Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 października 2012 r.
15:18
Edytuj ten wpis

Ile mieszkańcy Kraśnika zapłacą za śmieci?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 52 A A

Dziś radni znowu będą dyskutować nad zapisami w "uchwałach śmieciowych”. Od początku przyszłego roku to samorządy będą odpowiadać za zagospodarowanie odpadami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze miasta proponują, aby wysokość opłaty była oparta na liczbie osób zamieszkujących daną nieruchomość. Chcą, aby stawka za osobę wyniosła 12,50 zł, o ile w domu czy spółdzielni odbywa się selektywna zbiórka odpadów. W przeciwnym przypadku opłata ma być wyższa – 20 zł za osobę.

W czwartek radni dyskutowali nad opracowanymi przez urzędników projektami uchwał. Uwag było sporo.
– Temu regulaminowi musimy przyjrzeć się dokładnie, bowiem przełoży się to na cenę za wywóz śmieci. Powinniśmy robić wszystko, by była ona jak najniższa – apelował radny Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec”.
Zastrzeżenia budziła też pojemność pojemników na odpady. – Dlaczego w domach jednorodzinnych mają mieć pojemności 240 litrów i 140 litrów? – dopytywał Tadeusz Członka, przewodniczący RM Kraśnik. – Ludzie mają zwykle 110-litrowe. Norma powinna raczej określać przedział pojemności. Postulował też, aby odpady wielkogabarytowe odbierać częściej niż "co najmniej dwa razy do roku”.

Żadne decyzje nie zapadły. Dziś w Urzędzie Miasta kolejne spotkanie w tej sprawie.

W ubiegłym roku jeden mieszkaniec miasta wyprodukował średnio ok. 250 kg śmieci.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antymarysieńka / 4 marca 2013 o 16:00
0
Panie i Panowie - zła wiadomość - od pojutrza wchodzi nowe prawo, wedle którego wójt czy burmistrz będzie ... egzekturem i komornikiem w jednym. Będzie miał możliwość bezwłocznej i natychmiastowej egzekucji długu od mieszkańca gminy/miasta, który to nie uiści zapłaty za wywóz śmieci:

Będzie prościej, bo w procesie poboru opłaty za śmieci to wójt zyska status organu egzekucyjnego (dodanie art. 6qa ustawy). Dzięki temu to gmina bezpośrednio wyegzekwuje od krnąbrnych mieszkańców należne jej środki.
- Środki egzekucji obejmują możliwość zajęcia pensji, środków pieniężnych na rachunku bankowym czy majątku ruchomego - wyjaśnia radca prawny Daniel Chojnacki, counsel w kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka sp. k

[url="http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/wojt-zajmie-ci-pensje-jesli-nie-zaplacisz-za-wywoz-smieci,1898566"]http://biznes.interi...-smieci,1898566[/url]

Co to oznacza w praktyce ? Otóż lokalny decydent może wejść nam na pensję/ rentę/ emeryturę czy świadczenia socjalne. Będzie nam mógł wyczyścić konto w banku, zająć oszczęsdności, walutę obcą, papiery wartościowe, czy obligacje. Dzieła sztuki, biżuterię, a także samochód. Na razie (jeszcze) nie będzie nam mógł zabrać domu za niepłacenie za śmieci, ale wszystko przed nami - KLĘKAJCIE NARODY !!!
Panie i Panowie - zła wiadomość - od pojutrza wchodzi nowe prawo, wedle którego wójt czy burmistrz będzie ... egzekturem i komornikiem w jednym. Będzie miał możliwość bezwłocznej i natychmiastowej egzekucji długu od mieszkańca gminy/miasta, który to nie uiści zapłaty za wywóz śmieci:

Będzie prościej, bo w procesie poboru opłaty za śmieci to wójt zyska status organu egzekucyjnego (dodanie art. 6qa ustawy). Dzięki temu to gmina bezpośrednio wyegzekwuje od krnąbrnych mieszkańców należne jej środki.
- ... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
chrzescijanin / 15 grudnia 2012 o 03:15
0
dzugaj zmienia swoje wyliczenia pod czyjes dyktando, na oko widac, ze smieci beda drogie w krasniku bo zalezy na tym stawiarskiemu, tylko dlaczego- ????????? sami sobie RADNI PIS na czele z SAJEM I MISIAKIEM odpowiedzcie, wstydu nie macie , a pan panie Tomku plackiem w kosciele co niedziela lezy i nie widzi kulis tej dziwnej uchwaly????? .
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 21:20
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]
Większa żenadą jest poparcie dla władzy w żerowaniu na swoich mieszkancach i naciągania ich na większe koszty.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]
Większa żenadą jest poparcie dla wład... rozwiń
Avatar
gosc / 14 grudnia 2012 o 20:41
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]

