Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 czerwca 2019 r.
22:14

Szpital w Kraśniku. Sytuacja finansowa SP ZOZ jest zła. I będzie się pogarszać

1 17 A A
(fot. Archiwum)

Sytuacja szpitala jest zła – przyznał na ostatniej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego dr Piotr Krawiec, p.o. dyr. SP ZOZ w Kraśniku. – Niestety w tym roku sytuacja ta będzie się pogarszać i to bardzo szybko. Problem jest nie tylko z finansami. Brakuje też lekarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co miesiąc szpitalowi w Kraśniku brakuje 500 tys. zł (przy przychodach na poziomie 5 mln zł). Taką informacje przekazał w środę radnym p.o. dyrektora SP ZOZ w Kraśniku. Poza brakiem pieniędzy coraz większym problemem jest szpitalny oddział ratunkowy.

– Nie dlatego, że jest bo to bardzo dobrze, tylko dlatego, że brakuje lekarzy chętnych do pracy na SOR – tłumaczy dyr. Piotr Krawiec. – Pojawia się coraz więcej oczekujących. Tych kolejek nie można rozładować. Zaś jedną z przyczyn takiego stanu jest oddział kardiologii.

Oddział ten jeszcze przez poprzedniego dyrektora szpitala Marka Kosa został przeniesiony do głównej siedziby szpitala i wyremontowany, ale okazuje się, że w stosunku do potrzeb jest za mały.

– Pacjenci przebywają na SOR co powoduje konflikty między lekarzami – przyznał dr Krawiec. I przyznał, że jego zadaniem jest poszerzenie oddziału kardiologii.

Chętnych do pracy nie ma. Kolejny problem to nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

– Na trzech lekarzy, którzy powinni być codziennie na dyżurze jest tylko dwóch, bo nie ma chętnych do pracy – ubolewa dr Krawiec. – Społeczeństwo może jeszcze tego nie odczuwa, bo to jest lekarz pracujący przy SOR. Ja ich cały czas szukam, tyle, że ich po prostu nie ma.

Dyrektor Krawiec obawia się, że może powtórzyć się scenariusz ze szpitala Powiatowego w Sławnie (województwo zachodniopomorskie) gdzie z powodu braku lekarzy zamknięto już pediatrię i porodówkę.

– To jest sytuacja, które rozprzestrzenia się na całą Polskę i może w pewnym momencie dotyczyć również powiatu kraśnickiego – przyznał p.o. dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. – Sytuację kadrową kraśnickiego szpitala w porównaniu do tych, w których pracowałem, oceniam jako dobrą. Jest jeszcze na tyle lekarzy, że szpital funkcjonuje. W dużym stopniu opiera się to jednak na emerytach.

Niekorzystnym zjawiskiem jest też fakt starzenia się społeczeństwa, na co również zwrócił uwagę dyrektor Krawiec.
– To są nasi rodzice, może jeszcze nasi dziadkowie – mówił Krawiec. – Niestety model rodziny wielopokoleniowej poszedł chyba już w zapomnienie.

Dlatego też trzeba tworzyć miejsca, w których seniorzy będą mieć zapewnioną opiekę. – O tym trzeba bardzo szybko myśleć – podkreśla dr Krawiec.

Rozwiązaniem mogą być placówki typu zakład opiekuńczo-leczniczy czy zakłady opiekuńczo-pielęgnacyjny. – Ja w tym widzę jakąś szanse na rozwój szpitala. Są co najmniej dwa budynki, które można w takie zakłady przekształcić. Myślę, że każda ilość łóżek może być zapełniona – przewiduje dyrektor.

Poparł go w tym radny Tadeusz Wojtak. – Należy utworzyć też oddział geriatrii – postulował radny Wojtak, który pochwali również zarząd powiatu, że chce utworzyć dziennego domu pobytu. – To bardzo dobra inicjatywa – chwalił radny.
Sytuacją szpitala ma zająć się w wakacje komisja budżetowa.

