Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 lutego 2020 r.
21:37

Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem. Na tej decyzji stracą najbardziej dzieci

191 160 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Władze francuskiej miejscowości zawieszają współpracę z Kraśnikiem. Wszystko przez uchwałę miejskich radnych dotyczącą powstrzymania ideologii LGBT. Na światopoglądowych różnicach między zaprzyjaźnionymi miastami najbardziej mogą ucierpieć dzieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kraśnik i Nogent-sur-Oise w północnej Francji łączy 15 lat współpracy. Na tym stażu najprawdopodobniej się zakończy. Powód? Przyjęte przez Radę Miasta Kraśnik stanowisko ws. środowiska LGBT.

Przedstawiciele francuskiego samorządu opublikowali na Facebooku stanowisko, w którym potępiają decyzję kraśnickich radnych. Francuzi nie kryją, że są nią zaskoczeni i zszokowani. „Wydaje się, że decyzja kraśnickiej Rady jest całkowicie sprzeczna ze stanowiskiem miasta Nogent-sur-Oise” - czytamy.

– Czekamy na oficjalne stanowisko władz naszego partnerskiego miasta – zaznacza Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Kraśnika. I dodaje, że burmistrz o zaistniałej sytuacji dowiedział się od prezesa Stowarzyszenia Nogent – Kraśnik, Erika Dziedzica, a w ubiegłym tygodniu opisały ją francuskie media.

- Musimy mieć wszyscy świadomość, że przez społeczności krajów zachodnich uchwały tej treści są powszechnie uważane za homofobiczne i wymierzone w ludzi ze środowiska LGBT, a zatem są sprzeczne z humanistycznym i demokratycznym systemem wartości. Stąd taka reakcja - tłumaczy Niedziałek.

Związany z Platformą Obywatelską burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk przypomina, że uchwała została podjęta z inicjatywy Jana Albiniaka z liczącego troje radnych klubu „Wspólny Kraśnik”. Za jej przyjęciem głosowało jednak 13 osób, w tym przedstawiciele współpracującego z burmistrzem klubu „Porozumienie i Rozwój”.

Radni, którzy głosowali nad powstrzymaniem ideologii LGBT

– Nie oceniając treści uchwały, musimy zdawać sobie wszyscy sprawę z jej konsekwencji, jaką może być całkowite zerwanie współpracy między naszymi miastami – podkreśla Wilk. I zauważa, że stracić mogą przede wszystkim młodzi mieszkańcy podlubelskiej miejscowości. – Bowiem współpraca ta w dużej mierze polegała na wymianie młodzieży. W ubiegłym roku we Francji gościli młodzi piłkarze z Kraśnika, w tym roku w kwietniu mieli do nas przyjechać goście z Francji, ale wizyta została już odwołana.

Jan Albiniak w rozmowie z „Dziennikiem” stwierdza, że nie żałuje zgłoszenia projektu wspomnianej uchwały. – Wygląda na to, że w tej sprawie mamy inne zdanie niż Francuzi. Podobnie jak ja myślą także inni kraśniczanie, co miało wpływ na fakt przyjęcia tej uchwały. Szanuję również stanowisko naszych partnerów z Francji i nie zamierzam z nim polemizować. Natomiast, jeżeli partnerstwo ma być warunkowane dostosowaniem się do narzuconych poglądów, czyli zachowaniem tzw. poprawności ideologicznej czy politycznej, to przestaje to być partnerstwem a przybiera formę relacji zależności, pozbawionych nie tylko wzajemnego poszanowania, ale również zasady demokracji – mówi Albiniak.