Proponuję porównać decyzje dot. śmieci w innych gminach, przeczytać i przeanalizować propozycję naszego burmistrza i dopiero komentować.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]

Proponuję porównać decyzje dot... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 14 grudnia 2012 o 20:17
0
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 19:58
0
[quote name='Teresa' timestamp='1355504798' post='709274']
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i recyklingu. Komisja Europejska dała nam czas na stworzenie odpowiednich ustaw i rozporządzeń - było o tym wiadome od dawna, w przeciwnym wypadku czekają nas, jako Państwo olbrzymie kary. Sejm stworzył więc odpowiednie prawo, dając samorządom możliwość wyboru czterech wariantów sposobu naliczania opłat za śmieci. Pisanie więc:
lub:
jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha
[/quote]

Wychodzi na to, że jednak nie do konca wszystko rozumiesz. Ustawa ustawą, ale to nie UE, ani rząd RP pod jej presją narzucił samorządom lokalnym wyboru takiego a nie innego przelicznika oraz stawki kwotowej za wywóz śmieci. Te decyzje lezą juz w gestii lokalnych władz. Nasze władze skupiają sie nad jednym przelicznikiem, gdy tym czasem inne samorządy w swoich gminach przyjmują mieszane. Przyjęcie jednego wariantu przez nasze władze sprawia, ze dla jednych mieszkanców miasta, a konkretnie mieszkanców bloków ta podwyzka będzie wynosiła jakies 50% ( przy proponowanych nowych stawkach 8 złoty od osoby), ale za to dla mieszkanców domków jednorodzinnych, tak jak u mnie, bedzie to podwyzka rzędu ok. 150%. i to, gdy mieszkancy domków jednorodzinnych mają mniej tych śmieci, a to za przyczyną możliwości różnego zagospodarowania swoich odpadów, a jakich pisałam o tym konkretnie. Jezeli do tej pory firmie zbierającej odpady opłacało jej sie zabierać je ode mnie za 17 złoty miesięcznie i to segregowanych odpadów, to skąd w takim razie tak znaczna podwyżka i to w porównaniu z mieszkancami bloków pozbawionych mozliwosci jakiegokolwiek gospodarowania swoimi odpadami.
Inna sprawa. To nie wymysł UE ani naszego rządu, tylko miejscowych decydentów, ze jako mieszkaniec domku jednorodzinnego mam sie podpisywać łącznie z adresem na swoich śmieciach, gdy tym czasem mieszkancy bloków będą zwolnieni z tego obowiązku.
To wymysł władzy samorządowej, a nie rządu, ze nie to, że dostaję większa podwyżkę, to jeszcze więcej wymogów będę musiała spełnić dla wymysłów i zachcianek władzy lokalnej..
[quote name='Teresa' timestamp='1355504798' post='709274']
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i rec... rozwiń
Avatar
Teresa / 14 grudnia 2012 o 18:06
0
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i recyklingu. Komisja Europejska dała nam czas na stworzenie odpowiednich ustaw i rozporządzeń - było o tym wiadome od dawna, w przeciwnym wypadku czekają nas, jako Państwo olbrzymie kary. Sejm stworzył więc odpowiednie prawo, dając samorządom możliwość wyboru czterech wariantów sposobu naliczania opłat za śmieci. Pisanie więc:
Ta , albo będziecie akceptować i przymykać oczy na dranstwo naszej władzy, albo okrzykniemy was nieuleczalnie chorymi. Jakie to typowe dla pisowców [/quote]
lub:
[quote]Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki.

jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha

jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha rozwiń
Avatar
radny / 14 grudnia 2012 o 17:28
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1355501130' post='709232']
Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki. A jak to dla ciebie takie pierdoły, to możesz za mnie płacic wywóz śmieci., bo na razie to dymanie daje mi się najbardziej we znaki.
I szukasz lemingów, którzy polecą na zwrot 'dyma was'?
[/quote]Za mała na to jesteś,płacz i płać !!!!!!
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 17:05
0
[quote name='olo' timestamp='1355500543' post='709225']
RYŻY was dyma,a wy się o pierdoły strzypiecie !!!!!!!
[/quote]

Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki. A jak to dla ciebie takie pierdoły, to możesz za mnie płacic wywóz śmieci., bo na razie to dymanie daje mi się najbardziej we znaki.
I szukasz lemingów, którzy polecą na zwrot 'dyma was'?
Avatar
antymarysieńka / 4 marca 2013 o 16:00
0
Panie i Panowie - zła wiadomość - od pojutrza wchodzi nowe prawo, wedle którego wójt czy burmistrz będzie ... egzekturem i komornikiem w jednym. Będzie miał możliwość bezwłocznej i natychmiastowej egzekucji długu od mieszkańca gminy/miasta, który to nie uiści zapłaty za wywóz śmieci:

Będzie prościej, bo w procesie poboru opłaty za śmieci to wójt zyska status organu egzekucyjnego (dodanie art. 6qa ustawy). Dzięki temu to gmina bezpośrednio wyegzekwuje od krnąbrnych mieszkańców należne jej środki.
- Środki egzekucji obejmują możliwość zajęcia pensji, środków pieniężnych na rachunku bankowym czy majątku ruchomego - wyjaśnia radca prawny Daniel Chojnacki, counsel w kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka sp. k

[url="http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/wojt-zajmie-ci-pensje-jesli-nie-zaplacisz-za-wywoz-smieci,1898566"]http://biznes.interi...-smieci,1898566[/url]

Co to oznacza w praktyce ? Otóż lokalny decydent może wejść nam na pensję/ rentę/ emeryturę czy świadczenia socjalne. Będzie nam mógł wyczyścić konto w banku, zająć oszczęsdności, walutę obcą, papiery wartościowe, czy obligacje. Dzieła sztuki, biżuterię, a także samochód. Na razie (jeszcze) nie będzie nam mógł zabrać domu za niepłacenie za śmieci, ale wszystko przed nami - KLĘKAJCIE NARODY !!!
Panie i Panowie - zła wiadomość - od pojutrza wchodzi nowe prawo, wedle którego wójt czy burmistrz będzie ... egzekturem i komornikiem w jednym. Będzie miał możliwość bezwłocznej i natychmiastowej egzekucji długu od mieszkańca gminy/miasta, który to nie uiści zapłaty za wywóz śmieci:

Będzie prościej, bo w procesie poboru opłaty za śmieci to wójt zyska status organu egzekucyjnego (dodanie art. 6qa ustawy). Dzięki temu to gmina bezpośrednio wyegzekwuje od krnąbrnych mieszkańców należne jej środki.
- ... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
chrzescijanin / 15 grudnia 2012 o 03:15
0
dzugaj zmienia swoje wyliczenia pod czyjes dyktando, na oko widac, ze smieci beda drogie w krasniku bo zalezy na tym stawiarskiemu, tylko dlaczego- ????????? sami sobie RADNI PIS na czele z SAJEM I MISIAKIEM odpowiedzcie, wstydu nie macie , a pan panie Tomku plackiem w kosciele co niedziela lezy i nie widzi kulis tej dziwnej uchwaly????? .
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 21:20
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]
Większa żenadą jest poparcie dla władzy w żerowaniu na swoich mieszkancach i naciągania ich na większe koszty.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]
Większa żenadą jest poparcie dla wład... rozwiń
Avatar
gosc / 14 grudnia 2012 o 20:41
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]

Proponuję porównać decyzje dot. śmieci w innych gminach, przeczytać i przeanalizować propozycję naszego burmistrza i dopiero komentować.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1355512679' post='709345']
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
[/quote]

Proponuję porównać decyzje dot... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 14 grudnia 2012 o 20:17
0
"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher." powiedziałby Albert Einstein. "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej." Sentencja ta pasuje jak ulał do zamieszczonej wyżej wypowiedzi - żenada
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 19:58
0
[quote name='Teresa' timestamp='1355504798' post='709274']
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i recyklingu. Komisja Europejska dała nam czas na stworzenie odpowiednich ustaw i rozporządzeń - było o tym wiadome od dawna, w przeciwnym wypadku czekają nas, jako Państwo olbrzymie kary. Sejm stworzył więc odpowiednie prawo, dając samorządom możliwość wyboru czterech wariantów sposobu naliczania opłat za śmieci. Pisanie więc:
lub:
jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha
[/quote]