Kontrowersyjna wypowiedź radnego

W punkcie dotyczącym sytuacji finansowej szpitala wywiązała się dyskusja dotycząca lekarzy i tego, że zaczyna ich brakować. Radny Stefan Stachula zastanawiał się czy Polskę stać na kształcenie przyszłych medyków, którzy za chwilę wyjadą za granicę.
– Moim zdaniem powinno być takie prawo, że lekarz za swoje wykształcenie powinien przez 15- 20 lat pracować by odpracować to co z pomocą państwa zdobył, czyli wiedzę i doświadczenie. Jeśli opracuje to niech sobie jedzie – stwierdził radny Stachula.

Na te słowa oburzyła się radna Bożena Wilkołek, która jest lekarką. – Mają skończyć ciężkie studia i później żyć w niewolnictwie? – dopytywała. – My to już przerabialiśmy w PRL. Jeśli tak ma być to może mówmy o wszystkich grupach zawodowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 04:54
+12
Widać i to bardzo ostro jak władza sobie nie radzi.!
Avatar
Doktorek-znachorek / 29 czerwca 2019 r. o 23:08
+10
Zapłaćcie więcej to przyjadą do was lekarze pracować. Nie macie pieniędzy? I nie będziecie mieli, bo za 4% PKB nie da się zapewnić opieki medycznej w cywilizowanych krajach. W Afryce tak, ale nie w Europie.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 13:28
+8
po co szpital przecież tam widać że człowiek jest prochem, jest słaby, przemijający a to nie pasuje w zwodniczym świecie "młodych, pięknych i bogatych" ______ google : "athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała "
Avatar
Koparkowy / 30 czerwca 2019 r. o 10:14
+8
Dobra zmiana coś sobie nie radzi... Leczcie się za 500+... Bo PIS zamiast myśleć o służbie zdrowia myśli jak dokupić głosy ludu na kolejną kadencję.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 10:56
+7
Społeczeństwo wierzy w cuda, wierzy w socjalistyczną gospodarkę, wybiera komunizm z ludzką twarzą, odrzuca zdrowe zasady ekonomiczne i mądre wzorce ubezpieczeń zdrowotnych i dyrektorów z nadania politycznego, bez kwalifikacji ale za to zobowiązanych do realizacji celów politycznych szpitala, więc jest jak jest. To jakby ktoś cegłę woził rowerem kierowanym przez ślepego. Ale taki jest wybór społeczeństwa, bo kartka spadła z lodówki, bo ktoś zapytał kto zapłaci za usługę medyczną, bo nikt nie ma prawa zweryfikować zasadności wzywania lekarza czy traktowania SORu jak przychodni. Chcecie za darmo-macie za darmo. A swoją drogą jakiś głupi radny myśli, ze administracyjnie zmusi lekarzy do pracy. Zapłacą i wyjadą, bo nikt skutecznie nie kopał się z koniem ekonomii.
Społeczeństwo wierzy w cuda, wierzy w socjalistyczną gospodarkę, wybiera komunizm z ludzką twarzą, odrzuca zdrowe zasady ekonomiczne i mądre wzorce ubezpieczeń zdrowotnych i dyrektorów z nadania politycznego, bez kwalifikacji ale za to zobowiązanych do realizacji celów politycznych szpitala, więc jest jak jest. To jakby ktoś cegłę woził rowerem kierowanym przez ślepego. Ale taki jest wybór społeczeństwa, bo kartka spadła z lodówki, bo ktoś zapytał kto zapłaci za usługę medyczną, bo nikt nie ma prawa zweryfikować zasadności wzywania lekarza c... rozwiń
Avatar
królik / 30 czerwca 2019 r. o 01:33
+7
Drodzy pacjenci, głowa do góry! Na IN-VITRO, na leczenie pijaków i narkomanów forsa jest, a oddziały szpitalne zamykają! Jednak nie będziecie pozbawieni pomocy! Ministerstwo właśnie podpisuje długoletni kontrakt z KASZPIROWSKIM. On was wyleczy. Będziecie bzykać jak króliki! Odin,Dwa, Tri, Czetire,Pjać.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 12:11
+6
Po co Saint Kraśnikowi szpital skoro miasto jest zawierzone Matce Boskiej to co nie mają do niej zaufania ?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 11:41
+5
Panie Stachula studenci medycyny są po szkołach w Kraśniku.Pan na sesji w Annopolu proponuje zastopować przyjęcia zdolnych w mieście powiatowym ,żeby w gminach była praca dla nauczycieli a pedagodzy z Kraśnika na bruk.Sesja RM dnia 10.06.2019