– Jeśli sytuacja się nie zmieni to na pewno będzie to duża strata dla dzieciaków – przyznaje natomiast Konrad Szmyrgała, trener, który jeździł z dziećmi do zaprzyjaźnionego z Kraśnikiem francuskiego miasta. – Francja ma piłkarskie tradycje. Poza tym Nogent-sur-Oise leży blisko Paryża, więc była okazja aby zwiedzieć też stolicę tego kraju. Dla większości dzieci taki wyjazd był ich pierwszą wycieczką do Francji. Cieszyły się, że mogą pojechać. Zawiązywały się nowe znajomości, a nawet przyjaźnie – mówi. I dodaje: - Ja nawet nie wiedziałem, że Rada Miasta Kraśnik podjęła jakąś uchwałę dotyczącą osób LGBT. Mam jednak nadzieję, że uda się jeszcze coś w tej sprawie zrobić, naprawić, bo ta współpraca obu miast była naprawdę fajna i przynosiła wiele korzyści – podsumowuje trener Szmyrgała.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 160

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lkr / 23 lutego 2020 r. o 21:52
+27
nowe miasto partnerskie dla krasnika to Pyongyang z korei polnocnej
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 22:45
+20
Ciekawe czy należąca do Francuzów kraśnicka ciepłownia zakręci w Kraśniku ogrzewanie i zamkną Carrefoury ?
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 21:47
+20
Bardzo dobrze . A czy nasi włodarze potrafią zerwać umowy partnerskie miast za szerzenie banderyzmu i faszyzmu [ss galizien ] na ukrainie . Trzeba mieć jaja ?
Avatar
Ares / 23 lutego 2020 r. o 23:03
+15
I dobrze teraz radni, którzy byli za zasponsorują dzieciom wycieczki.
Avatar
znudzony / 23 lutego 2020 r. o 22:11
+15
Uchwała jakiegoś Albiniaka nic nie wnosi do życia mieszkańców a wstyd idzie na całą Europę. Po co takie różne Albiniaki to robią?????
Avatar
Gość / 24 lutego 2020 r. o 09:13
+14
Wrzesień 1939 - francuską pomoc pamiętamy
Avatar
SPRAWDZAM / 24 lutego 2020 r. o 09:04
+14
"W Polsce za spalenie kukły przedstawiającej Zyda sąd orzekł 10 miesięcy więzienia (w pierwszej instancji 2 lata). We Francji za torturowanie i zamordowanie Zydówki sprawca nawet nie stanął przed sądem. No to jak jest z tą praworządnością i antysemityzmem?"
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 23:54
+14
W Polsce za spalenie kukły przedstawiającej Zyda sąd orzekł 10 miesięcy więzienia (w pierwszej instancji 2 lata). We Francji za torturowanie i zamordowanie Zydówki sprawca nawet nie stanął przed sądem. No to jak jest z tą praworządnością i antysemityzmem?
Avatar
anka / 23 lutego 2020 r. o 22:31
+14
Co się z ludźmi porobiło? Zupełnie pomieszało im się co jest normalne, a co nie. Kiedyś jak ktoś widział na ulicy kogoś kto zachowuje się, wygląda jak pajac to tak to nazywał, a dzisiaj udajemy, że wymalowany chłop na obcasach, z jakimiś piórami jest przykładem normalnego mężczyzny. To nie jest kwestia tolerancji, a kwestia czarowania rzeczywistości. Przecież kiedyś tacy ludzie żyli, pracowali, itd., ale "rzeczy były nazywane po imieniu", a dzisiaj nie chodzi o tolerancję, a o pełną akceptację wszystkiego wbrew rozsądkowi. Lewicowy zachód oszalał i trudno. Ktoś na tym świecie musi pozostać w pełni władz umysłowych.
