Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 listopada 2018 r.
16:20

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]

0 66 A A

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Aktualizacja artykułu: 21 listopada 2018 r. 19:00
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje o koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Łączy Nas Powiat Kraśnicki, na czele którego stoi Jarosław Czerw. Jako jedyny z tego komitetu zdobył mandat i był językiem u wagi zarówno polityków PiS jak i PSL. Pierwsi walczyli o przejęcie władzy, a drudzy o jej utrzymanie.

Po dzisiejszej sesji w powiecie tzw. koalicja „dwóch Jarków” (Jarosław Czerw – Jarosław Stawiarski) stała się już faktem. Czerw zgodnie z nieoficjalnymi informacjami został przewodniczącym rady. Jego kandydaturę zgłosił na dzisiejszej sesji radny Andrzej Cieśla (PiS).

Jarosław Czerw otrzymał 11 głosów za. Prawdopodobnie radni z PSL w ogóle nie głosowali ponieważ nie było ani jednego głosu przeciw ani wstrzymującego. Analogiczna sytuacja była w przypadku kandydata radnych z PSL Zbigniewa Gawdzika, który otrzymał 10 głosów „za” (dokładnie tylu radnych ma PSL) i ani jednego głosu przeciwko i wstrzymującego.

– Serdecznie dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – mówił po ogłoszeniu wyników nowy przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku. – Powierzonego zaufania nie zawiodę. Będę prowadził obrady zgodnie ze swoim sumieniem, ale przede wszystkim zgodnie z obowiązującym prawem.

Czerw po raz drugi został przewodniczącym rady powiatu. – Myślę, że ten czas, który dzielił mnie od poprzednio pełnionej funkcji dobrze wykorzystałem – podsumował Czerw.

Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani radni z PiS - Roman Bijak i Andrzej Rolla. 

Nowym starostą został Krzysztof Staruch (były dyrektor kraśnickiego "Reja" czyli Zespołu Szkół nr 2), zaś wicestarostą Karol Rychlewski, bliski współpracownik Czerwa. Jest pracownikiem sanepidu i prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie” w Kraśniku.

Zarówno nowy starosta jak też wicestarosta są spoza rady. Krzysztof Staruch kandydował do Rady Miasta Kraśnik z list PiS i mandat uzyskał. Podczas dzisiejszej, pierwszej w nowej kadencji sesji w mieście Staruch był jako jedyny nieobecny.

Krzysztof Staruch, Jarosław Czerw i Karol Rychlewski w przeszłości byli związani z Platformą Obywatelską.

Kandydatem PSL na starostę był Andrzej Maj. W głosowaniu zdobył 10 głosów, zaś Krzysztof Staruch - 11. 

Członkami zarządu zostali wybrani – Andrzej Cieśla, Grażyna Ufniarz i Tomasz Mularczyk (etatowy członek zarządu).