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 08:04
+4
O Pan Dyrektor Krawiec... same mądre słowa.....
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 15:34
+3
WPROWADZIĆ TRZYZMIANOWY CZAS PRACY DLA LEKARZY PO 8 GODZIN DZIOENNIE.ZAKAZAĆ SPANIA NA NOCNEJ ZMIANIE. ZMINIEJSZYĆ WYNAGRODZENIA O 30 %. NAKAZAĆ PUNKUTUALNE PRZYBYWANIE DO PRACY, WOROWADZIĆ 10 LETNI OKRES KARENCJI PO STUDIACH,OBOWIĄZKOWE SPRAWDZANIE UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZY CO ROKU, W LUBLINIE NAZYWAJĄ KRAŚNICKICH LEKARZY-MAGIKI KRAŚNICKIE.
Ajaj... Jaki super program naprawczy!! Po wprowadzeniu tego już na pewno lekarzy w tym waszym Kraśniku nie będzie, bądź pewny! Bo co ty zalecasz? Tyrać ponad siły za jeszcze mniejszą pensję :(. Sądzisz pewnie, że młodzi ludzie nie maja mózgów i się na to zgodzą. 
Ajaj... Jaki super program naprawczy!! Po wprowadzeniu tego już na pewno lekarzy w tym waszym Kraśniku nie będzie, bądź pewny! Bo co ty zalecasz? Tyrać ponad siły za jeszcze mniejszą pensję :(. Sądzisz pewnie, że młodzi ludzie nie maja mózgów i się na to zgodzą.  rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 r. o 16:26
+1
Komuna mentalna nadal w tym kraju panuje i panować będzie, tylko nieco przypudrowana pseudodemokracją. Na siłę prowadzi się do całkowitego załamania tego burdelu zwanego "państwową służbą zdrowia", zamiast natychmiast likwidować dziadostwo i wprowadzać prywatyzację. Tu konieczne jest całkowite wywrócenie do góry nogami tego co jest i zrobienie wszystkiego od nowa!!! System ubezpieczeń (nie Zusowski), prywatne szpitale, przychodnie itp. Nikt w tym kraju nie będzie pracował, jeśli za to samo poza granicami dostanie 5 razy więcej, a warunki pracy będzie miał nieporównywalne. Gnoiło się medyków, to teraz macie. Zresztą podobnie będzie z nauczycielami, potrzeba z 5 lat, a wszyscy będą błagać o wykształconego belfra. Bo teraz społeczeństwo tylko pomyje wylewa... Polacy... sami się zaoramy... jak zawsze w naszej historii...
Komuna mentalna nadal w tym kraju panuje i panować będzie, tylko nieco przypudrowana pseudodemokracją. Na siłę prowadzi się do całkowitego załamania tego burdelu zwanego "państwową służbą zdrowia", zamiast natychmiast likwidować dziadostwo i wprowadzać prywatyzację. Tu konieczne jest całkowite wywrócenie do góry nogami tego co jest i zrobienie wszystkiego od nowa!!! System ubezpieczeń (nie Zusowski), prywatne szpitale, przychodnie itp. Nikt w tym kraju nie będzie pracował, jeśli za to samo poza granicami dostanie 5 razy więcej, a ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 22:36
+1
POdpPOwiem POmysł na łatwy zarobek: zamiast parkingu przed szpitalem należy ustawić rząd Toy-Toy ów. Dla pacjentów i odwiedzających. Jedna toaleta na piętro to trochę za mało. Szczególnie, jak jakaś bakteria się przypałęta i ludziska biegunki dostają. Więc przenośne toalety na pieniądze sprawdzą się jak nic innego.
Avatar
sposób / 30 czerwca 2019 r. o 21:24
-1
Przecież Tusk z Kopaczową namawiali lekarzy i pielęgniarki do wyjazdu za granicę, żeby zdobywali doświadczenie. Stan obecny to tylko wynik polityko PO i PSL.
 Minusowanie nie zmieni faktów: I Tusk i Kopaczowa z dumą obnosili się informacjami, ilu lekarzy i pielęgniarek wyjechało za chlebem za granicę i zapewniali, że w Polsce mamy nadmiar ludzi z wykształceniem medycznym. Receptą mieli być ludzie z Ukrainy. I może to jest dobry pomysł: są bardzo dobrze wyszkoleni, obowiązkowi, szanują pacjenta i nie mają takich jak nasi, wymagań płacowych.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 15:34
+3
