Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 marca 2008 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Czubiński spadł na cztery łapy

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Piotr Czubiński nie zwróci pieniędzy, które zainkasował za pracę w Strefie Usług Komunalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wygrał sprawę w sądzie dzięki korzystnym opiniom... swojego następcy w SUK.

Czubiński został przewodniczącym zarządu Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych w grudniu 2002 roku. Tego samego dnia zgromadzenie związku ustaliło, że za pracę dostanie 300 zł miesięcznej diety. Nie przejmując się tymi ustaleniami szef zgromadzenia Wojciech Wilk (teraz poseł PO) wypłacał Czubińskiemu pensję jak za pracę etatową. W sumie ok. 150 tys. zł ponad normę. Wilk był wtedy wiceburmistrzem Kraśnika, a Czubiński burmistrzem. Sęk w tym, że w statucie organizacji nie było mowy o etacie dla przewodniczącego.

Jesienią 2006 roku wybuchła afera. Regionalna Izba Obrachunkowa kazała Czubińskiemu zwrócić pieniądze. To samo Najwyższa Izba Kontroli. Część kwoty, 50 tys. zł wpłacił…Wilk.

A Czubiński postanowił walczyć. W grudniu 2006 roku złożył pozew w sądzie przeciw związkowi. Chciał, żeby sąd potwierdził, że pracował tam zawodowo. W aktach sprawy wyczytaliśmy, jak związek zmieniał zdanie na korzyść Czubińskiego. Najpierw informował sąd, że Czubiński pracował, ale formalnie nie na etacie. Później wycofywał się z tego, żeby wreszcie 31 stycznia 2008 roku zgodzić się ze stanowiskiem Czubińskiego. Sąd od ręki wydał korzystny dla burmistrza wyrok. Kto reprezentował związek w sądzie? Ireneusz Ofczarski, bliski współpracownik burmistrza Czubińskiego. Kiedyś wiceburmistrz, a teraz szef zarządu SUK.

- To mylne wrażenie, że odpuściliśmy w sądzie. Pytano mnie, czy Czubiński świadczył pracę dla związku, a w moim przekonaniu świadczył. Inna sprawa, czy umowa została zawarta prawidłowo - tłumaczy Ofczarski.

- W moim przekonaniu wyrok potwierdza to, co w tej sprawie mówiłem od samego początku. Świadczyłem pracę na rzecz związku międzygminnego, a formułowane pod moim adresem zarzuty dotyczące otrzymanego wynagrodzenia były niesłuszne - taki komentarz Czubińskiego przekazał nam jego rzecznik. RIO dopiero się zastanowi, jak teraz postąpić.

Czy Wilk zażąda zwrotu 50 tys. zł? - Nie czytałem wyroku i nie zastanawiałem się, co robić. Muszę porozmawiać z prawnikami. Na pewno nie wykonam pochopnego ruchu - mówi poseł.

Okazuje się, że co należało się Czubińskiemu, to nie należy się Ofczarskiemu. On za pracę w SUK dostaje dietę. - Nie pracuję ani mniej, ani gorzej. Praca na etacie jest bardziej komfortowa, ale nie chcę robić problemów i występować o zmianę statutu związku - stwierdza Ofczarski.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzidek3222 / 27 marca 2008 o 19:54
0
ale mamy farta do ministrów sprawiedliwości,Suchocka ułaskawiła/wnioskowała/ bezwzględnego bandziora, Jaskiernia chronił tyłki partyjnym kumplom, a przestępczość rosła, Kurczuk zostal ministrem na własne życzenie i postraszył prowincję i baronów, że coś takiego jak prawo można w Polsce stosować ale niekoniecznie. Ziobro chciał pozamykac pół Polski, a Ćwiąkalski zaczyna od wypuszczania tego co Ziobro pozamykał, a przekrętom i bandziorom żyje się nadal ok, chyba ,że są niepoprawni politycznie
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 13:28
0
A gdzie jest dawna opozycja, Iwan i Członka?
No tak żona dostałą pracę w MOPS a syn w Urzędzie. Oj panowie, panowie, czy rano możecie jeszcze patrzeć na siebie w lusterku?
Avatar
wyborca / 27 marca 2008 o 09:58
0
W Polsce niepotrzebne są: NIK. RIO, Sądownictwo, Prokuratura, Parlament. Należy natychmiast zlikwidować te instytucje, ponieważ ich praca nie ma sensu . W Posce potrzebna jest tylko jedna, no, może dwie partie. Pieniądze ze zlikwidowanych urzędów powinny być przeznaczone na działalność tych partii, żeby się mogły jeszcze lepiej rozwijać. Ku chwale zasobnych kieszeni towarzyszy partyjnych!
Avatar
ehehe / 27 marca 2008 o 08:36
0
heh Czubiński musiał by odać swój dom na krzywiu
hehe.. kiedyś mieszkał w starym bloku bez łazienki z kiblem a teraz lol kiedyś teczki kuplom nosił hehe taki ciamajda był zotały mu do tej pory okularki a teraz trzepie Kraśnik z Kasy
Avatar
M.Sz. / 27 marca 2008 o 08:07
0
kawka napisał:
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kraśnik 2008-02-24