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 16:41
+46
Zdrajcy z "Łączy nas stołek" sprzedali powiat PiSowi Panie Czerw ostatni raz
Avatar
kraśniczanin / 21 listopada 2018 o 16:51
+39
Z przygłupim uśmieszkiem na mordzie namieszał nam ten czerwiec. Osobnik bez honoru.
Avatar
operator taczki / 21 listopada 2018 o 18:46
+33
Do Jarka i karola: Są tacy, to nie żart, dla których jesteście wart mniej niż zero. Żenada.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 17:10
+26
Uczcie się leszcze, jak się robi POlitykę :) To nie miejsce na sentymenty! To walka o KOryto!
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 08:04
+14
jak tam karolek po pierwszym dniu rządzenia ? hahahahaha
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 15:11
+13
Dziwi mnie ze nikt nie skorzystal z madrosci Wojtaka. To negocjator i polityk najwyzszego formatu.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 20:27
+12
Glosowałem na Czerwa bo nie chciałem PISU, a ten się sprzedał, oddaj mandat, a Karolka przecież wyborcy nie chcieli nawet nie dostał się do rady powiatu, a ten zrobił go starostą, ZDRADA
Avatar
PROROK / 21 listopada 2018 o 16:49
+12
Kara Boska dla zdrajców, fundamentalistów, złożyć mandaty, skorumpowani patologiczni osobnicy.
Avatar
Jaka / 21 listopada 2018 o 17:16
+10
Czyli Jarek Czerw Ograł Stawiarsiego po całości! Reasumując i patrząc na polityczne przynależności ma tylko jednego prawdziwego członka w zarządzie z PiS pana Cieśle, którego bardzo szanuje. Dałeś sie ograć sprzedawczykiow!!! Rządzi nami przebrane PO... Czy tego oczekiwali mieszkańcy głosując: 10 na 10 + 1 który ugrał najwiecej... Hehehe ...
Avatar
kraśniczanin / 21 listopada 2018 o 19:46
+6
Uczcie się leszcze, jak się robi POlitykę :) To nie miejsce na sentymenty! To walka o KOryto!
 o koryto to walczą świnie :)
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 o 19:07
+1
agre napisał: "Każdy głosuje na kogo chce.Na tym polega demokracja,rozumiesz? Czy może to cię przerasta?" Słowo "demokracja" z greckiego znaczy dosłownie "lud rządzi". Przez swoich reprezentantów. Głosuję na konkretną osobę, gdyż będzie moim reprezentantem. Ta osoba w przypadku, gdy zostanie wybrana bierze odpowiedzialność za mnie i innych swoich wyborców. Jeżeli nadrzędnym interesem jest dla niej jednak zaspokojenie swoich ambicji i interesów - to, uważasz, jest ok? A w przypadku p. Pelaka to się zdarzyło dwukrotnie. Przypadek? Czy lekceważenie swoich wyborców raczej?
 Achtung ! Marysieńka znowu dorwała się do klawiatury !
 Achtung ! Marysieńka znowu dorwała się do klawiatury ! rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 o 17:37
0
agre napisał: "Każdy głosuje na kogo chce.Na tym polega demokracja,rozumiesz? Czy może to cię przerasta?" Słowo "demokracja" z greckiego znaczy dosłownie "lud rządzi". Przez swoich reprezentantów. Głosuję na konkretną osobę, gdyż będzie moim reprezentantem. Ta osoba w przypadku, gdy zostanie wybrana bierze odpowiedzialność za mnie i innych swoich wyborców. Jeżeli nadrzędnym interesem jest dla niej jednak zaspokojenie swoich ambicji i interesów - to, uważasz, jest ok? A w przypadku p. Pelaka to się zdarzyło dwukrotnie. Przypadek? Czy lekceważenie swoich wyborców raczej?
agre napisał: "Każdy głosuje na kogo chce.Na tym polega demokracja,rozumiesz? Czy może to cię przerasta?" Słowo "demokracja" z greckiego znaczy dosłownie "lud rządzi". Przez swoich reprezentantów. Głosuję na konkretną osobę, gdyż będzie moim reprezentantem. Ta osoba w przypadku, gdy zostanie wybrana bierze odpowiedzialność za mnie i innych swoich wyborców. Jeżeli nadrzędnym interesem jest dla niej jednak zaspokojenie swoich ambicji i interesów - to, uważasz, jest ok? A w przypadku p. Pelaka to się zdarzyło dwuk... rozwiń