Co się z ludźmi porobiło? Zupełnie pomieszało im się co jest normalne, a co nie. Kiedyś jak ktoś widział na ulicy kogoś kto zachowuje się, wygląda jak pajac to tak to nazywał, a dzisiaj udajemy, że wymalowany chłop na obcasach, z jakimiś piórami jest przykładem normalnego mężczyzny. To nie jest kwestia tolerancji, a kwestia czarowania rzeczywistości. Przecież kiedyś tacy ludzie żyli, pracowali, itd., ale "rzeczy były nazywane po imieniu", a dzisiaj nie chodzi o tolerancję, a o pełną akceptację wszystkiego wbrew rozsądkowi. Lewicow... rozwiń
Avatar
PERFIDNE LEWACTWO WON / 24 lutego 2020 r. o 09:10
+13
EUROWEEK - pamiętamy fotki-PRZYTULANKI CIAPASÓW z dziećmi... codzienne ubogacanie kulturowe też w Szwecji, Francji, Niemczech etc również.
Avatar
Gość / 2 marca 2020 r. o 08:30
+1
Plus. Nie będzie róznicowania dzieci, że jedne pojadą na wymianę, a drugie nie. Drugim plusem jest , że nie muszę oglądać pokracznych przebierańców, udajacych kogoś czym nie są, a trzecim, że nie muszę oglądać całujących sie publicznie dwóch bab lub chłopów, a wygląda to obleśnie.[/quote] [quote]Plus. Nie będzie róznicowania dzieci, że jedne pojadą na wymianę, a drugie nie. Drugim plusem jest , że nie muszę oglądać pokracznych przebierańców, udajacych kogoś czym nie są, a trzecim, że nie muszę oglądać całujących sie publicznie dwóch bab lub chłopów, a wygląda to obleśnie.
Brawo, brawo, brawo! Ale takich Albiniaków, Tracza, Chomy, Bartysiaka, Lis nie trawię, reszta w tej radzie z pisu też inteligencją nie grzeszy. Kto na nich głosował?! Chyba też z małym IQ.
 Może komisje ogólną ilość głosów rozdzielają na odpowiednie osoby. Dlatego wybierane sa wciaż najwieksze polityczne marionetki, a w komsjach zasiadają wciąż ci sami też z politycznego poparcia.
 Może komisje ogólną ilość głosów rozdzielają na odpowiednie osoby. Dlatego wybierane sa wciaż najwieksze polityczne marionetki, a w komsjach zasiadają wciąż ci sami też z politycznego poparcia. rozwiń
Avatar
gość / 1 marca 2020 r. o 15:27
-1
Plus. Nie będzie róznicowania dzieci, że jedne pojadą na wymianę, a drugie nie. Drugim plusem jest , że nie muszę oglądać pokracznych przebierańców, udajacych kogoś czym nie są, a trzecim, że nie muszę oglądać całujących sie publicznie dwóch bab lub chłopów, a wygląda to obleśnie.[/quote]   [quote]Plus. Nie będzie róznicowania dzieci, że jedne pojadą na wymianę, a drugie nie. Drugim plusem jest , że nie muszę oglądać pokracznych przebierańców, udajacych kogoś czym nie są, a trzecim, że nie muszę oglądać całujących sie publicznie dwóch bab lub chłopów, a wygląda to obleśnie.
 Brawo, brawo, brawo! Ale takich Albiniaków, Tracza, Chomy, Bartysiaka, Lis nie trawię, reszta w tej radzie z pisu też inteligencją nie grzeszy. Kto na nich głosował?! Chyba też z małym IQ.
 Brawo, brawo, brawo! Ale takich Albiniaków, Tracza, Chomy, Bartysiaka, Lis nie trawię, reszta w tej radzie z pisu też inteligencją nie grzeszy. Kto na nich głosował?! Chyba też z małym IQ. rozwiń
Avatar
gość / 1 marca 2020 r. o 15:19
0
To co nam Polakom najbardziej podoba się w UE  to dotacje i jeśli dotacje się skończą to my  z UE wyjdziemy bo wartości to my mamy swoje