KANCELARIA PREMIERA

Sekretarz Stanu

Julia Pitera

pełnomocnik rządu ds. opracowania programu
zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych



W Polsce znana jest Pani działalność pozaparlamentarna, z okresu pełnienia funkcji radnej Miasta Stołecznego Warszawy. W tym czasie zwalczała Pani tzw. „układ warszawski” i z dużym zaangażowaniem atakowała byłego polityka Platformy Obywatelskiej, prezydenta Pawła Piskorskiego. W wielu publicznych deklaracjach zapewniała Pani o gotowości do dalszej walki z korupcją i patologiami w samorządach nazywanymi „lokalnymi układami”. Liczymy, że te zapowiedzi dotyczą każdego przejawu prywaty i nadużywania władzy, również tam, gdzie osobami ze świecznika są politycy PO.
Pragniemy zainteresować Panią przykładem takiego „układu”, a dokładnie tym, co dzieje się w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Liczymy, że po zapoznaniu się z dostarczonym materiałem otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie, które wykorzysta Pani również w swojej pracy pełnomocnika rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych, a także klubu parlamentarnego PO.

Pierwsza sprawa opiera się o artykuł „Podejrzany dobrze wynagradzany”, który ukazał się w Dzienniku Wschodnim, w dniu 19 lutego 2008 roku. Publikacja porusza problem „mocnej więzi” jaka łączy wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie, burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego, z innym lokalnym politykiem, odwołanym na polecenie prokuratury ze stanowiska prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Piotrem L.
Przyzna Pani, że nie na miejscu byłoby polemizowanie z opinią profesor Teresy Liszcz, specjalisty prawa pracy i sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zaprezentowaną w w/w artykule, która twierdzi, że: „Samorząd mógłby się wstrzymać z wypłacaniem tych pieniędzy powołując się właśnie na naruszenie zasad przyzwoitości i współżycia społecznego”.
Kraśnik jest niespełna 40-tysięcznym miastem. Na tym rynku nie występuje zjawisko konkurencji w grupie wytwórców ciepła, stąd wiele osób dziwi podpisanie tak korzystnego kontraktu menedżerskiego.
Jak wobec powyższego ocenia Pani postawę burmistrza Kraśnika, który nie nosi się z zamiarem rozwiązania kontraktu menedżerskiego ze swoim politycznym partnerem?

Sprawa druga wiąże się z wynikami kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w dniach od 22 sierpnia do 29 września 2006 roku badała gospodarkę finansową w „Strefie Usług Komunalnych” w Kraśniku, za lata 2004-2006.
Kontrola ujawniła uchybienia we wszystkich dziedzinach działalności Związku, stwarzające zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania kontrolowanej jednostki.
Kontrola stwierdziła m.in. to, że burmistrz Kraśnika tworzył stanowiska pracy i zatrudniał na nich pracowników z naruszeniem kompetencji Zgromadzenia Związku. Ustalił także warunki pracy i płacy jednemu z członków Zarządu Związku z naruszeniem kompetencji przewodniczącego Zgromadzenia.
Nie było możliwe przedstawienie jasnej i rzetelnej sytuacji majątkowej i finansowej Związku, bowiem w kontrolowanych latach nie prowadzono wszystkich wymaganych ustawą o rachunkowości ksiąg rachunkowych.
W zakresie wydatków dotyczących wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń stwierdzono, że burmistrz Kraśnika P. Czubiński niezgodnie z prawem zainkasował z publicznych pieniędzy kwotę ponad 133 tysięcy złotych. Decyzję o niezgodnych z prawem wypłatach wynagrodzenia podjął podwładny Piotra Czubińskiego, zastępca burmistrza miasta Wojciech Wilk.
W przypadku skarbnika Związku (ta osoba, również członek PO, jest podwładnym burmistrza i pełni funkcję skarbnika miasta) stwierdzono zawyżenie wypłacanego wynagrodzenia w stosunku do kwoty przysługującej mu na podstawie obowiązujących przepisów. Innemu pracownikowi wypłacono świadczenie bez podstawy prawnej oraz zawyżone wynagrodzenie.
Innymi nieprawidłowościami były nieuprawnione wypłacanie nagród, nieprawidłowości przy rozliczaniu podróży służbowych, koszty związane z uczestnictwem w konferencji zagranicznej osób nie będących pracownikami Związku oraz wydatki za usługi nigdy nie wykonane.
W Związku kierowanym przez polityków PO ujawniono zakupy środków trwałych, których celowość budzi duże wątpliwości.
W toku kontroli ujawniono czyny, które powinny skutkować odpowiedzialnością z tytułu dyscypliny finansów publicznych oraz odpowiedzialnością karną, w tym m.in. w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych, na podstawie przepisów art. 77 ustawy o rachunkowości. Do dziś żadna z osób z „układu kraśnickiego” nie poniosła jednak konsekwencji, ponieważ „układ” swoimi wpływami wykracza daleko poza granice miasta.
Liczymy, że w trakcie próby wyjaśniania tej sprawy Pani energii nie osłabi wiedza o tym, że niemal wszystkie osoby z tzw. „układu kraśnickiego” są członkami Platformy Obywatelskiej. W „układzie” obok wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie pojawia się także nazwisko posła V i VI kadencji Sejmu, Wojciecha Wilka.
Sprawa Strefy Usług Komunalnych była szeroko opisywana przez media regionalne. W załączeniu przekazujemy komplet artykułów z jednej tylko gazety, Dziennika Wschodniego. Warte zauważenia jest to, że po fali krytyki i ujawniania kolejnych faktów nastąpiła dziwna blokada informacyjna