WPROWADZIĆ TRZYZMIANOWY CZAS PRACY DLA LEKARZY PO 8 GODZIN DZIOENNIE.ZAKAZAĆ SPANIA NA NOCNEJ ZMIANIE. ZMINIEJSZYĆ WYNAGRODZENIA O 30 %. NAKAZAĆ PUNKUTUALNE PRZYBYWANIE DO PRACY, WOROWADZIĆ 10 LETNI OKRES KARENCJI PO STUDIACH,OBOWIĄZKOWE SPRAWDZANIE UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZY CO ROKU, W LUBLINIE NAZYWAJĄ KRAŚNICKICH LEKARZY-MAGIKI KRAŚNICKIE.
Ajaj... Jaki super program naprawczy!! Po wprowadzeniu tego już na pewno lekarzy w tym waszym Kraśniku nie będzie, bądź pewny! Bo co ty zalecasz? Tyrać ponad siły za jeszcze mniejszą pensję :(. Sądzisz pewnie, że młodzi ludzie nie maja mózgów i się na to zgodzą. 
Ajaj... Jaki super program naprawczy!! Po wprowadzeniu tego już na pewno lekarzy w tym waszym Kraśniku nie będzie, bądź pewny! Bo co ty zalecasz? Tyrać ponad siły za jeszcze mniejszą pensję :(. Sądzisz pewnie, że młodzi ludzie nie maja mózgów i się na to zgodzą.  rozwiń
Avatar
WODNIK / 30 czerwca 2019 r. o 13:39
-4
WPROWADZIĆ TRZYZMIANOWY CZAS PRACY DLA LEKARZY PO 8 GODZIN DZIOENNIE.ZAKAZAĆ SPANIA NA NOCNEJ ZMIANIE. ZMINIEJSZYĆ WYNAGRODZENIA O 30 %. NAKAZAĆ PUNKUTUALNE PRZYBYWANIE DO PRACY, WOROWADZIĆ 10 LETNI OKRES KARENCJI PO STUDIACH,OBOWIĄZKOWE SPRAWDZANIE UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZY CO ROKU, W LUBLINIE NAZYWAJĄ KRAŚNICKICH LEKARZY-MAGIKI KRAŚNICKIE.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 13:28
+8
po co szpital przecież tam widać że człowiek jest prochem, jest słaby, przemijający a to nie pasuje w zwodniczym świecie "młodych, pięknych i bogatych" ______ google : "athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała "
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 12:11
+6
Po co Saint Kraśnikowi szpital skoro miasto jest zawierzone Matce Boskiej to co nie mają do niej zaufania ?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 11:41
+5
Panie Stachula studenci medycyny są po szkołach w Kraśniku.Pan na sesji w Annopolu proponuje zastopować przyjęcia zdolnych w mieście powiatowym ,żeby w gminach była praca dla nauczycieli a pedagodzy z Kraśnika na bruk.Sesja RM dnia 10.06.2019
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 10:56
+7
Społeczeństwo wierzy w cuda, wierzy w socjalistyczną gospodarkę, wybiera komunizm z ludzką twarzą, odrzuca zdrowe zasady ekonomiczne i mądre wzorce ubezpieczeń zdrowotnych i dyrektorów z nadania politycznego, bez kwalifikacji ale za to zobowiązanych do realizacji celów politycznych szpitala, więc jest jak jest. To jakby ktoś cegłę woził rowerem kierowanym przez ślepego. Ale taki jest wybór społeczeństwa, bo kartka spadła z lodówki, bo ktoś zapytał kto zapłaci za usługę medyczną, bo nikt nie ma prawa zweryfikować zasadności wzywania lekarza czy traktowania SORu jak przychodni. Chcecie za darmo-macie za darmo. A swoją drogą jakiś głupi radny myśli, ze administracyjnie zmusi lekarzy do pracy. Zapłacą i wyjadą, bo nikt skutecznie nie kopał się z koniem ekonomii.
Społeczeństwo wierzy w cuda, wierzy w socjalistyczną gospodarkę, wybiera komunizm z ludzką twarzą, odrzuca zdrowe zasady ekonomiczne i mądre wzorce ubezpieczeń zdrowotnych i dyrektorów z nadania politycznego, bez kwalifikacji ale za to zobowiązanych do realizacji celów politycznych szpitala, więc jest jak jest. To jakby ktoś cegłę woził rowerem kierowanym przez ślepego. Ale taki jest wybór społeczeństwa, bo kartka spadła z lodówki, bo ktoś zapytał kto zapłaci za usługę medyczną, bo nikt nie ma prawa zweryfikować zasadności wzywania lekarza c... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 r. o 10:53
-4
Przecież Tusk z Kopaczową namawiali lekarzy i pielęgniarki do wyjazdu za granicę, żeby zdobywali doświadczenie. Stan obecny to tylko wynik polityko PO i PSL.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Nie spełnił się czarny scenariusz zakładający, że w połowie września - z racji koronawirusa - polska edukacja przejdzie w całości na nauczanie zdalne.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