********************* Jak wypowie się debil, to aż żygać się chce. Jak byś nie wiedział/a, to Unia najpierw bierze grubą kasę od wszystkich, a potem z łaski daje. Unia nic nie produkuje i jako taka nie ma własnych pieniędzy, dopiero jak państwa wpłacą, to ma na utrzymywanie tych swoich gmachów i urzędasów. I jeszcze pozwala na wiele rzeczy, które bez unii byłyby nie do pomyślenia, np.na utratę suwerenności państwa, na dyktat i wtrącanie się jednego państwa w rządzenie drugiego, w jego politykę, gospodarkę i życie społeczeństw.
********************* Jak wypowie się debil, to aż żygać się chce. Jak byś nie wiedział/a, to Unia najpierw bierze grubą kasę od wszystkich, a potem z łaski daje. Unia nic nie produkuje i jako taka nie ma własnych pieniędzy, dopiero jak państwa wpłacą, to ma na utrzymywanie tych swoich gmachów i urzędasów. I jeszcze pozwala na wiele rzeczy, które bez unii byłyby nie do pomyślenia, np.na utratę suwerenności państwa, na dyktat i wtrącanie się jednego państwa w rządzenie drugiego, w jego politykę, gospodarkę i życie społeczeństw. rozwiń
Avatar
Capo / 29 lutego 2020 r. o 04:20
+1
To może nasi Kraśnik nawiąże współpracę z tą żabojadową gminą, która nie chciała pomnika naszego Papieża i bilans będzie na "0".
Avatar
muchomor / 28 lutego 2020 r. o 10:20
+1
Czas na bilans zysków i strat wprowadzenia tej uchwały. Na minus - straciły dzieci bo nie pojadą na wymianę do Francji. Na plus? Wyznawców PiSu proszę o komentarze:
Proszę bardzo - plus widzę taki, że dzieci u nas są jeszcze bezpieczne, bo nie ma wyznawców allaha i większość sprzeciwia się "tęczowemu wychowaniu".
Za to mamy wcale niemało agresywnych katolików i ciche przyzwolenie na pedofilię wśród kleru - faktycznie, dużo "lepiej"...
Jak w Polsce katolicy są tacy nietolerancyjni ,to jedź do jakiegokolwiek kraju wyznawców Allaha i tam sobie pokrzycz jaki to Islam i muzulmanie niedobrzy.Jaki plus widze że dzieci i młodzież nie wyjedzie do w/w miasteczka we Francji?Ano na przykład taki że nie będą narażeni na ataki uchodźców ,którzy,by ich chcieli"ubogacać kulturowo"oraz ataki terrorystyczne.
Pisałem o katolikach agresywnych, a nie nietolerancyjnych. To różnica. W Polsce też nie chodze i nie krzyczę, jacy to katolicy są źli, czemu więc miałbym to robić w krajach muzułmańskich? Jeśli w takich byłem, to odnosiłem się z szacunkiem do ich religii i tego samego oczekuję od nich, gdy są w Polsce - by szanowali chrześcijaństwo. I ostatnia kwestia - ile razy byłeś we Francji? Ile razy spotkałeś się z tym rzekomym "ubogacaniem klutorowym" ze strony muzułmanów tam mieszkających? Ile razy byłeś świadkiem ataktu terrorystycznego? Ja we Francji bywam regularnie i nie spotkałem się z niczym takim. G*wno wiesz, a teoretyzujesz.
 Agresja ma także podłoże nietolerancji na zachowania się ,wypowiedzi osób o innych poglądach,więc nie opowiadaj że jest to coś innego i niepowiązanego ze sobą .Może i nie chodzisz i publicznie nie glosisz swoich poglądów,ale wypowiadasz się przeciw chrześcijanom na publicznym forum.Każdy kto  wierzy w cokolwiek,będzie bronił tego co dla niego święte.Nie muszę być świadkiem jakiegokolwiek zdarzenia aby stwiedzać że było tak czy inaczej.Nie muszę być ofiarą lub naocznym obserwatorem ataków