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kra... rozwiń
Avatar
?? / 27 marca 2008 o 07:49
0
Kolejny skandal i dowód na sprawiedliwość Platformy Obywatelskiej.!!! Niech nikt nie mówi, że ten człowiek wie, co to Bóg, Honor i Ojczyzna! Wstyd dla sądownictwa w tym kraju, w Polsce, która nierządem stoi!
Avatar
kawka / 27 marca 2008 o 07:32
0
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 07:22
0
Ale jaja, SZKODA GADAć!
Sąd wydał korzystne dla burmistrza postanowienie już w styczniu? Aż dziw bierze dlaczego nie było z tego powodu szumu, nawet jednego zdanie w kubańskiej telewizji i gazecie? Mocno mnie to dziwi!
Avatar
wiedzący / 27 marca 2008 o 06:53
0
Czyli wszystko po staremu. Nie ma prawa dla kraśnickiego wodza.
Avatar
dzidek3222 / 27 marca 2008 o 19:54
0
ale mamy farta do ministrów sprawiedliwości,Suchocka ułaskawiła/wnioskowała/ bezwzględnego bandziora, Jaskiernia chronił tyłki partyjnym kumplom, a przestępczość rosła, Kurczuk zostal ministrem na własne życzenie i postraszył prowincję i baronów, że coś takiego jak prawo można w Polsce stosować ale niekoniecznie. Ziobro chciał pozamykac pół Polski, a Ćwiąkalski zaczyna od wypuszczania tego co Ziobro pozamykał, a przekrętom i bandziorom żyje się nadal ok, chyba ,że są niepoprawni politycznie
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 13:28
0
A gdzie jest dawna opozycja, Iwan i Członka?
No tak żona dostałą pracę w MOPS a syn w Urzędzie. Oj panowie, panowie, czy rano możecie jeszcze patrzeć na siebie w lusterku?
Avatar
wyborca / 27 marca 2008 o 09:58
0
W Polsce niepotrzebne są: NIK. RIO, Sądownictwo, Prokuratura, Parlament. Należy natychmiast zlikwidować te instytucje, ponieważ ich praca nie ma sensu . W Posce potrzebna jest tylko jedna, no, może dwie partie. Pieniądze ze zlikwidowanych urzędów powinny być przeznaczone na działalność tych partii, żeby się mogły jeszcze lepiej rozwijać. Ku chwale zasobnych kieszeni towarzyszy partyjnych!
Avatar
ehehe / 27 marca 2008 o 08:36
0
heh Czubiński musiał by odać swój dom na krzywiu
hehe.. kiedyś mieszkał w starym bloku bez łazienki z kiblem a teraz lol kiedyś teczki kuplom nosił hehe taki ciamajda był zotały mu do tej pory okularki a teraz trzepie Kraśnik z Kasy
Avatar
M.Sz. / 27 marca 2008 o 08:07
0
kawka napisał:
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kraśnik 2008-02-24



