [zdjęcia]
galeria

Rośnie nowa hala sportowa w Puławach [zdjęcia] 25 5

Żelbetowa konstrukcja nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej pnie się w górę. Widać już pierwsze stopnice pod trybuny oraz prowadzące na nie schody. Za miesiąc powinna ruszyć budowa dachu.

Mieszkaniec Lublina odebrał telefon. Potem pojechał do banku i wypłacił 50 tys. złotych

Mieszkaniec Lublina odebrał telefon. Potem pojechał do banku i wypłacił 50 tys. złotych 29 3

Na telefon stacjonarny do 90-latka we wtorek zadzwoniła kobieta, podająca się za jego córkę i poinformowała, że została zatrzymana przez policję w związku z wypadkiem drogowym.

"Lukla Show". Widowisko w Centrum Kultury w Lublinie
24 marca 2019, 20:30

"Lukla Show". Widowisko w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

W niedzielę, 24 marca o godz. 20.30 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się widowisko "Lukla Show", będące improwizacją na temat popularnych programów telewizyjnych.

W Lubartowie powstanie 6 kilometrów nowych ścieżek rowerowych

W Lubartowie powstanie 6 kilometrów nowych ścieżek rowerowych 0 0

Miasto przygotowuje się ważnej inwestycji – budowy systemu dróg rowerowych i chodników. Efekty będą widoczne jesienią.

Pojawiły się już pierwsze kleszcze. Jakie są objawy boreliozy?
galeria

Pojawiły się już pierwsze kleszcze. Jakie są objawy boreliozy? 11 2

Rozmowa z dr. hab. n. med. Lechem Panasiukiem, dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!