imigrantów na innych ludzi czy ataków terrorystycznych ,ale wiem że takowe miały miejsce.Z prasy ,telewizji czy internetu.Tak działają media.Wiadomo ci coś o środkach masowego przekazu?Francja ataki terrorystyczne(przykłady): 7 stycznia 2015 roku -zamach terrorystyczny na redakcję Charlie Hebdo-12 ofiar 14 lipiec 2016 roku-Nicea -87 ofiar 11 grudnia 2018 roku -Strasburg-5 ofiar W tym czasie w Polsce- ataków terrorystycznych ,0 ofiar. Przemoc ze strony imigrantów we Francji(przykłady): 4 wrzśnia 2018 roku-centrum Nicei -banda imigrantów skatowała bezdomnego Polaka(sami nakręcili o tym"sukcesie" film i wrzucili do sieci) 20 lipiec 2017-śmierć polskiego kierowcy tira w miejscowości Guemps.Zginął gdyż wjechał w ułożona na autostradzie blokade z drzew ułożoną przez imigrantów. Ataki w obozie w Calais na wolontariuszki i liczne akty gwałtu na nich. Nie wsponę o innych państwach jak Niemcy,(gdzie terrorysta zabijając polskiego kierowcę tira,użył tego tira jako narzedzie ataku na przechodniów-12 osób zabitych 48 rannych) czy Belgia.. Tymczasen w Polsce o dziwo spokój.O ataków i zero ofiar.Jeżdzij sobie do tej Francji z klapkami na oczach i udawaj że jak nie widzisz ,to sie nie wydarzyło/wydarzy.Albo jesteś jakiś ograniczony na wiedzę albo zdalnie sterowany.Cytując klasyka-"nie chce mi się z tobą gadać".
 Agresja ma także podłoże nietolerancji na zachowania się ,wypowiedzi osób o innych poglądach,więc nie opowiadaj że jest to coś innego i niepowiązanego ze sobą .Może i nie chodzisz i publicznie nie glosisz swoich poglądów,ale wypowiadasz się przeciw chrześcijanom na publicznym forum.Każdy kto  wierzy w cokolwiek,będzie bronił tego co dla niego święte.Nie muszę być świadkiem jakiegokolwiek zdarzenia aby stwiedzać że było tak czy inaczej.Nie muszę być ofiarą lub naocznym obserwatorem ataków imigrantów na innych ludzi czy ataków ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 18:42
+2
Dobre, choć kłopotliwe pytanie, Karolu. Ciekawe, czy będzie merytoryczna odpowiedź, czy nastanie taka cisza jak w sprawie ceny wody, o którą tak walczył radny Kurek.
Avatar
Karol / 27 lutego 2020 r. o 16:55
+4
A co Kraśnik konkretnie zyskał na tej współpracy (oprócz wycieczek decydentów) ?
Avatar
___K___ / 27 lutego 2020 r. o 16:02
-1
Czas na bilans zysków i strat wprowadzenia tej uchwały. Na minus - straciły dzieci bo nie pojadą na wymianę do Francji. Na plus? Wyznawców PiSu proszę o komentarze:
Proszę bardzo - plus widzę taki, że dzieci u nas są jeszcze bezpieczne, bo nie ma wyznawców allaha i większość sprzeciwia się "tęczowemu wychowaniu".
Za to mamy wcale niemało agresywnych katolików i ciche przyzwolenie na pedofilię wśród kleru - faktycznie, dużo "lepiej"...
Jak w Polsce katolicy są tacy nietolerancyjni ,to jedź do jakiegokolwiek kraju wyznawców Allaha i tam sobie pokrzycz jaki to Islam i muzulmanie niedobrzy.Jaki plus widze że dzieci i młodzież nie wyjedzie do w/w miasteczka we Francji?Ano na przykład taki że nie będą narażeni na ataki uchodźców ,którzy,by ich chcieli"ubogacać kulturowo"oraz ataki terrorystyczne.