KANCELARIA PREMIERA

Sekretarz Stanu

Julia Pitera

pełnomocnik rządu ds. opracowania programu
zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych



W Polsce znana jest Pani działalność pozaparlamentarna, z okresu pełnienia funkcji radnej Miasta Stołecznego Warszawy. W tym czasie zwalczała Pani tzw. „układ warszawski” i z dużym zaangażowaniem atakowała byłego polityka Platformy Obywatelskiej, prezydenta Pawła Piskorskiego. W wielu publicznych deklaracjach zapewniała Pani o gotowości do dalszej walki z korupcją i patologiami w samorządach nazywanymi „lokalnymi układami”. Liczymy, że te zapowiedzi dotyczą każdego przejawu prywaty i nadużywania władzy, również tam, gdzie osobami ze świecznika są politycy PO.
Pragniemy zainteresować Panią przykładem takiego „układu”, a dokładnie tym, co dzieje się w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Liczymy, że po zapoznaniu się z dostarczonym materiałem otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie, które wykorzysta Pani również w swojej pracy pełnomocnika rządu ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych, a także klubu parlamentarnego PO.

Pierwsza sprawa opiera się o artykuł „Podejrzany dobrze wynagradzany”, który ukazał się w Dzienniku Wschodnim, w dniu 19 lutego 2008 roku. Publikacja porusza problem „mocnej więzi” jaka łączy wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie, burmistrza Kraśnika, Piotra Czubińskiego, z innym lokalnym politykiem, odwołanym na polecenie prokuratury ze stanowiska prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Piotrem L.
Przyzna Pani, że nie na miejscu byłoby polemizowanie z opinią profesor Teresy Liszcz, specjalisty prawa pracy i sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zaprezentowaną w w/w artykule, która twierdzi, że: „Samorząd mógłby się wstrzymać z wypłacaniem tych pieniędzy powołując się właśnie na naruszenie zasad przyzwoitości i współżycia społecznego”.
Kraśnik jest niespełna 40-tysięcznym miastem. Na tym rynku nie występuje zjawisko konkurencji w grupie wytwórców ciepła, stąd wiele osób dziwi podpisanie tak korzystnego kontraktu menedżerskiego.
Jak wobec powyższego ocenia Pani postawę burmistrza Kraśnika, który nie nosi się z zamiarem rozwiązania kontraktu menedżerskiego ze swoim politycznym partnerem?

Sprawa druga wiąże się z wynikami kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w dniach od 22 sierpnia do 29 września 2006 roku badała gospodarkę finansową w „Strefie Usług Komunalnych” w Kraśniku, za lata 2004-2006.
Kontrola ujawniła uchybienia we wszystkich dziedzinach działalności Związku, stwarzające zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania kontrolowanej jednostki.
Kontrola stwierdziła m.in. to, że burmistrz Kraśnika tworzył stanowiska pracy i zatrudniał na nich pracowników z naruszeniem kompetencji Zgromadzenia Związku. Ustalił także warunki pracy i płacy jednemu z członków Zarządu Związku z naruszeniem kompetencji przewodniczącego Zgromadzenia.
Nie było możliwe przedstawienie jasnej i rzetelnej sytuacji majątkowej i finansowej Związku, bowiem w kontrolowanych latach nie prowadzono wszystkich wymaganych ustawą o rachunkowości ksiąg rachunkowych.
W zakresie wydatków dotyczących wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń stwierdzono, że burmistrz Kraśnika P. Czubiński niezgodnie z prawem zainkasował z publicznych pieniędzy kwotę ponad 133 tysięcy złotych. Decyzję o niezgodnych z prawem wypłatach wynagrodzenia podjął podwładny Piotra Czubińskiego, zastępca burmistrza miasta Wojciech Wilk.
W przypadku skarbnika Związku (ta osoba, również członek PO, jest podwładnym burmistrza i pełni funkcję skarbnika miasta) stwierdzono zawyżenie wypłacanego wynagrodzenia w stosunku do kwoty przysługującej mu na podstawie obowiązujących przepisów. Innemu pracownikowi wypłacono świadczenie bez podstawy prawnej oraz zawyżone wynagrodzenie.
Innymi nieprawidłowościami były nieuprawnione wypłacanie nagród, nieprawidłowości przy rozliczaniu podróży służbowych, koszty związane z uczestnictwem w konferencji zagranicznej osób nie będących pracownikami Związku oraz wydatki za usługi nigdy nie wykonane.
W Związku kierowanym przez polityków PO ujawniono zakupy środków trwałych, których celowość budzi duże wątpliwości.
W toku kontroli ujawniono czyny, które powinny skutkować odpowiedzialnością z tytułu dyscypliny finansów publicznych oraz odpowiedzialnością karną, w tym m.in. w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych, na podstawie przepisów art. 77 ustawy o rachunkowości. Do dziś żadna z osób z „układu kraśnickiego” nie poniosła jednak konsekwencji, ponieważ „układ” swoimi wpływami wykracza daleko poza granice miasta.
Liczymy, że w trakcie próby wyjaśniania tej sprawy Pani energii nie osłabi wiedza o tym, że niemal wszystkie osoby z tzw. „układu kraśnickiego” są członkami Platformy Obywatelskiej. W „układzie” obok wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie pojawia się także nazwisko posła V i VI kadencji Sejmu, Wojciecha Wilka.
Sprawa Strefy Usług Komunalnych była szeroko opisywana przez media regionalne. W załączeniu przekazujemy komplet artykułów z jednej tylko gazety, Dziennika Wschodniego. Warte zauważenia jest to, że po fali krytyki i ujawniania kolejnych faktów nastąpiła dziwna blokada informacyjna