Wiosną kierowcy przyzwyczaili się do dość niskich cen paliw. Kiedy jeszcze na początku roku ceny benzyny oscylowały w granicach 5 zł, to w marcu na skutek sytuacji na rynku ropy naftowej, zaczęły gwałtownie spadać. Na wielu stacjach płaciło się poniżej 4 złotych za litr benzyny, a więc na poziomie sprzed czterech lat. Jednak teraz z tygodnia na tydzień ceny rosną. Patrząc od początku czerwca, średnie detaliczne ceny za litr benzyny bezołowiowej 95 wzrosły o ok. 40 groszy, osiągając obecnie średnio 4,50 zł.

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę
film

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę

Po kolejne punkty piłkarze Motoru wybiorą się do Częstochowy. Sobotni mecz z tamtejszą Skrą rozpocznie się o godz. 16

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

36 pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskimi i 30 wychowanków jest zakażonych koronawirusem. Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone.

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zamknięte dla ruchu będzie od najbliższej soboty skrzyżowanie ul. Lipowej z Okopową. Wjeżdżać będą tu mogły wyłącznie autobusy i trolejbusy

ZA „Puławy" o swojej  elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

ZA „Puławy" o swojej elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

Zarząd Zakładów Azotowych zapewnia, że budowa wartej ogromne pieniądze elektrociepłowni idą zgodnie z planem. Ma być na węgiel.

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

W sobotę o godz. 19 MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]
galeria

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]

Do niedzieli potrwa Carnaval Sztukmistrzów, który z powodu epidemii mocno różni się w tym roku od wcześniejszych edycji. Nie ma ulicznych występów, a spektakle są płatne. W programie są także bezpłatne wydarzenia, na które brak już wejściówek, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można przechwycić jego miejsce.

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie: Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski i Sławomir Zawiślak zostali zawieszeni w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości. To efekt piątkowego glosowania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt.

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Jarosław Stawiarski włączył się w internetową akcję #StopFurChallenge. – Zwierzęta w Polsce wymagają pomocy – mówi marszałek województwa.

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

W sobotę kibiców z województwa lubelskiego czekają jeszcze dwa spotkania derbowe – w Świdniku i Białej Podlaskiej. Ciekawie będzie zwłaszcza w starciu Avii z Chełmianką (sobota, godz. 16).

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Kolejne placówki oświatowe informują o przypadkach zakażenia koronawirusem. W trybie hybrydowym działa już 19 z nich, a dwie przeszły całkowicie na pracę zdalną.

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Wojewoda lubelski przedstawia raport z realizacji jesiennej strategii walki z koronawirusem. Jej założenia tłumaczy właśnie na konferencji prasowej.

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii
wideo
film

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii

Policjanci z łukowskiej patrolówki zauważyli jadące lewym pasem jezdni auto. Kobieta za kierownicą tłumaczyła, że się pomyliła, bo od lat mieszka w Anglii.

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Jednak skończyło się tylko na strachu. Kapitan Wisły Puławy Mateusz Pielach za dwa-trzy tygodnie będzie mógł już wrócić do normalnych treningów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.