Pisałem o katolikach agresywnych, a nie nietolerancyjnych. To różnica. W Polsce też nie chodze i nie krzyczę, jacy to katolicy są źli, czemu więc miałbym to robić w krajach muzułmańskich? Jeśli w takich byłem, to odnosiłem się z szacunkiem do ich religii i tego samego oczekuję od nich, gdy są w Polsce - by szanowali chrześcijaństwo. I ostatnia kwestia - ile razy byłeś we Francji? Ile razy spotkałeś się z tym rzekomym "ubogacaniem klutorowym" ze strony muzułmanów tam mieszkających? Ile razy byłeś świadkiem ataktu terrorystycznego? Ja we Francji bywam regularnie i nie spotkałem się z niczym takim. G*wno wiesz, a teoretyzujesz.
Pisałem o katolikach agresywnych, a nie nietolerancyjnych. To różnica. W Polsce też nie chodze i nie krzyczę, jacy to katolicy są źli, czemu więc miałbym to robić w krajach muzułmańskich? Jeśli w takich byłem, to odnosiłem się z szacunkiem do ich religii i tego samego oczekuję od nich, gdy są w Polsce - by szanowali chrześcijaństwo. I ostatnia kwestia - ile razy byłeś we Francji? Ile razy spotkałeś się z tym rzekomym "ubogacaniem klutorowym" ze strony muzułmanów tam mieszkających? Ile razy byłeś świadkiem ataktu terr... rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lutego 2020 r. o 15:59
-1
Czas na bilans zysków i strat wprowadzenia tej uchwały. Na minus - straciły dzieci bo nie pojadą na wymianę do Francji. Na plus? Wyznawców PiSu proszę o komentarze:
Proszę bardzo - plus widzę taki, że dzieci u nas są jeszcze bezpieczne, bo nie ma wyznawców allaha i większość sprzeciwia się "tęczowemu wychowaniu".
Za to mamy wcale niemało agresywnych katolików i ciche przyzwolenie na pedofilię wśród kleru - faktycznie, dużo "lepiej"...
To "ciche przyzwolenie" pomyliło się tobie chłopcze z Polańskim czy Sadowskim. A wręcz nawet wychwalanie, jak to robiła na KODowskich spędach podobno znana aktorka Stalińska.
Zaprzeczasz, że księży się praktycznie nie karze za czyny pedofilskie?
Zaprzeczasz, że księży się praktycznie nie karze za czyny pedofilskie? rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lutego 2020 r. o 15:58
-1
Może  to i lepiej ,przynajmniej nie złapią  koronowirusa
Będą też bezpieczniejsi. Tam przecież ludzi rozjeżdżają na chodnikach.
To się zdarzyło w Niemczech, a nie we Francji. Nie kompromituj się.
Ciekawe.... Nicea jest w Niemczech? I kto tu się kompromituje?
Po pierwsze - bładzisz. W Nicei stało się to na Promenadzie Anglików, a to jedna z głównych ulic tego miasta. Wtedy była zamknięta dla ruchu kołowego, ale nie zmienia to faktu, że nie był to chodnik. Kto więc sie kompromituje? Po drugie odniosłem się to kwestii sprzed kilku dni, kiedy to prawicowy rodowity Niemiec wjechał w grupę uczestników parady karnawałowej w Volkmarsen. W Niemczech właśnie.
Po pierwsze - bładzisz. W Nicei stało się to na Promenadzie Anglików, a to jedna z głównych ulic tego miasta. Wtedy była zamknięta dla ruchu kołowego, ale nie zmienia to faktu, że nie był to chodnik. Kto więc sie kompromituje? Po drugie odniosłem się to kwestii sprzed kilku dni, kiedy to prawicowy rodowity Niemiec wjechał w grupę uczestników parady karnawałowej w Volkmarsen. W Niemczech właśnie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 160

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.