Człowieczku, najpierw piszesz gdzie jest M.Sz., a później ubliżasz mi pisząc, że leń... A co ty zrobiłeś w tej i podobnych sprawach?
Oto strona sejmu, poseł złożył interpelację w m.in. w tej sprawie:
[url="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/7f52c8e0f1552659c1257412004c77e2?OpenDocument"]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878...e2?OpenDocument[/url]
Pismo w sprawie kontroli RIO radni PiS złożyli do Pitery w dniu 27 lutego!
Oto treść tego pisma:
Kra... rozwiń
Avatar
?? / 27 marca 2008 o 07:49
0
Kolejny skandal i dowód na sprawiedliwość Platformy Obywatelskiej.!!! Niech nikt nie mówi, że ten człowiek wie, co to Bóg, Honor i Ojczyzna! Wstyd dla sądownictwa w tym kraju, w Polsce, która nierządem stoi!
Avatar
kawka / 27 marca 2008 o 07:32
0
a gdzie jest M.Sz.?
a gdzie jest poseł S. ?
czy oni coś w ogóle robią ? Nic im nie wychodzi i mając taką opozycję to można wszystko zrobić.
M.Sz. to leń patentowany i mnie nie dziwi że nie jest w stanie nic zrobić.
Avatar
kraśniczanin / 27 marca 2008 o 07:22
0
Ale jaja, SZKODA GADAć!
Sąd wydał korzystne dla burmistrza postanowienie już w styczniu? Aż dziw bierze dlaczego nie było z tego powodu szumu, nawet jednego zdanie w kubańskiej telewizji i gazecie? Mocno mnie to dziwi!
Avatar
wiedzący / 27 marca 2008 o 06:53
0
Czyli wszystko po staremu. Nie ma prawa dla kraśnickiego wodza.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 0 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 0 0

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 3 0

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 6 22

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 88 19

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 15 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 1

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.

Przestronny salon - pomysły na aranżację

Przestronny salon - pomysły na aranżację 0 0

Duży salon to marzenie każdego człowieka. Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, należysz do grona szczęśliwców, ale pewnie już się zorientowałeś, że sensowne zagospodarowanie metrażu nie jest wcale takie oczywiste i zastanawiasz się, jak efektownie i pomysłowo zaaranżować przestronny salon. Wydaje się, że dużo miejsca to duże pole do popisu - nic nas nie ogranicza, wszystko się zmieści. Problem w tym, by tego wnętrza nie “zagracić”, nie stworzyć efektu ścisku, odbierając salonowi jego pierwotną przestronność. Można łatwo przesadzić z ilością mebli i dekoracji, ale to nie jedyna trudność. Duży salon wymaga sensownego podzielenia go na poszczególne strefy, ponieważ będzie on pełnił wiele funkcji - jadalni, miejsca do relaksu, czytania, oglądania telewizji, przyjmowania gości, niekiedy także pracy. Trzeba ten podział zaplanować tak, by przestrzeń była użyteczna dla każdego z domowników, a jednocześnie reprezentacyjna i atrakcyjna dla odwiedzających nas osób.

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna
galeria

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna 1 1

W środę nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne (gm. Stary Zamość) napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam do zdarzenia drogowego.

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie
17 listopada 2018, 19:30

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie zaprasza na koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet, który odbędzie się 17 listopada o godz. 19.30.

Azoty Puławy oblały egzamin

Azoty Puławy oblały egzamin 4 1

Niemiłym zaskoczeniem okazała się wyjazdowa porażka Azotów Puławy z Piotrkowianinem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!