Wychodzi na to, że jednak nie do konca wszystko rozumiesz. Ustawa ustawą, ale to nie UE, ani rząd RP pod jej presją narzucił samorządom lokalnym wyboru takiego a nie innego przelicznika oraz stawki kwotowej za wywóz śmieci. Te decyzje lezą juz w gestii lokalnych władz. Nasze władze skupiają sie nad jednym przelicznikiem, gdy tym czasem inne samorządy w swoich gminach przyjmują mieszane. Przyjęcie jednego wariantu przez nasze władze sprawia, ze dla jednych mieszkanców miasta, a konkretnie mieszkanców bloków ta podwyzka będzie wynosiła jakies 50% ( przy proponowanych nowych stawkach 8 złoty od osoby), ale za to dla mieszkanców domków jednorodzinnych, tak jak u mnie, bedzie to podwyzka rzędu ok. 150%. i to, gdy mieszkancy domków jednorodzinnych mają mniej tych śmieci, a to za przyczyną możliwości różnego zagospodarowania swoich odpadów, a jakich pisałam o tym konkretnie. Jezeli do tej pory firmie zbierającej odpady opłacało jej sie zabierać je ode mnie za 17 złoty miesięcznie i to segregowanych odpadów, to skąd w takim razie tak znaczna podwyżka i to w porównaniu z mieszkancami bloków pozbawionych mozliwosci jakiegokolwiek gospodarowania swoimi odpadami.
Inna sprawa. To nie wymysł UE ani naszego rządu, tylko miejscowych decydentów, ze jako mieszkaniec domku jednorodzinnego mam sie podpisywać łącznie z adresem na swoich śmieciach, gdy tym czasem mieszkancy bloków będą zwolnieni z tego obowiązku.
To wymysł władzy samorządowej, a nie rządu, ze nie to, że dostaję większa podwyżkę, to jeszcze więcej wymogów będę musiała spełnić dla wymysłów i zachcianek władzy lokalnej..
[quote name='Teresa' timestamp='1355504798' post='709274']
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i rec... rozwiń
Avatar
Teresa / 14 grudnia 2012 o 18:06
0
Pani Mario ...
Z najwyższą niechęcią czytam niektóre sformułowania w Pani postach - są po prostu niesmaczne. Sporo osób Panią tu atakuje, jednak zawsze uważałam, że te ataki są za ostre i niesłuszne. Obecnie z przykrością stwierdzam, że coraz częściej mija się Pani z prawdą, i jednak nad pewnymi rzeczami trzeba się ponownie zastanowić. I tak: Polska musi dostosować swoje prawo do prawa UE (a nie na odwrót), a oni mają bzika na punkcie odpadów i recyklingu. Komisja Europejska dała nam czas na stworzenie odpowiednich ustaw i rozporządzeń - było o tym wiadome od dawna, w przeciwnym wypadku czekają nas, jako Państwo olbrzymie kary. Sejm stworzył więc odpowiednie prawo, dając samorządom możliwość wyboru czterech wariantów sposobu naliczania opłat za śmieci. Pisanie więc:
Ta , albo będziecie akceptować i przymykać oczy na dranstwo naszej władzy, albo okrzykniemy was nieuleczalnie chorymi. Jakie to typowe dla pisowców [/quote]
lub:
[quote]Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki.

jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha

jest niesmaczne, niesprawiedliwe, i nosi znamiona manipulacji, ponieważ to rząd RP pod presją UE postawił pod ścianą samorządy, a nie samorządy nawymyślały sobie jakieś ustawy "śmieciowe", które godzą w lokalne społeczności. Życzę więcej obiektywizmu i wytrwałości w interpreatacji faktów, a także Pogody Ducha rozwiń
Avatar
radny / 14 grudnia 2012 o 17:28
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1355501130' post='709232']
Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki. A jak to dla ciebie takie pierdoły, to możesz za mnie płacic wywóz śmieci., bo na razie to dymanie daje mi się najbardziej we znaki.
I szukasz lemingów, którzy polecą na zwrot 'dyma was'?
[/quote]Za mała na to jesteś,płacz i płać !!!!!!
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2012 o 17:05
0
[quote name='olo' timestamp='1355500543' post='709225']
RYŻY was dyma,a wy się o pierdoły strzypiecie !!!!!!!
[/quote]

Tak jak nas dyma Ryży, tak samo nas dyma lokalna władza i zarówno jedni i drudzy dają się tak samo we znaki. A jak to dla ciebie takie pierdoły, to możesz za mnie płacic wywóz śmieci., bo na razie to dymanie daje mi się najbardziej we znaki.
I szukasz lemingów, którzy polecą na zwrot 'dyma was'?
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!