Avatar
agre / 12 grudnia 2018 o 16:51
+3
Brawo wyborcy PIS!  Głosujcie dalej na jedynie słuszną partię dobrej zmiany! Radny Pelak nie został starostą, więc zebrał swoje lalki i gałganki i co zrobił? Złożył mandat! Nie pierwszy to raz , taka sytuacja się zdarzyła chyba w 2006 roku. A wy, dalej, jelonki, głosujcie na niego, może na  posła go wystawią, czemu nie. dobra zmiana może wszystko! ...dla siebie.
 Każdy głosuje na kogo chce.Na tym polega demokracja,rozumiesz? Czy może to cię przerasta?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 o 15:12
0
Brawo wyborcy PIS! Głosujcie dalej na jedynie słuszną partię dobrej zmiany! Radny Pelak nie został starostą, więc zebrał swoje lalki i gałganki i co zrobił? Złożył mandat! Nie pierwszy to raz , taka sytuacja się zdarzyła chyba w 2006 roku. A wy, dalej, jelonki, głosujcie na niego, może na posła go wystawią, czemu nie. dobra zmiana może wszystko! ...dla siebie.
Avatar
Mariola / 28 listopada 2018 o 21:01
+1
Karolek wicestarostą. Doprawdy śmiech na sali. Facet z sanepidu i ogródków działkowych z pewnością jest wielce przygotowany i kompetentny by współrządzić całym powiatem. Staruch kolejny "fachowiec". Nauczyciel. Co oni mogą do cholery wiedzieć o zarządzaniu samorządem? Na prawde nie ma w tym grajdole ludzi przygotowanych do takich stanowisk?
A co wiedział o zarządzaniu powiatem Wojtak obejmując funkcję starosty ? A Maj ?
No nie rosmieszaj publiki.
 Też bym się chciała dowiedzieć o "kompetencjach" naszych samorządowców w 1999 roku :)
 Też bym się chciała dowiedzieć o "kompetencjach" naszych samorządowców w 1999 roku :) rozwiń
Avatar
xyz / 28 listopada 2018 o 20:23
+1
Karolek wicestarostą. Doprawdy śmiech na sali. Facet z sanepidu i ogródków działkowych z pewnością jest wielce przygotowany i kompetentny by współrządzić całym powiatem. Staruch kolejny "fachowiec". Nauczyciel. Co oni mogą do cholery wiedzieć o zarządzaniu samorządem? Na prawde nie ma w tym grajdole ludzi przygotowanych do takich stanowisk?
A co wiedział o zarządzaniu powiatem Wojtak obejmując funkcję starosty ? A Maj ?
 No nie rosmieszaj publiki.
Avatar
pisek / 25 listopada 2018 o 15:30
+1
Andrzej to mógł, kiedy rozdawał stołki, a teraz pozostało mu tylko ogon podkulić pod siebie.
Avatar
xyz / 25 listopada 2018 o 14:10
+2
Kiedy komuna rozdawała stanowiska też miała masowe poparcie takiego samego sprzedajnego ścierwa. Tacy nie czuli by żadnych skrupułów tarzania sie przed stalinem i hitlerem dla własnych korzyści. Ale polskie władze uwielbiają zdrajców a jeszcze bardziej uwielbiają robić z nich bohaterów walczących o polskość.
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 o 13:14
+1
Wstyd, swoim postepowaniem powodujecie ze nasza organizacja PSL juz sie nie odrodzi. Za 5 lat oni straca wladze ale do nas juz nie wrocicie Andrzej zatrzymaj to, wez sie w garsc bo nasi radni powiatowi i kierownicy ze starostwa juz zdradzaja i daja zly przyklad pracownikom I naszym strultorom PSL
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 o 12:29
+2
Lecenie niezależnego na lepsze warunki koalicyjne to też sporzedanie się. Uczciwy niezalezny do końca pozostaje niezaleznym pracując dla dobra miasta/powiatu, a nie pilnuje interesów wynikających z zawartej koalicji, które nie zawsze muszą być dobre.
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające 4 0

– Świat mi się otworzył. Bardzo dziękuję! – cieszy się 105-letnia Wanda Pożarowszczyk z Lublina, która kilka tygodni temu przeszła operację zaćmy w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. To prawdopodobnie najstarsza pacjentka w Polsce, u której wykonano taki zabieg

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01 0 2

Od środy nieczynny będzie przystanek pl. Bychawski 01 znajdujący się na początku ul. Kunickiego

Ignasin: Po wypadku utrudnienia na DK17

Ignasin: Po wypadku utrudnienia na DK17 0 0

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku w miejscowości Ignasin w powiecie krasnostawskim. Między Piaskami a Krasnymstawem są utrudnienia drogowe

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy 0 9

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało w poniedziałek kampanię wyborczą w województwie lubelskim. Ugrupowanie, w obecności kandydatów do Sejmu i Senatu, zaprezentowało swój billboard i rozpoczęło zbieranie podpisów poparcia.

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin
24 sierpnia 2019, 18:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin 0 0

Kolejny koncert w ramach Festiwalu Fonie Lublina odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Tym razem Grzegorz Biegas, Ewa Biegas i Agnieszka Schulz-Brzyska zaprezentują dzieła Moniuszki i Chopina.

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze 8 19

Znamy pełne listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. W woj. lubelskim na "jedynkach" znaleźli się Joanna Mucha i Riad Haidar

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka 15 4

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie 36-latka, który zmarł w lubelskiej izbie wytrzeźwień. Dokładne okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura. Rodzina zmarłego podejrzewa, że mógł on zostać pobity

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji 0 1

Biblioteka w Wojcieszkowie (powiat łukowski) realizuje nietypowy projekt. Będzie to połączenie kultury i... rehabilitacji.

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony 1 13

Jeden z odrzuconych kandydatów startujących w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach nie zgadza się z decyzją komisji. Zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. – Jeśli wygram to będzie kompromitacja puławskich władz – mówi.

Centralny Plac Zabaw (23-29 sierpnia): Tadeusz Kulas, ZINiONI i Nowe Szaty Króla
23 sierpnia 2019, 0:00

Centralny Plac Zabaw (23-29 sierpnia): Tadeusz Kulas, ZINiONI i Nowe Szaty Króla 0 0

Przedostatni weekend sierpnia na Centralnym Placu Zabaw (plac przed Centrum Kultury) będzie obfitował w artystyczne występy. Na scenie pojawią się m.in. Tadeusz Kulas i grupa ZINiONI.

Biała Podlaska: Kierowca hyundaia wyjechał wprost pod audi
galeria

Biała Podlaska: Kierowca hyundaia wyjechał wprost pod audi 0 0

Do wypadku doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulicy Kruczej i Długosza w Białej Podlaskiej.

Słoneczny i upalny poniedziałek. Wkrótce pogoda może się zmienić
ostrzeżenie IMGW

Słoneczny i upalny poniedziałek. Wkrótce pogoda może się zmienić 3 0

Gorący poniedziałek może się zakończyć burzami z gradem w woj. lubelskim. Meteorolodzy ostrzegają.

Ostatnie pokazy w Kinie Perła: "Dogman", "Młynarski" i "Green Book"
23 sierpnia 2019, 21:00

Ostatnie pokazy w Kinie Perła: "Dogman", "Młynarski" i "Green Book" 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). Przez trzy letnie miesiące mieszkańcy Lublina mogli oglądać pod chmurką starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata. Na koniec organizatorzy proponują filmowe perełki, zobaczymy m.in. tegorocznego zdobywcę Oscara - "Green Book".

Na dożynkach w Żyrzynie stoły uginały się od specjałów [zdjęcia]
galeria

Na dożynkach w Żyrzynie stoły uginały się od specjałów [zdjęcia] 13 1

Setki mieszkańców gminy Żyrzyn niedzielne popołudnie spędziło na degustacji tradycyjnych dań oraz zabawie przy ludowych utworach w wykonaniu regionalnych zespołów. W konkursach na najładniejsze wieńce wygrały "Zagrody Razem" oraz "Niezapominajka" z Borysowa. Wieczorem zagrała "Loka".

Tragiczny pożar w Woli Uhruskiej. Zginęła 83-letnia kobieta

Tragiczny pożar w Woli Uhruskiej. Zginęła 83-letnia kobieta 0 0

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru budynku gospodarczego. 83-latka mieszkała w nim na czas remontu domu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!